Skoči na vsebino

IRAN 2007


vrho1679

Priporočene objave

Še nekaj zanimivosti iz Irana !

post-2982-1180947391_thumb.jpg

Kako veš, da so ZDA in Iran v bistvu frendi? Ker zdej očitno že kokakolo prodajajo, pred dvema letoma pa ni bilo šans, da bi jo kje dobil.

20070601230040_253_5343.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar nadaljuj, še dve objavi s slikami pa grem kupit karto Irana :)

Avtokarto toplo priporočam od Reise Know How ( http://www.reise-know-how.de/start-frames.php ).

Sam ne srajne od Frajtag and Bernd., kupvat. Je boljš de ti jst na en A4 list na pamet narišem zemljevid.

Reise KH je neprimerljivo preglednješa in popolnejša s podatki. Prav tako je zložena manjša, lažja in material JE zlo trpežen ( stestirano ).

LP, Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekipa

Ce bo se kdo lazil po Iranu - karte imam jaz - sveze in sicer turisticno ter Avtokarto. Kupljena v Teheranu pred dnevi. Sam se mislim samo peljat tam skoz nekje v rani jeseni tako, da bo kasneje karta dostopna - taboljsem ponudniku (beri vec pirov - vec sans)

Je precej velika zadeva za scanner - lahko pa se malo igram in naredim page by page opcijo. Je pa resno dobra in detaljna karta. Ima tud razdalje med kraji ter glavne rute sjozi Iran.

LP DaNe

danes - Bangui

Central African Republic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje od 26. junija dalje bova z ženo že v Turčiji in sva tam 3 tedne na krožnem potepanju. Kdaj se vračaš in bi se mogoče srečali v Turčiji!

Želim ti srečno in varno pot! :grupni:

Popravljeno . Popravil LORD&LADY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej mal o stroških napiš kolk vaju je kej pršla pot.

lp uki

Vse skupaj naju je prišlo 2.050 €.

V to so vklučene vize in ostala potrebna birokratska papirologija, LonliPlanet: Iran, gume, olje, hrana, prenočišča. bencin, cestnine ( kar sva jih plačala ), trajekt Grčija-Benetke, pijača seveda, ...

Edin dva ketn-spreja sm pozabil štet sem not.

Popravljeno . Popravil Rok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Oprosti - ne bom ti odgovoril na vprašanje (ker odgovora ne poznam), zanima pa me ali se odpravljaš v Irak z aprilio.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako veš, da so ZDA in Iran v bistvu frendi? Ker zdej očitno že kokakolo prodajajo, pred dvema letoma pa ni bilo šans, da bi jo kje dobil.

20070601230040_253_5343.JPG

Mal poglej napis... Ne gre za Coca... Tud sam sem pred leti opazil te "ponaredke". Faco Cola, Taco Cola,..., napisano pa z istim fontom kot Coca...

Nisem pa preprican, kdo je v resnici proizvajalec tega.

Ja, Iran je treba doživet, samo za sebe nisem prepričan, če bi šel dol z motorjem, ker je v nekaterih predelih vroče za ponoret...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti - ne bom ti odgovoril na vprašanje (ker odgovora ne poznam), zanima pa me ali se odpravljaš v Irak z aprilio.

hehe.. ja ta bi bla dobra.. to sem vprašal za mojega strica ki se odpravlja.. v irak in me je prosil če lahko to vprašanje zastavim tukaj, drgač on ma yamaho tdm 900.. in ful potuje po svetu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ve kdo mogoče kako je z dobavo neosvinčenega bencina v iraku in iranu?? se da dobit??

V Iranu se da dobit, a ne na vsaki bencinski ( večina nimajo ). Jst na VFR '95 nisem imel problemov s katerimkoli bencinom, ki sem ga tam tankal. Za Irak ne vem, mora pa bit nekaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal poglej napis... Ne gre za Coca... Tud sam sem pred leti opazil te "ponaredke". Faco Cola, Taco Cola,..., napisano pa z istim fontom kot Coca...

Nisem pa preprican, kdo je v resnici proizvajalec tega.

Ja, Iran je treba doživet, samo za sebe nisem prepričan, če bi šel dol z motorjem, ker je v nekaterih predelih vroče za ponoret...

