Skoči na vsebino

Motoristi - budale


gvucko

Priporočene objave

Malo ste :topic:

Po mojem ni bistvo prvega posta v tej temi obleka, ampak predvsem neregistrirani motorji sumljivega izvora in ekstremno kršenje CPP. Ta dva pojava po mojem mnenju mečeta slabo luč na vse motoriste. Saj večina nepoučenih ljudi nima pojma zakaj usnje, zakaj kordura, zakaj ne kavbojke, itd. Ti ljudje vidijo kje se vozimo (cesta ali steza za pešce), kako hitro se vozimo, ali se vstavimo ko je na semaforju rdeča, ali je tablica na motorju, mogoče še kdo opazi tudi čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motoriste po mojem slabo luč mečejo tisti, ki po mestih nažigajo z neregistriranimi motorji, brez čelad,....

Pa da še malo zagovornikom popolne bojne opreme stopim na žulj. Tak ki je v ta najdražjem kombinezonu in ne vem kakšni čeladi in podobno...pa si misli, da mora ograt rosija na vsakem ovinku, seka ovinke čez polno črto, čez naselja vozi s hitrostjo 90+ km/h ni nič boljši od tistih zgoraj omenjenih pozerjev.

Pa še nekaj....vsaj nekaj od vas ima že otroke stare toliko, da stopajo po vaših motorističnih poteh. Pa naj si bo to z skuterji, mopedi ali pa 125 kubičnimi motorji. No in vsi tisti, ki tukaj tulite o popolni opremi ob vsakem kilometru na motorju.....pa ne mi rečt, da se vaši otroci tudi s skuterji vozijo s kombinezoni, škornji, želvami, rokavicami in vso ostalo navlako. no odgovor je verjetno NE.

kolikor opažam skuteriste, je velik napredek če ima oblečeno vsaj zaščitno jakno in rokavice. pa čeprav skuterji marsikdaj presegajo hitrosti od 70 km/h jim noben nikol ne trobi naj oblečejo kombinezone in podobno. a za njih pa je dovolj čelada?

Popravljeno . Popravil tom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa čeprav skuterji marsikdaj presegajo hitrosti od 70 km/h jim noben nikol ne trobi naj oblečejo kombinezone in podobno

večina skuterjov k so saj mal predelani grejo 90 :)

z mojim sm fuknu pr eni taki hitrosti.

Mel sm res kavbojke pa usnjeno jakno in seveda čelado.

mejčkn sm se uprasku

z čelado se sploh nism dotaknu ceste.

sej drugač če maš kake podložene kavbojke ti padc ful obleži, sam se pa spet morš držat pravil :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufff ne vem če sem zadela bistvo teme :hmm: ali pač

torej dragi motorist z registrsko številko KR U5-55 včeraj si me prehitu na cesti Dvor - Kočevje, na tisti dolgi pregledni ravnini, pred priključkom na glavno cesto Kočevje - Ribnica. S svojo supersonično hitrostjo si se mogel rinit na vozni pas, kak m od mene, čeprav je bil nasprotni pas prazennnn :eek: ... skratka frajer nardu si vtis name .... najslabšega možnega :headbang: :BUA:

Popravljeno . Popravil kat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm padu z mopedom(supermoto 50) v kavbojkah, pa mi je mal kolen olupl, zgornji del telesa pa nič ker sem nosil jakno, rokavice, čelado, hlačam pa nekak nisem posvečal pozornosti čeprav so prvi del telesa ki drsi po tleh ob padcu... Tako da še sreča da je bilo le to, grem pa takoj po hlače ko se bom začel naprej vozit...

Pa ko toliko govorite o teh kavbojkah, videl sem že tudi motoristične, ki imajo na notranji strani ščitnike...

Brez čelade in jahne pa se sploh ne upam pelat, že zarad vetra mi je fajn čelada, res ne vem ka je fora da je ne bi nosu :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Minuli vikend sem na svojih izletih kombinirala avto in motor... in vse te horde takšnih in drugačnih motoristov doživela z obeh strani.

