Skoči na vsebino

POMOC BAMBIJU- Iran


Bambi61

Priporočene objave

Se popolnoma strinjam s tabo !!

Sicer pa novica dneva:PRAV TA TRENUTEK /11.10 / SE ODPRAVLJAM PO MOTOR NA DUNAJ!!! Upam da ni v rinfuzi?? :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sočustvujem s tvojo neprijetno izkušnjo.

Vendar menim da večisnki del krivde za nastalo situacijo nosiš sam, saj si izpeljal postopek brez direktne vpletenosti slovenskega uvoznika.

Treba se je dogovarjat in najti rešitev ki bo ustrezala obema stranema. Ne pa nekaj po svoje, pa čeprav se ti zdi logično, saj vsi ne razmišljamo enako, konec koncev pa vsak ščiti svoje interese.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sočustvujem s tvojo neprijetno izkušnjo.

Vendar menim da večisnki del krivde za nastalo situacijo nosiš sam, saj si izpeljal postopek brez direktne vpletenosti slovenskega uvoznika.

Treba se je dogovarjat in najti rešitev ki bo ustrezala obema stranema. Ne pa nekaj po svoje, pa čeprav se ti zdi logično, saj vsi ne razmišljamo enako, konec koncev pa vsak ščiti svoje interese.

lp

NO COMENT !!

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO COMENT !!

ne morem biti tiho in bom na kratko odgovoril :

slovenski uvoznik je vedel kaj se dogaja saj so ga obvestili nekateri forumaši in moja družina

BMW Dojčland je bil seznanjen z okvaro in oni so me napotili v Teheran

Teheran ni hotel sprejeti motorja v popravilo z izgovorom da nimajo delov in orodja

Teheran ni hotel poklicati mehanika iz nemčije ali drugod z deli in orodjem

Slovenski uvoznik je rekel naj dam motor na popravilo v Teheran???????

Bmw Teheran je organiziral prevoz menei n mopeda domov

Plačal sem vse sam !!!!!

Uvoznik pravi zakaj nisem pustil motorja na servisu!!!!

Naj ga oni pustijo tam!! Saj ga nisem zastonj dobil!

Prevoznik je obljubil da bo moped čez en teden na Dunaju

Če bi vedel da bo to trajalo dva meseca bi ga "nesel " iz Irana domov!!

In kaj sem jaz tukaj kriv?Samo to , da sem kupil BMW in se z njim celo vozil!!! Pa nič drugega!

Ali misliš da bi uvoznik šel dol popravit moj motor? Tip ki sem ga klical je namreč rekel da bi prišli. Ko sem mu razložil da to niso TROJANE ampak TEHERAN pa je umolknil!Ali misliš, da bi ga oni prej pripeljali domov ? Si že kdaj bil v Iranu? Še jaz sam sem komaj prišel ven po polurnem zasliševanju, kako je možno da sem prišel not s kopensko vizo, zapuščam jih pa z letalom?! Na srečo niso znali razbrati iz potnega lista turških žigov z vpisanim motorjem!!Si bil kdaj zadnje dva dni lačen in žejen brez denarja za taxi do letališča, kljub temu da si imel za pot po Iranu cca. 10 dni s sabo 1500 $.Vendar si ves denar zdajal za letala in prevoze mopeda?!

In na koncu: Ni problem v tem da se bemfa pokvari, pokvari se lahko vsak motor; problem je v tem da te Q&RC GLEDA če nisi z njim glih blizu MB ali LJ!!!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imaš to kaj na pisno, kar so ti obljubljali?

+ sam si kriv to, da si se pač peljal tja, kamor si se... jebiga - vsaka taka pot je tvegana. BOljš, da si zgubu dopust, motor skoraj in zagotovo nekaj živcev, kto pa da bi izgubil glavo. Če pričakuješ komot dopust, pojdi v Moravske toplice.

@zoolo - sej frajersko komentiraš, ampak resnica ni vedno v "fuck BMW"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: želim veliko sreče ob ponovnem snidenju z mašino. pa ne na njo nič jezn bit, ker ni nič kriva (tako kot tudi firma BMW ne...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imaš to kaj na pisno, kar so ti obljubljali?

+ sam si kriv to, da si se pač peljal tja, kamor si se... jebiga - vsaka taka pot je tvegana. BOljš, da si zgubu dopust, motor skoraj in zagotovo nekaj živcev, kto pa da bi izgubil glavo. Če pričakuješ komot dopust, pojdi v Moravske toplice.

