Skoči na vsebino

Vožnja cestnega motorja po terenu


Avatar

Priporočene objave

Ta tema kolikor vem še ni odprta. Je že kdo vozil cestni motor (sportak, naked, choper) po terenu? Kaj se da in kaj ne, vsaj v primerjavi s potovalnimi endurami? Kakšne fotke (lastne ali iz neta)? Upam, da se bo v tej temi nabralo nekaj gradiva, čeprav vem, da je na nek način nenavadna. Če hočeš teren kupi enduro. No, nekateri nimamo endur, svojih mopedov ne želimo (zanekrat) prodati, a nam občasno malce makedama in travnikov zadiši. Po drugi strani je to svojevrsten izziv. Aja..da ne pozabim, predelave cestnega motorja v napol terenskega (scrambler varianto). No, tako, da vidimo (ali pa tudi ne).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huh kaka tema :whistle:

ja svojo kawo ZR7 sem že vozil po makedamu ko je kje ceste sfalilo ali sem zalutal. mislim da lahko zdrawc in da-ne potrdita da gre na bosanskem makedamu kar hitro in se da bmw GS-a in F-a sledit :whistle:

vozil sem jo že tudi v blatu in snegu preko polovice koles na elefantentreffnu ker sem idiot rinil v dolino namesto da bi na asfaltu parkiral :headbang:

kaki so občutki? po makedamu ne gre nič kaj slabše kot kake šmink endure ala pegaso in podobne z cestnimi gumami, blato in sneg pa je zaradi gladkih gum skrajno adrenalinski podvig, ki ga nebi ponavljal in sem srečen da se je končalo brez padca :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 1996, srečanje Nova Gorica. Banjšice,- planota nekje nad Gorico. Sem po zemljevidu gledal, kje se da bližje do Trente. Na zemljevidu je bila asfaltna cesta, v resnici pa makedam, ki si komaj zasluži to ime. Bolj kolovoz. V glavnem, ven sem prišel nekje pri Kobaridu. Aja, imel sem K100RT... Šlo je, ponovil pa ne bi, vsaj ne s takim motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ADV rider forumu imaš cel kup ljudi ki navdušeno vlačijo svoje cestake in velike potovalnike po takih cestah in ne cestah da se bog usmili, pa so videti kar veseli :blink:

Še tale link iz ene druge teme:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K 100 RT gre s cestnimi gumami po šodru, gozdnih utrjenih poteh, forsira manjše potočke, če te ne boli srce od šklepetanja in pribijanja plastik pa fedrov (vsaj v dvoje gre), če voznik malo stoji na tačkah.

Mokra trava in pesek/mivka je pa zelo kratkotrajna zabava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tudi sam sem s ER5 poizkusil nekaj tovrstne zabave. Blato in mokra trava, no way, če je nagib terena motor takoj pade na tla. Makedam in (suhi) kolovozi še kar gre. Pervy, si kaj znižal tlak v gumah prej? Ker meni se zdi, da je makedamske ovinke s tlakom za asfalt kar mucno zvoziti...nekako ni oprijema.

Sicer sem pa nekje čital in gledal fotke, da se dobi prav hard core terenske gume (kot za kros skoraj) za cestne mopede...eden jih je imel na GPZ 500, za nameček ga je še nekoliko dvignil. Tukaj je fotka.

post-1063-1179340040_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z magno prevozil med ostalim pot od lovrenca na roglo, z FJ sem se ze na avstrijskih Turah zgubil, bandita sem ravno v ponedeljek od grosuplja do krke paniral v prahu.

vse se da. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z magno prevozil med ostalim pot od lovrenca na roglo, z FJ sem se ze na avstrijskih Turah zgubil, bandita sem ravno v ponedeljek od grosuplja do krke paniral v prahu.

vse se da. :ninja:

Lepo. Najbrž uporabljaš "standarne" cestne gume? Kako je s tlakom v gumah, pustiš enakega kot običajno ali ga zmanjšaš? In še to: na makedamu zaviraš z zadnjo zavoro ali s sprednjo oz s katero večinoma?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da se vecinoma kje v taki vukojebini zgubim in nimam s seboj tlacilke, tlaka v gumah ne variiram.

gume so cisto navadne standardne za doticni motocikel - cestni profil.

