Skoči na vsebino

Šodr


Dr_Jakob

Priporočene objave

Priznam:

Strah me je peska na ovinkih. Danes sem se peljal od Dobrne proti Vojniku in na enem lepem, dolgem, srednje hitrem ovinku sem videl rahel nanos peska. KOK SM SE FSRAL! Zlajfe do fula, pa s polovicno hitrostjo naprej. A je to samo previdnost ali pretiravanje? Kdo bi vedel. Zgleda da sem nasel eno fobijo.

Zdej mam pa eno vprasanje: A je pesek res tako nevaren? Mam namrec cestne gume in se mi zdi, da ce bi pripeljal 10km/h vec, da bi se kar oddrsal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, kaj daj, a bi se morali zdaj vsi mi bat šodra :doze:

ja, je nevaren, sploh če priletiš nanj z velko hitrostjo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šoder in bitumen zalivke - moji največji ljubezni v ovinku :SS

ja je nevaren, če gre zmanjšat hitrost potem kar, če pa ne pa preko in molit, boljše kot se vstrašit in ven letet (sem že videl :slap: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj se dopolnim

je nevaren, če je na asfaltni cesti......................na McAdamu pa ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim

men tud mal vroče rata, ko motor zapleše o šodru :blink: takrat samo brez gasa, brez bremz, molim, da bo šlo lepo čez, če mam pa možnost pa prej precej zmanjšam, tako, da se sigurno čez peljem .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......pa kakor se mi je pravilno zdelo, ta tema že obstaja: Pesek na cesti

najbrž ti iskalnik ni našel, ker si vpisal Šodr :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Strah me je peska na ovinkih....

... A je pesek res tako nevaren?...

Ne, ni nevaren, ampak pasje ZAJEBAN!!!

..."Vedno naj bo tvoja misel za ovinkom" še predno ga izpelješ!!!

Temu se reče PREDVIDEVANJE!

Pa še obrestuje se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......pa kakor se mi je pravilno zdelo, ta tema že obstaja: Pesek na cesti

najbrž ti iskalnik ni našel, ker si vpisal Šodr :doze:

O živalih na cesti je že tudi tema odprta :hmm:

Šoder na cesti je pa sranje, sploh če ga je malo več kot par kamenčkov :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že res ne ležiš v ovinku, drugače pa malo zacuka...moraš malo trenirat na takšnih cestah z manjšo hitrostjo, da dobiš ta občutek in pol se ne ustrašiš tako močno. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že res ne ležiš v ovinku, drugače pa malo zacuka...moraš malo trenirat na takšnih cestah z manjšo hitrostjo, da dobiš ta občutek in pol se ne ustrašiš tako močno. :yea1:

Če te piči kača, se vstrašiš še zvite vrvi. Jebo pas mater tistim, ki ga tak veselo sipajo v ovinkih na bankine. Kljub temu, da zelo dobro vedo, da ko pripelje prvi prikoličar, avtobus, šlepar itd., se ta takoj znajde na cesti.

Naši policisti, ki bi naj na cesti delovali tudi preventivno, pa se veselo s službenemi vozili vozijo čez pesek.

Boli jih kurac.

V primeru nesreče, pa veselo napišejo. Vozil z neprilagojeno hitrostjo in na pričakovano okoliščino bi moral voziti..... :BUA: :SS

Se bo moral huje poškodovati ali umreti policist, politik, poslanec ali kakšen SLO pomebnež na motorju, da bodo odgovorni v cestnih službah, zadeve z utrjevanjem bankin uredili tako kot bi morali.

Uffff, kak me razpizdi takšna neodgovornost in ogrožanje vseh nas. Tako motoristov, avtomobilistov in kolesarjev.

Se opravičujem za takšen besedni izraz. Ampak ima me res jeza. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te piči kača, se vstrašiš še zvite vrvi. Jebo pas mater tistim, ki ga tak veselo sipajo v ovinkih na bankine. Kljub temu, da zelo dobro vedo, da ko pripelje prvi prikoličar, avtobus, šlepar itd., se ta takoj znajde na cesti.

