Skoči na vsebino

VELIKA SRECA V HUDI NESRECI


dejanc

Priporočene objave

pred kaksno uro, 2, sva sla s prijateljem na pot iz kranja do jezerskega (tisti ki se vozite tam, boste priblizno vedeli). Na zadnjem "delovnem semaforju" je sel mimo naju motorist cbr 600 ali 1000 (ne vem tocno). Jaz imam r6, prjatu pa z1000. Na delovnem obmocju sem vozil se za prijateljem, potem sem se pa podal za cbr-ko. Ko sem ga ze dohajal, sem bil do njega samo se en ovinek ali 50m.

Ko sem zvozil ovinek!!!! Pred mano na pobocjo ceste se je prevrnil avto.(na levi strani smer jezersko je pobocje, na desni reka Kokra)

Najprej sem mislu da ga je zaneslo v ovinku ter bum v klanec in na bok avta, nato je pa iz ovinka prisel ta motorist, PES. Nato sem se videl motor v reki. JA V REKI!!!

Motorist ves v soku, pravi da mu je avto presekal ovinek. Motorista je odneslo po cesti, motor je sel na pol in v reko, avto pa na bok. SE ZDEJ MI NI JASNO DA STA BREZ POSKODB IN HKRATI HVALA BOGU., vsaj tako je kazalo (mogoce bo kasneje kaksna praska in modrica).

Tudi jaz bi lahko bil ze skupaj z njim. fucked.....

Aja motorist je ima reg. celje. Ce kej bere forum, se me bo sigurno spomnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

mene pocas kr mal strah ratuje....

(cakam na fazerko)

kako bo tole na cesti :blink:

glej prjatu, ne smes gledat crnogledo. Ce bi mene psihiral strah, si ne bi nikoli kupil motor. Al pa da mas vprasanja "kaj ce..."

ce se karkoli zgodi, boze ne daj, potem se zgodi. Ce ti je usojeno, je usojeno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko smo kupili konjice smo vedeli kam se podajamo zaradi tega je motorizem to kar je -LJUBEZEN .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res dober da se je srečno končal, me pa zanima, kakšna je bila hitrost motorista in vozila, verjetno ni bila majhna, če praviš, da je šel motor na pol, sklepam, da si tudi ti vozil prehitro, no še dober da se je tko končal,

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res dober da se je srečno končal, me pa zanima, kakšna je bila hitrost motorista in vozila, verjetno ni bila majhna, če praviš, da je šel motor na pol, sklepam, da si tudi ti vozil prehitro, no še dober da se je tko končal,

janih

Ja itak sami norci na cest, ga ni k bi se mu ratal manj kot 200 pelat. Janih preber si še 1x, motor je šel na pol, motorist pa jo je odnesel brez poškodb, ker je bila hitrost dovolj nizka, da je odskočil od motorja, katerega je terenec gladko povozil in ga odbil v reko.

Možak jo je odnesu brez praske, tud tri ure po dogodku še ni tožil za kako bolečino. Ponj so prišli kolegi motoristi in ga kot sopotnika na motorju odpeljali domov. Njegov motor so na kup pomedli cestarji, gaslici pa so preostanek potegnili iz Kokre, ter ga zdrobljenega v kose naložili na avtovleko.

Kako je prišlo do prometne nesreče. Voznik terenskega vozila, oblečen v zelena oblačila, ja vozil iz smeri Jezerskega proti Kranju. Na mestu kjer cesta iz rahlega desnega ovinka preide v rahli levi ovinek, je z več kot polovico svojega vozila zapeljal prek sredinske črte, kje je brez zaviranja trčil v nasproti vozečega motorista. Kaj TOČNO se je dogajalo po tem ne ve nihče. Med čakanjem na policijo sem se več kot uro pogovarjal z obema voznikoma in smo nekako prišli do sledečega zaključka .... v trenutku trčenja je voznika motornega kolesa vrglo preko krmila in ga zabrisalo po cesti. Motor je v trčenju prelomila v prednjih križih in ga odbilo v reko. Prednje kolo in križi, kar je ostalo od njih, je ležalo nižje kot drugi (zadnji) del motorja. Gledano v smeri vožnje motornega kolesa. Po trčenju je voznik terenca zapeljal naravnost iz ovinka, kjer je po cca 100 metrih zapeljal na travnato brežino vozil po njej še 30 metrov nakr se je prevrnil na svoj levi bok. Naj omenim da na mestu trčenja ni bilo sledi zaviranja vozila, ne pred ne po trčenju. Voznik vozila je krivdo priznal.

lp g.

p.s. Dejanc tudi če ne poznas osebe ki doživi kalvarijo kakršno je doživel in preživel omenjeni motorist .... ostani z njim do prihoda policije, reševalcev, njegovih prijateljev ali nekoga za katerega veš da bo poskrbel za njega.

