Skoči na vsebino

Vozniske sposobnosti avtomobilistov?


Dr_Jakob

Priporočene objave

V obeh primerih ga izsilijo in mora on 'popravljat' napake avtomobilista, če hoče ostat živ. :headbang:

če ti je mar za lastno življenje, boš vozil vedno tako, da boš lahko popravljal napake drugih...če ti ni mar pa prepusti usodo drugim.....tvoja odločitev....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti je mar za lastno življenje, boš vozil vedno tako, da boš lahko popravljal napake drugih...če ti ni mar pa prepusti usodo drugim.....tvoja odločitev....

Kot vidiš, sem še živ... :rolleyes: Je pa nemogoče VEDNO vozit tako, da bi lahko popravljal napake drugih.

Zato bi se Policija morala osredotočit na že omenjene zadeve in zmanjšati število napak, namesto da napovedujejo tri ali štiri mesece hudega boja proti motoristom... WTF!? :eek:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vidiš, sem še živ... :rolleyes: Je pa nemogoče VEDNO vozit tako, da bi lahko popravljal napake drugih.

točno tako, zato se dogajajo nesreče....že ime nesreča nekaj pove....kdaj imam občutek, da imajo motoristi, voznike avtomobilov ki jih izsilijo, za naklepne morilce....in kot vidiš že v tej temi, motoristi sami grozijo kako bodo fizično obračunavali z avtomobilisti.....žalostno je to.....

.Vsakega ki me bo izsilo, mu bom sledil in ga nalamal, tak da se nebo nikoli več mogo v avto vsest.

Če me bo zbil in če slučajno preživim, je itak mrtev.

Če ne preživim, pa me boli k...

Za ziher pa bom začel na fure, gun zraven nosit...

Hitro se bo razvedlo, da je bilo streljano za kakim avtomobilistom, ali pa da se je kaki avtomobilist prisiljen hraniti po cevki...

Potem se nas bojo vsi izogibali že na daleč...

Zakon močnejšega pač...

...enkrat so eni močnejši... drugič pa drugi....

... ta norih se pa vsi bojijo :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak nas majo vsi za norce in divjake, pol pa se gremo tak...

Vsakega ki me bo izsilo, mu bom sledil in ga nalamal, tak da se nebo nikoli več mogo v avto vsest.

Če me bo zbil in če slučajno preživim, je itak mrtev.

Če ne preživim, pa me boli k...

Za ziher pa bom začel na fure, gun zraven nosit...

Hitro se bo razvedlo, da je bilo streljano za kakim avtomobilistom, ali pa da se je kaki avtomobilist prisiljen hraniti po cevki...

Potem se nas bojo vsi izogibali že na daleč...

Zakon močnejšega pač...

...enkrat so eni močnejši... drugič pa drugi....

... ta norih se pa vsi bojijo :devil:

hahaha, se vidi da si iz pravega firtla doma... radvanje gang...hehehe :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako, zato se dogajajo nesreče....že ime nesreča nekaj pove....kdaj imam občutek, da imajo motoristi, voznike avtomobilov ki jih izsilijo, za naklepne morilce....in kot vidiš že v tej temi, motoristi sami grozijo kako bodo fizično obračunavali z avtomobilisti.....žalostno je to.....

Žalostno je tudi to, da Policija venomer goni eno in isto vižo in da jo mediji samo ponavljajo - motoristi so divjaki, nesreči je botrovala neprilagojena hitrost, bla-bla, čvek-čvek, ...