Naši policisti, ki bi naj na cesti delovali tudi preventivno, pa se veselo s službenemi vozili vozijo čez pesek.

Boli jih kurac.

V primeru nesreče, pa veselo napišejo. Vozil z neprilagojeno hitrostjo in na pričakovano okoliščino bi moral voziti..... :BUA: :SS

Se bo moral huje poškodovati ali umreti policist, politik, poslanec ali kakšen SLO pomebnež na motorju, da bodo odgovorni v cestnih službah, zadeve z utrjevanjem bankin uredili tako kot bi morali.

Uffff, kak me razpizdi takšna neodgovornost in ogrožanje vseh nas. Tako motoristov, avtomobilistov in kolesarjev.

Se opravičujem za takšen besedni izraz. Ampak ima me res jeza. :angry:

Lepo si se ti to razpištolio :eek:

Drugače pa je sranje ja, če je pesek v ovinkih, tudi sam ga ne maram najbolj. :smoke:

Popravljeno . Popravil Vanga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz še nikoli nisem niti malo zdrsnil na šesku, kamenčkih ali šodru, pa me kar strese vedno, ko ga vidim v ovinku......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja... sej ... bomo naslednjic z vseen majcken vec hitrosti pripeljali.. sej sanse bom imel se vedno, saj zgleda, da bo ta sodr ostal na tem ovinku dokler se bo svet vrtel (in po moznosti se dlje)

moto slovenske snezne sluzbe pride tukaj precej prav:

BOG GA JE DAL, BOG GA BO VZEL.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ni lep občutek ko cel motor zapleše akrobatski rokenrol u trenutku...doživel in k sreči preživel :krneki:

če pa fejst nagnjen prideš u ovinku na poln pesek pa enostavno ni pomoči...in VEDNO pride kdo nasproti če slučajno uspeš zmanevrirat mimo po nasprotnem pasu ali pa je tam ENO drevo ki je lih na liniji izleta...

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto sva na prvi furi čez Vršič jaz in peter1 peljala po taki cesti. Peter1 je pred mano naletel na pesek v ovinku pa hitrost je bila bol en qrac. Moram rečt, da je bilo prav grdo videti kako ga je razmetaval se je pa kljub plesanju obdržal na kolesih po kmoje zaradi manjše hitrosti. Je nevaren sam preveč se ga ni dobr ustrašiti ker potem letiš naravnost :eek: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek sem tudi sam priletel čez pesek na Vršiču, ko me je avtomobilist spregledal in med prehitevanjem zrinil bočno; naslednji ovinek sem posledično priletel po nasprotnem pasu v pesek sredi pasu; zapleselo je tako močno, da me je vrglo iz sedeža, z nogo sem udaril v bočnico motorja pod sedežem, tako da imam še danes rahlo zatečeno in precej boli...

Pesek u glavnm :BUA:

Kar pa se gum tiče pa sedaj furam ME Z6 in moram rečt, da kar se drobnega peska po cesti tiče gredo čezenj veliko bolj mirno kot D208RR, ki sem jih imel prej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej če padeš zaradi "šodra" na cesti si res imel neprilagojeno hitrost. Sicer , kje pa piše, da na cestah ne sme biti peska? :krneki:

Pa brez zamere.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej če padeš zaradi "šodra" na cesti si res imel neprilagojeno hitrost. Sicer , kje pa piše, da na cestah ne sme biti peska? :krneki:

Pa brez zamere.....

Ceste morajo bit varne za VSE udeležence v prometu, pesek na nepreglednih ovinkih pa predstavlja nevarnost, še posebej voznikom enoslednih vozil. Vem, da bo odgovor, da je potrebno takšne stvari v ovinku predvidet, ampak po tej logiki bi vsi hodli peš, ker bi predvidevali, da bo v vsakem ovinku pesek, zaradi katerega bi lahko imeli težave pri vožnji.

Pa lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej če padeš zaradi "šodra" na cesti si res imel neprilagojeno hitrost. Sicer , kje pa piše, da na cestah ne sme biti peska? :krneki:

Pa brez zamere.....