V soboto, ko sem dopoldne z avtom harala proti Kopru, me je nekje med Divačo in Kozino prehitela cela kolona (tudi po dva vzporedno) enih čisto zakurjenih norcev... ker so za mano prileteli v ovinku, jih prej sploh nisem opazila, me je pa skoraj kap zadela... preden sem prav dojela, kaj se dogaja, so zdrsnili mimo - seveda v ovinku in po nasprotnem pasu... moram priznat, da sem se jih pošteno ustrašila! Zato, ker se mi je kljub moji vožnji skrajno desno zdelo, da me prehitevajo pol centimetra stran... zato, ker me je bilo (namesto njih, verjetno) strah, da jim kdo prileti po nasprotnem pasu (ni mi za gledat razbito pločevino, še manj pa razbite motorje in razsute motoriste).. in zato, ker sem se celo v avtu počutila ogroženo. Kaj si mislim o takšni vožnji niti ne bi razpredala... zaradi mene naj vsak živi svoje življenje, kakor hoče... seveda do tistega trenutka, ko s tem ne ogroža mene ali meni dragih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe...ob vsem tem branju sem se spomnil kako so lepo uštimani italjani...1x sem v Trstu vidu majstra na hornetki v kratkih hlačah in majici in je bil obut v japonke....ja no sej v Italiji je veliko takih...mi smo še dobri :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj se vozi vsak kakor mu paše, recimo jaz se v kombinezjonu sredi poletja nikakor ne mislim vozit ne po mestu ne kjerkoli, pa če tako priporoča Ana Suralova al kaj je že dr. sekret ali Ice the great :lol: . A ja res pa je, da se recimo ne bi zapelajla niti do prve avtobusne postaje z nikomur od tukaj pa mi lahko date železno kletko, kombinezon ,air bag, katapult sedež, padalo in helebardo za boljši občutek.

V glavnem preveč ste obremenjeni sami s sabo in imiđem.

Najboljš, da mal poškilim v temo zakaj eni ne pozdravljajo. :blink:

:kva2: Ampak klele sem se pa moral nasmejat :kva2:

Začetek teme se je nanašal sicer na obnašanje motoristov v prometu. Ampak nadaljevanje je pa potekal o cunjah. Pa bom še jest tuki piskerček pristavil.

V vsakem vremenu (vročina, mraz, dež) oblečem moto hlače, jakno rokavice pa čelado. Pa čeprav grem v 3km oddaljen Merkur in vem da ne bom vozil več kot 50kmh. Saj tega ne nosim zato, da zgledam "hud" motorist, ampak vem, da bo v primeru nečesa MENE bolelo. BMK za druge. Saj bi tudi rad vzel katapult sedež pa helebardo, ampak ni na motorju dost placa :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je užitek na motorju 100%, če imaš na sebi ful opremo (če je pa kvalitetna, je pa še tolk bolje :D ). Zato ne štekam ljudi v mikicah, teniskah... tistih brez čelade pa sploh ne .

Ampak kavbojke (motoristične) pa tud jaz včasih oblečem za vožnjo po mestu in vsakdanjih opravkih. Praktičnost (v trgovini, sedenje v kafiču) pač malo prevlada :grim . To se mi ne zdi nič takega. Ko se pa vozim zjutraj v službo z motorjem, grem pa včasih tud z obleko. Reklc in čevlje v kufer, jakno čez, čelado gor, pa je. Za vožnjo od Viča do Centra LJ (pa ne gas do konca po Tržaški). Pejte mal v Trst in druga italijanska mesta, pa boste vidl ljudi v kravatah na CBR-ah, pa se nihče za njimi ne obrača. Vseeno je mal razlike med mestno vožnjo in vožnjo po avtocesti ali kakšnih fajn ovinkih. Tam pa pride v poštev samo 100% oprema.

Skratka, motor je lahko tud praktično uporabna stvar v časih, ko so s parkiranjem in prometno gnečo vedno večje težave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, motor je lahko tud praktično uporabna stvar v časih, ko so s parkiranjem in prometno gnečo vedno večje težave.

