Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Pozdravljeni.

Kmalu bom začel opravljati izpit za motor A2 kategorije pa malo brskam po avto-net za rabljenimi motorji, ki bi mi ustrezali.

Torej pogoj je, da je do 35kW oz. do 70kW če je zanj razpoložljiva blokada, ter ne presega 0.2kW/kg.

Berem malo naokoli in vidim, da so kar enotna mnenja glede Kawasaki Ninje 650R (poznan tudi kot ER-6F oz. N), da je dober motor za učenje na 600ccm+.

Če pa ne bom našel nič primernega v višjem ccm3 rangu, pa bom vrjetno posegel po rabljeni Ninji 250R.

Kateri motor še priporočate?

Hvala,

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko

Ponavljam naslov, da bom z vprašanji čim bliže temi.

Kupujem prvi motor. Namen izleti, potovanja (tudi daljša), za dva + oprema. Pretežno asfalt, če že ne izključno.

Zahteva UDOBNOST.

Ali maxi enduro Yamaha ST 1200, ali nagec FZ8, ali BMW r1200R?

Hvala ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko

Ponavljam naslov, da bom z vprašanji čim bliže temi.

Kupujem prvi motor. Namen izleti, potovanja (tudi daljša), za dva + oprema. Pretežno asfalt, če že ne izključno.

Zahteva UDOBNOST.

Ali maxi enduro Yamaha ST 1200, ali nagec FZ8, ali BMW r1200R?

Hvala ...

Od zgoraj navedenih zahtevah in motorjih je najboljša izbira Yamaha ST1200,nagec FZ8 odpade vsaj kar se zahtev po udobnosti potovanja v dvoje tiče,BMWR1200R ja v redu,ampak za daljša potovanja ma meni osebno premalo vetrne zaščite,kar je avtomatsko povezano z zahtevo udobnost.Lp Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Logično ja ... razem mogoče pod "prvi motor"

Še vpraŠanje, glede na to, da se vse kar diŠi po endura max primerja z gs-om, koliko sta ta dva motorja "blizu". Lastnikov gs-ov je (vas je) kar nekaj, lastikov ST pa ne zasledim nikjer. Tudi rabljenih ST-jk na netu ni. A to pomeni, da se "slabo" prodaja, al to drugo, ko enkrat imaŠ ne prodaŠ .... GS-a (a kot sklanjatev ne veliki A) sem sprobal na mini testu (po park placu) in mi je do sedaj "the best". Je pa ST-jka nekaj cenejŠa???

LP pa hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Logično ja ... razem mogoče pod "prvi motor"

Še vpraŠanje, glede na to, da se vse kar diŠi po endura max primerja z gs-om, koliko sta ta dva motorja "blizu". Lastnikov gs-ov je (vas je) kar nekaj, lastikov ST pa ne zasledim nikjer. Tudi rabljenih ST-jk na netu ni. A to pomeni, da se "slabo" prodaja, al to drugo, ko enkrat imaŠ ne prodaŠ .... GS-a (a kot sklanjatev ne veliki A) sem sprobal na mini testu (po park placu) in mi je do sedaj "the best". Je pa ST-jka nekaj cenejŠa???

LP pa hvala za odgovore

Primerjalnih testov imaŠ na internetu kar nekaj (tudi na youtube so video primerjave). Kolikor sem jaz prebral, povejo, da je r1200gs bolj cestno naravnan, ST pa ima nekoliko več off-road pedigreja...radi povejo, da je Yamaha zapolnila vrzel med KTM 990A in BMW r1200gs.

Še naŠa primerjava: klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da je GS več prodanih in zato jih je tudi več v obtoku.Novosti

Yamaha ST 1200 Diapason by Tosca

Nenavaden nov model Yamahe. Še niste sliŠali za ST 1200?

