Skoči na vsebino

Vozniske sposobnosti avtomobilistov?


Dr_Jakob

Priporočene objave

Kot zacetnik te teme si jamljem pravico pokritizirat udelezence debate.

Kdo je kriv in kdo je kreten in kdo ni, sploh ni vazno.

Se mi pa zdi zelo vazno, kaksen odnos imajo organi reda do nas. Ne razumem zakaj se policija spravlja na zacetku sezone na motoriste.

" Zato bi se Policija morala osredotočit na že omenjene zadeve in zmanjšati število napak, namesto da napovedujejo tri ali štiri mesece hudega boja proti motoristom... WTF!? "

Evo, to je tisto, kar me moti in zakaj sem zacel to temo.

ZAKAJ HUD BOJ PROTI MOTORISTOM??? A JE VOZNJA Z MOTORJEM ZE V ZACETKU KAZENSKO DEJANJE? HALOOO??? In to je dejal policist???

Kje je tukaj korektnost? Kako naj clovek se sploh zaupa v organe reda in miru, ce ze v zacetku sezone pridejo ven s takimi izjavami? In to je samo zacetek. Da medijev sploh ne omenjam, ker je to poglavje zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot začetnika te teme bi te najprej vprašal, ali si sploh prebral na straneh policije dokument o teh aktivnostih?

Jaz namreč sem ga in kolikor sem ga razumel, pa mislim, da vsaj približno sem ga, se nimamo motoristi česa bati. Nobene diskriminacije nisem zasledil! Kvečjemu se mi je zdelo, da je jasno zapisano, da je potrebno tudi druge udeležence osvestiti o ranljivosti enoslednih vozil in da je potrebno dvigniti prometno kulturo pri vseh!

Če te pa bolijo napovedane akcije proti alkoholiziranosti, neuporabi zaščitne opreme in objestnosti, potem pa naj te kar. Pa še malo bolj!

"Krivom kurcu dlaka smeta", je rek, ki spada tudi v to temo in k jokcanju o ubogih diskriminiranih motoristih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot začetnika te teme bi te najprej vprašal, ali si sploh prebral na straneh policije dokument o teh aktivnostih?

Jaz namreč sem ga in kolikor sem ga razumel, pa mislim, da vsaj približno sem ga, se nimamo motoristi česa bati. Nobene diskriminacije nisem zasledil! Kvečjemu se mi je zdelo, da je jasno zapisano, da je potrebno tudi druge udeležence osvestiti o ranljivosti enoslednih vozil in da je potrebno dvigniti prometno kulturo pri vseh!

Če te pa bolijo napovedane akcije proti alkoholiziranosti, neuporabi zaščitne opreme in objestnosti, potem pa naj te kar. Pa še malo bolj!

Se strinjam!

Jaz sem šel brat ta dokument z nekimi predsodki, glede na napisano tu in slišano v medijih. In sem bil PRIJETNO PRESENEČEN nad našo policijo.

Dejansko SE zavedajo, da smo motoristi ranljiva skupina.

In SE zavedajo, da nas ogrožajo avtomobilisti. :grim

Ne vem kako, ampak mislim, da mediji povzemajo predvsem tisto, kar jim dviga naklado/poslušanost/gledanost, kar pa običajno SPODBUJA PREDSODKE. Ker ima javnost predsodke do motoristov dobro razvite in utrjene (divjaki, objestneži, suicidni kreteni za "hitrejše" in pretepači, suroveži, težaki za "izi rajderje"), je seveda najlaže izpostaviti iz dokumenta tisto, kar povprečna raja najraje sliši... :headbang:

Nekaj, kar bi po moje policija "morala" storiti je, da bi njeni predstavniki POGOSTEJE POUDARJALI tudi ta vidik (ogroženost, kako voznik izsili ali "spregleda" motorista) in tako tudi oni zagotavljali malo bolj uravnoteženo poročanje. :rolleyes:

Sedaj se sliši poročanje medijev približno tako:

"pazite se, ubogi avtomobilisti: pomlad je in spet so na cesti tisti divjaki; pripeljali se bodo z nadzvočno hitrostjo, hušknili mimo vas, se zaleteli v vaš lep dragocen nov avto, povozili vaše otroke, posili ženo, vas pa pretepli v bližnji gostilni...". :slap:

OK, namerno karikiram. Ampak v vsaki šali je vsaj kanček resnice. :hmm:

LP, ma

Popravljeno . Popravil MrTn_T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kjer ni tožnika ni sodnika !

Na našem forumu smo motoristi /ali vsaj večina / ki kakšno krepko rečemo,pa mogoče ne mislimo čisto resno.Navedeni članek pa zavestno žali.

..

A bi ti tega avtorja mirno v oči gledal ?

