Skoči na vsebino

Vozniske sposobnosti avtomobilistov?


Dr_Jakob

Priporočene objave

@ Danci, glej citiral si mnenje nedoraslega kretena, ampak poglej malce tale forum pa boš videl, da je takšnih izjav (samo v obratni smeri) tukaj ohoho veliko. Kaj sedaj smo tudi vsi motoristi nedorasli kreteni?

A sem morda kje rekel, da so vsi avtomobilisti takšni? :doze:

Napisal sem

da je med avtomobilisti veliko takšnih:

ker to ni edini tak izbruh zatiranih emocij, ki sem ga uspel videt na tovrstnih anonimnih 'forumih'.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK ok, sej poznam zadevo, sem videl kar nekaj takšnih bedastoč, ampak odzivi nekaterih (po pisanju sodeč motoristov) so bili prav tako bebavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naš dopis časopisu DNEVNIK ! Tako bi morali reagirati tudi drugi klubi in preprečiti takšne članke!!

P.S; Ali na forumu ni nikogar, ki bi znal dobiti podatke iz katerega računalnika je bil poslan citiran dopis, da bi lahko ovadili to osebo??!

Pozdrav !

Na vaši spletni strani smo zasledili citirani članek, ki skrajno nesramno in žaljivo piše o motoristih in njihovih sopotnicah /ženah /.Kot predsednik MK ENDURO TRACK z več kot 45 člani zahtevamo in pričakujemo pisno opravičilo oz. IP številko iz katerega računalnika je bil članek poslan, sicer bomo vložili kazensko ovadbo po neznanem storilcu za javno žaljivo obdolžitev motoristov! Pri tem se postavlja tudi vprašanje odgovornosti moderatorjev vaše spletne strani, ki ne bi smeli dopustiti objave takšnega članka oziroma bi morala iz tega razloga biti vaša spletna stran dostopna samo registriranim ( znanim ) uporabnikom.

Zato smatramo da ste soodgovorni za nastalo situacijo in pričakujemo vaš odgovor !

Pozdrav ,predsednik MK ENDURO TRACK MARIBOR Iztok Žuran, Bezjakova ulica 151 ,2000 MB

Gost | 16.04.2007 ob 14:44Citat Odgovor

Ja, nekaj za motoriste... prizidek kake norišnice ali prevzgojnega zavoda. Jebeš motoriste, v nesrečah hvalabogu crknejo sami in njihove bebave vlačugice na zadnjih sedežih, tako da je treba le še ukinit kritje zdravstvenega zavarovanja, pa me prav brigajo če kih crkne 200 na leto. Prav jim je, idiotom primitivnim. Za avtomobiliste, ki pa zaradi plačevanja davkov in trošarin dejansko lahko čutijo nekakšno pravico do "igrišča" kjer se sme vsaj pritisniti na plin, bi bilo res potrebno urediti nekaj. Ampak, brez ograj in avtokleparstev v bližini. Pravo dirkališče. (motoristov pa ne spustit zraven, ker bodo, enako kot na cesti, mislili da je vse namenjeno samo njim in njihovim presežkom hormonov in idiotizma) Motoristi ste/so idioti. Pobijte se čimprej da bo red in mir. Priporočam vožnjo po jadranski magistrali, brez čelade, 200 na uro, pijanim. (če ne upate, ste pa itak pezdetje - jasno, zato pa imate motorje, za izkazovanje znanja vožnje z avtomobilom je konkurence preveč, pa še pismena je)

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:?

Mislim, da je to pretiravanje. V takšnem primeru, bi lahko brez problema prijavili tudi nekaj uporabnikov tega foruma. Kje je doslednost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:?

Mislim, da je to pretiravanje. V takšnem primeru, bi lahko brez problema prijavili tudi nekaj uporabnikov tega foruma. Kje je doslednost?

kjer ni tožnika ni sodnika !

Na našem forumu smo motoristi /ali vsaj večina / ki kakšno krepko rečemo,pa mogoče ne mislimo čisto resno.Navedeni članek pa zavestno žali ,podcenjuje in še kaj celo motoristično srenjo in v tem kontekstu tudi dobiva odgovore.

A bi ti tega avtorja mirno v oči gledal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kjer ni tožnika ni sodnika !

Na našem forumu smo motoristi /ali vsaj večina / ki kakšno krepko rečemo,pa mogoče ne mislimo čisto resno.Navedeni članek pa zavestno žali ,podcenjuje in še kaj celo motoristično srenjo in v tem kontekstu tudi dobiva odgovore.

