Skoči na vsebino

Primeren motor za mojo višino-192 cm


ball

Priporočene objave

Pozdravljeni,

kupujem motor in me zanima kateri bi po vašem mnenju bil primeren za mojo višino. Visok sem 192 cm. Večinoma sem gledal naked bike npr. hondo hornet, yamaho fazer, suzuki bandita, sv-ja, kawasaki zr7 , hyosung comet....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo se prelistaj skozi forum, pa si preberi teme o motorjih, ki te zanimajo..................boš tam marsikaj izvedel :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo se prelistaj skozi forum, pa si preberi teme o motorjih, ki te zanimajo..................boš tam marsikaj izvedel :grim

Imaš dve varianti:

1.vsedi se na naštete motorje, zapelji se z njimi, tisti ki ti najbolj sede ja najboljši!

2. kupi sebi najlepšega, za lepoto je pa tako ali tako treba potrpet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

kupujem motor in me zanima kateri bi po vašem mnenju bil primeren za mojo višino. Visok sem 192 cm. Večinoma sem gledal naked bike npr. hondo hornet, yamaho fazer, suzuki bandita, sv-ja, kawasaki zr7 , hyosung comet....

na motosvetovi strani je bil narjen test z hondo hornet, tako da si ga preberi, saj oseba ki ga je testirala, sem zasledil da je tudi bila nekje tvoje višine, pa ni blo nobene panike glede velikosti... drugače pa bi tudi z ostalimi naštetimi ne bi imel pomoje problemov, z nekaterimi sem se tudi sam vozil in nisem imel nobenih težav (velik sem nekje 188-189cm)... pa za razne larifari bolečine v križu, ki jo nekateri tako povdarjajo zaradi prevelike višine se tudi ne meni, ker sem se namreč kar nekajkrat vozil tudi z ss 125-kami, ki so nekako najmanjše in najnižje pa nisem imel nobenih težav... to je pač odvisno od človeka, kako si gibljiv, fizično pripravljen itd., ter ne toliko od telesne višine... pomoje je večji problem če si malo premajhen pa ne sežeš z stopali niti v redu do tal, kot pa malo prevlki :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Visok sem 192 cm. ... npr. hondo hornet, yamaho fazer, suzuki bandita, sv-ja, kawasaki zr7 , hyosung comet....

Za takšne "velikane" so bolj primerni Varaderoti, CapoNord-i, GS-i in podobne "krave". Je pa res, da se spogleduješ z manjšimi motorčki. Boš že...

Zarentaj si testne motocikle, pa ti bodo "sami" povedali, kateri je najprimernejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni je bolj smešne stvari za videt na cesti, kot kakšen 190+cm na Hornetki ali pa CBFki; za crknit, po možnosti še s sopotnico :lol1: :lol1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na ZR7 boš sicer sedel normalno ampak vseeno bo motor mogoče malo zgledal ampak to je pač cena če hočeš naked - nekih večjih ravno ni.

no mogoče bi bmw R1200R zgledal boljše ker je molj masiven ampak cena pa :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni je bolj smešne stvari za videt na cesti, kot kakšen 190+cm na Hornetki ali pa CBFki; za crknit, po možnosti še s sopotnico :lol1: :lol1: .

jaz pa še nisem videl kaj bolj smešnega ko reveže 175 cm -, na kakšnem supermotu ali varaderci ko do tal ne pridejo in pol s tistimi prstki z vsemi mukami nekako bingljajo pri tleh, da se ne prevržejo :D :D :D

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo držalo ravno, sam imam 178 cm, pa sem se fino znašel na Varaderotu in GS 1200 in 1150...... Glede nakedov in 192 cm višini pa.........ja nič, pihalo bo okrog ušes, da bo veselje.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj sem rekel 175 ali manj... no ampak on z višino 192 cm, bo še vseeno imel manj težav (pa magari bo zgledal smešno gor), kot pa tisti z 170, ki malo večjega motocikla sploh ne bo mogel voziti, oz. z veliko težavo, predvsem pri ustavljanju v raznih križiščih... no noben ni popoln, ampak se mi zdi še vseeno, bolje prevelik kot premajhen...heheheh :D .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to ti iz 125 ccm kubičnega motorja ocenjuješ, al kar tako? :evilgrin: :naughty: ?

ne ne, jaz govorim pač nasplošno, to kar sem videl, potem iz lastnih izkušenj, pa to kar so mi povedali ostali lastniki različnih motorjev (vlki in mali)... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

kupujem motor in me zanima kateri bi po vašem mnenju bil primeren za mojo višino. Visok sem 192 cm. Večinoma sem gledal naked bike npr. hondo hornet, yamaho fazer, suzuki bandita, sv-ja, kawasaki zr7 , hyosung comet....