Popravljeno . Popravil skiper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko smo kupili konjice smo vedeli kam se podajamo zaradi tega je motorizem to kar je -LJUBEZEN .)

in z ljubeznijo so vsepovsod problemi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se peljal mino in pomislil na najhujse, ob pogledu na prevrnjen terenc in totalno unicen motor.

Hvala bogu, da ni motoristu nic, je mel res sreco.

P.S. je pa tudi meni, danes v Lucah en bedak v belmu golfu, v nepreglednem ovinku prisel po mojmu pasu. Malo je manjkalo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak sami norci na cest, ga ni k bi se mu ratal manj kot 200 pelat. Janih preber si še 1x, motor je šel na pol, motorist pa jo je odnesel brez poškodb, ker je bila hitrost dovolj nizka, da je odskočil od motorja, katerega je terenec gladko povozil in ga odbil v reko.

Možak jo je odnesu brez praske, tud tri ure po dogodku še ni tožil za kako bolečino. Ponj so prišli kolegi motoristi in ga kot sopotnika na motorju odpeljali domov. Njegov motor so na kup pomedli cestarji, gaslici pa so preostanek potegnili iz Kokre, ter ga zdrobljenega v kose naložili na avtovleko.

Kako je prišlo do prometne nesreče. Voznik terenskega vozila, oblečen v zelena oblačila, ja vozil iz smeri Jezerskega proti Kranju. Na mestu kjer cesta iz rahlega desnega ovinka preide v rahli levi ovinek, je z več kot polovico svojega vozila zapeljal prek sredinske črte, kje je brez zaviranja trčil v nasproti vozečega motorista. Kaj TOČNO se je dogajalo po tem ne ve nihče. Med čakanjem na policijo sem se več kot uro pogovarjal z obema voznikoma in smo nekako prišli do sledečega zaključka .... v trenutku trčenja je voznika motornega kolesa vrglo preko krmila in ga zabrisalo po cesti. Motor je v trčenju prelomila v prednjih križih in ga odbilo v reko. Prednje kolo in križi, kar je ostalo od njih, je ležalo nižje kot drugi (zadnji) del motorja. Gledano v smeri vožnje motornega kolesa. Po trčenju je voznik terenca zapeljal naravnost iz ovinka, kjer je po cca 100 metrih zapeljal na travnato brežino vozil po njej še 30 metrov nakr se je prevrnil na svoj levi bok. Naj omenim da na mestu trčenja ni bilo sledi zaviranja vozila, ne pred ne po trčenju. Voznik vozila je krivdo priznal.

lp g.

p.s. Dejanc tudi če ne poznas osebe ki doživi kalvarijo kakršno je doživel in preživel omenjeni motorist .... ostani z njim do prihoda policije, reševalcev, njegovih prijateljev ali nekoga za katerega veš da bo poskrbel za njega.

Mas prav, vendar.... In sem tolk casa ostal, da sem se preprical ce sta oba voznika v redu!!!!! Sem govoru s obema voznikoma!!!! Ti si tako napisal kot da sem se kr naprej zapeljal!!!!! Zakaj sem sel? Hec je v tem da nimam casa bit tam 3 ure. Policaji so pa prisli sele 30min-1ure kasneje. Pa potem se mogoce kaksne obravnave glede kdo je kriv, pa pricat pred sodnika, itd... Tako da, mam razlog zakaj sem odsel.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa potem se mogoce kaksne obravnave glede kdo je kriv, pa pricat pred sodnika, itd... Tako da, mam razlog zakaj sem odsel.....

slab razlog imaš :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno tarnamo da smo za vse krivi motoristi, kako se nam vedo godi krivica.....