A bi ti tega avtorja mirno v oči gledal ?

jaz pa ne!!! edini ki bi bil popolnoma "miren" po najinem snidenju bi bil (upam da) on :D :D :D

- pa razumite to kakor hočete :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm ali se da to mogoče tako razumeti, da je potrebno obvestiti policijo in državno tožilstvo? :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zame je tak človek en navaden debil in usrane, ki se skriva in se ne upa javno to izrazit, drugač je pa edina varianta v sloveniji ta, da vsa vozila blokirajo na 50km/h, s tem bodo sigurno zmanjšal smrtne žrtve med nami, druge ni

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi ti tega avtorja mirno v oči gledal ?

Jest bi ga, sej vem, da za njimi ni nič :evilgrin: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm ali se da to mogoče tako razumeti, da je potrebno obvestiti policijo in državno tožilstvo? :evilgrin:

to si ti interpretiraj kakor hočeš, glede na izrečeno pa mi policija in državno tožilstvo nič ne moreta... pa sam veš zakaj ne :D :D

zame je tak človek en navaden debil in usrane, ki se skriva in se ne upa javno to izrazit, drugač je pa edina varianta v sloveniji ta, da vsa vozila blokirajo na 50km/h, s tem bodo sigurno zmanjšal smrtne žrtve med nami, druge ni

janih

hahaha, bolj glupe ideje še pa nisn slišal :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to si ti interpretiraj kakor hočeš, glede na izrečeno pa mi policija in državno tožilstvo nič ne moreta... pa sam veš zakaj ne :D :D

hahaha, bolj glupe ideje še pa nisn slišal :D :D

nejko, glede na tvoje prejšne poste, upam, da boš še dolgo živel, zato me tudi ne čudi tvoj odgovor, pa srečno

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zame je tak človek en navaden debil in usrane, ki se skriva in se ne upa javno to izrazit, drugač je pa edina varianta v sloveniji ta, da vsa vozila blokirajo na 50km/h, s tem bodo sigurno zmanjšal smrtne žrtve med nami, druge ni

janih

Sepravi bi mogli omejiti tudi motorje!? :blink: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stokrat obdelana tema. motoristi proti avtomobilistom. mislim, kot mali otroci ste nekateri. Tisti, ki imajo kaj v glavi, bodo sami preštudirali kaj je prav in kaj ne. mogoče obiskali kakšen tečaj varne vožnje ali seminar. drugim pa na pomaga niti roman o varnosti in obnašanju v cestnem prometu. motoristi smo ogroženi s strani avtomobilistov ne glede ali smo krivi ali ne. če sem nekoliko kritičen, je nesreča med motorjem in avtom velikokrat pogojena z obeh strani. se spomnim članka v delu, ko se je ponesrečil motorist na cesti pred ribčami. (malo naprej od kresnic proti ljubljani) priletel v kliota, ko je ta prehiteval tovornjak. umrla oba voznika, sopotnik v avtu hudo ranjen. ne morem verjet kakšne grde opazke so letele v komentarjih čez pokojnega voznika cliota :( res poden o podna. motorist pa je seveda dobil svetniški sij. potem pa pride na vrsto tisto od hitrosti in predvidevanja. motorist ni šel ravno počasi, tudi ni predvidel da lahko mogoče kdo prehiteva počasno tovorno vozilo. ste se že kdaj vprašali, ko recimo pripeljemo v nepregleden ovinek, da bo nekdo na tvojem pasu v nasprotni smeri..? :blink: mislim, to je tečna situacija. in več,kot bomo imeli takšnih scenarijev v glavi med vožnjo, bolj previdno bom. sigurno bom dobil sedaj odgovor, da naj prodam motor in hodim peš. niti ni potrebno. sam vedno pritisnem ko imam par sto metrov pred sabo pod kontrolo promet in izvoze. torej naselja omejitev (do 10 plus) ko refleksi še lahko rešujejo situacijo.. tudi ovinke imam rad. najraje takšne, ki jih poznam. sicer pa mi je v lastni užitek se peljat čez ovinek tudi 10 km počasneje in kakšno stopinjo bolj pokončno, če nisem prepričan v cestišče in se pač ne sekiram do portoroža, zakaj nisem zadnji ovinek na planini zvozil po cilindru. tudi ego nič ne jamra. :D

avtomobilist nas bo spregledal, to je dejstvo. bolj pametno je, da sami poskrbimo za svojo varnost, ker statistično je res, da so v večini primerov krivi avtomobilisti, vendar nastradamo pa mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je to pretiravanje. V takšnem primeru, bi lahko brez problema prijavili tudi nekaj uporabnikov tega foruma. Kje je doslednost?

Tu se vsaj vsake toliko časa zaropota in vzpostavi red. Ob člankih na Dnevniku, Večeru pa še kje, pa uredniki niti s prstom ne mignejo, da bi zagotovili minimalno kulturo.

