Skoči na vsebino

CDI


KMX

Priporočene objave

Ka bi še lahk bil vzrok da ne dobi obratov (auspuh, filter, fergaser so spucani; kompresija OK)?

izrabljeni batni obročki in cilinder :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so znucani obročki nima prave moči, vrti se pa lahko še bolj.

Poglej še izpušna ventila na cilindru. kmx ima dva majhna ventila na vsaki strani izpušnega kanala in če se ne odpira nikamor ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Npr. imel se pred leti hondo Varadero xl 125, zablokirana z CDI-jem pri določenih obratih je motor začel blokirat, stvar je delovala tako da je nad temi obrati motor blokiral zarad tega, ker ni več dajal enakomernih impulzov, ampak je spučal vsakega drugega, pozabo sem na kaj je bil vezan senzor za obrate, mislom da nekak na zadnje kolo, ker tudi če si se poljal po hribu navzdol motor ni presego ne obratov, ne hitrosti 80 km/h. Menjal sem CDI in vse delalo tak kot more.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Npr. imel se pred leti hondo Varadero xl 125, zablokirana z CDI-jem pri določenih obratih je motor začel blokirat, stvar je delovala tako da je nad temi obrati motor blokiral zarad tega, ker ni več dajal enakomernih impulzov, ampak je spučal vsakega drugega, pozabo sem na kaj je bil vezan senzor za obrate, mislom da nekak na zadnje kolo, ker tudi če si se poljal po hribu navzdol motor ni presego ne obratov, ne hitrosti 80 km/h. Menjal sem CDI in vse delalo tak kot more.

LP

ka to si mel nemško verzijo 125ccm motorja :? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je tud možno da so batni obročki, ker sn mel na tomosu enake težave(vzrok batni obročki). Bom odprl pa bom vido. Sporočim :)

Poleg tega ima pa prevoženih 28000km, tak da je itak potrebna menjava bata.

Popravljeno . Popravil KMX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka to si mel nemško verzijo 125ccm motorja :? .)

Ja, direktno in Nemčije na moje dvorišče.... :grim, saj za določene modela motorjev obstajajo na netu navodila kje prevrtat ohišje CDI-ja in potem spraskat vezje....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je tud možno da so batni obročki, ker sn mel na tomosu enake težave(vzrok batni obročki). Bom odprl pa bom vido. Sporočim :)

Poleg tega ima pa prevoženih 28000km, tak da je itak potrebna menjava bata.

Nekaj objav višje si rekel, da je kompresija okej - če je okej, potem najbrž niso obročki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!