:OK:

čelada, želva, rokavice in čimmanj prepišna jopica ali kaj podobnega za po mestu mi povsem ustreza... pa morda superge/čevlji čez gležnje.

v kratkih rokavih mi pa res preveč piha in tudi potem imam še par dni težave z občutkom v rokah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta teden sem v Ljubljani videl 6 motoristov, ki so se vozili brez čelad. Danes sem naprimer na celovški videl dva (voznik in sovoznik) v kavbojkah, brez rokavi in čelade na Speed four. Ima denar za tako mašino, za čelado pa?!?

Da ne govorim, da sem več kot ducat motorjev (omenjeni Triumph vključen), ki so bili voženi neregistrirani!!!

Pa naj mi kdo reče, če nismo po pravici stigmatizirani za divjake!!! Ko vidim takšne idiote me je kar sram, da sem motorist!

Pa naj mi kdo od teh reče, da vozi po predpisih, da daje smernike, da vozi previdno. Ko se bo pa zvrnil bo pa rekel:" baba me je izsilila....", seveda če bo brez čelade sploh preživel.

Dajte no fantje čelade gor (meni sploh ni jasno, kako se lahko kdo vozi brez, če ne zaradi varnosti pa zaradi vetra), dajte registrirat motorje (vozilo mora biti tehnično brezhibno, po novem pa registracija tudi ni več bav- bav).

Aja, a pol ti še nisi slišal za moje dizertacije o teh primerkih? :D To, kar opisuješ ti, gre res za cestne razbojnike, brez cestne kulture, kar se pozna po tem, da se vozijo brez čelad, ne spoštujejo cestno prometnih predpisov (vozijo skozi rdeče) in nimajo registriranih motorjev. Delijo se v tri skupine.

Ker se objestno obnašajo do letečih policistov (in jih celo hočejo poriniti iz motorja - v Novicah ene par mesecev nazaj) je velika verjetnost, da so motorji ukradeni. Vozijo tudi med gostim prometom po zadnji in nikoli ne ustavijo vozila (verjetno jih je strah, da jih ugleda oko lastnika). Navadno so precej "zapečeni" s tipičnimi turškimi facami. Mednje sodijo tudi skuteristi, ki imajo podoben stil vožnje, vozniki pa podoben profil (kratke hlače, kapa trenerka, naželirana čupa, turški videz). Skuterji so takisto sumljivega porekla, zato jih na policijskih postajah pridno zbirajo (če jih seveda uspejo ustaviti). Vozniki izpita navadno nimajo.

Druga vrsta so takšni, ki imajo motorje kupljene, vendar nimajo opravljenega prepisa (jasno, zakaj pa bi), saj je motor last soseda, sorodnika, prijatelja itd. Pravil navadno pravtako ne spoštujejo, bojna opremljenost pa je ista kot pri prvih (torej, nikakršna). Tudi pri teh je vprašljiv izpit ustrezne kategorije.

Tretja vrsta so divjaki zavihanih tablic. No, niso vsi takšni, jih je pa veliko. Tudi ti navadno ne vozijo po predpisih in radi pokažejo svoje akrobatske sposobnosti, ko je čimveč ljudi prisotnih (na predstavi) ob cesti.

Takih je zgolj kakšnih par procentov, vendar vseeno mečejo slabo luč na tisto večino, ki (vsaj) po mestu vozi(mo) zgledno, ima(mo) vso motoristično opremo, legalen in registriran motor. Kdo je kriv? Policija in sodstvo (predvsem slednje, saj prevelikokrat slišim iz strani policije, da lovijo ena in iste primerke). Po mnenjih nemotoristov (tj. voznikov ostalih vozil) pa smo krivi vsi, ki jahamo sedlo na dveh kolesih.

V Ljubljani je katastrofa, kar se tega tiče. Motorist s čelado na registriranem motorju je prava redkost. Celje je na boljšem, saj kljub nekaterim divjakom brez čelad skoraj vsi imajo registrirane motorje. V Mariboru s slednjimi sploh ni problema, se pa najdejo (sicer legalni) divjaki po Titovi cesti. Načeloma pa jih je precej manj, kot jih je bilo.

