Skoči na vsebino

skupna teza voznika in sopotnika?


dejanc

Priporočene objave

pozdrav,

a kdo ve kolk naj bi bila skupna teza voznika in sovoznika na yamahi r6. Mam bratranca, ki mi tezi kdaj ga bom peljal. Ampak fant ma gladko cez 100kg. Res ne vem kako je s tem. Peljal sem ze dost folka, ampak ne tezko kategornike. (enkrat pa sem, sosed tud cez 100kg, do prve gostilne 1km). Bi ga blo pametno peljat, bratranca? A mogoce kje pise kolk je max. teza s voznikom in sovoznikom?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm :hmm:

Zdej da bi geštel zlomu najbrž ni bojazni.

Sam pazi kako boš speljal, ker bosta drgač letela po tazadnem do gostilne :P

No jest sm tud v klubu 100+ :blush: , pa me je kolega peljal na Zx12-r.

Sicer je ugotovil da je bilo kot bi sel na dopust (punca+prtljaga+...) kar se teže tiče.

V glavnem, pelj deca na kofe sam s pametjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če maš homologacijski kartonček al pa navodila za uporabo in vzdrževanje, sigurno not piše. drugač pa po moje se nimaš zarad motorja nevemkaj za bat. samo način vožnje pa mora bit drugačen, ker se motor popolnoma drugače obnaša, če maš kej več kil gor. več previdnosti .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema sploh, js sm na skuterju fural frenda z 120 kilami :P Ampak pazi, kot so ti povedali, pri spelavanju pa dodajanju gasa, ker že pri mojem bivšem skuterju je včasih dvignalo gor :blink: (pri speljevanju) Nosilnost pa ma r6-ka 350kil + .. (motosvet katalog)

LP

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorju ne bo nič, brez skrbi, samo vožnja je precej bolj neprijetna s tako kilažo odzadaj, vsaj zame :) Pa precej hitro dvigne motor, če si malo bolj grob z gasom.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema sploh, js sm na skuterju fural frenda z 120 kilami :P Ampak pazi, kot so ti povedali, pri spelavanju pa dodajanju gasa, ker že pri mojem bivšem skuterju je včasih dvignalo gor :blink: (pri speljevanju) Nosilnost pa ma r6-ka 350kil + .. (motosvet katalog)

LP

350 kg + :

mojih 80kg + bratranec cca 120kg, motor cca 175 = 375kg

potem bo pa slo.

hvala za odgovore....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

350 kg + :

mojih 80kg + bratranec cca 120kg, motor cca 175 = 375kg

potem bo pa slo.

hvala za odgovore....

pri speljevanju še ni tak problem, da ti sprednjo gumo dvigne. bolj pazljiv bodi v ovinkih, ker bo razporeditev teže precej bolj zadaj. pri pretiravanju ti sprednja veliko prej zdrsne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko razpredanja kaj in kako :fredy:

motor bo zdržal pa če naložiš poleg vaju še eno bejbo al pa dve na tank

vozne lastnosti se pa slabšajo z vsako dodatno kilo.

Morda pa je res ena stvar tukaj za povedat ki je ostali še niso. V kolikor voziš dosti težjega sopotnika kot si sam, potem bo on vozil motor v ovinkih in ne ti, pa čeprav imaš ti balanco v rokah.

Nosilnost pa ma r6-ka 350kil + .. (motosvet katalog)

LP

pravi potovalnik je tale r6 da ima nosilnosti 375 kg :P

hehe, skupne dovoljene teže je pa res tolk ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam pazi kako boš speljal, ker bosta drgač letela po tazadnem do gostilne :P

:kva1: :kva1: :grim :grim :kva2: :kva2: :lol1: :lol1: :D :D

Komentar ni več potreben!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo bli še v srednji šoli, je en sošolec, ki je mel 80+ kil peljal drugega sošolca, ki je imel 125+ kil na skuterju do telovadnice. Ta sošolec je še nekaj poskakoval gor, ker se je očitno zabaval med vožnjo. In, žalostno ampak resnično, se mu je upognil amortizer. :worship:

Popravljeno . Popravil hirabbit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj vozš tok težke sopotnike

raj voz na moj način vzadi se lahk zicne ženska pod 78 kg :lol1: :D

Rada papa, a? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem na tzr-ki tut enkrat peljala enega s 100+ kilami zadaj par kilometrov, ker je nujno potreboval prevoz (pa še fant od moje sestre je bil). samo pa je bil občutek porazen. sem rekla nikoli več :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem na tzr-ki tut enkrat peljala enega s 100+ kilami zadaj par kilometrov, ker je nujno potreboval prevoz (pa še fant od moje sestre je bil). samo pa je bil občutek porazen. sem rekla nikoli več :nono:

boga tvoja sestra :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosilnosti motorjev so običajno 180kg. S častno izjemo 220kg, ki pa je iščite sami, lastniki že vedo, nikakor pa to ni tvoj motor. Preseganje za kakšno kilo ni problem, saj se te reči vedno navajajo z rezervo.