Ne povedo pa:

  • da je hitrost bila 10-15km/h preko omejitve (ali pa še to ne!), kar za vzrok nesreče nima pravega pomena...
  • da je avtomobilist veselo telefonaril in je pač pozabil pogledat levo.
  • da je sredi ceste bil razsut sipek pesek.
  • da je bilo na cesti razlito olje.
  • da je pred križiščem za skrajno zglajen asfalt
  • da je med avtomobilisti veliko takšnih:

    Ja, nekaj za motoriste... prizidek kake norišnice ali prevzgojnega zavoda. Jebeš motoriste, v nesrečah hvalabogu crknejo sami in njihove bebave vlačugice na zadnjih sedežih, tako da je treba le še ukinit kritje zdravstvenega zavarovanja, pa me prav brigajo če kih crkne 200 na leto. Prav jim je, idiotom primitivnim. Za avtomobiliste, ki pa zaradi plačevanja davkov in trošarin dejansko lahko čutijo nekakšno pravico do "igrišča" kjer se sme vsaj pritisniti na plin, bi bilo res potrebno urediti nekaj. Ampak, brez ograj in avtokleparstev v bližini. Pravo dirkališče. (motoristov pa ne spustit zraven, ker bodo, enako kot na cesti, mislili da je vse namenjeno samo njim in njihovim presežkom hormonov in idiotizma) Motoristi ste/so idioti. Pobijte se čimprej da bo red in mir. Priporočam vožnjo po jadranski magistrali, brez čelade, 200 na uro, pijanim. (če ne upate, ste pa itak pezdetje - jasno, zato pa imate motorje, za izkazovanje znanja vožnje z avtomobilom je konkurence preveč, pa še pismena je)

Tako ima večina avtomobilistov občutek, da so (nori) motoristi itak vedno krivi in da oni sami itak delajo vse prav. Ta občutek se iz leta v leto krepi in avtomobilisti delajo vedno več in vedno večje neumnosti - ja, tudi do naklepnih izsiljevanj ali izrivanj s ceste - saj bo vendar motorist kriv...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Danči: od kje si pa tale drugi citat potegnil??? :hmm:

S spletne strani enega od slovenskih časopisov... :SS

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S spletne strani enega od slovenskih časopisov... :SS

D.

A je možno dobit naslov tega tipa ?Bi mu nekaj na uho povedal!

Če se bo takrat še držala glave !? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako si upaš kaj takega sploh napisati, mislim, da je kultura Slovenskega voznika pod kritiko, da o sposobnostih ne govorim...brez besed.....:BUA: :BUA: :BUA: :BUA: ....

ne bom več komentirala, ker nima smisla, samo te izjave me pa prav podžgejo :headbang: :headbang: :headbang:

le kaj te je toliko razburilo, v mojem pisanju, pa napiš kam se ti uvrščas,če sploh si voznica, kakšnega vozila, po tvojih izjavah sodeč se mi glih ne zdiš, da bi bila voznica, ali se pač motim :?

janih :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina stvar v kateri jaz vidim rešitev je to, da bi avtomobilisti morali obvezno vsakih par let obnavljati svoje vozniško znanje, ne delati izpita, ampak samo iti na seminar in odpeljati nekaj podobnega kot je varna vožnja, ne pa tako kot zdaj, ko imaš 95% starih ljudi ko se ne zna peljati čez rondo, po AC, 4pasovnici in drugo, je pa spet druga skrajnost, npr., polovico punc, ki je pred kratkim naredilo izpit se ne zna voziti, še parkira ti na sredi dvorišča, rikverc ne zna v hrib nazaj, ko spelje ne pogleda v špegle in še mnogo drugega.

Ne popizdim samo na motorju, kako se nekateri vozijo, ko se vozim, popizdim tudi v avtu, oziroma s čimerkoli se peljem po cesti, tudi peš :).

Aja pa še to, v avtošoli bi morali učiti ene 2-3 ure gledanje v ogledala, ker v današnjih situacijah imaš polno ljudi, ko kar "skočijo pred tebe"; zakaj je že tisti rek, da imajo ženske ogledala v avto, da se v njih gledajo... :):):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina stvar v kateri jaz vidim rešitev je to, da bi avtomobilisti morali obvezno vsakih par let obnavljati svoje vozniško znanje, ne delati izpita, ampak samo iti na seminar in odpeljati nekaj podobnega kot je varna vožnja,

To bi itak moralo biti obvezno za vse, ne samo avtomobiliste... :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi itak moralo biti obvezno za vse, ne samo avtomobiliste... :whistle:

D.

