Skoči na vsebino

Honda XL 600RM


gg20

Priporočene objave

Zivjo!

Sem novinec na tem forumu, zato upam da sem temo odprl na pravi strani.

Imam en velik problem in upam da mi bo lahko kdo pametno svetoval! kupil sem namreč Hondo XL 600RM in imam težavo, saj je zobnik druge brzine v menjalniku pojet(zobje so pobrani)! Menjalnik sem že razstavil, zdaj me pa zanima kako lahko menjam ta zobnik? ali je zobnik naprešan gor ali je zavrajen ali kaj podobnega uglavnem kako ga lahko dobim narazen?? Zato me zanima kje ga lahko kupim, saj je motor že star in kako ga naj dol dobim! Ali mislite da je posledično tudi kaj drugega treba menjati ali menjam samo zobnik!

za vse odgovore se vam zahvaljujem!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce le malo razumes nemsko mislm da ti bo ta stran veliko pomagala. Poskusi tud z iskanjem kaksnega service manuala. .) KLIK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

ej full hvala za link sam jst pa nemščina sva dve različne teme!!! upam da mi bo kakšen mehanik ali kdo ki se malo bolj spozna v motorje kokr jst malo več znal razložit:) useen hvala

no vidm da je stran kar uredi sam ne znam nemško in nimam blage veze kaj kej pomeni:) nit vem ne kam kliknt da bi kej več izvedel:))))

Popravljeno . Popravil gg20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrz je zapresan...slikaj ga...mislm da bi ga lahko demontiral z abcigrom...samo bi blo dobro videt prej zakaj se gre... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Živjo!

Spet jst!

Problem je sledeč! Našel sem mehanika, ki bi mi lahko zamenjal zobnike, ampak bi me novi zobniki stali zelo zelo preveč! namreč cena z delom in zobniki ter tesnili.....bi me koštala cca 900EUR kar nisem pripravljen dati toliko za popravilo!

Zato bi vas prosil, če kdo koga pozna, ki prodaja mašino za hondo xl 600.

Ali pa če veste kje bi na kakšnih moto odpadih našel tako mašino?

LP

Grega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Un mehanik te hoče na suho v šupak. :winkiss: Poznamo mi take. ;)

Pozanimaj se, če zobniki pašejo tudi od kakšne novejše xr-ke in povprašaj na uradni servis za ceno. Komplet čisto vseh tesnil pride v louis.de za recimo XL/XR 600 R l. 83 do 87 67€, delo pa lahko tudi sam opraviš s service manualom, ali pa nesi nekomu drugemu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne jo bom vrjetno popravil! Drugače ti sporočim!

Glede zobnikov sem pa dal enemu mehaniku popravljat ki dela na pooblaščenemu sevisu honde in mi je on sporočil da so toliko zobniki sem ga tudi jast isto prašal če pašejo od drugega motorja pa je rekel da ne! tko da bo vrjetno treba iti v italijo po kakšno mašino!ali če bo cena prava kar cel motor! ali poznaste kakšne moto odpade b bližini(italija) da nebi hodil preveč proti jugu? mogoče tukaj kje okoli trsta? No ali pa če u sloveniji koga poznate ki bi imel tak motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!