@zoolo - sej frajersko komentiraš, ampak resnica ni vedno v "fuck BMW"...

ok.....folk mislim da ni potrebno potencirati stvari in nakladati da si je sam kriv in zakaj je šel tja in blablabla...........

mislim da ma bambi že pouno glavo vsega skupi in ne potrebuje še brezveznih komentarjev.......... tko pač je ...nekatiri zajahamo in gremo....ostali se pa po sloveniji furajo.... jebiga vedno tvegaš.......

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem biti tiho in bom na kratko odgovoril :

slovenski uvoznik je ...

...In na koncu: Ni problem v tem da se .... če nisi z njim glih blizu MB ali LJ!!!

bambi61!

Kaj pa hodiš v Iran in to še z BMW-jem. Pojdi rajši z "Africo Twin" v Južno Ameriko.

So enem' rekli, da ga bodo nazaj pripeljali z ladjo v 27 dneh za 700 USD, prišel pa je "že" v slabih štirih mesecih!!

Najpomembnejše pa je, (kar bi tudi tebi dobro delo), da prevoza še do danes ni bilo potrebno plačati...

Hecno ne! Torej... Narode, navali v J.A.! Izplača se!

Danes je po eni strani avantura že, če se človek sploh poda na pot, ker nikoli ne veš, kaj ga čaka "za vogalom", v primežu birokracije in carinskih genialcev :unsure: .... Aja, pa serviserjev bambi61, a ne! :fight1:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bambi61,

če ti je lahko vsaj malo v tolažbo, je tako postopanje BMW s strankami že utečena praksa. Štiri mesece staremu avtomobilu BMW ser.5 je počil hladilnik, zakuhal motor. Avto prepeljan na servis BMW-uradni, rekli da ni nič, nalili hladilno tekočino in odpravili.

Avto zakuhal sredi avtoceste.

Nadaljevanje podobno tvoji grozljivki.

Na koncu pustili na dvorišču vodstva zastopnika in rekli naj jim ostane.

Nato so ga končno popravili.

Od njih predtem kupili že 4nove BMW-je- dobra strnka ne?

Arogantna tovarna.

V nemčiji podobne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bambi61!

Kaj pa hodiš v Iran in to še z BMW-jem. Pojdi rajši z "Africo Twin" v Južno Ameriko.

So enem' rekli, da ga bodo nazaj pripeljali z ladjo v 27 dneh za 700 USD, prišel pa je "že" v slabih štirih mesecih!!

Najpomembnejše pa je, (kar bi tudi tebi dobro delo), da prevoza še do danes ni bilo potrebno plačati...

Hecno ne! Torej... Narode, navali v J.A.! Izplača se!

Danes je po eni strani avantura že, če se človek sploh poda na pot, ker nikoli ne veš, kaj ga čaka "za vogalom", v primežu birokracije in carinskih genialcev :unsure: .... Aja, pa serviserjev bambi61, a ne! :fight1:

Dans je že domala vsak Janez Novak lahko "svetovni popotnik", včasih pa si bli v slvoeniji samo trije ali štirje.. Šeruga, Križnar... pa mogoče še Juvančič ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, danes sem se po nekaj mesececih ignoriranja te teme prvič odločil, da pogledam, kaj za hudiča se tu dogaja.

Sicer tudi če bi pogledal že prvi dan, Bambiju ne bi mogel kaj veliko pomagati, razen se malo preveč pametnega delati, kar pa Bambiju ne bi kaj veliko pomagalo.

Sicer ste mu nekateri na začetku pomagali s pametnimi nasveti, sedaj pa se ta tema počasi razvija v temo, kako kaznujemo Bambija, ker je z Bemfo šel v Iran in ne z Japsom v Celje.

Če bi jaz bil na tvojem mestu, bi se poskušal pomiriti. (ja, vem, meni ni težko tega napisati, tebi pa se je tega malo teže držati)

Mirno počakaj, da moped pride domov, medtem pa kuj načrte, kako jo boš zagodel našim uvoznikom in matičnemu podjetju, če ne bodo reagirali, kot si to želiš ti.

S tem, da boš vsak dan tečnaril špediterju, pa AvtoAktivu, ne boš rešil kaj dosti.

Jaz osebno bi poskusil z metodo poti v javnost. Pa ne bi se ustavil samo pri Preverjeno ali pri Direktu.

Nemcev ne bo bolelo, če bodo v Sloveniji namesto 40 mopekov prodali samo 21.

Če pa bi zgodbo o tebi objavil Bild, ali pa kaki RTL, PRO7 ali podobni, pa bi jih precej v križu vsekalo.

