Skoči na vsebino

Opozorila


Ole

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Upam, da se o tem še ni govorilo. Malo sem prebrskal forum...take teme nisem našel.

Včeraj sem se peiljal iz Ljubljane proti Postojni. Opazil sem kar nekaj motoristov, ki so se vozili brez luči. To so bili taki, ki so prišli za menoj in me prehiteli, tako da jim tudi poblendat nisem mogel. No problem je sledeč. Ker nas je motoriste že tako ali tako težje zaznati, brez luči in če si oblečen v črno(kot sta bila na moji poti 2) pa je to še težje, bi rad vedel na kak način bi lahko opozoril motorista, ki vozi za menoj, da je brez luči.

Prišel sem na idejo, da bi na forumu povprašal in lahko bi tudi nekako dorekli za razna opozorila, ki so na cesti oz. če npr. kot v mojem primeru voziš brez luči in si za menoj. Namreč če prideš nasproti, ti lahko poblendam.

npr.

- Če vozi motorist za tabo in je brez luči, bi lahko npr. parkrat prižgali meglenko. Tako bi vedeli, da moramo na nekaj paziti. To je čist tko primer.

Torej. Kaj pravite, gremo napisat nek seznam opozoril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Upam, da se o tem še ni govorilo. Malo sem prebrskal forum...take teme nisem našel.

Včeraj sem se peiljal iz Ljubljane proti Postojni. Opazil sem kar nekaj motoristov, ki so se vozili brez luči. To so bili taki, ki so prišli za menoj in me prehiteli, tako da jim tudi poblendat nisem mogel. No problem je sledeč. Ker nas je motoriste že tako ali tako težje zaznati, brez luči in če si oblečen v črno(kot sta bila na moji poti 2) pa je to še težje, bi rad vedel na kak način bi lahko opozoril motorista, ki vozi za menoj, da je brez luči.

Prišel sem na idejo, da bi na forumu povprašal in lahko bi tudi nekako dorekli za razna opozorila, ki so na cesti oz. če npr. kot v mojem primeru voziš brez luči in si za menoj. Namreč če prideš nasproti, ti lahko poblendam.

npr.

- Če vozi motorist za tabo in je brez luči, bi lahko npr. parkrat prižgali meglenko. Tako bi vedeli, da moramo na nekaj paziti. To je čist tko primer.

Torej. Kaj pravite, gremo napisat nek seznam opozoril.

:hmm: Kaj naj pa jaz, ko so mi meglenke s kobilce popadale, ko zem zadnjič zapeljal v udarno jamo. :huh:

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Upam, da se o tem še ni govorilo. Malo sem prebrskal forum...take teme nisem našel.

moras bolj iskati. smo vse ze predebatirali. samo ne vem naslova. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da se je o tem pisalo v temah "Bratski pozdrav" in "bikers bonton"

Popravljeno . Popravil gerholdd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede opozarjanja motoristov.

Danes je na teh svetlečih panojih ki so če hitro cesto proti Kopru pisali: Motoristi vozite pazljivo!

lp

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede opozarjanja motoristov.

Danes je na teh svetlečih panojih ki so če hitro cesto proti Kopru pisali: Motoristi vozite pazljivo!

lp

vceraj (ergo "danes" gledano vceraj :P ) prem MB isto.

zakaj ne napisejo se kaksno opozorilo vecslednim vozilom ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fora glede "ugasnjenih luči" je taka, da imajo prižgane dnevni način

in te svetijo čist mal, zato vsi mislijo da so ugasnjene

jst mam zdej skoz prižgane t močne luči tko da mi noben ne mori pa blenda :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je rekel, da so bile ugasnjene, so verjetno bile ugasnjene. Sicer pa uporaba dnevnih ni bila tema tega vprašanja.

Verjetno se da kaj z roko pokazati, se ti ne zdi? Če ne razumejo, lahko verjetno na svojo zadnjo luč z levo roko pokažeš, a ne? Mislim, da je možnosti več kot dovolj, tudi razumljivih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz sem mislil enkrat nazaj za te stvari. Treba bi bilo doreči samo za kaj opozarjat in kako.

- za neprižgane luči

- za radar, kontrolo, itd

- za nevarnost na cesti oz. zmanjšaj hitrost in vozi previdno (nesreča, pesek, olje, blato, frezan asvalt, divjad, traktor, ovira na cestišču, itd...)