Avtomobilistov je največ, tovornjakarji pa avtobusarji so tak skoz na cesti, tak, da za njih ni tak problem, motoristi se pa tako sami znajdemo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina stvar v kateri jaz vidim rešitev je to, da bi avtomobilisti morali obvezno vsakih par let obnavljati svoje vozniško znanje, ne delati izpita, ampak samo iti na seminar in odpeljati nekaj podobnega kot je varna vožnja, ne pa tako kot zdaj, ko imaš 95% starih ljudi ko se ne zna peljati čez rondo, po AC, 4pasovnici in drugo,

Pa dej ne seri!!! :devil: Ti,kot motorist pa maš vse znanje v malem prstu? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalostno je tudi to, da Policija venomer goni eno in isto vižo in da jo mediji samo ponavljajo - motoristi so divjaki, nesreči je botrovala neprilagojena hitrost, bla-bla, čvek-čvek, ...

Ne povedo pa:

  • da je hitrost bila 10-15km/h preko omejitve (ali pa še to ne!), kar za vzrok nesreče nima pravega pomena...
  • da je avtomobilist veselo telefonaril in je pač pozabil pogledat levo.
  • da je sredi ceste bil razsut sipek pesek.
  • da je bilo na cesti razlito olje.
  • da je pred križiščem za skrajno zglajen asfalt
  • da je med avtomobilisti veliko takšnih:
Tako ima večina avtomobilistov občutek, da so (nori) motoristi itak vedno krivi in da oni sami itak delajo vse prav. Ta občutek se iz leta v leto krepi in avtomobilisti delajo vedno več in vedno večje neumnosti - ja, tudi do naklepnih izsiljevanj ali izrivanj s ceste - saj bo vendar motorist kriv...

D.

No, da povem še svojo današnjo izkušnjo. Se vozim po Drenikovi cesti v LJ (dvopasovnica) in se peljem po desnem pasu okoli 50 km/h (omejitev je 60). Se peljem vštric z eno belo škodo favorit karavan in tip zapelje vame. Bil sem v 3. prestavi, palec na izklopu žmigavca (ponavadi se po mestu vozim s palcem na troblji) in vse kar sem lahko naredil je bilo, da sem zabremzal, tip pa je na srečo uvidel da sem tam in je šel nazaj na svoj pas. Potem je bil čist presran.

In čigava krivda bi bila v primeru da bi zapeljal vame? Če bi bile priče fer bi bil seveda on kriv. Pa vendar sem delno kriv tudi sam, ker sem si dovolil peljati ob njem, kar sicer ne počnem (vedno vozim po sistemu cik-cak - sem vedno pred ali za avtom na sosednjem pasu - in če grem mimo vedno močno pospešim).

Druga varianta; Pri porsche na Verovškovi stojim na semaforju iz Litostrojske za naravnost na obvoznico. Z leve zavija tovornjak. Ko se mi odpre zelena luč, nisem potegnil na polno ker nisem videl, če je kdo na levi ob tovornjaku ki je potegnil čez rdečo luč na semaforju. In glej ga zlomka, se prikaže en "halo kitajc". Če bi potegnil z zelene na polno, bi bil sedaj gost v UKC. Obe zgodbi sta se dogajali na relaciji garaža- faks, 2km.

Moj zaključek:

Berem to temo, temo Hitrost: počasneje je varneje in temo Pa sami naredimo red.

