Skoči na vsebino

Šodr


Dr_Jakob

Priporočene objave

Mogoče bi moral ostat pri tistih svojih praksah?

Če pozorno perbereš svoje citate, boš videl, da je prepovedano "sipati pesek" in "močiti vozišče". Če pa se tam pač kaj samo znajde, pa to ni več namerno "posipanje" ali "močenje".

In, da - vsak mora nase pazit in če hočeš ostati cel, pač prilagodiš hitrost razmeran na cesti, ne pa potrebam svojega egota ali svoji raztrsenosti/neopazovanju.

Ni res... B) je že več motoristov padlo na cestišču (pesek) in so tožili cestno podjetje in so dobili na sodišču. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospod policist, sam sem si kriv. Kar napišite mi plačilni nalog, ker nisem prilagodil vožnje.

Ko sem se jaz pred davnimi leti na začetku svoje moto kariere večinoma vozil samo po ravnih cestah in zapeljal v vsaki ovinek med 10. in 15. km na uro se tudi nisem obremenjeval s posutim peskom na cesti.

Policaj bo vedno ugotovil krivdo voznika, ker jim pamet dalj ne seže....

Če si takoooo obremenjen s peskom prodaj motor pa ne jamraj!

Na Grobniku te pa zmaraj upam dol dahent tolk o hitrosti..... :naughty: ! Glede na to da si Štajerc - v gostilni bi zmagal ti!

SCORE 1 : 1

Vsi srečni vsi zadovoljni!

Pa še malo resnosti - cestarji legalno posipajo ceste - jaz se vozim pozimi. V primeru padca ti sledi prvi stavek mojega komentarja. V ostalih letnih časih pa ni nič drugače. Pač v glavi mi je ostala izjava z Maksijeve delavnice:

Če v ovinku nimaš rezerve in po čudežu preživiš takoj prodaj motor, kajti drugič ti ne bo sreča mila. Z mojo ST mašino jo užgem tudi po makadamu če je nuja, tako, da ni panike! Običajno Šarc vozi pred mano..... pa ne greva 10 - 15 na uro!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šarc, ne bi želel preveč komentirati te tvoje izjave, ker mi enostavno ni. Pa žal nisi edini, ki stresaš neumnosti.

Ker ne veš kje to piše, ti povem jaz. In ne samo tebi. Tudi vsem ostalim, ki so in, ki bodo pametovali zaradi peska na cesti, ki je vsekakor ovira na asfaltirani cesti. Predvsem v tistem času ko prenehajo veljati na cesti zimske razmere.

Zakona ZVCP1 113. člen varstva in okolja, govori, da je na cesti ali ob njej prepovedano izpuščati, puščati, odlagati, odmetavati ali postavlajti karkoli, kar bi oviralo potek prometa, ogrozilo njegovo varnost, škodovalo ljudem, živalim, rastlinam ali onesnažilo okolje. Zlasti je prepovedano vozišče močiti ali ovirati odtekanje vode z njega, odlagati nanj sneg ali led, postavljati stebričke, verige ali druge naprave...

Razsipati po njem sipek material, ga pomazati z mazili ali drugače pomastiti ali kako drugače onesnažiti.

Upam, da ne padeš kdaj v kakem ovinku pri 60 - 70. km na uro, na kakem šodru oz. pesku, olju itd.

Me res zanima kaj bi govoril takrat?

Gospod policist, sam sem si kriv. Kar napišite mi plačilni nalog, ker nisem prilagodil vožnje.

Pa brez zamere.

Ko sem se jaz pred davnimi leti na začetku svoje moto kariere večinoma vozil samo po ravnih cestah in zapeljal v vsaki ovinek med 10. in 15. km na uro se tudi nisem obremenjeval s posutim peskom na cesti.

Lep povzetek iz zakona, predlagam pa ti da si pogledaš še tisti del zakona kjer piše da moraš voziti vedno s tako hitrostjo da lahko v vsakem trenutku obvladaš vozilo. :glare: In dejstvo je da čez šoder ne moreš peljat s tako hitrostjo kot z avtomobilom. Pa ni samo šoder na cesti zaradi bankin, slabo zaprtih kesonov, traktorskih gum in ostalih nevestnežev.....

A te lahko vprašam kolikokrat si poklical cestarje da pridejo za tabo pospravit ovinek ko si z avtom zapeljal na bankino in nasul šoder na cesto? Verjetno tolikokrat kot jaz. Pa vem, da nisi zanalašč zapeljal na bankino.

In še nasvet:

Moraš biti pač karakter, pa kdaj peljat po cesti tudi pod omejitvijo pa čeprav te zadaj preganja in preklinja cela kolona najboljših prijateljev in ti na vsaki žurki naprej meče da voziš kot pussy. Na cesti v prvi meri sam odgovarjaš za svojo varnost (pred mojo ima prednost le še sopotnik-ca)in v drugi za varnost ostalih udeležencev v prometu. In tudi kakšen ovinek se najde ko peljam manj kot 10 do 15 km/h pa na koncu vidiš da bi lahko peljal dobrih 50. Ego prenese več kot veliko, telo pa manj kot zelo malo.

In policija s plačilnimi nalogi je tukaj drugotnega pomena...

P.S.: Fun is not a straight line.....

Zamera je zgleda že bila....in provokacija tudi uspela. :whistle: (vsaj zakon sedaj poznamo)

Popravljeno . Popravil Šarc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!