Skoči na vsebino

Motoristi varujemo kolesarje- Maraton Franja


Društvo MAKSI

Priporočene objave

Motoristični aktivisti Slovenije bomo tudi letos sodelovali pri varovanju kolesarske prireditve Maraton Franja, ki letos poteka v sklopu Festivala kolesarstva (16. in 17. junija 2007).

Sama prireditev je dvodnevni dogodek. V soboto 16. junija bo tako potekal "Družinsko-šolski maraton za vsakogar" na 28 km progi v okolici Ljubljane, v nedeljo 17. junija pa bosta tako kot smo zadnja leta že navajeni potekala maratona na dveh trasah in sicer 156 km in 97 km.

Za učinkovito varovanje je potrebno večje število motoristov, ki jih žal ne moremo zagotovili samo iz našega članstva, zato k sodelovanju vabimo vse motoriste – voznike motornih koles in štirikolesnikov.

Menimo, da sta tovrstna prireditev in naše sodelovanje na njej povsem v skladu s poslanstvom društva, ki se zavzema za dvig motoristične kulture in varnosti v prometu nasploh. Dokažimo, da smo motoristi sposobni skrbeti za varnost šibkejših udeležencev v prometu in zgradimo s tem prijaznejšo in odgovornejšo podobo motoristov.

Vse trase se pričnejo na enem mestu in sicer v BTC Cityu, kjer se z zabavno prireditvijo tudi končajo. Pri tem velja izpostaviti, da bo tudi v letu 2007 kot edina med slovenskimi prireditvami Maraton Franja vključen v mednarodni koledar prireditev pri Mednarodni kolesarski zvezi (UCI), kar posledično pomeni pridobitev mednarodnega ugleda ter razširitev konkurence z udeleženci iz tujine. Maraton Franja je članica ALPE ADRIA TOUR-a, ki združuje šest mednarodnih maratonov.

Naloga motoristov je varovanje posameznih skupin kolesarjev, ki se izoblikujejo v ozadju ter pomoč policistom motoristom v ospredju pri zapiranju dovoznih cest.

Prireditev bo izpeljana v vsakem vremenu! Motoristi bodo imeli plačane stroške goriva, dobili bodo malico.

Prijave sprejemamo na info@moto-aktivisti.si ali po telefonu na 041 850 850. Na voljo smo vam tudi za morebitna vprašanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Obveščamo vas, da je prijavljeno optimalno število motoristov, zato novih prijav ne sprejemamo.

Vse prijavljene motoriste, predvsem tiste, ki še niste sodelovali pri varovanju, pa vabimo na informativni sestanek in ogled trase v četrtek 14.junija.

Popravljeno . Popravil Društvo MAKSI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da jutri ne bo prevroče še boljš bo, če ne bo deževal. Afenguncen stil vožnje. Maus, kje si??? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi upam, da ne bo prevroče in da ne bo dežja ;) Grem tudi na tavelko Franjo ;), pa ne z motorjem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmer se vam čudim biciklistom. :worship: Jest sem prav vesela, da sem na motorju, ne na biciklu. Če bo sila me pocukej, ti vržem štrik :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maraton Franja je uspel in tudi nam je uspelo pripeljati kolesarje do cilja . Kar pa ni uspelo nam , je pobrala metla :naughty:

post-5346-1182144688_thumb.jpg

post-5346-1182144717_thumb.jpg

post-5346-1182144751_thumb.jpg

post-5346-1182144793_thumb.jpg

post-5346-1182144821_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za spremstvo, na žalost me na Suhi dol ni potegnil tisti z maxi skuterjem :whistle: , potem je pa itak letel proti škofji loki :worship: (okoli 40 kmh)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišli. Odpeljali. Zmagali.

S5.

Ampak piciklistom pa res vsaka čast. Mene je po malem maratonu na motorju vse bolelo, kaj šele oni ko so s picikli oddelali svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka čast biciklistom........sicer sem vedu, da po klancu leti k pr norcih........ampak......to kar sem doživel......... :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maksi pomočniki na sobotnem družinskem maratonu fotke :photo: . Hvala vsem. :winkiss:

a un kolesar je preživu, k ga je en spremljevalni motorist s sodnikom na zadnjem sedežu povozu? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madonca ste leteli, da sem komaj uspel do ceste priletet, ko sem zaslišal policijsko sireno.

No, sva si pa s Hanzijem zavpila, ko je brcal mimo.

Prav fascinantno ste pičili mimo pred tisto pobezljano čredo biciklistov, četudi je šlo za malo varianto. :worship:

Sem vam pa vsaj malenkostno pomagal, ko sem naš dovoz na cesto blokiral :naughty:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madonca ste leteli, da sem komaj uspel do ceste priletet, ko sem zaslišal policijsko sireno.

No, sva si pa s Hanzijem zavpila, ko je brcal mimo.

Prav fascinantno ste pičili mimo pred tisto pobezljano čredo biciklistov, četudi je šlo za malo varianto. :worship:

Sem vam pa vsaj malenkostno pomagal, ko sem naš dovoz na cesto blokiral :naughty:

ja, ja nas zdravstvenih delavcev pa ne boste nič pohvalili, mislim, da je bila zdravstvena ekipa super, no razen mene :rolleyes: :unsure: :krneki: , poškodb bolj malo......... pridni kolesarji......... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a un kolesar je preživu, k ga je en spremljevalni motorist s sodnikom na zadnjem sedežu povozu? :D

To moraš pa organizatorje kolesarske dirke po Sloveniji vprašat, ker se je tam zgodilo. :glare: ,ne pa na maratonu Franja.....

Tolk o preverjenih informacijah, a ne :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ja nas zdravstvenih delavcev pa ne boste nič pohvalili, mislim, da je bila zdravstvena ekipa super, no razen mene :rolleyes: :unsure: :krneki: , poškodb bolj malo......... pridni kolesarji......... :worship:

Ja, ampak nisi bila nič kaj preveč belo oblečena na Suhem dolu?

Horjo zdaj vsaj priblićno vem kje si doma. Sicer pa tam sploh še ni letelo, ker so avtomobili imeli samo 1. prestavo. nazaj po poljanski jen epriemrno bolj letelo, sploh če si se lahko šlepal v grupi (tudi tja do 50).

Klimbra: na žalost nisem imel prilike spremljat skupine na spustu, sem bolj posamezne padalce "prehiteval". Je pa precej odvisno kake gume imaš. Nekateri imajo res odobre in je samo od glave odvisno kolko si upaš (in bog nedaj kakšnega šodra), nekateri imamo nekaj srednjega,(pri ans se že zveči če ga orenk podreš v serpentini) nekateri pa furajo na gumah samo za čez robnike skakat (s tisitmi pa se ne bi preveč hvalil po spustih)

Mačica: ti bom na motor montiral bicikel zic pa da vidim potem :evilgrin:

Dve fotki iz horjotove doline

post-85-1182163734_thumb.jpg

post-85-1182163774_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Hanzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

L.P.

Skratka zadeva z strani MAKSI-DRUŠTVA speljana 1A - pustmo malenkosti , uglavnem ni bilo poškodovanih kolesarjev in ne motoristov kar res pomeni ,da je bila organizacija OK.

HANZI-sem te vidu si brcu fajn , svaka čast res si dedc!!!

P.S. neki slikc je v galeriji!!

:yea1:

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!