Za svojo varnost lahko največ naredimo sami. Če se nekomu zdi, da je Slovenska vozniška kultura čisto v kur... naj se enostavno ne vozi po naših cestah. Druga varianta pa je, da enostavno vozi previdno in poskuša maksimalno predvidevati neumnosti drugih udeležencev. Sam se vse bolj zavedam, da se lahko tudi sam znajdem v dveh od tem, ki obravnavata prometne nesreče, pa se zaradi tega ne bom prenehal voziti z motorjem. Seveda lahko tudi motoristi kaj naredimo za našo večjo varnost. Vendar pa to zagotovo ni prehitevanje v križiščih in čez polno črto (kar sicer počnejo tudi policisti na BMW-jih ki niso na nujni vožnji), vožnja pod vplivom alkohola in prehitra vožnja v naselju. Nabijanja v vseh treh omenjenih temah je bilo ogromno, nisem pa zasledil niti enega pametnega predloga, ki bi lahko pripomogel k večji varnosti motoristov. Razen tistega ukrepa, ki bi ob nekaterih prekrških pomenil zaplembo vozila dokler nebi bila globa plačana, ki pa mi resnici na ljubo ni všeč čeprav bi prav gotovo imel pozitivne učinke.

Policisti so seveda napovedali akcijo o kontroli motoristov. V tem dokumentu so lepo povedali, kaj so njihovi cilji. In glede na statistike nesreč in vzroke nesreč v preteklih letih lahko predvidevamo, kakšni bodo njihovi ukrepi. Osebno mislim da je tako tudi prav. Tisti, ki bo v celoti upošteval prometne predpise se nima česa bati. Ostali pa se bomo morali sprijazniti (tako vozniki motornih vozil kot avtomobilov) z globo, če nas dobijo prehitre.

Kljub vsem omenjenim dejstvom nisem noben čistun in sam dobro vem, da vozim z motorjem prehitro, predvsem na lokalnih in regionalnih cestah izven naselja. Amapak jaz to sam sebi vsaj priznam in ne jamram na forumu, kako nas drugi ne marajo in nas hočejo ubiti itd. :headbang:

Vsa čast društvu Maksi, ki z brezplačnimi delavnicami zagotovo pripomore k boljšem obvladovanju motorja nekega manjšega dela moto populacije, ki se teh delavnic udeležuje. Aktivisti tega društva naredijo vsaj nekaj konkretnega. Za boljšo vozniško kulturo v Sloveniji pa bomo morali poskrbeti vsi skupaj.

Začetek je lahko v tem, da bi VEDNO hodili čez cesto NA PREHODIH ZA PEŠCE in OB ZELENI LUČI. Nikoli namreč ne veste, kje vas gleda kakšen malček, ki nikakor ne more razumeti, zakaj on NE SME, drugi pa VSEENO LAHKO. Zelo preprosto. Če to začnemo danes, bo prometna kultura čez 30 let zagotovo drugačna, v svojem življenju pa bi s tem zagotovo vsak posameznik rešili smrti vsaj dva človeka. Ali je to vredno? Po mojem je.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Danci, glej citiral si mnenje nedoraslega kretena, ampak poglej malce tale forum pa boš videl, da je takšnih izjav (samo v obratni smeri) tukaj ohoho veliko. Kaj sedaj smo tudi vsi motoristi nedorasli kreteni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ja da ne omenjam nekaterih kometnarjev (očitno s strani motoristov) na dotično bedastočo s strani nedoraslega avtomobilskega kretena, ki so ravno na njegovem nivoju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Danci, glej citiral si mnenje nedoraslega kretena, ampak poglej malce tale forum pa boš videl, da je takšnih izjav (samo v obratni smeri) tukaj ohoho veliko. Kaj sedaj smo tudi vsi motoristi nedorasli kreteni?

Če ciljaš, hvala za komentar. Bi kaj rekel glede tega (tebe), samo bom raje tiho, pa si mislil svoje.

Pa dej ne seri!!! :devil: Ti,kot motorist pa maš vse znanje v malem prstu? :hmm:

Motoristi imamo že na voljo dosti delavnic (Maksi, potem tisto nekaj s policijo, Stanovnik je imel neka predavanja,... ), za avtomobiliste je pa tega bore malo.

Nisem pa rekel, da imam jaz vse v malem prstu.

