Skoči na vsebino

MAKSI - Motoristični aktivisti Slovenije


HHV

Priporočene objave

Prijatelji motoristi!

Pod vplivom splošnega stanja na cestah in tragičnih nesreč naših prijateljev motoristov, že dalj časa razmišljamo, kako bi javnosti pokazali, da nam je dovolj arogantnega obnašanja nekaterih ostalih udeležencev v prometu, ki nam vsakodnevno strežejo po življenju.

Ob branju vaših odgovorov na različnih temah v forumu, se je pokazalo, da moramo delati predvsem na dveh področjih, ki pa sta po mojem mnenju zelo vzporedni in neločljivi.

Pod prvo je treba organizirano nastopiti proti povzročiteljem nesreč, kot tudi proti tistim, ki motorista s svojo vožnjo "samo" ogrozijo. Tu bi morali z združenimi močmi in po pravni poti nastopati proti povzročiteljem nesreče in to s pomočjo odvetnika, ki bi zastopal naše skupne interese in delal za nas. S tem bi kot društvo pomagali ponesrečenemu kolegu in pa tudi njegovi družini.

Navaditi bi se morali prijaviti policiji tudi tiste, ki so nas zgolj ogrozili na cesti. Da bi se potlej s tako prijavo tudi kaj zgodilo, bi nam lahko zopet pomagal naš odvetnik. Naj vam zaupam, da s pravno - odvetniško pomočjo zaenkrat kaže zelo dobro.

Pod drugo, kar je zelo pomembno, ker bi delovalo preventivno, pa je predstavitev motoristične srenje javnosti. Tukaj smo trenutno v zelo prikladnem položaju, ko imamo priložnost "izkoristiti" ljudi, ki so se nam pridružili in nam bodo kot pravijo pomagali. Naj omenim Dušana Uršiča, ki je pripravljen v Radio Duru uvesti oddajo o motorizmu, pa tudi Brane Legan, nam verjetno ne bo odrekel pomoči in sodelovanja. Kaj meniš Brane?? Please!!! Pa tudi med ostalimi "starimi" motosvetovci je če se ne motim kar nekaj novinarjev.

Sedaj smo pa pri bistvu! Vsi zgoraj zastavljeni cilji so zelo težko dosegljivi, če se ne organiziramo. To pa je nekaj, kar motoristom, ki smo svobodnjaki po srcu in ne maramo spon kar nekam tuje. Pa vendar mislimo, da bi se za doseganje zgornjih za naša življenja pomembnih ciljev morali združiti! Oblika združenja bi bila društvo, ki bi se po vseh pravilih registrirala pri oblasteh. Tako bi postali pravna oseba, ki suvereno nastopa tako na sodiščih kot tudi v javnosti. Društvo ne bi imelo nobenih političnih interesov, pa tudi v peripetije s kljubi se ne bi spuščalo. Edini namen bi bil promocija motoristov in skrb za njihovo varnost. To bi dosegali, kot sem že omenil tudi s tožbami proti povzročiteljem nesreč, in to bi bilo odmevno, celo zelo odmevno. Prenapeteži za volanom bi po nekaj dobljenih tožbah za težke denarje pomislili vsaj na finančne posledice, če jim že za nas ljudi-motoriste na cesti ni mar!

Torej motoristi, premislite prosim in izrazite svojo pripravljenost da pristopite v društvo. Prosim, da se javite tudi tisti, ki imate z društvi izkušnje in bi bili pripravljeni sodelovati, pomagati.

Jaz sem to samo skupaj skracal, drugače pa za idejo resno stoji že nekaj ostalih naših članov. Pridružite se še vi! Več kot nas bo, boljši bomo!

V upanju, da bomo končno naredili nekaj konkretnega, ne pa samo pisarili tukaj, vas pozdravljam HHV

Dodatek:

Organi društva so:

1) Skupščina. (mi vsi)

2) Predsednik.

