Skoči na vsebino

Prehitevanje avtomobilistov brez smerokaza in brez pogleda


cresh

Priporočene objave

Pravkar sem zvedel, da se je zgodila nova nesreča z smrtnim izidom. Nekje na cesti proti Primorski(si nisem dobro zapomnil) je motorist, iz Litije, prehiteval vozilo , v tem trenutku pa se je odločil prehitevat tudi voznik in tako sta trčila. Izid je, da je 21 letni motorist mrtev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno se je zgodilo meni prejšnji vikend na Hrvaškem. Srebrn golf, ki sem ga prehiteval, je brez "žmigavca" skočil iz kolone. Rezultat: po besedah kolega, ki je vozil za mano, so letele iskrice po zraku in skoraj sem zgubil sopotnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je bila družina Brrrm očividka dogodka.

Malemu in sopotnici smo nudili prvo pomoč.

Preživljamo rahlo krizo.

Edina uteha za nas, seveda pa ne za malega in za njegove svojce je ta, da nam ni umrl na rokah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drek, Brrrm, ... :cry: :cry:

Sicer pa je takšnole "skakanje" postalo kar pogosto. Isto se je zgodilo danes meni na cesti Kranj-Škofja Loka, samo sem tistega v belem golfu že kar "čutil" da bo skočil, ker je full nervozno vozil (čisto na črti in za ritjo), ter sem zapeljal čisto na levi rob nasprotnega pasu...

Klinc je, ker so povsod kolone, pol pa vsi avtomobilisti mislijo, da nihče ne prehiteva (=se ne zavedajo, da so na cesti tudi enosledna hitra vozila)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drek, Brrrm, ... :cry: :cry:

Sicer pa je takšnole "skakanje" postalo kar pogosto. Isto se je zgodilo danes meni na cesti Kranj-Škofja Loka, samo sem tistega v belem golfu že kar "čutil" da bo skočil, ker je full nervozno vozil (čisto na črti in za ritjo), ter sem zapeljal čisto na levi rob nasprotnega pasu...

Klinc je, ker so povsod kolone, pol pa vsi avtomobilisti mislijo, da nihče ne prehiteva (=se ne zavedajo, da so na cesti tudi enosledna hitra vozila)...

Pri nas so se kar normalni, ce pa pogledamo k sosedom hrvatom, tam pa je totalni kaos. Nihce nic ne gleda, zmigavec pri prehitevanju ne obstaja, prehitevajo npr. tovornjak z starim golfom 2 dizlom v tako nepreglednem ovinku, da si jaz z motorjem, ki ima 10X vecji pospesek in hitrost, niti v sanjah nebi upal. Golf bolj kadi kot gre in rabi cca. pol minute da prehiti tovornjaka, jebe se njim ce se bilo kaj pripelje nasproti, skratka, clovek na cesti od Zagreba do Splita lahko dozivi vse mogoce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ni kul, ni kul....

a mora obstajat ta crna statistika? a mora it "povprecno" tolk pa tolk motoristov na leto? ja pizdarija ljudje, sej si ne das pred garazo celade na glavo zato, ker gres v vojno !!! ali pac....

avtomobilisti spregledajo! prepozno opazijo...dejstvo. verjamem, da vecina ne zanalasc, ampak spregledajo....zato se incidentu rece NESRECA... zato glej okoli, opazuj, eye-contact, predvidevaj, predvidevaj najslabsi scenarij...

..nisem najpametnejsi, dalec od tega, ampak ljudje: PAZITE SE ! ne na druge prevec racunat....

hitri....rest in peace...

...dons grem na jezersk... S TABO !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah vse skupej je kr nekej, clovek sploh ne ve več kaj je prav in kaj ne. Od kar sem včerej izvedel za kolega iz Litije, dons sploh nimam nobenga filinga sedt na motor, kr neki.

Zal se te stvari dogajajo, je pa res da so v poletnih dneh take okoliščine na cestah da je noro, ko vozijo tujci po 10 ali vec ur in normalno je da na dolocene stvari ne reagirajo tako kot bi bilo potrebno in delajo napake, ki so za nekatere druge udelezence zal usodne.

....brez besed....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj podpis vse pove, to je tudi edini razlog zakaj sem menjal izpuh. brzine in navora mi itak prek teče.

Da ko naviješ in začenjaš prehitevat, spoka in zboli po rorih, da se onemu degenu spredaj kri zledeni po žilah, mamu jim jebem....%$#&*!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek 30.07.2002 smo pokopali v Cerknem motorista ,ki ga je izsilil avtomobilist v Bači pri Modreju,pod tistim železniškim mostom.Preglednost je sigurno 100 m,ampak ga je spregledal. :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj podpis vse pove, to je tudi edini razlog zakaj sem menjal izpuh. brzine in navora mi itak prek teče.

Da ko naviješ in začenjaš prehitevat, spoka in zboli po rorih, da se onemu degenu spredaj kri zledeni po žilah, mamu jim jebem....%$#&*!!

Se v celoti strinjam ! Z dušilci na odpad !

SKA BIKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj podpis vse pove, to je tudi edini razlog zakaj sem menjal izpuh. brzine in navora mi itak prek teče.