Besedilo: Ignazio Fabrizzi Foto: Yamaha

Nič čudnega, gre za predelavo, ki so jo naredili pri italijanskem prodajalcu Yamah v Parmi. Skupaj z Yamaha Italia so se dogovorili za nekaj sprememb, ki jih bodo strnili v kit. Kit Diapason Racing by Tosca bo za Yamaho XT 1200 Z na voljo vsem kupcem v Italiji. Zaenkrat se govori o samo 200 primerkih in zgolj za eno omejeno serijo. Kit pa obsega dodatke pri zaŠčiti podvozja in potnikov, poseben nastavljiv vetrobran, rdeče vilice spredaj, drugače nastavljeno vzmetenje in nova aluminijasta kovčka.

No to je članek iz (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com),ki jasno pove da je omenjeni motor redek in relativno nov,članek je bil objavljen 30jun2011 in mogoče ga v Sloveniji sploh noben nima,kaj Šele da bi ga prodajal.......mogoče se ti je pametneje odločit za XT1200 kot za ST če se odločaŠ za Yamaho in tudi cenovno je definitivno ugodnejŠa in Še zmerom super motor,ki ustreza tvojim zahtevam.Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem zaprisežen hondaš! Pred "Sto" leti pa sem imel tudi (2) Yamahi. Ampak tale Superca Tenerjeka 1200 mi je pa všek k sam satan!! In verjamem, da je tudi tako dobra kakor izgleda!... Bom šel na test, ko se bo mraz malo odtaja!! :yes: Že zmenjen... še dvakrat grem smučat pa bo...... :O

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem zaprisežen hondaš! Pred "Sto" leti pa sem imel tudi (2) Yamahi. Ampak tale Superca Tenerjeka 1200 mi je pa všek k sam satan!! In verjamem, da je tudi tako dobra kakor izgleda!... Bom šel na test, ko se bo mraz malo odtaja!! :yes: Že zmenjen... še dvakrat grem smučat pa bo...... :O

Katero boš šel testirat ST ali XT,namreč obe sta Super Tenere :rolleyes:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XT 1200 Z. Prej sem nehote "zavajal" z ST, kot Super Tenere. Za tiste italjanske predelave sem že nekaj bral in verjamem da so hude, bo pa tudi cena verjetno temu primerna (zame pa neprimerna). Tako da prej napisano (ni dosti lastnikov in se ne prodaja rabljenih pri nas) sem mislil na XTz 1200. Kako to?

Primerjalni test je lepo napisan, vodi gs-ka, ampak če razlika ni tako očitna mi je tudi yamahica všeč, pa še par jurjev cenejša.

Kmalu se bo treba odločit, potem pa, saj vem kateri koli bo, bo dober.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XT 1200 Z. Prej sem nehote "zavajal" z ST, kot Super Tenere. Za tiste italjanske predelave sem že nekaj bral in verjamem da so hude, bo pa tudi cena verjetno temu primerna (zame pa neprimerna). Tako da prej napisano (ni dosti lastnikov in se ne prodaja rabljenih pri nas) sem mislil na XTz 1200. Kako to?

Primerjalni test je lepo napisan, vodi gs-ka, ampak če razlika ni tako očitna mi je tudi yamahica všeč, pa še par jurjev cenejša.

Kmalu se bo treba odločit, potem pa, saj vem kateri koli bo, bo dober.

LP

Lej XT in GS sta oba super motorja,če gledaš finance potem se odloči za XT ne moreš zgrešit,za tvoje zahteve je to to.

Svetujem pa ti,da oba sprobaš v vožnji v dvoje in z kovčki,pa boš sam najbolje ocenil kateri ti bolj leži......ni pogoj,da dražji ko je,da ti bo tudi bolj ležal in pasal....pa pusti teste,ki jih delajo,to so samo marketinške buče......za to kar si navedel,da potrebuješ motor,ti ne boš opazil,da je XT kej slabša ali GS kej boljši......ravnaj se po svojem občutku,se pravi na motorju morata z ženo oz.partnerico oba imeti dobro lego nog,telesa......skratka ne smeš biti v kakšnem prisiljenem položaju,saj ti bo ob dolgih turah žal,da si gledal teste,kateri je boljši in poslušal ljudi,ki niso imeli ne enega ne drugega motorja za katerega se odločaš......se pravi poglej,sprobaj,kupi,zmagaj in vozi varno........ :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha Fazer 8 (abs) vs. Honda CBF 1000 FA (cbs), kaj pravite, prednosti enega, drugega? Moč/navor, lega, okvir, zanesljivost, udobje ??? Ima kdo kakšne izkušnje ?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XT 1200 Z. Prej sem nehote "zavajal" z ST, kot Super Tenere. Za tiste italjanske predelave sem že nekaj bral in verjamem da so hude, bo pa tudi cena verjetno temu primerna (zame pa neprimerna). Tako da prej napisano (ni dosti lastnikov in se ne prodaja rabljenih pri nas) sem mislil na XTz 1200. Kako to?