- za pozdrav (večina jih pozdravi z levico)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz sem mislil enkrat nazaj za te stvari. Treba bi bilo doreči samo za kaj opozarjat in kako.

- za neprižgane luči

- za radar, kontrolo, itd

- za nevarnost na cesti oz. zmanjšaj hitrost in vozi previdno (nesreča, pesek, olje, blato, frezan asvalt, divjad, traktor, ovira na cestišču, itd...)

- za pozdrav (večina jih pozdravi z levico)

Točno to sem jaz mislil.

Glede luči. Ja bile so ugasnjene. Jaz sem bil v avtu, tip pa je na motorju prišel za mano. Glede na to da je bil na črnem motorju, v črno oblečen brez luči je bil zelo neopazen, pa dokaj OK opazujem okolico. Nevem kako bi blo, če bi prišel za koga, ki malo slabše vse skupaj opazuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz sem mislil enkrat nazaj za te stvari. Treba bi bilo doreči samo za kaj opozarjat in kako.

- za neprižgane luči

- za radar, kontrolo, itd

- za nevarnost na cesti oz. zmanjšaj hitrost in vozi previdno (nesreča, pesek, olje, blato, frezan asvalt, divjad, traktor, ovira na cestišču, itd...)

- za pozdrav (večina jih pozdravi z levico)

Jah sej se ve kako se pokaze za zmanjsat tempo....(ce je radar)..za luci pa poblendas al pa tud lahko z roko pokazes da nima przganih...ja z levo...kako pa sej z desno je treba gas drzat... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz za luči pokažem tko da prste stiskam v pest in in obratno, za policaje dam levico dol in gor kao upočasni, prijateljski pozdrv kazalec in sredinec vzdignem na levi roki roka ostane na ročki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz za luči pokažem tko da prste stiskam v pest in in obratno, za policaje dam levico dol in gor kao upočasni, prijateljski pozdrv kazalec in sredinec vzdignem na levi roki roka ostane na ročki.

tako nekak ja, opozorila so podobna tem, ki si jih navedel, ker so tud nekak najbolj logična in razumljiva...nekateri pa pozdravljajo tako, da mislš, da bo z motorja skoču, drugi samo prst dvignejo, tretji sploh ne šmirglajo (cestaki največkrat, po mojih izkušnjah)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz za luči pokažem tko da prste stiskam v pest in in obratno, za policaje dam levico dol in gor kao upočasni, prijateljski pozdrv kazalec in sredinec vzdignem na levi roki roka ostane na ročki.

Prste v pest in obratno je da si pozabil prižgani žmigavec.

Za luči jst pokažem moji, ki vozi za mano, tako da z levo roko nardim kretnjo kot da bi hotel prižgati dolgo luč na motorju (prsti kot bi hotel štopati - samo vodoravno, 2x obrnem v zapestju kot bi turiral)

Matr sem zakompliciral :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prste v pest in obratno je da si pozabil prižgani žmigavec.

Za luči jst pokažem moji, ki vozi za mano, tako da z levo roko nardim kretnjo kot da bi hotel prižgati dolgo luč na motorju (prsti kot bi hotel štopati - samo vodoravno, 2x obrnem v zapestju kot bi turiral)

Matr sem zakompliciral :P

lej majstr pa tut če pomen da je to žmigavc, bo mudel pogledu na armaturko pa bo vidu da mu vse lučke ne gorijo, pa al utripa žmigavc al ne bo sam spoznal če pa luči nebodo pržgane bo pa tut vidu, ker bo pogledu na armaturko. V vsakem dejanju je cilj storjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ponavadi bo višek brihtola na Motosvetu produciral komunikacijski pravilnik v vsako motorizirano vas. V vsaki seveda drugačen. Ne glede na to, da so že naši dedje in njihovi kameradi širom sveta vse to že davno pogruntali. Pa kaj potem, pač še en đumbus več in še nekaj novih priznanih odkriteljev tople vode.

Ko srečate mene in vam mežikam z levo trepalnico, vedite, da mi je spet muha pod čelado ušla, da ne bi kdo mislil, da ga prehitevam, slučajno! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fora glede "ugasnjenih luči" je taka, da imajo prižgane dnevni način

in te svetijo čist mal, zato vsi mislijo da so ugasnjene

Hm, ali mi lahko kdo bolj natančno opiše ta "dnevni način".

Kakšen hudič pa je to? Oprostite moji nevednosti ampak prvič slišim tole :blink:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!