Da ko naviješ in začenjaš prehitevat, spoka in zboli po rorih, da se onemu degenu spredaj kri zledeni po žilah, mamu jim jebem....%$#&*!!

Se v celoti strinjam ! Z dušilci na odpad !

SKA BIKE

Odprtih rorov sicer nimam, zato pa dolge luči vedno in povsod. Ne j*** če mi avtomobilisti blendajo. Vsaj vem, da me je opazil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še meni se, kot avtomobilistu včasih zgodi, da šele sredi prehitevanja pomislim "o p..., sploh nisem pogledal nazaj", ampak takrat je že prepozno... Zato pa na motorju poskušam razmišlat, kot da me noben ne vidi. Torej, kot so že predhodniki rekli: luči, odprti rori pa pospešek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitevanje je pi......a. V soboto sem ravno tako loteval prehitevanja pa gledaš v špegu zadaj nič, se pripravim z mojim turerjem, da bom prehitu takoj, ko bo nasproti vozeč avto mimo, pa me tolče sopotnica in pravi motor, pogledam še enkrat v ogledalo pa me je že prehiteval taljanček z endurotom. Hvala b..., da sem imel zadaj bejbo drugače...

Potem razmišljaš, če jaz ne bi pogledal v ogledalo ali je špagetar predvidel, da bi jaz , ki sem ravno tako na motorju lahko prehiteval. Na koncu je verjetno res sreča tista, ki uravnava zadeve, tok, tok, tok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomobilisti vozijo ko prasci, ampak tudi nekaj jih je med nami motoristi, ki počnejo popolnoma isto.

Ko sem se odločil prehiteti pred sabo počasi vozeči avto, sem pogledal nazaj (vse prazno), dal žmiguc, še enkrat pogledal naprej in tik preden sem porinil še enkrat nazaj. Mi je pripizdil en z neregistrirano hard enduro tik ob meni mimo tako hitro, da sem se precej ustrašil. Če bi se zanesel na pogled nazaj pred dvema sekundama, bi nedvomno počilo.

Pri tem ga to, da sem že dal žmiguc, sploh ni motilo, ker je mel zalet, je pač malo gemblal, s svojim življenjem in mojim. Če bi prišlo do nesreče, bi bil pa seveda vse kriv jaz, ker sem ga "spregledal".

Zapomnite si, da ima tudi izraz "izsiliti" nekoga lahko dve plati... :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se je tudi meni zgodilo nekaj podobnega, kot se dogaja zadnje čase vsem drugim. Se lepo peljem z svojo yamahico po dolgi pregledni ravnini. Kmalu dohitim počasi vozečega opla. Začnem ga prehitevat, ko pa sem bil že vzporedno z njim se gospod spomnijo, da bi šli malo dirkat in vidno pospešijo. Ker se pač zavedam, da moj motorček pač ni dovolj močen za take stvari, sem raje upočasnil in vozil za njim. Tisti debil pa se mi je smejal v vzratno ogledalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se pač zavedam, da moj motorček pač ni dovolj močen za take stvari, sem raje upočasnil in vozil za njim. Tisti debil pa se mi je smejal v vzratno ogledalo.

Dokazal si svojo zrelost in preživel!! :D

Za unga debila se pa ne sekiraj, vsaka metla svoj štil najde! :evil:

Upam le da ne bo prej kakšen nedolžen ceho plačal. Mater mi grejo taki vedno bolj na jetra! Se bojim, da bom enkrat enga razsul, čeprav propagiram ravno nasprotne postopke. :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal se še vedno peljem z avtom, upam, da ne več dolgo. Men je ta vikend en motorist prehiteval v ovinku. Kot ponavadi, vsakmu, ki me prehiteva grem bolj na desni rob, sem tud zdej nardila. Z druge strani pa pridivja avto tko, da smo skor v štric prišli. Jst sem začela proti grabnu vozit, tko, da bi zarad motorista imela nesrečo. Hvala bogu, da je se je vse v redu isteklo. Prvo se prepričaj, če je pametno prehitevat. Kot vsi tko pravjo, tko tud jst, vozi z glavo, ne z desno ročko oz. gasom(avto).

Lp

Dubi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po cesti se vozijo vsi živi, zato je edina stvar, ki ti omogoca prezivetje kontrola nad svojo zivalco. Sem pa za organizacijo kluba odprtih rorov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj podpis vse pove, to je tudi edini razlog zakaj sem menjal izpuh. brzine in navora mi itak prek teče.

Da ko naviješ in začenjaš prehitevat, spoka in zboli po rorih, da se onemu degenu spredaj kri zledeni po žilah, mamu jim jebem....%$#&*!!

Heh Zoolo in B52 na tvoji strani,

...sploh je pa tut Legan izjavil, da hrup rešuje in ob vidljivosti povečuje varnost motorista v prometu!

Ko bi le Akrapovič delu rore še z 20mm večjim fijem na koncu!

No ja lep filing je začet prehitevat 15 m za zadnjim avtomobilom odpret gas in videti kako se vsaj trije do štrije avtomobilisti v koloni umaknejo!

(Fantje v modrem všteti in hvala jim za to!)

Fantje in princeske, podpis ELBARTA je dejstvo in sveta resnica!

P.S.: Potem pa dodaš še "svetniški sij" dolge luči pa pamet u roko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!