Skoči na vsebino

Raztegovanje verige


S-trMa

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Sem lastnik Yamahe XT 660 R. Imam občutek, da se mi veriga prehitro "nategne".

Zadnjo vzmet imam nastavljeno na najtrše. V priročniku piše, naj ima veriga od 40 do 55 mm prosteha hoda. Nastavil sem na 40 mm. Kar me zdaj mori je to, da ima po 200 km vožnje veriga spet 55 mm hoda! Saj to je v mejah, ampak kako tako hitro??? Ali sem jo pač z rokami premalo našponal (čeprav nisem imel tega občutka) in sem izmeril samo 40 mm, zdaj ko pa se je res zategnila pa je ratalo 55 mm? Ne vem kaj je zdaj to? Se res lahko tako zelo razteguje? Zadnje kolo je ostalo tam kjer sem ga nastavil (4,5 črtice na obeh straneg). Veriga je mazana vsakih 500 km.

Če ima kdo kak nasvet ali pripombo glede tega bom zelo hvaležen! :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš stojalo, preveri, če je ketna po vsej dolžini enako stegnjena (ima povsod 55 mm "lufta"). Če nima, samo zamenjat :grim

PS: napiši še, kolk prevoženih km ima tale tvoj lanac :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi se začne raztegovat, ko je proti koncu življenske dobe. Takrat je tudi neenakomerno raztegnjena, tako da je enkrat preveč, drugič premalo nategnjena. To se da z lahkoto ugotoviti, če imaš centralno stojalo, ker pa ga XT mislim, da nima, boš moral podklocat desni fustret ali tam nekje in potem lepo zavrteti kolo. Če je ves čas enako napeta, potem je še v redu, če pa je enkrat bolj drugoč manj, je zanič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Motor ima prevoženih 14000 km. Centralnega stojala res nima, imam pa stojalo za zadnje kolo. Saj je v redu če ga postavim tako, a ne? Bom probal zavrtet kolo (a na roke al dam v prvo?) pa bom poskušal ugotovit če kaj opleta...

Bom prebral tut te linke! Hvala!

Popravljeno . Popravil Mattithyahu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mojster, en dober nasvet ti dam, brezplačno - zapelji se k usposobljenemu mehaniku. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mojster, en dober nasvet ti dam, brezplačno - zapelji se k usposobljenemu mehaniku. ..

LOL. Ja. Imaš prav. Bom upošteval tvoj brezplačni nasvet... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi!

Imel dve taki Yamahi sicer prejšnji model (95 in 97) veriga je bila problem tudi na super testu MOTORRAD.

Zdržala je samo 25Kkm. jaz sem jo prvič menjal na 1. Yamahi po prevožwenih 28 Kkm.

2. pa sem kupil rabljeno imela je 15Kkm in sem menjal pri 23Kkm seveda obakrat komplet z zobniki.

Veriga obaktat REGINA zobniki pa RENTHAL.

To, da se veriga razteguje je normalno, pazi le, da meriš zračnost verige pri razbremenjenem motorju!

Prekontroliraj pa še pri obremenjenem. Če je prenapeta jo raje malo popusti.

Tak nasvet mi je dal na servisu. (Ko boš na kakšnem daljšem potovanju ne bo vedno v bližini servisa SSM)

Navodila praviš, da imaš vseeno slika.

post-7865-1175522741_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sem lastnik Yamahe XT 660 R. Imam občutek, da se mi veriga prehitro "nategne".

Zadnjo vzmet imam nastavljeno na najtrše. V priročniku piše, naj ima veriga od 40 do 55 mm prosteha hoda. Nastavil sem na 40 mm. Kar me zdaj mori je to, da ima po 200 km vožnje veriga spet 55 mm hoda! Saj to je v mejah, ampak kako tako hitro??? Ali sem jo pač z rokami premalo našponal (čeprav nisem imel tega občutka) in sem izmeril samo 40 mm, zdaj ko pa se je res zategnila pa je ratalo 55 mm? Ne vem kaj je zdaj to? Se res lahko tako zelo razteguje? Zadnje kolo je ostalo tam kjer sem ga nastavil (4,5 črtice na obeh straneg). Veriga je mazana vsakih 500 km.

Če ima kdo kak nasvet ali pripombo glede tega bom zelo hvaležen! :ninja:

P'rjatu! Nisi napisal, kdaj si jo zamenjal.

To kar opisuješ, se ponavadi dogaja, ko ji že "pojema sapa". To naj bi bil znak skorajšnje zamenjave.

Lastna izkušnja; Ko sem jo zamenjal, sem bolj na hitro naredil 11.000 kilometrov, pa mi jo ni bilo potrebno nikoli "našponati", pa je bil motor po teži fejst obremenjen.

V nekem drugem primeru, pa sem jo nastavil, se zapeljal in je bila ponovno v kukuku.... :grim

Kapiraš ne!

Mažeš jo pa v mejah tapravih kilometrov!

Sicer pa upoštevaj še nasvete drugih. (Nisem bral vseh postov).

Hoj

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P'rjatu! Nisi napisal, kdaj si jo zamenjal.

Saj pravi, da ima motor prevoženih 14000 km. Torej je očitno prva veriga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pravi, da ima motor prevoženih 14000 km. Torej je očitno prva veriga.

:eek: :hmm: :? :eek: :cry:

Sorry! Sem samo taprvega prebral.

*

Z grobo vožnjo, se to pri teh kilometrih kaj lahko zgodi.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!