Budala na 3 si pa ti, če posojaš zaradi teženja in ne trezne presoje kaj se lahko zgodi!

Kar se tiče Ljubljanski pozerskih izzivačev pa kljub pričakovani reakciji nekaterih, zelo dvomim, da tisti neregistrirani motorji legalno ropotajo pod ritmi ki na njih sede. Sploh sedaj ko je registracija in zavarovanje takorekoč zastonj. Pri opazovanju dogajanja okoli lokalov v centru in okoli železniške postaje, jih zna biti kar nekaj sumljivega izvora. Bi pričakoval tu večjo aktivnost policije. Na pamet mi poleg teh prekrškov padajo tudi drugačne misli o delovanju nekaterih od njih. Vožnja do lokala eden skoči notri, je kmalu zunaj in gremo naprej. In zadeva se ponavlja. Mislim, da imajo filmi o moto bandah širom sveta velik vpliv tudi med tistimi, ki jim je delo in poštenje španska vas!

Vidim, da si jih tudi sam prokužil in natančno analiziral :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........ne da zgledam "hud" motorist, ampak vem, da bo v primeru nečesa MENE bolelo.....

tole zgoraj je point vsega. vsaj jaz tako mislim. in ker sem strahopetec se raje oblecem.

poleti je relativno nerelaksativno in po dolocenem casu korelativno akumulativno nehigijensko imeti kaksne povoje ali gipse ovite okoli raznih delov lastne anatomije. BTDT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uhh, to so pa stari mački kar se tiče motorizma, ter voženj po tazadnji, očitno sta se pač malo vživlela ane :P :P :P .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari mački gor dol zarad mene je lahko bil lojz gor, majo grobik čez mejo pa naj tam dirkajo,oz zaradi mene lahko dirkajo po cestah izven mesta. samo ne v mestu :BUA: kaj bi blo če bi kater otrok skočil na cesto al pa bi jaz zabremzal dvomim da bi se ustavl.ne rečem da dirkajo proti slovenski bisterci ko je odprta cesta z malo hišami ne pa sred centra oz sredi mesta nikol se neve kdo bo speljal pa ga nebo videl ...

Popravljeno . Popravil JO_18
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak kaj, ko se jim policija vozi nasproti in jih modri varuhi "ne vidijo".

Letos so ta modri bolj odločni. Ko sem bil te dni v mestu, sem videl:

- sobota dopoldne: skuter "klasika", ki sta ga Slovenski ulovila dva modra K75;

- včeri: Trubarjeva: avtomatik "klasika", ga ulovi modri K75;

- prejšnji teden v centru ATV "klasika" ga ulovi modri K75;

- prejšnji teden v centru: skuter "klasika", ga ulovita K 75 in F 650.

Ta modri kar migajo. Upam, da bo sodnik izrekel ustrezne sankcije.

Klasika = neregistrirano, čelada iz briljantine, kombinezon iz šuškavca, obutev v veliki večini bele barve, jopica v veliki večini bele barve, ovratnik zmeraj zavihan navzgor.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos so ta modri bolj odločni. Ko sem bil te dni v mestu, sem videl:

- sobota dopoldne: skuter "klasika", ki sta ga Slovenski ulovila dva modra K75;

- včeri: Trubarjeva: avtomatik "klasika", ga ulovi modri K75;

- prejšnji teden v centru ATV "klasika" ga ulovi modri K75;

- prejšnji teden v centru: skuter "klasika", ga ulovita K 75 in F 650.

Ta modri kar migajo. Upam, da bo sodnik izrekel ustrezne sankcije.

Klasika = neregistrirano, čelada iz briljantine, kombinezon iz šuškavca, obutev v veliki večini bele barve, jopica v veliki večini bele barve, ovratnik zmeraj zavihan navzgor.

Tadej

No, pa smo končno prišli nazaj na temo.