Primerjalni test je lepo napisan, vodi gs-ka, ampak če razlika ni tako očitna mi je tudi yamahica všeč, pa še par jurjev cenejša.

Kmalu se bo treba odločit, potem pa, saj vem kateri koli bo, bo dober.

LP

Od pomladi bo na voljo tudi Triumph Explorer v tem segmentu.

Yamaha Fazer 8 (abs) vs. Honda CBF 1000 FA (cbs), kaj pravite, prednosti enega, drugega? Moč/navor, lega, okvir, zanesljivost, udobje ??? Ima kdo kakšne izkušnje ?

Lp

Nobenega, je še kar nekaj bolj zabavnih in boljših motorjev zunaj v tem segmentu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XT 1200 Z. Prej sem nehote "zavajal" z ST, kot Super Tenere. Za tiste italjanske predelave sem že nekaj bral in verjamem da so hude, bo pa tudi cena verjetno temu primerna (zame pa neprimerna). Tako da prej napisano (ni dosti lastnikov in se ne prodaja rabljenih pri nas) sem mislil na XTz 1200. Kako to?

Primerjalni test je lepo napisan, vodi gs-ka, ampak če razlika ni tako očitna mi je tudi yamahica všeč, pa še par jurjev cenejša.

Kmalu se bo treba odločit, potem pa, saj vem kateri koli bo, bo dober.

LP

novih supertenerejk enostavno ni, ker je praktično komaj prišla na trg, pa še to v največji krizi, ko se sploh te dražje zadeve ne prodajajo v nekih večjih količinah, sploh pa ne v slo. Praktično nemogoče je dobiti tudi npr. kako FZ8 oziroma kakršenkoli model, star 1 do 2 leti. Včasih je folk bolj kupoval tudi za 1 leto in nato prodal naprej, sedaj tega skorajda ni več. GSov je več na voljo, ker je na trgu že 8 let, v zadnjih letih pa jih je sploh veliko prišlo v slo prek uvoznikov rabljenih motorjev iz italije.

ST je od nekdaj kratica za supertenere in tista italijanska maloserijska predelava ne igra ravno vloge, da bi to postal nov model yamahe. Tudi nizozemci imajo npr. neke posebne verzije XTjk, tudi xt660z, ki se pri njih dobi v bolj atraktivnih barvah, drugje po evropi pa ne.

ST lahko dobiš v krškem pri uvozniku na test, upam, da bo spomladi še na voljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Upam da pišem pod pravo temo. Vem, da ste na to temo že veeliiiiik debatiral, sam vseeno bi prosila za vašo pomoč :blush: Prebrala sem že nekaj strani tega foruma, pa mam še zmer probleme pri izbiri motorja.. Moje želje so sledeče:

- choper ali naked

- 500 - 700 ccm

- 2000 - 3000 € (zaenkrat :)

Glede oblike, stila sta mi zaenkrat favorita Moto guzzi bellagio in Ducati monster black. Imela bi nekaj v tem stilu (všeč mi je predvsem retro izgled - okrogla ogledala, okrogla sprednja luč), vendar imam probleme pri višini sedeža (velika sem 158 cm )in teži motorja. Choperji imajo primerno višino sedeža, vendar so pretežki (300 kg), naked variante pa imajo sedež 750 in več.

Zelo vesela bi bila vaše pomoči :blush:

Hvala že vnaprej.