3) Izvršni odbor. (predsednik društva, tajnik, blagajnik)

4) Nadzorni odbor. 3 člani

5) Disciplinska komisija. 3 člani

6) Odsek za stike z javnostjo. (neomejeno)

7) Odsek za izobraževanje in preventivo. (neomejeno)

8 Odsek za povezovanje z drugimi društvi in organizacijami. (neomejeno)

9) Odsek za informacijsko tehnologijo (neomejeno)

10) Odsek za pravno pomoč (neomejeno)

Seznam pripravljenih sodelovati v društvu:

Ales

AR

Axxxi

Billy

Bladzo

BMG

Busa

Chebi

Cpromzy

Dane

Dave

Demons_eye

Dr. Looney

Dr. MadMan

Dubi

Easyrider

Elbarto

Elefant

Fifty

Furija

Gogi

Gregs

Grillz

HHV

Ice

ID

Kat

Kawa

Kekec III

Klimbra

Krokar

Lojzi

Lucky

Mačica

Manuela

MaraudeR

Marijan

Master 007

Mimixtz

Moped

Noise Data

Otog

Pervy

Pohajač

Poldy

Pupa

Raf

Ran

Rozi

Rude

Samo

Sanda7

Smeško

Soško

Spidy

Suzuki

Tetsuja

Teya

Thundercat

Trisha

Udi

Zoolo

Zviz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horjo,super zadeva,podpiram.kolikor sem prebral imas v mislih nekaj podobnega kot so MAG po evropi ali ABATE in podobna zdruzenja v ZDA.

sranje je samo,da naj bi zgoraj navedene cilje uresnicevala ZMKS (ja vem,poznam skoraj vse probleme tam okoli :( ).v bistvu pa nimam nic proti ustanovitvi MAG slovenija,saj bi lahko tako profitirali od izkusenj evropskih MAG-ov.

BTW: MAG = Moto Action Group v GB,NL,B,IRL ali Motorrad Aktions Gruppe v D in A.

http://www.mag-austria.at/

http://www.mag-uk.org/fema/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, Ice. Lepo, da si se oglasil. Jaz pojma nimam o teh združenjih, ki si jih naštel. Lepo bi bilo, ko bi kaj več povedal in kaj svetoval. Veš, mi bi samo radi nekaj naredili zase in naše prijatelje motoriste, ter čutimo, da se moramo nekako organizirati. Ker je videti, da bi se dalo dobiti tudi nekaj konkretne podpore, smo šli v akcijo. Vse pa je odvisno od odgovorov in pripravljenosti ostalih motosvetovcev. Upam, da se bodo razvile debate na npr. 3M, OLP in ostalih lokacijah in se bomo odločili da tokrat pa res nekaj naredimo. Pomagaj, vsi bomo hvaležni.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se ZMKS tiče, nimamo nobenih namenov, karkoli se vtikati v njihovo področje. Kljubi kot taki nas tu sploh ne zanimajo. Borimo se samo zase, za svojo varnost , za kaznovanje tistih, ki nam pobijajo prijatelje na cesti. Članstvo kogarkoli, kjerkoli drugje, nas ne briga. Dobrodošli so vsi, ki imajo iste cilje. ZMKS pa lahko kaj pomaga, če želi in hoče. Mislim. Ne vem!

LP again HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ideja je seveda dobra in zdrava, vendar, dokler ne bo nekdo dobro plačal svoje objestnosti, in dokler zadeva ne bo tudi medijsko zelo odmevna, do takrat bodo razni šerifi harali po cesti in ustvarjali anarhijo. Kot je napisal že Ice, za take stvari v Sloveniji že imamo institucije, kjer pa prihaja do takega in podobnega trenja, predvsem zaradi mešanih interesov. In Horjo, bojim se, da bi se z našo zgodbo, v kolikor jo bomo seveda začeli, zgodilo podobno. Jebi ga, tako na žalost pač je, 100 ljudi 100 čudi in 100 različnih interesov. In če je že interes enoten in skupen, se bo pa zalomilo v sami poti, kako priti do zastavljenega cilja.