zaviram pretezno z masino in zadnjo zavoro, z obcasnim blagim dodajanjem sprednje zavore. sicer bos pa hitro skapiral kdaj lahko in kdaj naj ne bi zaviral spredaj v taksnih okoliscinah. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Precej sem vozil bivšo R6 po hardcore :krneki: makadamu na hrvaških otokih in imel dvakrat predrto gumo. Nikol več... :krneki: :krneki: Ti kamenčki so zahrbtni, se nerodno obrnejo navzgor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yamaha :OK:

vozil parkrat po makedamu, vendar imam slab občutek, zato se mu čimbolj izogibam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat nisem imel težav s predrto gumo na makedamu. Ice, sem na srečo imel prej enduro in sem že takrat skapiral, ampak s cestno mašino je malce drugače...manj sproščeno :) Sicer je od Rogle do Areha kar fletna makedamska cesta (kar nekaj km), pa tudi predeli logarske doline so zanimivi. Morda veš, če se da v Avstriji dobiti off road gume za cestne mopede (ker v GB se da)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozil parkrat po makedamu, vendar imam slab občutek, zato se mu čimbolj izogibam....

moj zadnji podvig po makedamu je bil teden nazaj...padu pr 5km/h in naredu za 500 jurjev škode..... :glare:

sicer pa dve leti nazaj(vsaj zdi se mi) off-road na zboru Škorpjonov....v kampu blata pa vode :wacko: :wacko:

hornet nekak ne gre po takem terenu.... :grrr komej motorje vn scukal :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

padu pr 5km/h in naredu za 500 jurjev škode..... :glare:

kaki motor pa ti voziš???

Customa vrednega 120.000 € ?

Sicer pa sem gledal en film, mislim da torque, ali nekaj podobnega. Film je bil ena živa bedarija, so pa se s sportaki po njivah vozili in skakali prek ovir, tak da očitno gre....

:grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaki motor pa ti voziš???

Customa vrednega 120.000 € ?

Sicer pa sem gledal en film, mislim da torque, ali nekaj podobnega. Film je bil ena živa bedarija, so pa se s sportaki po njivah vozili in skakali prek ovir, tak da očitno gre....

:grim :grim

jap, bo film kr taprav, sej drgače mi je čist ušeč, sam ko se tm po poljih vozjo, pa med palmami je pa res bolno... pa take fore, čist tanke gume, višje vilce...k pa pridejo na cesto so pa spet čist navadni... jea right...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaki motor pa ti voziš???

Customa vrednega 120.000 € ?

govorim še v stari valuti SIT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda veš, če se da v Avstriji dobiti off road gume za cestne mopede (ker v GB se da)?

najbrz po narocilu pri vsakem vulkanizerju. se se nisem s tem obremenjeval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pussy endure :devil:

@ PERVY - :grim :OK:

pa moram rečt, da z naked motorji, kar gre po McAdamu, za kaj več je pa potem že :devil: vsaj moji kolegi tako pravijo, potem ko mi včasih sledijo predolgo...... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če koga zanima mu jest malo pokažem terene... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi kdo rad svojega cestarja spravil čez mejo - naj pride v Šentvid pri Stični, na Cukarco. Pa bomo šli en krog. Saj se bo itak ustavilo na prvem klancu. :D

Lahko pa kak junak sproba mizo (skakalnico) :devil: Bodo vilice na mašnjo zafecljane :lol1:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem par let nazaj šel s kolesom okoli Pece. V glavnem, visoko pod goro, sem srečal Harleya. Road kinga. Še zdaj mi ni jasno, kaj je delal na tistem makadamu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z nakedom greš lahko povsod...sm s pametjo, makedam sploh ni problem, kake gozdne poti tud ne...po snegu pa blatu se pa res ni za vozt...

odvisno je sam od tebe, kolk te srce boli medtem ko letijo veje pa kamni pa blato po mopiju (če se res po brezpotju voziš) :doze:

pa prva bremza v rezervi .) tud na makedamu

js sm biu s svojim na vrhu gorjanc pa ne samo enkrat...sej je lepa makedamska pot, pač paziš, da ne rukneš po tleh, motorju nima bit kj, sm jih vidu tud s cestaki gor...samo kurc, k ga je treba jit takoj oprat, ker drugač težko prepoznaš sploh kakšne barve je :P :blush:

edino gume pa ne vem...js na svojem nimam čis cestnih, tako, da se tud ne poškodujejo tako, če maš pa tiste strogo cestne, pol pa verjetno ni lih priporočljivo furat po pesku :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....... če maš pa tiste strogo cestne, pol pa verjetno ni lih priporočljivo furat po pesku :hmm:

and pray :evilgrin: , zakaj ne ?!

si ze videl kdaj konstrukcijo gume v preseku ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!