Točno tako - ne vem zakaj si nalimal tistega :krneki:, tako pač je.....

Idealnih razmer na cesti ni!

Pa še nekaj, v svoji moto karieri me pesek ni še nikoli resno ogrožal! Bolj se bojim debilov za volanom avtomobila..... nikoli ne veš kateri je in kdaj te bo za.....al! Pesek lahko predvidevaš in, če se veliko voziš pa točno veš, kje so peščene cone!

Lahko tudi zamerite.....

Ceste morajo bit varne za VSE udeležence v prometu, pesek na nepreglednih ovinkih pa predstavlja nevarnost, še posebej voznikom enoslednih vozil. Vem, da bo odgovor, da je potrebno takšne stvari v ovinku predvidet, ampak po tej logiki bi vsi hodli peš, ker bi predvidevali, da bo v vsakem ovinku pesek, zaradi katerega bi lahko imeli težave pri vožnji.

Pa lep pozdrav

Poggy finta je samo v hitrosti, kako hiter si v ovinku! Če si normalen, te noben pesek ne bo zvil! Če pa si hiter ti pa ni pomoči - pol samo jamraj in čakaj, kdaj se boš zložil, pa bog daj, da se ne boš!

Popravljeno . Popravil DrM - FJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej če padeš zaradi "šodra" na cesti si res imel neprilagojeno hitrost. Sicer , kje pa piše, da na cestah ne sme biti peska? :krneki:

Pa brez zamere.....

Šarc, ne bi želel preveč komentirati te tvoje izjave, ker mi enostavno ni. Pa žal nisi edini, ki stresaš neumnosti.

Ker ne veš kje to piše, ti povem jaz. In ne samo tebi. Tudi vsem ostalim, ki so in, ki bodo pametovali zaradi peska na cesti, ki je vsekakor ovira na asfaltirani cesti. Predvsem v tistem času ko prenehajo veljati na cesti zimske razmere.

Zakona ZVCP1 113. člen varstva in okolja, govori, da je na cesti ali ob njej prepovedano izpuščati, puščati, odlagati, odmetavati ali postavlajti karkoli, kar bi oviralo potek prometa, ogrozilo njegovo varnost, škodovalo ljudem, živalim, rastlinam ali onesnažilo okolje. Zlasti je prepovedano vozišče močiti ali ovirati odtekanje vode z njega, odlagati nanj sneg ali led, postavljati stebričke, verige ali druge naprave...

Razsipati po njem sipek material, ga pomazati z mazili ali drugače pomastiti ali kako drugače onesnažiti.

Upam, da ne padeš kdaj v kakem ovinku pri 60 - 70. km na uro, na kakem šodru oz. pesku, olju itd.

Me res zanima kaj bi govoril takrat?

Gospod policist, sam sem si kriv. Kar napišite mi plačilni nalog, ker nisem prilagodil vožnje.

Pa brez zamere.

Točno tako - ne vem zakaj si nalimal tistega :krneki:, tako pač je.....

Idealnih razmer na cesti ni!

Pa še nekaj, v svoji moto karieri me pesek ni še nikoli resno ogrožal! Bolj se bojim debilov za volanom avtomobila..... nikoli ne veš kateri je in kdaj te bo za.....al! Pesek lahko predvidevaš in, če se veliko voziš pa točno veš, kje so peščene cone!

Lahko tudi zamerite.....

Poggy finta je samo v hitrosti, kako hiter si v ovinku! Če si normalen, te noben pesek ne bo zvil! Če pa si hiter ti pa ni pomoči - pol samo jamraj in čakaj, kdaj se boš zložil, pa bog daj, da se ne boš!

Ko sem se jaz pred davnimi leti na začetku svoje moto kariere večinoma vozil samo po ravnih cestah in zapeljal v vsaki ovinek med 10. in 15. km na uro se tudi nisem obremenjeval s posutim peskom na cesti.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Idealnih razmer na cesti ni!

