Skoči na vsebino

Z Aquillo 125 na dopust


mince

Priporočene objave

Lep pozdrav!

Zanima me, kam nameravate potovati s svojim jeklenim konjičkom letos na dopust.

Lepo bi vas prosil za vaše mnenje o mojem načrtu letos. Vozim namreč Hyosung Aquila 125ccm (chopper) in bi rad z dobro prijateljico letos šel na morje na Hrvaško. Sem iz Maribora, šla pa bi v Vodice - na Hrvaško. Po vsej verjetnosti bi se peljala ves čas po avtocesti, saj mislim, da bi bila navadna cesta za mene in sovoznico preveč za moj motor. Rad vi vaše mnenje in pripombe, ali je to sploh priporočljivo, kako je z vzdržjivostjo motorja na taki relaciji (cca. 500km v eno smer), avtocesta-navadna cesta... Skratka, rad bi, da pokomentirate moj načrt (sprejmem vse pohvale in kritike).

Popravljeno . Popravil mince
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AC zna bit zelo dolgocasna....

ce gres "ob morju" in lepo pocasi.... zanimiva pot...

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Zanima me, kam nameravate potovati s svojim jeklenim konjičkom letos na dopust.

Lepo bi vas prosil za vaše mnenje o mojem načrtu letos. Vozim namreč Hyosung Aquila 125ccm (chopper) in bi rad z dobro prijateljico letos šel na morje na Hrvaško. Sem iz Maribora, šla pa bi v Vodice - na Hrvaško. Po vsej verjetnosti bi se peljala ves čas po avtocesti, saj mislim, da bi bila navadna cesta za mene in sovoznico preveč za moj motor. Rad vi vaše mnenje in pripombe, ali je to sploh priporočljivo, kako je z vzdržjivostjo motorja na taki relaciji (cca. 500km v eno smer), avtocesta-navadna cesta... Skratka, rad bi, da pokomentirate moj načrt (sprejmem vse pohvale in kritike).

Jaz mislm da te vzdržljivost nima kaj skrbeti. Če prav vem je tvoj motorček 4taktne zasnove, tako da če je redno vzdrževan ne bi smel bit problem. Sam pa veš kake hibe ima motor in na to bodi malce bolj pozoren.

Meni je Honda NSR 125 (2-taktna), zdržala pot do severa Danske in nazaj in pa naslednje leto na nizozemsko in nazaj pa je nisem prav nič šparal, res je da sem bil sam na njej, ampak sem tudi naredil v enem dnevu 1200km (95% avtoceste).

Tako da ti samo spakiri pa gasa. SREČNO! :OK:

AC zna bit zelo dolgocasna....

ce gres "ob morju" in lepo pocasi.... zanimiva pot...

:OK:

Tuki se pa podpišem! AC bo za tak motor res dolgočasna, sej je potovalna hitrost precej niska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AC bo (je) en živ dolgcajt. Relacijo Rijeka - Vodice je "pod mus" treba prevoziti po jadranski magistrali ...

Pa srečno in lep dopust .... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To glede avtoceste in dolgčasa mi je reklo večino motoristov, s katerimi sem se pogovarjal glede te poti. Sicer pa bi potem res raje izbral jadransko magistralo namesto avtoceste. Motor pa je redno servisiran iz vzdrževan, tako da problemov ne bi smelo biti... prevoženih pa ima 14.000km. Bom pa pred tem dopustom probal enkrat avtocesto od MBja do naše obale, da bom videl, kako je to kaj za moj motor in se bom potem lažje odločil za Hrvaško.

Ima kdo mogoče kak link, na kateri je podrobna avtokarta Hrvaške (novejša, dodana tudi nova avtocesta)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler boš pridno bencin tankal ni problema z vzdržljivostjo. AC odpiši, saj greš vendar na izlet ne pa rekordov postavljat. UŽIVAJ!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsej verjetnosti bi se peljala ves čas po avtocesti, saj mislim, da bi bila navadna cesta za mene in sovoznico preveč za moj motor.

ne it na AC, to je smrtno nevarno ker te bodo vsi šlešerji prehitevali na par cm razdalje. lepo počasi po stranskih pa z pavzicami da ne pregreješ motorja in sebe pa bo brez problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AC je en sam dolgcajt. Sam se jo poslužujem, če res ni druge variante+časovna stiska, drugače obvezno regionalke-je bolj zanimivo! Če je motor v dobri kondiciji se tudi nimaš kaj bat zaradi vzdržljivosti (razen svoje), sploh pa 500 km ni tako velik zalogaj .)