Popravljeno . Popravil VmasIna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vmasina oprosti ampak v mislih sem imel sledeč citat, ki ga je citiral na prejšnji strani:

Ja, nekaj za motoriste... prizidek kake norišnice ali prevzgojnega zavoda. Jebeš motoriste, v nesrečah hvalabogu crknejo sami in njihove bebave vlačugice na zadnjih sedežih, tako da je treba le še ukinit kritje zdravstvenega zavarovanja, pa me prav brigajo če kih crkne 200 na leto. Prav jim je, idiotom primitivnim. Za avtomobiliste, ki pa zaradi plačevanja davkov in trošarin dejansko lahko čutijo nekakšno pravico do "igrišča" kjer se sme vsaj pritisniti na plin, bi bilo res potrebno urediti nekaj. Ampak, brez ograj in avtokleparstev v bližini. Pravo dirkališče. (motoristov pa ne spustit zraven, ker bodo, enako kot na cesti, mislili da je vse namenjeno samo njim in njihovim presežkom hormonov in idiotizma) Motoristi ste/so idioti. Pobijte se čimprej da bo red in mir. Priporočam vožnjo po jadranski magistrali, brez čelade, 200 na uro, pijanim. (če ne upate, ste pa itak pezdetje - jasno, zato pa imate motorje, za izkazovanje znanja vožnje z avtomobilom je konkurence preveč, pa še pismena je)

Ciljal sem, ampak ne tebe ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalostno je tudi to, da Policija venomer goni eno in isto vižo in da jo mediji samo ponavljajo - motoristi so divjaki, nesreči je botrovala neprilagojena hitrost, bla-bla, čvek-čvek, ...

Ne povedo pa:

  • da je hitrost bila 10-15km/h preko omejitve (ali pa še to ne!), kar za vzrok nesreče nima pravega pomena...
  • da je avtomobilist veselo telefonaril in je pač pozabil pogledat levo.
  • da je sredi ceste bil razsut sipek pesek.
  • da je bilo na cesti razlito olje.
  • da je pred križiščem za skrajno zglajen asfalt
  • da je med avtomobilisti veliko takšnih:

Kako hitrost 10-15 čez omejitev nima pomena? Ste streho obnavljali, pa si na glavo padel?

Povedo dostikrat v medijih, da so motoristi "ogroženi". Je pa res, da vse premalokrat poudarjajo, da je treba hitrost prilagoditi razmeram na cestišču (seveda naj se govori predvsem o korekciji hitrosti navzdol, ne pa tudi navzgor ;)).

Začetek je lahko v tem, da bi VEDNO hodili čez cesto NA PREHODIH ZA PEŠCE in OB ZELENI LUČI. Nikoli namreč ne veste, kje vas gleda kakšen malček, ki nikakor ne more razumeti, zakaj on NE SME, drugi pa VSEENO LAHKO. Zelo preprosto. Če to začnemo danes, bo prometna kultura čez 30 let zagotovo drugačna, v svojem življenju pa bi s tem zagotovo vsak posameznik rešili smrti vsaj dva človeka. Ali je to vredno? Po mojem je.

Popolnoma se strinjam s teboj. In tudi pri vožnji motociklov ter avtov je isto - le, če dajemo pozitiven zgled, se bo morda kaj prijelo. Sicer pa je bolje, da se vsak pri sebi pripravi, da bo vse hujše, bodisi zaradi vse več razbijačev, ali pa zaradi vse strožjih policijskih kontrol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vmasina oprosti ampak v mislih sem imel sledeč citat, ki ga je citiral na prejšnji strani:

Ciljal sem, ampak ne tebe ;)

OK, naj ti bo ;) , mi sploh ni bilo jasno, kaj ti ne paše, kar sem napisal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj vsi tako povdarjate te mobitele med vožnjo, če pa ziher tudi sami kličete med vožnjo v avtu...poznam tudi ljudi, ki vozijo motor in imajo slušalko v uhlju..... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je zadeva res nevarna. Vsak dan sem na cesti in ne bi verjel kako vozi folk, ki čveka po telefonih (brez ustreznih priprav seveda). :headbang:

Pohvala tistim, ki se takrat ko imajo klic ustavijo na kakšnem izogibališču in klic nadaljujejo tam. Žal so v veliki manjšini.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!