Je razlika je!

Bambi, čestitam k tvoji reakciji kot predsednika našega kluba!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

avtomobilist nas bo spregledal, to je dejstvo. bolj pametno je, da sami poskrbimo za svojo varnost, ker statistično je res, da so v večini primerov krivi avtomobilisti, vendar nastradamo pa mi.

To že res, a ne morem mimo vtisa, da omalovažuješ napore društev in policije, da bi se odnos v prometu, tako nasplošno kot predvsem do šibkejših udeležencev v prometu izboljšal. To ni prav! Marsikje drugje po svetu, bližnji soseščini, je čutiti drugačno, boljšo prometno kulturo. In prizadevanja za to, ni za omalovaževati! Tudi preko medijev, ko je potrebno jasno nastopiti proti glasno izrženi mržnji napram drugemu udeležencu v prometu.

Kot se sprašujejo v neki drugi temi kadilci, se lahko tu vprašamo, kaj pride na vrsto za motoristi? Kolesarji, pešci, otroci in starejši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da imajo različne delavnice in seminarji ter napori različnih društev pozitivno noto in pripomorejo k boljšemu stanju na cesti. hotel sem samo reči, da je pomembno zavedati se tega, da lahko na tak ali drugačen način nekako pripomoreš k varnosti. tečaji varne vožnje za motoriste bi bili velikokrat zelo primerni tudi za avtomobiliste. v bistvu na teh delavnicah se učiš bolje obvladovati motor. s tem pa lahko lažje preprećiš nesrečo, za katero bi bil morebiti kriv avtomobilist. torej se učimo izogibat napakam drugih. .) moje splošno mnenje je, da je v povprečju kultura voznikov motornih koles na višji ravno kot avtomobilistov ravno zaradi tovrstnih zadev kot so tečaji, seminarji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja je res, ti seminarji gotovo pomagajo, ma žalostno, da to ni del že pr avtošoli, kjer bi moralo primarno bit tak povdarek na spretnosti...a le dražijo ure vožnje za nič. tista križišča in vožnjo zunaj naselja znaš tako rekoč takoj k si itak poln teorije in si pozoren na vsak znak. po moje 10 ur poligona in 5 ur normalne vožnje bi marsikomu bolj pomagalo kot se vozarit 12-13 ur naokoli. sploh tistim malo bol "lesenim"...

čeprav po drugi plati...boljše obvladovanje kateregakoli vozila skoraj gotovo potegne za sabo višjo hitrost...če te je mal strah si vseeno mal počasnejši...recimo jst v dolino desne ovinke mam še zdej mal tesnobe, k sm zletu na nos 7 let nazaj... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship:

Tu se vsaj vsake toliko časa zaropota in vzpostavi red. Ob člankih na Dnevniku, Večeru pa še kje, pa uredniki niti s prstom ne mignejo, da bi zagotovili minimalno kulturo.

Je razlika je!

Bambi, čestitam k tvoji reakciji kot predsednika našega kluba!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prve reakcije na naš dopis !

Pozdravljeni!

Prejel sem vase pismo. Mi lahko poveste, kje ste to zasledili. Mi lahko posljete link?

lp

milan slana

urednik Dnevnik online

www.dnevnik.si

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nejko, glede na tvoje prejšne poste, upam, da boš še dolgo živel, zato me tudi ne čudi tvoj odgovor, pa srečno

janih

jaz upam da ti tudi, pa upam da te ne bo kakšen traktor povozil ko se boš vozo 50 kmh :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz upam da ti tudi, pa upam da te ne bo kakšen traktor povozil ko se boš vozo 50 kmh :D :D

nejko, danes mal pred 14h, se je v neposredni moje firme, v ljubljani-kodeljevo, zgodila huda nesreča, k sreči ni bilo mrtvih, lahko pa bi bili, kaj misliš zakaj, verjetno ne zato, ker so se peljali 50km/h, ampak MNOGO hitreje,

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nejko, danes mal pred 14h, se je v neposredni moje firme, v ljubljani-kodeljevo, zgodila huda nesreča, k sreči ni bilo mrtvih, lahko pa bi bili, kaj misliš zakaj, verjetno ne zato, ker so se peljali 50km/h, ampak MNOGO hitreje,

janih

ja nesreče se dogajajo in se vedno bojo, če ni hitrost vzrok je pač kaj druga... in kljub tisti tvoji smešni ideji bi se dogajale, mogoče za kak procent manj, ampak folk bi si vedno nekaj novega zmislil da bi pretental zakone tak da tista tvoja ideja je res malo osnovnošolska :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!