Skoči na vsebino

Vozniske sposobnosti avtomobilistov?


Dr_Jakob

Priporočene objave

Grrrrrrrrrrrrr!!!

Ravnokar sem gledal Dnevnik na rtvslo... spet par mrtvih na ceti.... policaj pa nadvse ponosno pove, da bojo postrili nadzor nad motoristi...

Kdo bo pa poostril nadzor na avtomobilisti?! ZA POPENT!

A ko kdo nekoga pretepe, potem cekiras borbeno pripravljenost tistega, ki lezi na tleh, ali cekiras mentalno stanje tistega, ki ga je zbil?!

Kaj pa ce bi namesto poostrenega nadzora nad motoristi izvajali pooesten nadzor nad avtomobilisti?

Si kak policaj sploh upa it na cesto undercover (v civil) in s kamero snemat, kake piz**** prenasamo motoristi? Pa jih kaznovat na podlagi posnetka? Itak da ne. Lazje je ustavljat vsakega motorista, ki ga vidis in mu tezit z ustreznostjo motorja itd... K da si ustrezno porihtan motor kej pomaga, ce te kdo grdo izsili, ko to najmanj pricakujes?!

Kok mam poln kufer tega lajnanja v medijih! Ja, sem videl- nekaj od teh fantov, ki so zdaj pokojni, so verjetno (nisem bil tam) zagresili kako napako na cesti, ampak VECINOMA se vedno velja, da vec kot 70% vseh nesrec, v katerih smo vkljuceni motoristi, povzrocijo avtomobilisti (vir: MAIDS)

Skratka; KDAJ SE BO NEKDO OPOGUMIL IN ZACEL TESTIRAT PREDVSEM AVTOMOBILSTE, ce so sploh sposobni pelat avto, ce ga abvladajo, ce uporabljajo smernike, ce gledajo v ogledala... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka; KDAJ SE BO NEKDO OPOGUMIL IN ZACEL TESTIRAT PREDVSEM AVTOMOBILSTE, ce so sploh sposobni pelat avto, ce ga abvladajo, ce uporabljajo smernike, ce gledajo v ogledala... ?

točno to... vedno bolj opažam, da vedno manj avtomobilistov daje smernike. pri motoristih se tega opazi dosti dosti manj (pa ne zato, ker jih je manj na cesti).

ogledal pa itak ne znajo uporablat. ne gledajo in pika. to se vidi, sploh na avtocesti... zapelje ven, kot da je slep. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se nekaj:

na netu ze nekaj casa obstaja neka stran, kjer preverjas svoje znanje CPP ja... dal sem ga resit vsem mojim znancem in druzimi in sedaj me je strah. Skorajda vsi so pogrnili. Eni fejst, drugi so skoraj naredili, ampak... za zamislit se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na netu ze nekaj casa obstaja neka stran, kjer preverjas svoje znanje CPP ja... dal sem ga resit vsem mojim znancem in druzimi in sedaj me je strah. Skorajda vsi so pogrnili. Eni fejst, drugi so skoraj naredili, ampak... za zamislit se.

Prodaj motor, zabarikadiraj se v kopalnico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas nažalost velja mišljenje, da če ima oseba narejen izpit, potem je 'požrla' vso znanje CPP in previdnost na svetu :headbang: med avtomobilisti, predvsem starejšimi, je pa to sklicevanje 'da saj imam že 15, 20, 25... let izpit, kaj boš ti meni govoril da delam kaj narobe', to opažam pri veliki večini znancev, ki imajo že toliko let izpit, pa mislijo da so nezmotljivi in nedotakljivi :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet boste odkrili toplo vodo :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet boste odkrili toplo vodo :doze:

super... pa dajte jo tukaj blizu morja, da jo bomo potem v morje zlil, da se bo prej ogrel (zdej ma že 15°C) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super... pa dajte jo tukaj blizu morja, da jo bomo potem v morje zlil, da se bo prej ogrel (zdej ma že 15°C) :OK:

si hotla povedat, da si "blizu morja", ali ima to kaj dejanske veze z "vozniškimi sposobnostmi avtomobilistov" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ne rabijo preverjat znanja, prvo naj vse koklje ki jim je vozit po mestu očitno dolgčas in visijo na mobitelu nonstop iz prometa spravijo.