"Parsi kola" se izgovori. Če pa imaš res dobre veze, ti v kakem Armenskem lokalu v to flašo dajo tudi kako drugo tekočino :naughty: , baje :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal poglej napis... Ne gre za Coca... Tud sam sem pred leti opazil te "ponaredke". Faco Cola, Taco Cola,..., napisano pa z istim fontom kot Coca...

Najbolj zanimivo je to, da je bil okus 100% identičen. Sem imel s sabo še iz Turčije eno in sem primerjal, razlike nobene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe.. ja ta bi bla dobra.. to sem vprašal za mojega strica ki se odpravlja.. v irak in me je prosil če lahko to vprašanje zastavim tukaj, drgač on ma yamaho tdm 900.. in ful potuje po svetu...

Hja, če postavlja tako vprašanje, očitno ne gre s hummerjem v Chucka Norrisa oblečen po visoko plačo dol. In v tem primeru iz srca priporočam branje tele teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DesertSoul pahnil si me v zanimivo branje :worship:

Kdo zna tukaj Romunsko da bi na njegovi strani izbrskal ali mu je uspelo ali ne , drugače pa sem našel še enega ki je blodil po tistih koncih http://www.horizonsunlimited.com/forwood/iraq1.shtml

Ne vem kje sem bral da je Irbil povsem turistično mesto in da Nemške in Britanske agencije vozijo tja dol turiste. Ne vem koliko je resnice na tem.

Irak je sigurno za obiskat, ampak morda čez kakih 5 ali 10 let. Trenutno se mi zdi brezveze nosit glavo naprodaj ko je toliko lepih držav v tistem koncu in so več ali manj varne.

Sicer pa vsakemu ki se tja odpravlja na lastno pest in mu to tudi uspe :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Hja, če postavlja tako vprašanje, očitno ne gre s hummerjem v Chucka Norrisa oblečen po visoko plačo dol. In v tem primeru iz srca priporočam branje tele teme.

Če ne bi bilo žalostno bi bilo smešno! nori Romun misli it v Iraq z neprebojnim jopičem??!! :headbang: Iraqa nebo niti videl, saj ga bojo poknili že Turki!!

Še v mirnih časih sem imel kar nekaj piz##% da sem preko kurdskega ozemlja prišel v Iran! Kaj šele preko kurdskega ozemlja v Iraq? In če že prideš noter......še večji problem je priti potem nazaj!!!!!! Kar verjetno misli,ali ne?

MOČNO ODSVETUJEM!!!!!!!! :alien1: :alien1:

Najboljša varianta za obisk Iraqa je kot svetujejo tudi Romunu- idi v vojsko!Pa boš službeno tam :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Po prestopu tursko-iranske meje pred nekaj dnevi v popolnoma zimskih razmerah se koncno tudi sam uvrscam med Motosvetovce, ki so letos obiskali Perzijo. :) Nadaljevanje sledi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prestopu tursko-iranske meje pred nekaj dnevi v popolnoma zimskih razmerah se koncno tudi sam uvrscam med Motosvetovce, ki so letos obiskali Perzijo. :) Nadaljevanje sledi.

:worship: :worship: :worship: in srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prestopu tursko-iranske meje pred nekaj dnevi v popolnoma zimskih razmerah se koncno tudi sam uvrscam med Motosvetovce, ki so letos obiskali Perzijo. :) Nadaljevanje sledi.

Aja, a z motorjem :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prestopu tursko-iranske meje pred nekaj dnevi v popolnoma zimskih razmerah se koncno tudi sam uvrscam med Motosvetovce, ki so letos obiskali Perzijo. :) Nadaljevanje sledi.

Kako slikco parpopi, ce se ti da. A j ze ke snega tm po hribovju blo? Srecno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

QUOTE(Desert Soul @ 30 Sep 2007 @ 01:12)

Hja, če postavlja tako vprašanje, očitno ne gre s hummerjem v Chucka Norrisa oblečen po visoko plačo dol. In v tem primeru iz srca priporočam branje tele teme.

sem šel malo brat....noro...

Sam tipa ni blo več nazaj...ni se več javljal...

Popravljeno . Popravil majster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!