Skoči na vsebino

Vožnja cestnega motorja po terenu


Avatar

Priporočene objave

po pesku smo se pa kar nekajkrat zapeljali

rakitna cerknica (v obe smeri po ene 2-3x ne vem več)

zaplana - rovte - je blo kar hudo, nism več šu - torej 1x

škofja loka - črni vrh - enkrat gor in enkrat dol

škoflica - ig - samo enkrat - preveč kamjonov in delavcev po cesti.

hitrosti niso velike - tam okrog 20km/h, pred ovinkom bremzaš z občutkom, sprednja zadnja, v ovinek vedno samo zadnja.

V hrib niti ni tak problem, bl je kriza ko greš navzdol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hitrosti niso velike - tam okrog 20km/h, pred ovinkom bremzaš z občutkom, sprednja zadnja, v ovinek vedno samo zadnja.

V hrib niti ni tak problem, bl je kriza ko greš navzdol.

A potem si ves čas vozil v prvi prestavi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa zadnje case kar veliko (beri: prevec) furam po raznih McAdamih. sploh ni panike, sam primerno cesti pocasneje moras it. Nimam pa nobenih super pnevmatik al pa kej podobnega. Sam klasicne touring gume. Edinole kamencki, ki mi tolcejo po plastiki mi parajo zivce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Makadam ni enako makadam. Recimo na pohorju je ponavadi zelo trd makadam in tam ni večjih problemov ponavadi. Sem pa enkrat na zahvalo super kategorizacije ceste na karti zašel z fazerjem in cestnimi gumami v kočevski gozd. Določeni odseki so bli kr ok, trd zbit pesek, določeni kjer pa je bilo mehko da se je vgrezalo pa ubitačno, ponekod pa blato....

Skratka prevozil mislim da sem okoli 30 km po kočevskem gozdu na poti iz morja in obup, ko sem prišel ven na normalno cesto sem bil tak srečn da je blo to joj ne, utrudlo pa me je teh 30 km bolj ko prejšnjih 300 plus tega da je teh 30 km kr trajalo en čas... Aja na poti sem srečal gozdarje v ladi nivi al nisan patrolu, pa so me gledali ko da sem z lune pado, kaj jaz delam s takim motorjem sredi kočevskega gozda :D :D.

Zaključek, nikoli več, niti podrazno, čeprav na Pohorju je blo ok. Pomembna je predvsem razdalja, kak km, 2 ni problem, če pa greš kakih 20-30 pa zna bit moreče ker moraš bit ful bolj skoncentriran pa počasi vozit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Parkrat probu. Makadam ceste čist normalno, sam mal počasneje, enkrat tud en del čez gozd, mal mi je spodnašal zadnji konec, ko sem zapeljal v neko blato. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Bohinja na Pokljuko, vodič seveda zašel in našel malo McAdama :devil: . Po sredi trdo zbito blato (kot čisto gladek beton) pri krajeh pa na debelo šodra, celotna cesta pa seveda v obliko strehe ^ da je vodo odnašal. S temle motorjem nikoli več :grrr

Popravljeno . Popravil gebre
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva se z maksijem peljala od Vrsarja proti Vinici. Šla sva čez BLoke in Kočevje. Naprej od Kočevja sva vžgala najbližjo cesto in kar naenkrat je zmanjkalo asfalta. :wacko: Sledilo je 13 km grobega makadama s kar velikimi kamni. Mojo je blo ful strah, ko sva vozila čez luknje in kamne, mene pa tudi. No, smilil se mi je maksi. :cry:

In koga sva še srečala na tisti cesti... trije avtomobili... en Koprčan in dva Nizozemca :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se da it z vsem povsod samo vprašanje je kako.

Problem pri cestakih je

1. Položaj nog in nasplošno položaj voznika

2. Oddaljenost od tal

3. Če bi pa že hotel nekaj namerno izvajati po terenu ne boš dobil terenskih pnevmatik v pravih dimenzijah.

Sicer pa če mene kdo kaj vpraša lahko požreš kak makadam, če ti ravno na pot pride da bi pa namerno ril po njivah in prečkal rečne struge z R1 se mi zdi pa povsem nerazumljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse se da!

en tip je z (mislim) da CBR 900 šel okol sveta in jo zakopaval do oklepa v blato. nekje na forumu je bila tema o tem.

jaz sem ZR7 vozil tudi preko potokov in ugotovil da lahko 3/4 mašine potopim za par sekund, da sem prišel v logarski do lepe plaže.

vse skupaj pa ni ravno feeling, za to je KTM adventure, ker te čez ovinke na asfaltu težko spizdi plastičar, na terenu pa se lahko samo smejiš :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Prepelat makedam kateri se ti pojavi pred motorjev ni nikakršen problem. Videno na lastne oči, ko smo iskali bližnico in zašli na kar lepo zdrto gozdno cesto. 15 km makedama pa sta cestarja BP skoz pršla. Ni pa ravno neki užitek.

lp g.

p.s. R1 na poti okoli sveta. :kva2: :worship:

Popravljeno . Popravil skiper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: :kva2: :kva2:

Ta je tapravi pustolovec. Z R1 okrog oble :OK:

Tu pa še spletna stran --> !KLIK!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem si ves čas vozil v prvi prestavi?

ne, navadno v drugi - da ni kakih problemov pri pospeševanju.

enkrat letos je šlo tudi po malenkostno zasneženem cestišču. Smer Horjul - Žiri!

Popravljeno . Popravil xopy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en je tut z benellijem TNT rinil čez afriko ...

ampak njega verjetno ni pestilo pomanjkanje sredstev, bolj trma ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en je tut z benellijem TNT rinil čez afriko ...

ampak njega verjetno ni pestilo pomanjkanje sredstev, bolj trma ...

Če imaš link ga prosim pripopaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!