Moj predlog je naslednji:

- ko bo mopek doma .................

sem mu rajši poslal po pm, ker se nikoli ne ve, če kdo iz Avtoaktiva ne bere te teme in se bodo pripravili.......

...............

Sicer je malo problematično, da je ravno čas dopustov, ampak mislim, da bi moralo delovati....

pa LP in veliko sreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans je že domala vsak Janez Novak lahko "svetovni popotnik", včasih pa si bli v slvoeniji samo trije ali štirje.. Šeruga, Križnar... pa mogoče še Juvančič ;)

In vsak Sir je lahko brum brum in bolj papeški od papeža. Ali si dosadan ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mirno počakaj, da moped pride domov, medtem pa kuj načrte, kako jo boš zagodel našim uvoznikom in matičnemu podjetju, če ne bodo reagirali, kot si to želiš ti.

S tem, da boš vsak dan tečnaril špediterju, pa AvtoAktivu, ne boš rešil kaj dosti.

Jaz osebno bi poskusil z metodo poti v javnost. Pa ne bi se ustavil samo pri Preverjeno ali pri Direktu.

Nemcev ne bo bolelo, če bodo v Sloveniji namesto 40 mopekov prodali samo 21.

Če pa bi zgodbo o tebi objavil Bild, ali pa kaki RTL, PRO7 ali podobni, pa bi jih precej v križu vsekalo.

Moj predlog je naslednji:

- ko bo mopek doma .................

sem mu rajši poslal po pm, ker se nikoli ne ve, če kdo iz Avtoaktiva ne bere te teme in se bodo pripravili.......

...............

Sicer je malo problematično, da je ravno čas dopustov, ampak mislim, da bi moralo delovati....

pa LP in veliko sreče.

reševanje problemov na takšen način ni nikoli obrodilo sadov.....

metoda poti v javnost je tudi zanimiva.....namreč motor je potrebno "dostaviti " do prvega pooblaščenega servisa proizvajalca in ne kamor se tebi zazdi....

če v Teheranu tega ne znajo (ali nezmorejo) popraviti, je to njihov problem in ne problem stranke.....pustiš motor na servisu (seveda s potrdilom, da so ga sprejeli v popravilo) in lepo čakaš 45.dni ......medtem nadaljuješ dopust , ali pa tudi ne.....46. dan pa lepo neseš šampanjec generalnemu uvozniku in se odpelješ z novim motorjem......potem naj si pa drugi belijo glavo, zakaj pooblaščeni servis v teheranu ne zna popravljati motorjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in Bambi....tebe osebno popravilo motorja,dnevnice mehanikov, letalske karte mehanikov nebi stale nič.....saj je motor v garanciji, če sem prav prebral...in bi bil na pooblaščenem BMW servisu v Teheranu....bi pa to zelo koštalo tovarno BMW in verjetno bi se tudi malo zamislili, kakšne mehanike imajo v Teheranu, da ne znajo odpraviti mehanske napake......dozdeva se mi, da si z prevozom motorja v Slovenijo naredil sebi levjo uslugo.....pa upam, da se boste uspeli dogovoriti v obojestransko zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans je že domala vsak Janez Novak lahko "svetovni popotnik", včasih pa si bli v slvoeniji samo trije ali štirje.. Šeruga, Križnar... pa mogoče še Juvančič ;)

No, vsak glih ni lahko. (Pa še po vrsti je; Križnar, Šeruga...) Mora le oprtati culo, oz. zalaufati motor in se odpeljati okoli modrega planeta. Ti pa so bili v Sloveniji le štirje (vključno z eno žensko). Ampak "tvojega Juvančiča" še zdaleč ni bilo med njimi. Niti se "za to" (sv.p.) nikoli ni imel! Bil je morda le utrgan potepuh, ki je svoje dopuste včasih preživel na dveh kolesih. To pa danes počne (potuje) že skoraj vsak, ki ima le malo volje, dopusta in poleg regresa, še nekaj konvertibilnega drobiža.

:topic: bambi61, tebi se pa opravičujem, ker je tole TVOJA tema! :topic:

Ne bom več "smetil"!!! Sorry

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: želim veliko sreče ob ponovnem snidenju z mašino. pa ne na njo nič jezn bit, ker ni nič kriva (tako kot tudi firma BMW ne...).

@bambi verjetno hoče povedati, da ga muči ODNOS do kupca. kakšen pa je, sem pa pisal v neki drugi temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

reševanje problemov na takšen način ni nikoli obrodilo sadov.....

metoda poti v javnost je tudi zanimiva.....namreč motor je potrebno "dostaviti " do prvega pooblaščenega servisa proizvajalca in ne kamor se tebi zazdi....