Lp, š

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Upam da pišem pod pravo temo. Vem, da ste na to temo že veeliiiiik debatiral, sam vseeno bi prosila za vašo pomoč :blush: Prebrala sem že nekaj strani tega foruma, pa mam še zmer probleme pri izbiri motorja.. Moje želje so sledeče:

- choper ali naked

- 500 - 700 ccm

- 2000 - 3000 € (zaenkrat :)

Glede oblike, stila sta mi zaenkrat favorita Moto guzzi bellagio in Ducati monster black. Imela bi nekaj v tem stilu (všeč mi je predvsem retro izgled - okrogla ogledala, okrogla sprednja luč), vendar imam probleme pri višini sedeža (velika sem 158 cm )in teži motorja. Choperji imajo primerno višino sedeža, vendar so pretežki (300 kg), naked variante pa imajo sedež 750 in več.

Zelo vesela bi bila vaše pomoči :blush:

Hvala že vnaprej.

Lp, š

jaz bi bil za:

naked

700+

ducati monster black

predlagam pa tudi:

retro izgled? bmw R1200R

BMW+R+1200+R.jpg

(velika sem 158 cm ) ---> uh, to pa komaj čez motor vidiš

bmw R1200R višina sedeža 75cm, za dodatno opremo pa lahko dobiš še pručko

teža motorja 198 kg (suh) 223kg (moker)

Popravljeno . Popravil nejcgs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

retro izgled? bmw R1200R

.... - 2000 - 3000 € (zaenkrat) ...

Ne vem, če bi šlo to dvoje skupaj. Za to ceno jaz ne vidim prav velike ponudbe retro nakedov. Prej bi se našel res kakšen napol old timer (ER 5, xj 6, suzuki bandit 600 ... ) . Tudi moj glas pri dilemi chooper/naked gre slednjemu. Glede višine sedeža: vse se da preuredit in prilagodit; je bilo že velikokrat napisano: malo se stanjša sedež, malo se s "kostmi" spusti amortizacija pa gre ...

LP in dober nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 2-3k se dobi že lepo ohranjeno Hondo Hornet - eden manjših, bolj okretnih in bolj zabavnih motorjev. Višina sedeža 72 cm - probaj se usesti na kakšno (pred TC Motoshopom sem zadnjič videl dve, ki čakata na kupca).

Popravljeno . Popravil yan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Upam da pišem pod pravo temo. Vem, da ste na to temo že veeliiiiik debatiral, sam vseeno bi prosila za vašo pomoč :blush: Prebrala sem že nekaj strani tega foruma, pa mam še zmer probleme pri izbiri motorja.. Moje želje so sledeče: - choper ali naked - 500 - 700 ccm - 2000 - 3000 € (zaenkrat :) Glede oblike, stila sta mi zaenkrat favorita Moto guzzi bellagio in Ducati monster black. Imela bi nekaj v tem stilu (všeč mi je predvsem retro izgled - okrogla ogledala, okrogla sprednja luč), vendar imam probleme pri višini sedeža (velika sem 158 cm )in teži motorja. Choperji imajo primerno višino sedeža, vendar so pretežki (300 kg), naked variante pa imajo sedež 750 in več. Zelo vesela bi bila vaše pomoči :blush: Hvala že vnaprej. Lp, š

Sicer ni retro, je pa po drugih kriterijih: ER-6n

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh, to pa komaj čez motor vidiš

Me bo pa dragi še malo nategnu pa bo :) Sem peljala njegovega chopperja pa ni bilo panike. Hvala za skrb.

Drugače pa hvala za predloge. Tudi če niso v mojem cenovnem razredu. Trenutno imam še študentski staž, tako da mogoče kasneje kaj bolj konkretnega. Priznam, da npr. bmw-jev sploh nisem gledala. Tale Honda je pa kar všečna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Moje želje so sledeče:

- choper ali naked

- 500 - 700 ccm

- 2000 - 3000 € (zaenkrat :)

...imam probleme pri višini sedeža (velika sem 158 cm )in teži motorja. Choperji imajo primerno višino sedeža, vendar so pretežki (300 kg), ...

TALE nima 300 kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wau :kva1: Točno takole mašinco sem imela v glavi. Všeč mi je, da je custom/cruizer, kot Bellagio, ker je bil ta ljubezen na prvi pogled. HVALA za tole :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!