jebemti tu pri meni je ozek plac in vedno se najde par kur ki že itak ne znajo vozit in potem z mobitelom manevrirajo, vozijo rikverc in obračajo :blink:

sem si zaradi takih dal avto za parkplac zavarovat :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največkrat se te stvari dogajajo v naseljih, ko nekateri avtomobilisti dobesedno izsiljujejo prednost, nevarno prehitevajo, vozijo po dveh pasovih, pa še bi lahko našteval. Za to tudi zelo nerad grem z motorjem v center, ker te sigurno kakšen izsili. Je pa res, da je tud Policija tržno ekonomsko usmerjena in si z motoristi dodatno polni blagajno. Ne rečem, so med nami tudi taki, ki zelo divjajo po naseljih, potem je pa večina umazana. Sam se v naselju držim hitrostnih omejitev ker vem, da me lahko kak voznik spregleda, če bom vozil prehitro. Pa srečno vožnjo želim vsem skupaj. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglejte,sam sem motorist in avtomobilist,pa se mi je že večkrat zgodilo,da sem kakšnega spregledal,ali nisem bil pozoren na ogledala,pa roko na srce .če ti motorist prileti z 150kmh in več, se delajo tudi napake,če bi vsi vozili po omejitvah bi se marsikatera nesreča preprečila,tako da so v večini krivi tudi motoristi,bil sem tudi sam bolj nor voznik, ko pa sem dobil otroka ,se držim omejitev ,in sedaj šele vidim kaj se dogaja na cesti,res grozno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler se lohk za vsak drek pritožiš in tudi zmagaš, bo na naših cesta še velik mrtvih, pa ne samo motoristov, tud ostalih, zakaj znamo vsi slovenci po tujini vozit po CPP, pri nas pa gas do konca in zakon močnejšega, hitrejšega itd, itd............, ne vem zakaj imamo sploh toliko prometnih znakov za prepoved in omejitve, če pa jih večina sploh ne upošteva, drugač pa mislim, da smo slovenci zelo dobri vozniki, tako motorjev kot avtomobilov, sam nestrpnost je preveč prisotna med nami

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

............, ne vem zakaj imamo sploh toliko prometnih znakov za prepoved in omejitve, če pa jih večina sploh ne upošteva, drugač pa mislim, da smo slovenci zelo dobri vozniki, tako motorjev kot avtomobilov, sam nestrpnost je preveč prisotna med nami

janih

kako si upaš kaj takega sploh napisati, mislim, da je kultura Slovenskega voznika pod kritiko, da o sposobnostih ne govorim...brez besed.....:BUA: :BUA: :BUA: :BUA: ....

ne bom več komentirala, ker nima smisla, samo te izjave me pa prav podžgejo :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brane Legan je po Tv lepo povedal, da smo motoristi enostavno prehitri, zato se tudi dogaja da nas avtomobilisti spregledajo....

vsi, ki vozimo avto, vemo, da je v naselju težko spregledat motorista, ki vozi 50 km/h...veliko lažje pa je spregledač motorista, ki vozi z dvakratno hitrostjo....in vsi, ki vozimo motor vemo, da je pri 50 km/h lažje "popraviti" napako avtomobilista, ki te izsiljuje kot pri dvakrat večjih hitrostih.....

v Postojni poznam par motoristov, ki so bili izsiljeni v središču Postojne (križišče, poznam osebno 2 motorista, ki sta bila "izsiljena" v istem križišču)...oba od njiju sta se pritoževala nad avtomobilisti, pozabila sta pa povedat, da sta sama prekoračila dovoljeno hitrost (omejitev 50 km/h, vozila vsaj 80 km/h, če ne čez 100 km/h)...