Srečno pot

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa vidim, da so moje skrbi glede motorja odveč, saj ste vsi mnenja, da ne bo težav glede njegove ˝kondicije˝, glede moje pa tudi ne. Ima kdo kakšne slabe izkušnje z hrvaških cest, kako so policisti in kazni (baje se da izognit kazni, če njim ponudiš določeno vsoto in si jo dajo v lasten žep...), nasplošno izkušnje z hrvaške in njihovih cest?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sm šu že dvakrat na slovensko obalo in še enkrat na hrvaško

pa še enih 6 krat bom šou na morje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahja, potem pa tak.. saj je do poletja še daleč, bomo še vse videli. Ve kdo za kak načrt hrvaških cest in avtocest na internetu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem pred enimi 10. leti z Daelimom Daystar 125, naredo v 5 dneh 1800km, jaz+takratna lubica+60l rukzak opreme, pa niti pomislo nisem da bi kaj crknlo, pač je letelo maksimalno 115 km z vetrom v hrbet :OK: , sam it je treba, če boš študiral če bi al nebi, te bo zima prehitela...

LP

Popravljeno . Popravil Giant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa se tak nimam nič za sekirat. Res, da me je bilo v začetku malo strah te poti, sedaj pa ste me čisto prepričali.. pa še sedaj sem ugotovil, da imajo na internetni strani AMZS člani ugodnost, da njim pošleš tvoj načrt poti pa ti domov v roku enega tedna pošljejo vse podrobnosti z zemljevidom te poti, cestnine, cene bencina... skratka, vse informacije, ki jih potrebuješ za to določeno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti samo gas, nič bat ... pa glej, da ti bo deklina na koncu "plačal" :naughty:

kot ima Tadej zapisano v podpisu "No fuck- no ride" !!

Pa obil ozadovoljstva v in po vožnji :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdrav - jz tud mel daelima pred leti pa morm rečt da ni blo panike tud po 500km na dan - pač kot rečeno tankaš, pa ustavlaš se na vsake 80-100km pa je rit ko nova na konc (to ne sam vsaj skloniš se še lahk tolk da šotor postaviš pa da lubico......) - zaka pa ne greta lep crusing na MB-Konjice-Celje-Sevnica-Trebnje-Žužemberk-Kočevje-Delnice-Rijeka pa dol pa še umes na kak KRK za kak dan pa verjem da "PRIJATELJICA" ne bo več dolgo le prijateljica :naughty: :004 :inlove: :rtfm: :wallbash: :wallbash:

hehe

Pa verjem da moped je najmanjši problem (zate) sam ona lahk popizdi že po 300km če je nauš prej kam že pelu kr je kanček preveč vibracij na teh enovaljnikih (verjem :wacko: )

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sm tud js razmišlu, kako bi blo kj jit s 125cc 4T na en daljši izlet...ala morje

avtocesta mi ne diši preveč, ker tistih 100 na uro je res... :whistle: , če je pa klanc pa sploh...bi mi blo kr mal nerodno, da me prehiti poln šleper :blush:

zdej sicer delam kakšne turce tako recimo 200km na dan...90 na uro nekje je normalna vožnja, kaj več je priganjanje in ni tiste uživancije več....samo če se pa voziš s tako hitrostjo, pa bolj počasi premaguješ razdaljo...po mojem se to kmal naveličaš in motorja in ceste in vsega skup...

sicer je tako ne... POČASI SE DALEČ PRIDE...tako, da bo treba enkrat probat zapelat se mal do morja...mogoče le ni tako grozno :krneki:

kakšne izkušnje še dobrodošle... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dajte pobi jz vas ne zastopm - jz z Daelimom (pa z drag star 250(mal blš je k 125 sam vseen))vsepovsod bil :OK: - Hrvaška je tud počas lahk lepa -pa sej do 110kmh gre to je pa za takratne izkušnje več k zadost. Punco zadi pa naložte polno pa zmaga-pa ne podcenjevat teh 125 k so zakon in jz sm vidu več SLO in HR k zdaj k mam 10x tolk kubiku :yes:

Na moped naložt pa gas!!! slikce na popotovanjih - kolpa, soča, istra, cres...

ajd

post-14218-1181371501_thumb.jpgpost-14218-1181371639_thumb.jpg

post-14218-1181371598_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kako so policisti in kazni (baje se da izognit kazni, če njim ponudiš določeno vsoto in si jo dajo v lasten žep...), nasplošno izkušnje z hrvaške in njihovih cest?

Tega ti ne priporočam, lahko naletiš na poštenega, pa ga boš najebal. Moja praksa: če sem že naredil prekršek (neatestirana čelada), sem ga 'skesano' takoj priznal in dodal, da potrdila o plačilu ne rabim. Kazen je bila običajno pol manjša.

Kar pa se fure tiče, ne bi smel imeti nobenih problemov, razen seveda pri prehitevanju, česar si pa s prtljago in dvema osebama na 125-ccm motorju itak ne boš mogel privoščiti. So pa obvezne pavze (jaz imam 1400 ccm, pa mi v knjižici piše, da moram po cca 100 km ali po eni uri vožnje narediti kratko pavzo). Idealno za kavo, cigaret in WC.

Avtocesto ti absolutno odsvetujem, ker ti bo strah pred mimovozečimi in nenehno umikanje na skrajno desno požrlo živce. Po regionalnih pa se pelješ lepo na easy in uživaš v vožnji in opazovanju okolice. Predvsem pa se ti ne sme nikamor muditi. In nenazadnje: za tako vožnjo ti bo dotična ZELOOO hvaležna.

Pa lep dopust vama želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!