Moj predlog: Yamaha MT-01,Yamaha XJR 1300

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko se spravis tudi na minimoto. :devil:

vse je odvisno od trpljenja katerega si pripravljen prenasati. in koliko si ti "gumijast".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam 190 cm, pred 3 leti sprobal vse možno od BMW, najbolj mi paše BMW r1150GS, Adventure je prerobat in previsok, vsaj zame. Nove serije BMW še nisem vozil, verjetno pa glede dimenzij ni velikih razlik .

Ta malih motorjev (600 ccm) ti ne priporočam, ker so zate praviloma premajhni. Boš zgledal kot Krpan na kobilici, pa tudi počutil se boš tako.

Mimogrede, vprašanje sploh ni butasto, med motorji so velike razlike, kupi pa tistega na katerem se boš najbolje počutil in ne tistega, ki ti je najbolj všeč. Tako kot pri čevljih .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TDM 900 :OK: Sam imam 188, kolega pa mislim da okoli 195 pa se lepo pelje.. Sem lepo sedel tudi na CBF... Ravno prav konjev in navora, če si imel prej kak hard enduro pa vibracij o katerih nekateri tarnajo niti začutil ne boš ;-)

Popravljeno . Popravil peterpan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imel podoben "problem" :D probal par motorjev. sej ko se usedeš gor, ni panike, so vsi več ali manj udobni. skratka, kupil sem si GS 1150 in mi je praktično kot ulit. sem se zadnjič usedel in peljal s kolegovim sv 650 s. skor se nisem znal peljat. mičken je :D (ja, navadil sem se malo večjega motorja) sicer sem pogledoval za gsx 1400 pa ga ni bilo za dobit rabljenega. kaj takšnega je za velike fante :OK:

če gledaš naked, bi v poštev prišla tudi yamaha 1300. honda cb 1300 (čeprav je med manjšimi) kawasaki zrx je tudi dovolj velik. potem pa paleta bmw-jev. so precej veliki motorji. vključno z "malim" f 800 s :)

meni je bil tudi zelo zelo všeč kawasaki versys ali pa r6 z oklepom... pa kaj, ko vsak ki mi je videl gor, je odmajal z glavo... :cry:

no, najbolje pa bo, da preizkusiš kakšnega od modelov. če boš motor rabil za daljše ture, se splača dobro premislit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CB 1300 ima neprimerno boljšo linijo tanka za dolgonoge od XJR 1300, ki pa je še vedno boljša od tiste na ZRX 1200.

Od malih nakedov se s tako višino (no ja višjo) najlepše sedi na Z 750.

No ja Varadero proti CB 1300 je za 198 neprimerno boljši izbor, pač izkušnje.

Respect,

Zoolo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak motor pa predlagate za 165 cm? 600 ccm+. Katere so najnižje endure? Ne mi rečt,naj pogledam v katalog! Zanimajo me vaše izkušnje.

Tenx! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak motor pa predlagate za 165 cm? 600 ccm+. Katere so najnižje endure? Ne mi rečt,naj pogledam v katalog! Zanimajo me vaše izkušnje.

Tenx! :D

z endurami boš malo težko skoz prišo(oz. do tal), predlagam minimoto :D :D :lol1:

hec, hec .)

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

kupujem motor in me zanima kateri bi po vašem mnenju bil primeren za mojo višino. Visok sem 192 cm. Večinoma sem gledal naked bike npr. hondo hornet, yamaho fazer, suzuki bandita, sv-ja, kawasaki zr7 , hyosung comet....

V to kategorijo spada tudi Aprilia Falco, katera je precej "evropsko" odmerjena B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!