Samo... kaj pa spada pod pojem ustrezne sankcije v tvojih očeh? Izpita nima, da bi mu ga lahko vzeli, penez pa tudi ne, da bi ga lahko oglobli... in dečko to ve. malo se mi smilijo ti naši organi. no ja, ampak vsaj dan so mu pokvarli.

ideja: lahko bi vsaj probali preverit kdo je pravi lastnik vozila in vrnili vozilo, da ga bo moral še enkrat vkrast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa smo končno prišli nazaj na temo.

Samo... kaj pa spada pod pojem ustrezne sankcije v tvojih očeh? Izpita nima, da bi mu ga lahko vzeli, penez pa tudi ne, da bi ga lahko oglobli... in dečko to ve. malo se mi smilijo ti naši organi. no ja, ampak vsaj dan so mu pokvarli.

ideja: lahko bi vsaj probali preverit kdo je pravi lastnik vozila in vrnili vozilo, da ga bo moral še enkrat vkrast.

Če je skuter res njegov lahko sodnik izda sklep o zaplenitvi.

Če ni njegov mu ga itak vzamejo. Ovadba gre po redni pot, ki pa traja :yawn:

Če nima penezev in je polnoleten gre lahko v uklonilni zapor. Tam notri je tolika časa ukolnjen, dokler se ne prikaže kdo s penezi.

Ampak to so skrajni ukrepi, ki se jih sodnik ne posložuje pogosto. Žal!

Če bi bil sodnik Tadej, bi bila zgodba (slika) drugačna :naughty: :naughty: :naughty:

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Zaloški jih(norce-pozerje) gledam 12 ur na dan. Večinoma so to cestaki starejših letnikov izdelave neregistrirani in skoraj po pravilu z voznikom brez čelade, zalizano frizurico in prazno bučo seveda. Brez veze je omenjati, da so to "mega mafijozoti-zajebanci" iz Fužina a ne! Se pa strinjam, da bo naravna selekcija poskrbela za te debilkote prej kot se bo tega sam zavedal sam upam, da ga ne bodo zdravili na "naš" račun.Naj se bedak orang razpaca ker je najmanj stroškov s komunalo in enim štrajfiksom.

Ne vem zakaj bi nam bilo nerodno, da smo motoristi?! Sem motorist in sem ponosen na to. Če so lahko "toplovodarji" lahko ponosni (ponosen sem ker sem gay) :slap: , da se bašejo u rit pa še svoje shode(pride parade) v centru Ljubljane organizirajo... Mislim! :lol1: A jaz naj se skrivam po zakotnih baričih z skupino istih ker nam je nerodno zaradi par Fužinarjov ki jih bodo itak do konca sezone 75% samo še odplaknili v kanalizacijo. Ma faaaaak! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ku*** migajo ta modri letos :nono:

včer se peljem od centra mimo Tivolija po Celovški,...in prleti mimo en "superman" na rumeni VTR-ki , brez čelade, z odpeto jakno, pa obvezno sončni špegli :ninja: in se mirno pelje mimo policijskega vozila-prvič...čez dobrih 500m pa še drugič :BUA: in aje kdo kej ukrepal :grrr :grrr bojim pa se, da če bi jz takrat kakršnokoli neumnost naredu bi takoj za mano leteli :glare:

hja no tak je ta svet :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da so lokacije stalne in znane, ni potrebno nobenih ježevcev. Le usklajena akcija nekaj patruljnih vozil in trenutno popolno zaprtje manjšega področja. Enostavno riba - mreža sistem. Poprej pa za foro nekaj fotodokumentiranih poskusov ustavljanja, tako da bi se nabralo dovolj materije za zaplembo "sekreta" in tistega, ki na sekretu sedi. Tako bi jaz probal.

Zakaj patruljna vozila ? Kako bi ustavili s patruljnimi vozili ? Nekdo, ki ve, da vozi ukraden motor bo dal vse od sebe, da ga ne bi dobili. In na koncu bi samo upal, da bi ga med lovljenjem čimbolj poškodovali, da bi šel jokat v oddajo Svet o krivicah in policijski brutalnosti. Na koncu bi stopil še do Čeferinovih.....