zastojn je jokat kako si bil izsiljen, če pa sam kršiš omejitev hitrosti.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brane Legan je po Tv lepo povedal, da smo motoristi enostavno prehitri, zato se tudi dogaja da nas avtomobilisti spregledajo....

vsi, ki vozimo avto, vemo, da je v naselju težko spregledat motorista, ki vozi 50 km/h...veliko lažje pa je spregledač motorista, ki vozi z dvakratno hitrostjo....in vsi, ki vozimo motor vemo, da je pri 50 km/h lažje "popraviti" napako avtomobilista, ki te izsiljuje kot pri dvakrat večjih hitrostih.....

v Postojni poznam par motoristov, ki so bili izsiljeni v središču Postojne (križišče, poznam osebno 2 motorista, ki sta bila "izsiljena" v istem križišču)...oba od njiju sta se pritoževala nad avtomobilisti, pozabila sta pa povedat, da sta sama prekoračila dovoljeno hitrost (omejitev 50 km/h, vozila vsaj 80 km/h, če ne čez 100 km/h)...

zastojn je jokat kako si bil izsiljen, če pa sam kršiš omejitev hitrosti.....

Res je! Še posebej v Postojni, kjer se po Titovi "da" kar hitro vozit. Noben pa ne pomisli na križišče pred šparom ali pa sam špar ali pumpo. Enostavno je res to, da so(smo) motoristi včasih prehitri. In to bi blo zelo pomembno, da bi se vsaj v naseljih držali omejitev.

Moje mnenje je itak tako, da je vse v glavi. Lahko si na motorju ali pa v avtu pa boš vozil isto, reagiral isto. Če si pač agresiven voznik boš v avtu divjal ko nor in boš tudi na motorju divjal ko nor.

Na koncu pa boš vedno bemtil čez ostale voznike v prometu, da so oh in sploh neumni, ne znajo vozit, pa čeprav vozijo po CPP.

Drugače pa kot sem že enkrat rekel. Zame so najbolj nevarni vozniki z mobitelom, cigaretom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si hotla povedat, da si "blizu morja", ali ima to kaj dejanske veze z "vozniškimi sposobnostmi avtomobilistov" ?

sem blizu morja :P

kako si upaš kaj takega sploh napisati, mislim, da je kultura Slovenskega voznika pod kritiko, da o sposobnostih ne govorim...brez besed.....:BUA: :BUA: :BUA: :BUA: ....

ne bom več komentirala, ker nima smisla, samo te izjave me pa prav podžgejo :headbang: :headbang: :headbang:

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak nas majo vsi za norce in divjake, pol pa se gremo tak...

Vsakega ki me bo izsilo, mu bom sledil in ga nalamal, tak da se nebo nikoli več mogo v avto vsest.

Če me bo zbil in če slučajno preživim, je itak mrtev.

Če ne preživim, pa me boli k...

Za ziher pa bom začel na fure, gun zraven nosit...

Hitro se bo razvedlo, da je bilo streljano za kakim avtomobilistom, ali pa da se je kaki avtomobilist prisiljen hraniti po cevki...

Potem se nas bojo vsi izogibali že na daleč...

Zakon močnejšega pač...

...enkrat so eni močnejši... drugič pa drugi....

... ta norih se pa vsi bojijo :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak nas majo vsi za norce in divjake, pol pa se gremo tak...

Vsakega ki me bo izsilo, mu bom sledil in ga nalamal, tak da se nebo nikoli več mogo v avto vsest.

Če me bo zbil in če slučajno preživim, je itak mrtev.

Če ne preživim, pa me boli k...

Za ziher pa bom začel na fure, gun zraven nosit...

Hitro se bo razvedlo, da je bilo streljano za kakim avtomobilistom, ali pa da se je kaki avtomobilist prisiljen hraniti po cevki...

Potem se nas bojo vsi izogibali že na daleč...

Zakon močnejšega pač...

...enkrat so eni močnejši... drugič pa drugi....

... ta norih se pa vsi bojijo :devil:

Matr tle pa ni šale.