Jah, tudi on se malo heca pač :)

Mislim, dao n ne bi mene zdržal dolgo v oči gledat :) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zame je tak človek en navaden debil in usrane, ki se skriva in se ne upa javno to izrazit, drugač je pa edina varianta v sloveniji ta, da vsa vozila blokirajo na 50km/h, s tem bodo sigurno zmanjšal smrtne žrtve med nami, druge ni

janih

točn te blokade so že dolgo v razpravi, predvsem za motorje... prej ali slej se bo to tudi zgodilo.

jaz pa ne!!! edini ki bi bil popolnoma "miren" po najinem snidenju bi bil (upam da) on :D :D :D

- pa razumite to kakor hočete :P

Pač, si na enakem nivoju, kot tisti anonimnež. RAzumi to, kakor hočeš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ti ne zdi, da malce pretiravaš? :doze:

Ja, malce pretiravam. Zato sem tudi napisal, da namerno karikiram. Ampak trend poročanja sem pa po mojem mnenju kar dobro povzel ;)

LP, ma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakršno pozivanje k rasni/verski nestrpnosti oz. grožnje z nasiljem bo ostro kaznovano. Prosim, da preberete pravila sodelovanja na forumu.

Pravila foruma

Z uporabo te storitve se strinjate, da ne boste objavljali lažnivih ali ponarejenih informacij, netočnih, zlonamernih, vulgarnih, sovražnih, nadležnih, obscenih, profanih, grozečih ali drugih sporočil, ki bi bila v nasprotju z veljavno zakonodajo RS.

Prosim tudi, da uporabniki sami opozorite Moderatorje na take kršitve s pomočjo gumba OPOZORI. Tako bodo tovrstna sporočila hitreje umaknjena, uporabniki oz. kršitelji pa kaznovani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom opisal,kaj sem videl pred par dnevi. Mogoče sploh ne paše v to temo,ampak...

Se peljem z mojim cliekom iz Velenja proti Dravogradu. Skoz kolona,pred mano vozi motorist z orng motorjem,no vsaj tako mislim,ker je mev pod ritjo dva rora,pa orng široko gumo. No,naj povem,da smo skozi vozili po omejitvah,motorist se je tudi prilagodil trenutnemu stanju na cesti, vozil po omejitvah,pa je mev veliko priložnosti,da bi lahko pokazal,kako je spreten in koliko konjev ma pod ritjo. Čudno se mi zdi to,ga ga nihče ni izsiljeval,rinil s ceste in vse te grde stvari,ki jih delamo avtomobilisti bogim motoristom.

Epilog te zgodbice??? Ne vem,kaj če bi probali vsi udeleženci v prometu upoštevati CPP? :hmm: In ne jokcat,kak smo eni in drugi bogi na cesti! :grim

Pa veliko varnih kilometrov vam želim!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa....pred dnevi se peljal po isti cesti vendar smer SG-Velenje. Po omejitvah, lepo mirno ene 10m za atekom s klobukom v glanc novi 207. Da bi videl kakšne je ta atek zdelaval, ko ga nisem hotel prehiteti. Pa po bremzi, pa čisto desno na bankino, pa spet po bremzi itd. Pod vsako silo je hotel da ga prehitim, meni je pa čist pasal se 90 počas pelat....

Hotel povedati, da eni prav živčni ratajao, če se pelješ po omejitvah za njimi. :D

Vse skupaj je en velik začaran krog :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa....pred dnevi se peljal po isti cesti vendar smer SG-Velenje. Po omejitvah, lepo mirno ene 10m za atekom s klobukom v glanc novi 207. Da bi videl kakšne je ta atek zdelaval, ko ga nisem hotel prehiteti. Pa po bremzi, pa čisto desno na bankino, pa spet po bremzi itd. Pod vsako silo je hotel da ga prehitim, meni je pa čist pasal se 90 počas pelat....

Hotel povedati, da eni prav živčni ratajao, če se pelješ po omejitvah za njimi. :D

Vse skupaj je en velik začaran krog :grim

Morda pa je bil sam motorist in ti je hotel narediti uslugo: Ko je mislil, da ga boš lahko prehitel, se je umaknil na desno in zmanjšal hitrost, da bi ga lažje prehitel

LP Darko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

No, kaj se je pa meni zgodilo.

V ponedeljek sem izpit za motor. Se lepo vozimo, malo po okoliških krajih in itd. Vse lepo in prav. Sem se prav fajn počutil, ker se mi je zdelo, da se ne more danes nič več zgodit.

No in potem...

Se peljem lepo po mestu, ko mi kar naenkrat prileti en z corso iz neprednostne ceste. Sploh ni nič pogledu levo, kar zapelu je. :headbang: :headbang: :headbang: V tistem trenutku jst po žlajfu...se komaj ustavim. Šlo je mimo res zelo na tesno. Ampak hvala bogu se ni nič zgodilo. Inštruktor, ki je tudi motorist pa čist znoru. Po moje ga ne bo hotel še nekaj časa srečat :) :)

No, potem pa sem malo z tresočimi nogami pripeljal do konca in naredil izpit :OK:

Res je zanimivo, kako so nekateri vozniki ... ma sploh nimam besed... Še v avtošoli sem bil, pa avto tkoj za mano...ahh....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prve reakcije na naš dopis !

Pozdravljeni!

Prejel sem vase pismo. Mi lahko poveste, kje ste to zasledili. Mi lahko posljete link?

lp

milan slana

urednik Dnevnik online

www.dnevnik.si

Radovednost je lepa čednost. :grim

:hmm: Zanima me, ali je bil po tem še kakšen odziv :?

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!