če v Teheranu tega ne znajo (ali nezmorejo) popraviti, je to njihov problem in ne problem stranke.....pustiš motor na servisu (seveda s potrdilom, da so ga sprejeli v popravilo) in lepo čakaš 45.dni ......medtem nadaljuješ dopust , ali pa tudi ne.....46. dan pa lepo neseš šampanjec generalnemu uvozniku in se odpelješ z novim motorjem......potem naj si pa drugi belijo glavo, zakaj pooblaščeni servis v teheranu ne zna popravljati motorjev

Me pa res zanima, če bi ti pustil svoj motor v zameno za potrdilo s katerim si lahko obrišeš r.. , če bi ga seveda sploh dobil.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa res zanima, če bi ti pustil svoj motor v zameno za potrdilo s katerim si lahko obrišeš r.. , če bi ga seveda sploh dobil.

lp

Franc

ne vidim razloga, zakaj ne......in r....si lahko obrišeš še s čim drugim.....seveda samo v primeru, če je to pooblaščeni bmw servis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ugodno rešiš zadevo in ne bo treba ponoviti postopka kot z Hondo..

Bild, Kleine zeitung in podobne revije imajo tudi pisma bralcev, ki so tudi obvezna za objavo, tako kot pri nas, če že ne bodo hoteli sprejet zgodbe da jo objavijo kot članek.

Napišeš lepo "najlepše se zahvaljujem BMWju ..... itd".. po moje je reakcija zagotovljena, s tem pa tudi pozornot domačih medijev, ki je verjetno ne bodo hoteli, tako da lahko upaš na dober deal.

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ugodno rešiš zadevo in ne bo treba ponoviti postopka kot z Hondo..

Bild, Kleine zeitung in podobne revije imajo tudi pisma bralcev, ki so tudi obvezna za objavo, tako kot pri nas, če že ne bodo hoteli sprejet zgodbe da jo objavijo kot članek.

Napišeš lepo "najlepše se zahvaljujem BMWju ..... itd".. po moje je reakcija zagotovljena, s tem pa tudi pozornot domačih medijev, ki je verjetno ne bodo hoteli, tako da lahko upaš na dober deal.

LP, El Barto

motiš se. pisma bralcev, kolikor vem, niso obvezna za objavo nikjer ... so le dobra volja založnika.

so pa obvezne za objavo replike na članke, to pa ja.

razen, če se jaz (spet) motim.

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in lepo čakaš 45.dni ......medtem nadaljuješ dopust , ali pa tudi ne.....46. dan pa lepo neseš šampanjec generalnemu uvozniku in se odpelješ z novim motorjem......potem naj si pa drugi belijo glavo, zakaj pooblaščeni servis v teheranu ne zna popravljati motorjev

A ti bi sedel v teheranu 45 dni???

Saj ne veš, koliko je imel dopusta, pa tudi teheran je zanimiv kake 3 dni, potem pa ti počasi dosadi.

Pa hotel bi si moral plačati, pa nekaj jesti, ............

motiš se. pisma bralcev, kolikor vem, niso obvezna za objavo nikjer ... so le dobra volja založnika.

so pa obvezne za objavo replike na članke, to pa ja.

razen, če se jaz (spet) motim.

se ne motiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti bi sedel v teheranu 45 dni???

Saj ne veš, koliko je imel dopusta, pa tudi teheran je zanimiv kake 3 dni, potem pa ti počasi dosadi.

Pa hotel bi si moral plačati, pa nekaj jesti, ............

se ne motiš

še enkrat počasi preberi mojo objavo prosim.....posebej del, kjer piše da nadaljuješ dopust,ali pa ne (kar pomeni da se lahko tudi vrneš z avionom v domovino,ok?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp.

Bambi , je kaj novega?

Upam, da se nisi naveličal "tapametnih" mnenj in se odloču ne poročati več, kajti večina (tako je moje mnenje) ti želi vse dobro in komaj čaka, da prebere kaj novega in se čudi in zgraža kako je vse to mogoče.

V pričakovanju novih poročil (upam, da ugodnih), te lepo pozdravljam!

Iztok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ugodno rešiš zadevo in ne bo treba ponoviti postopka kot z Hondo..

. . .

. . .

LP, El Barto

Saj vem, da je mimo tematike. Vendar me vseeno zanima o kakšnem postopku s Hondo je tu govora ?

:hmm:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!