Kar pa ne pomeni, da ni vredno poskusiti, celo nasprotno, s tako širokim članstvom, toliko različnimi vezami, kot ugotavljaš, bi sigurno zadevo pomaknili kam naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu imas pod zgoraj navedenima povezavama skoraj vse informacije.

to so zdruzenja motoristov (klubskih in independent) z odvetniki,strokovnjaki itd itn.pobira se letna clanarina iz katere se financirajo razlicne akcije (protesti,informacijski dogodki etc...).malo pobrskaj po straneh mag-ov da dobis obcutek kako lahko kaj takega deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem 1000% zraven, točno takšna zadeva nam manjka, samo v interesu motoristov in zanje. Do sedaj se v tej smeri ni nič zgodilo in to je sedaj prava stvar samo "gnati" jo je treba. :D :) :lol: :wink: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vendar, dokler ne bo nekdo dobro plačal svoje objestnosti, in dokler zadeva ne bo tudi medijsko zelo odmevna, do takrat bodo razni šerifi harali po cesti in ustvarjali anarhijo....

Kot je napisal že Ice, za take stvari v Sloveniji že imamo institucije, kjer pa prihaja do takega in podobnega trenja, predvsem zaradi mešanih interesov. In Horjo, bojim se, da bi se z našo zgodbo, v kolikor jo bomo seveda začeli, zgodilo podobno.

Lojzi, to je eden glavnih namenov, da krepko plačajo in da se o tem razve! Kaj hočeš več, kot da je z nami dobra odvetnica, ki si želi to storiti in je zelo jezna na te "šerife", kot praviš. Tudi sama je sopotnica na motorju in je take stvari doživela. Mislim da ji lahko verjamemo in jo z veseljem sprejmemo. Vendar, da nas lahko navaja, da nas lahko zastopa, moramo biti pravna oseba, zato moramo narediti društvo. Torej najprej društvo, da za sodstvo in medije sploh obstajamo, potem akcije!

Da, seveda obstajajo že take institucije, samo imajo razno, razne in številne interese. Mi imamo pa samo enega: PREŽIVETI, okoli tega se pa menda ne bomo kregali!

In pa Lojzi, prosim, optimizem! Dajmo malo entuziazma, pogovarjajmo se, pa bomo čuda skupaj spravili. Je res, da se zaradi nekaterih stvari mudi, toliko pa spet ne, da si ne bi vzeli časa za pogovarjanje. Dejmo se to sredo čimveč skup dobit, pa predebatirat. Pa ne bit slabe volje, če stvar ne bo takoj vžgala!

LP HHV :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......potem je edina "resitev" MAG Slovenija.VSE motoriste (klubske & independent) zastopati pravno na in ob cesti in predvsem se boriti za pravice motoristov (cestnine,prepovedi,parkiranja itd.).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NAJPREJ PREBERI; ŠELE NATO GLASUJ!

Prijatelji motoristi!

Ob branju vaših odgovorov na različnih temah v forumu, se je pokazalo, da moramo delati predvsem na dveh področjih, ki pa sta po mojem mnenju zelo vzporedni in neločljivi.

...

V upanju, da bomo končno naredili nekaj konkretnega, ne pa samo pisarili tukaj, vas pozdravljam HHV

Sam sem po fohu iz sociale, kar pomeni, da je veliko dela baziranega na nevladnih organizacijah (v vecini primerov drustvih). Sem ustanovni clan parih drustev, ki se ukvarjajo z delom z mladimi in predsednik Slovenskega zdruzenja za razvoj interaktivnih vsebin. Vem kako se drustva ustanavljajo in kaj potrebujes... Ce lahko kako pomagam, to nardim z veseljem. Mam par idej, lahko jih ob priliki predebatirava....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......potem je edina "resitev" MAG Slovenija.VSE motoriste (klubske & independent) zastopati pravno na in ob cesti in predvsem se boriti za pravice motoristov (cestnine,prepovedi,parkiranja itd.).

