Skoči na vsebino

Fizično najbolj naporen šport na določen čas (cca 30min) je MOTOKROS


MX_Peter

Priporočene objave

Pri desetih letih sem začel voziti motokros za DP v podmladku 80,mi smo imeli se mi zdi 10 min.+ 2 kroga,takrat sem to zdržal ker sem bil natreniran.vozil sem do 13 leta potem še kakšno leto rekreativno pol sem pa čisto opustil ta šport. no hočem povedat da sem se pred kakšnim letom spravil ponovno na krosa, sicer malo močnejšega in sem komaj zdržal 2 kroga po progi, pa nisem kondicijsko slabo pripravljen.Tako, da ta šport zahteva kondicijsko zelo dobro pripravljenega človeka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri krosu so najbolj zanimivi dvotaktni....ker stiritaktni krosi so dolgocajtni.....se pa strinjam da je zelo naporen,sem tud sam ze mel krosa(2) :P

2t = kolo

zdej pa razlagej si kukr ti paša. A misliš, da pri 4t ni treba sklopke kurblat po ovinkih in da ko spelješ daš v 3. in tako končaš :D Je pa res, da pr 2t dokler kobila ni povlekla si spal. Na 4t ne moreš spat nikoli.... Tako sem opazu js razliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ta vikend sem koooončno imel priliko vozit 4t huso. Razlika proti moji 2t hondi je takšna, kot ko se iz r6 usedem na viragota! Okorno, težko poln gas prbiješ kdr čš, nobenega rukanja, ampak vse lepo zvezno, sicer vleče, ampak tega ne občutiš. In kar je daaaaaleč najhujše-ko prbiješ polnega in čakaš da se motor zavrti, je treba menjat glih takrat, ko bi se morala mašina komaj začeti vrtet!! Motor sicer zelo lepo vozen, tudi hiter je kot 2t, toda zelo pogrešam tisto divjo nervozo 2t mašine, pa sound in pa tiste opojne dišave zgorjenega olja v zraku!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yo klele je tole mal zašlo ampak sej ni pene. A dej mir no. Gas prbiješ. A s kladvom. Kam a u dilo. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: Mal je zabloda tudi, če primerjaš motor s kosilnico. Sej husnija je dobra zadevo sam ne gre vštric z Japoncem, sploh pa ne s ta rdečim, žal. Sorry. No hard fillings.

Dej oglas se kej, ti bomo dal kšn motor za pelat, da boš navil in čakal da se zvrti. Samo na svoje stroške in odgovornost.

Če se že dela primerjava je najbolj da je moped iste barve in narjen istega leta.

Je pa na tole osnovno temo moje skromno mnenje; da se je lažji pelat s 4T, če si ga vzameš na izi. Low riding. K s čoperjem. Počas pa zihr. Pod štant gasom. Moj kolega Vuko prav, da k gre prehitr, pa eno gor brcne.

Je pa druga pesem, če ga dec žge (baba ga ne more je blo dokazan na MXDN). Takrat je 4T bistveno težja zadeva, ker je tud težji, ma več navora in ko napolno zarohni izpod sklopke, pa drž hudiča, če ga lahko. Osebno nisem okusil, ker nimam jajc za to, so pa to večkrat razložil uni k jih majo in znajo. Samo 2-T za takšno dirkanje ni več konkurenčen in jih za to tudi ne delajo več, nekateri in ostali bodo šli po tej poti. R.I.P. Kawasaki KX , Honda CR.

Popravljeno . Popravil Pirurirc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri desetih letih sem začel voziti motokros za DP v podmladku 80,mi smo imeli se mi zdi 10 min.+ 2 kroga,takrat sem to zdržal ker sem bil natreniran.vozil sem do 13 leta potem še kakšno leto rekreativno pol sem pa čisto opustil ta šport. no hočem povedat da sem se pred kakšnim letom spravil ponovno na krosa, sicer malo močnejšega in sem komaj zdržal 2 kroga po progi, pa nisem kondicijsko slabo pripravljen.Tako, da ta šport zahteva kondicijsko zelo dobro pripravljenega človeka.

Al pa hudo tehniko vožnje. :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

najboljš je pa oboje.

Ko je Villopoto razjahal svoj Pro Circuit Monster Kawasaki narjen direkt za njega, ni zgledal glih da bi dol padu od pomanjkanja energije. Zdej ne vem al so ga na compu na hitr po paintal, al se pa vsi uni k so skor minuto in več zaostal za njim ne pelejo, kdo bi vedu.

A je bil fight Rocky Ballboa dolg za kolk kros fur???? Pa ne amaterskih u Akrapovič pokalu!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

jaz vozim cestni motor, supermoto, kros in ATV (za svoje užitke) in lahko rečem, da mi je najtežje na krosu in najbol strah, sploh skokov. ko zaključim z motokrosom na kaki pisti je vse kar lahko naredim to, da grem samo še spat. po ostalih stvareh, pa lahko z veseljem še kaj drugega počnem :whistle:

in da, se strinjam, da je med motociklizmom in tudi pri kakem drugem športu, motokros eden najtežjih športov (povem pač po svojih izkušnjah, pa ni jih malo ;))

Popravljeno . Popravil fastgirl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!