Jest bom avto kr prodal, če ga bo po teh besedah sploh še kdo hotu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi, ki vozimo avto, vemo, da je v naselju težko spregledat motorista, ki vozi 50 km/h...veliko lažje pa je spregledač motorista, ki vozi z dvakratno hitrostjo....in vsi, ki vozimo motor vemo, da je pri 50 km/h lažje "popraviti" napako avtomobilista, ki te izsiljuje kot pri dvakrat večjih hitrostih.....

Če prav razumem:

- če je motorist prehiter, ga izsilijo, ker ga je lahko spregledat...

- če motorist ni prehiter, ga izsilijo zato, da trenirajo njegove reflekse

V obeh primerih ga izsilijo in mora on 'popravljat' napake avtomobilista, če hoče ostat živ. :headbang:

Vse bolj se mi zdi, da bi se Policija res morala bolj posvečat avtomobilistom, njihovim cigaretam, mobitelom in še čemu...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak.

če si počasen te izsilijo ravno zato ker si počasen

če si hiter pa zato ker te ne vidijo oziroma slabo ocenijo razdaljo, KAO...

preverjeno miljonkrat že na cesti. :BUA:

se mi zdi, da moramo skrbet tudi za varnost avtomobilistov včasih...medtem ko njim tega ni treba

zanimivo, da se opravičuje vse neumnosti ki jih nekdo z avtomobilom naredi napram motoristu s hitrostjo motorista...

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je! Še posebej v Postojni, kjer se po Titovi....

Tam te izsiljujejo tudi če voziš 50 :D

V povprečju je tako: malo zajebe avtomobilist (pozabi žmigovc), malo zajebeš ti (ne gledaš kaj dela avto ampak kje ga boš prehitel) in nesreča je tu. Najebeš pa ti, ker si pripeljal odzadaj in si odgovoren, da pravilno odreagiraš na vse kaj se dogaja pred teboj. Zelo preprosto. Lastne izkušnje. Zato vozim bolj počas. Držim velikooo varnostno. In pazim na vse, ki prihajajo z boka. Mogoče se bo obneslo. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In pazim na vse, ki prihajajo z boka.

teh se jaz najbolj bojim. takoj ko vidim, da hoče kdo pripeljati na cesto iz boka, ga skos opazujem, da vidim, kaj bo naredu. pa se je že dostkrat potem dober izšlo, ko če ne bi bila pozorna, vprašanje kaj bi bilo.

aja... pa čez naselja in kjer je 50 omejitev, se je vedno držim. maksimalno 5 km/h več, to je pa tut vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozniške sposobnosti:

1. prenizka kultura skoraj vseh udeležencev v prometu :(

2. prevelika nestrpnost skoraj vseh udeležencev v prometu :(

Dodatno:

3. preveč stranskih cest (ajde, nekatere pač so in zahtevajo extra pozornost motorista, ampak da ima pa skoraj vsaka bajta ob cesti lasten dovoz na regionalko na nepreglednih cestah... ) :?

4. počasna vožnja (beri omejitev v naseljih, predvsem v strnjenih, kot je npr. Arja vas) ni pod častjo! :OK:

Vozite po pameti, kulturno in strpno... pa prijetno sezono! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak nas majo vsi za norce in divjake, pol pa se gremo tak...

Vsakega ki me bo izsilo, mu bom sledil in ga nalamal, tak da se nebo nikoli več mogo v avto vsest.

Če me bo zbil in če slučajno preživim, je itak mrtev.

Če ne preživim, pa me boli k...

Za ziher pa bom začel na fure, gun zraven nosit...

Hitro se bo razvedlo, da je bilo streljano za kakim avtomobilistom, ali pa da se je kaki avtomobilist prisiljen hraniti po cevki...

Potem se nas bojo vsi izogibali že na daleč...

Zakon močnejšega pač...

...enkrat so eni močnejši... drugič pa drugi....

... ta norih se pa vsi bojijo :devil:

Se popolnoma strinjam in delam enako kot ti !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!