Težava in to resna je, če je sopotnik toliko težji kot je to v tvojem primeru. Presega te za pol tvoje teže.

Glede na to, da to sprašuješ, tudi predvidevam, da nimaš kaj dolgega staža, zato priporočam, da bratranec prej shujša in naj gre do gostilne peš!

kajti pri njegovi prošnji je več argumentov proti kot za:

1. Pot v gostilno in verjetno tudi nazaj

2. Za 1/2 preseganja tvoje teže

3. Tvoja neizkušenost s takimi tovori.

Če se imaš kaj rad, boš naredil tako da tej rizikov pri tvoji vožnji ne bo.

Tudi jaz imam prijatelja, s katerim skupaj odrineva cca 240 kg. Ko bova to težo spravila na razumnih 190, ga bom peljal. A nobeden nima namena hujšati. Ergo!

In na izgovor, da gresta le na kratko do gostilne, pomisli na podatek, kolikšen je delež smrtnih žrtev med motoristi ravno v naseljih!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem s težo nastane tudi pri zaviranju.. zaorna pot se občutno poveča....

:grim

In pri pospeševanju in pri vožnji v ovinek ipd. Predvsem pri vožnji takih, ki si žele le prevoz v oštarijo in samo gledajo in mahajo "mama glej me, frajerja!" :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si sicer ne razbijam glave s kilažo, ker jaz ne vozim nekih zavaljenih tipov na svoji lubiki.... samo sočne breskvice od kake mlade pupe.... :P :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si sicer ne razbijam glave s kilažo, ker jaz ne vozim nekih zavaljenih tipov na svoji lubiki.... samo sočne breskvice od kake mlade pupe.... :P :evilgrin:

Že. že, sam če ti pridejo v resonanco tko kot tele v tvojem podpisu, te lahko tudi skipa! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se vrnem k "topicu":

Moj Dargstar ima suhe teže 260 kg in max obremenitev 200 kg.

Dedec ma cca 90kg + 10 kg opreme, sopotnica 55 kg + 10 kg opreme. (mogoče ma 60, sam ne upam napisat :grrr Pa mogoče sem tud sebe mal shujšal :P sam tud pri opremi mal pretiravam, pa se izniči :naughty: ). Če dam gor šipco, pa lučke, pa rollbare, sem navlekel gor še cca 15 kg.

In smo na 180 kg!!! In kje so torbe, polne robe za 7 dni "kruzanja"? Kje je šotor, pripet zadaj? Kje je sissy bar, pa torbica za orodje, pa...

Saj vem, da ne bom skrivil "geštela", če bo gor recimo 10 ali 20 kg preveč. Ampak obnašanje motorja, pa konec koncev neupoštevanje specifikacij proizvajalca?

Zanima me vaše mnenje o tem.

LP, martin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav,

a kdo ve kolk naj bi bila skupna teza voznika in sovoznika na yamahi r6. Mam bratranca, ki mi tezi kdaj ga bom peljal. Ampak fant ma gladko cez 100kg. Res ne vem kako je s tem. Peljal sem ze dost folka, ampak ne tezko kategornike. (enkrat pa sem, sosed tud cez 100kg, do prve gostilne 1km). Bi ga blo pametno peljat, bratranca? A mogoce kje pise kolk je max. teza s voznikom in sovoznikom?

lp

Ne skrbi, z motorinom ne bo nič narobe (drugo vprašanje je, če bi šla dva tolsta vafeljčka na potovanje). Reci bratrancu, če ga boš sploh peljal, naj se ti pripopa čimbolj ob hrbet. Ker če bo sedel preveč zadaj, boš grozovito občutil (večjo) maso. Sploh pri zelo počasni vožnji, v ovinkih, zaviranju...skratka...skoraj povsod :)

In ja, kakor so že svetovali, kaj preveč ga ne lomi po ovinkih, pa tudi zaviranje bo dosti nevarnejše. Samo za ilustracijo: če izdatno napolnim svoj top case, že občutim slabši oprijem sprednjega kolesa...ker se skupno težišče motorja premakne nazaj. Hmm....morda bi bratranca posadil na rezervoar (saj je kovinski?) O:-) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!