Ko pa je potrebno pomagati sotrpinu v nesreči se nam pa kar naenkrat mudi in nimamo časa.

Strinajm se, da je neprijetno hoditi okoli sodnikov, ampak če si priča nesreči in s svojo izjavo lahko razjasniš kdo je kriv, ti pa nebi smelo biti žal "izgubljenega časa".

Tudi tako si lahko pomagamo, ne samo z hitro objavo na forumu kaj smo doživeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejanc tudi če ne poznas osebe ki doživi kalvarijo kakršno je doživel in preživel omenjeni motorist .... ostani z njim do prihoda policije, reševalcev, njegovih prijateljev ali nekoga za katerega veš da bo poskrbel za njega.

ni imel časa čakati, ker je moral hitro domov in na motosvetovem forumu opisati, kaj se je zgodilo.

čeprav je njegova zgodba malo na trhlih nogah......

piše, da je peljal kakih 50 m za motoristom, ki se je ponesrečil.

Če se je peljal s hitrostjo 70 km/ je to cca 20 m/s.

To se pravi, da je imel ponesrečeni motorist samo 3 sekunde časa, da je padel, se pobral in šel peš po cesti, avto pa je medtem povozil motor se peljal 100 m po cesti, 30 m po travi in se prevrnil.

po moje je dejanc porival motor, ali pa je prišel nekaj minut po nezgodi, tukaj pa pisari, da je vskupaj doživel v živo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bla, bla...............................bla bla

ne me sezuvat, pa pisat, da se proti Jezerskem furate 70 na uro s takimi SS motorji, ker se ve, da temu ni tako .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... da se proti Jezerskem furate 70 na uro ... .)

jaz se še manj :)

le da ni blo nobenmu nič... ena slaba novica manj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slab razlog imaš :BUA:

mogoče pa je razlog pomanjkanje izpita ali pa prometnega dovoljenja... drugače res ne vem zakaj bi človek odpujsal pred prihodom policije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skiper, hvala da si si vzel čas in voljo in ste skupaj s kolegom počakali na naš domači suport Pandiju. :worship:

Ostali tipi ala Dejanc bi si te lahko vzeli za vzgled. :blush:

Veliko vas je počakalo in povprašalo po zdravju motorista in s tem dokazali, da ste kolegi ne samo ob pozdravljanju na cesti, pač pa tudi v nesreči, ko ponudite pomoč, čeprav lep dan vabi na kakšen hiter kilometer.

Motoristi ne postanemo z nakupom motorja, za to je potrebno dozoreti. Karakterno in socialno nezrel lastnik motorja je res samo huligan na cesti (kamor nas potem zmečejo vse udeležence enoslednih vozil v prometu).

Še enkrat hvala vsem, ki ste nudili takšno in drugačno pomoč.

post-15326-1177513320_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velikokrat se motoristična pomoč sestoji iz "golega pasenja zijal". Pravila so enostavna - pomagati ponesrečenim, zavarovati kraj nesreče, obvestiti pristojne in NE BITI SAM OVIRA. Večina ostalega je Reality Show, za razlaganjem policajem vred, razen če si neposreden očividec nesreče.

Vaš Čečo (huligan na cesti?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zadnjem "delovnem semaforju" je sel mimo naju motorist cbr 600 ali 1000 (ne vem tocno). Jaz imam r6, prjatu pa z1000. Na delovnem obmocju sem vozil se za prijateljem, potem sem se pa podal za cbr-ko. Ko sem ga ze dohajal, sem bil do njega samo se en ovinek ali 50m.

Kje je že delovno območje SS motorjev? :hmm:

Za mene na Grobniku za nekatere pa na Jezersko, ride, Reko itd. Pa sam nisem bil nič boljši, samo z leti (pa še zaradi česa drugega) začneš malo drugače razmišljat

Sicer pa ne sodim, lahko je tudi avtomobilist kriv. Sem pa bil v nedeljo po dolgem času spet na Jezerskem in nekateri so peljali bolj ali manj pb ZVCP nekateri pa kot bi se zadnjič :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je že delovno območje SS motorjev? :hmm:

Intermeco....ni mislil na delovno območje SS motorjev, ampak na delovno območje na cesti (dela na cesti)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!