Skoči na vsebino

Na kateri strani - levi ali desno


SiR

Šalthebl  

132 članov je glasovalo

  1. 1.

    • na levi
      116
    • na desno
      2
    • ne vem
      6
    • odvisno
      8


Priporočene objave

maš moj glas! :D

edit;

...ja, pitaj še kaj...

Morda bom vedel odgovor. Odvisno, ne... :lol:

Popravljeno . Popravil krava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anketa je butasta le na prvi pogled. Ko sem začel voziti Laverdo 1200 ( menjalnik na desni), je bilo par situacij, ko sem v kritični situaciji avtomatsko zabremzal z desno nogo... Še dandanes mi ni jasno, zakaj je bilo tako. O.K. Enfielda in stare Nortone razumem- stara angleška šola, samo Italijane pa ne. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trenutno mi dol visi ... tak da sm brez ;) drgač je pa na levi :grim

hahaha.........sori

Leva stran, sam lahk pa je tut levi zgornji(tomos 3-brzinc)

Popravljeno . Popravil Žarko G.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se dobiti neka sklopka, ki naredi vsak motor avtomatik .)nekoč je že bila tema o tem na forumu

uf, to pa prvič slišim. mogoče misliš sklopko, pri kateri ne rabiš sklopke uporabljat pri šaltanju? (šaltat moraš še vedno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SiR - pozabil si na Tomos trojko :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam "štandardno".

Mogoče bi bila anketa bolj zanimiva če bi bilo vprašanje "kako imate nastavljeno prestavno ročico" oz. ali se prestavi v višjo prestavo če se ročico porine gor...

Stran ter pozicija ročice sta konstrukcijsko pogojeni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf, to pa prvič slišim. mogoče misliš sklopko, pri kateri ne rabiš sklopke uporabljat pri šaltanju? (šaltat moraš še vedno).

Ja to sem mislil, neki sem zabluzil, posledica poznih ur, se opravičujem :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anketa je butasta le na prvi pogled. Ko sem začel voziti Laverdo 1200 ( menjalnik na desni), je bilo par situacij, ko sem v kritični situaciji avtomatsko zabremzal z desno nogo... Še dandanes mi ni jasno, zakaj je bilo tako. O.K. Enfielda in stare Nortone razumem- stara angleška šola, samo Italijane pa ne. :hmm:

Ohoho vidim, da sva včasih vozila podobne zadeve! Se mogoče poznava? Bojda so imel italjanski motocikli ročico menjalnika na desni, ker naj bi kolikor sem slišal, po Italiji še dolga leta po 2. svetovni vojni vozili po levi. No to je bila ena razlaga. Jaz se tega res ne spomnem, ker sem premlad. Druga razlaga je bila , da so imeli ročico menjalnika na desni v večini vsi motocikli, kateri so se prodajali tudi na ogromno angleško tržišče... V Angliji je Laverda še vedno izredno cenjen izdelek, malce zaradi ekskluzivnosti v tistem obdobju, malce pa zaradi preprostega razloga, da je tovarna večkrat izdahnila in so lastniki špekulirali s povišanjem vrednosti. Še sam ne vem kateri razlagi verjet... Vsekakor zanimiva anketa, ki bo pokazala, koliko aktivnih motosvetovcev sploh ima v lasti katerega od starejših motociklov italjanske ali pa angleške izdelave...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se poznava. Še iz bivše države ven. Spomnil se boš moje bele Laverde 1200 (poloklep od Jote), potem pa rdeč R65.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se poznava. Še iz bivše države ven. Spomnil se boš moje bele Laverde 1200 (poloklep od Jote), potem pa rdeč R65.... .)

Hmmmmmm iz kerega konca? Matr mene kr mal nostalgija matra, da bi še eno kupil-....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenj Gradec. Ja, nostalgija tudi mene daje. Saj konec koncev niti ni bila napačna, ta Laverda. A se ni tebi enkrat vžgala...- rdeča Jota?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več kot samo vžgala...

Potem si bil verjetno zraven, ko sva se z znancem odnesla v otroški bazen mizico in dva stola, ter na mizo postavila kanto vina (nagradozanevemkaj) na slovenjegraškem srečanju? :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1993.. ali je bilo 1994? Takrat bi morale igrati Bombe, pa so malo zamudili, glazba je bila potem iz kasetofona... Pa zabava v lastni režiji. Seveda se spomnim, pa razbitih policijskih avtov tudi. :devil: So bili časi, a?

Bom pogledal, če je kakšna uporabna slika z bazena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!