Pa še nekaj, v svoji moto karieri me pesek ni še nikoli resno ogrožal! ...

Pesek lahko predvidevaš in, če se veliko voziš pa točno veš, kje so peščene cone!

...

Tako nekako sem tudi jaz razmišljal. Dokler...

Desni ovinek nekje na krasu. Cesta do tam b.p. Tudi ta ovinek relativno pregleden in optično b.p.

A ko sem v ovinek zapeljal, naju je z Lady prestavilo za meter. K sreči sem brez panike odslidal in ustavil. Seveda sem šel preverjat nazaj, saj mi ni bilo nič jasno. Na cesti je bil pesek, drobir od asfalta, popolnoma enake barve kot ostalo cestišče in neopazen. Odnašalo me je po celi širini, kjer je bil ta pesek. Če bi ga bilo več in nasproti karkoli, bi se lahko slabo končalo. Pa ni bilo niti pretiravanja v hitrosti, niti neprevidnosti. Ovinek sem ogledal in lepo zapeljal notri.

Tako da, garancije ni!

Edina, ki bi nujno morala veljati, bi bila lahko podana s strani vzdrževalca cestišča. A tem se sladko jebe, dokler jih ne tolče po žepu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ne veš kje to piše, ti povem jaz. In ne samo tebi. Tudi vsem ostalim, ki so in, ki bodo pametovali zaradi peska na cesti, ki je vsekakor ovira na asfaltirani cesti. Predvsem v tistem času ko prenehajo veljati na cesti zimske razmere.

Zakona ZVCP1 113. člen varstva in okolja, govori, da je na cesti ali ob njej prepovedano izpuščati, puščati, odlagati, odmetavati ali postavlajti karkoli, kar bi oviralo potek prometa, ogrozilo njegovo varnost, škodovalo ljudem, živalim, rastlinam ali onesnažilo okolje. Zlasti je prepovedano vozišče močiti ali ovirati odtekanje vode z njega, odlagati nanj sneg ali led, postavljati stebričke, verige ali druge naprave...

Razsipati po njem sipek material, ga pomazati z mazili ali drugače pomastiti ali kako drugače onesnažiti.

Upam, da ne padeš kdaj v kakem ovinku pri 60 - 70. km na uro, na kakem šodru oz. pesku, olju itd.

Me res zanima kaj bi govoril takrat?

Ko sem se jaz pred davnimi leti na začetku svoje moto kariere večinoma vozil samo po ravnih cestah in zapeljal v vsaki ovinek med 10. in 15. km na uro se tudi nisem obremenjeval s posutim peskom na cesti.

Mogoče bi moral ostat pri tistih svojih praksah?

Če pozorno perbereš svoje citate, boš videl, da je prepovedano "sipati pesek" in "močiti vozišče". Če pa se tam pač kaj samo znajde, pa to ni več namerno "posipanje" ali "močenje".

In, da - vsak mora nase pazit in če hočeš ostati cel, pač prilagodiš hitrost razmeran na cesti, ne pa potrebam svojega egota ali svoji raztrsenosti/neopazovanju.

Grdo se sliši, a to je najbolj varna in hard-core resnica preživetja na cesti.

Kakorkoli že, nikoli ne smeš gledat v pesek, ker potem ga boš sigurno povozil. :wacko:

Jep. Rakitna, desni ovinek, velik oster kamen, jaz pa imel šele 1 mesec izpit... Šele čez par kilometrov opazil, da je Dunlopka mislim da D205 spustila dušo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

taka piz_arija je bla en cajt nazaj po vremski dolini (cesta od Divače proti Il. Bistrici)...ko so polagali asvalt je ostalo na kupe peska za tem, na predelih popolnoma neopaznega in tam je omejitev 90km/h...dokler se pač ni pometlo...menda samo od sebe...

ne spomnem se, da bi bila kaka tabla "pozor pesek na vozišču" al kej podobnega ...ali več znakov omejitve hitrosti postavljenih po celem odseku...bi sigurno marsikdo se vprašal kaj delajo tisti znaki tam in temu ustrezno bil previdnejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!