A ni bolj elegantno iti za njim, policaj, ki ga sledi bi ga dvakrat opozoril, potem bi mu pa ostali policaji naredili blokado z ježevci namesto s policijskimi patruljami. Vse bi bilo seveda dokumentirano, da ne bi mogel pol jokati o kakšnem nasilju in kratenju XY pravic. Moderni ježevci ne raznesejo gume, vanjo "spustijo" čisto majčkene votle bodice, ki potem spuščajo gumo še nekaj minut. Samo v SLO se za motorje ne sme uporabiti ježevcev. Upam, da se bo to kdaj spremenilo.

Glede zaplembe mi je pa kolega policaj povedal, da že sedaj, ko napišejo na kg predlogov za zaplembo se sodnik za zaplembo odloči zelo zelo redko.....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za fužine lahko nekako potrdim, da najmanj polovica motoristov tako ali drugače močno krši ZVCP. Pa nimam toliko "pregleda" na zaloško. Imam bolj na tisto cesto ki pelje skozi Fužine in tam se včasih samo sliši (je včasih lahko tudi 3 x hitrejši od omejitve) in to v naselju, kjer je vsakih 100-200 metrov prehod za pešče, poleg pa zdravstveni dom, vrtec, šola, dom upokojencev....

Baje imajo Fužine svoj policijsko "enoto" ampak je očitno premalo. Danes so pri Lakotniku rušili nadstrešek, katerega so čuvali 4 policaji :eek: . Ne vem kaj so se bali- da jim bo kak žebelj na glavo padel al kaj :?

Ne bi bilo nič narobe, če bi jim še kaj več :devil: pa ne samo policajem (pa ne tistim ki so bili tam ampak tistim ki so jih tja poslali, medtem ko jim pred nosom sredi naselja gorbo kršijo ZVCP (proti temu pa bolj malo naredijo)

Očitno imajo v MOstah čudnega komandirja, ker jih tudi pogosto vidim (ob konicah) na postaji pred AH moste, kjer veselo izvajajo kontrolo prometa. Na drugi strani križišča pa (posredno tudi zaradi njih) pa je Letališka cela zabita že tam od H&N ali pa še dlje. In namesto da bi šel v krićišče in usmerjal promet, mu dajo komando naj se postavi za njega in naj povzoroča strah med vozniki ( sem prepričan da velik % voznikov otrpne ko zagledajo policaja sploh če je v vlogi "prometne kontrole" in tako še bolj opočasnuje promet :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, no...pred 20 minutami, center LJ, sportak s KR registracijo (ja, model je mel pravo motoristično jakno in celo pravo zeleno čelado na kepi), ampak vseeno mu ni ratalo križišča pri Evropi speljat ne da bi mu motor pobegnil na zadnje kolo.

A gremo bit striktni, pa zapisovat registrske mopedov in kršenje CPPja lastnikov? Pa da vidimo, koliko forumašev se bo znašlo med njimi? :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri motoristi so totalno odfukane budale, norci! Danes je bil pri nas nekdo z sosednjega kraja, hard endura husquarna, nek 125cc, 42 konjev. Čelada? Ah zakaj... VOzil je tk k sm js mislil da ni mogoče sploh!

Raj sm se stran umikal k je prpelu, cona 30, on do konca gas, pa pol seveda 30m špure, pa ne enkrat. Pohvalil se je da je kuril gumo pri policiji in kazal sredinca, pa ga niso hotli loit (razočaran). Pol je še enmu tud z juga, dal svoj telefon da je poklical policijo da bi ga prijavil, da bi lahko bežal.. Policaji so samo rekli da lahko tukaj to pričkujemo in seveda ni nihče prišel! Vsa čast in spoštovanje policiji. Vem kk js vozim, daleč od ravilnega, ampak tk ko je ta fural, brez vsakršne opreme pa je že res pre.noro. Ne morte si predstavljat če niste vidl.. pa po pločniku, nogometnem igrišču.. gor dol.. brezveze. Je pa boljše biti tiho, "mafija" pač. Aja, domov je tudi šel po obvoznici, kaj se bo on fural po offroadu če tm ni policajev. Krneki, sploh nebom več pisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!