Ta zadeva potem meni že bolj diši na sindikat. Pa saj je vseeno, ali društvo ali "sindikat", važno je, da se stvar premakne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lojzi,ti strokovnjaki delajo neprofitno,samo stroski se pokrivajo iz clanarin (sodne takse,potni stroski,stroski tiska in raznih akcij itd.).ne vem,ce to lahko deluje v SLO,v AUT in po evropi deluje (glej FEMA ali MAG-Austria).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duck Horjo! 8) 8)

Pa ti si mi iz dneva v dan bolj všeč, ... podpiram 1000% in kar se mene tiče, zadeva se ne bo izrodila, če nam v glavah ostane samo cilj preživetja in mirnega kultiviranega sobivanja v prometu z ostalimi plemeni na več ali manj kolesih.

Ideja vredna debate, razmisleka in realizacije!

Zoolo The Horrible! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bi pravzaprav ponovil kar je že Horjo povedal. Zadeva temelji zgolj na tem da če želimo skupaj stopiti proti štirikolesnim morilcem. Če želimo to storiti kot motoristi, potem potrebujemo nekaj kar je pravno formalno organizirano. Potem lahko odvetnica dela tudi v našem skupnem imenu in potem lahko zadeva tudi medijsko dobi večjo težo - to pa želimo ali ne ?

Zadeva jasno niti slučajno ne sme dišati po sindikatih ali ne vem čem. Jaz bi rekel da je temelj tega izjemno velik odziv motosvetovcev, ki so bili pripravljeni pomagati kolegu, katerega je audi manijak zbil po tleh in pa zaradi Hanzi-ja. In to je to. Motoristi bi pač vedeli da imamo nekaj kar nam v pi***riji pomaga oziroma našim družinam, vsaj pri ustreznem kaznovanju morilcev na štirih kolesih. Sam ne vem če bi se preveč zgledoval oziroma delal pod okriljem nekih avstrijcev. Organiziral bi pač to, kar slovenski motoristi - motosvetovci potrebujemo.

Vsekakor pa mora biti zadeva neprofitna. Tako smo jo zastavili pri pogovorih

Lep dan,

busa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ne vem če bi se preveč zgledoval oziroma delal pod okriljem nekih avstrijcev. Organiziral bi pač to, kar slovenski motoristi - motosvetovci potrebujemo.

Vsekakor pa mora biti zadeva neprofitna. Tako smo jo zastavili pri pogovorih

Lep dan,

busa

oi bisa,preberi kaj sem napisal.ne POD okriljem,temvec kot enakopravno drustvo MAG slovenija (ej zaradi mene se lahko imenuje tudi spalni krozek).preden zacnete povrsne kritikastre igrati,preglejte vsaj povezave,ki sem jih napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oi bisa,preberi kaj sem napisal.ne POD okriljem,temvec kot enakopravno drustvo MAG slovenija (ej zaradi mene se lahko imenuje tudi spalni krozek).preden zacnete povrsne kritikastre igrati,preglejte vsaj povezave,ki sem jih napisal.

Brez skrbi, ne kritiziram ! Zgolj predlagam.

Sem pa res površno pregledal :lol:

busa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno sem za, o nečem podobnem sem že večkrat poskusil načeti debato, pa razen prikimavanja nismo prišli daleč. Kako se stvari streže, ne vem, ampak če se zorganiziramo nam gotovo lahko uspe. Jasno, da je prioritetno rešiti trenutne probleme, ki se tičejo nedavnih nesreč. Menim pa, kot je to že napisal Ice, da bi bilo dobro stopiti skupaj tudi na drugih področjih, cestninah, zavarovalninah, izpitih, itd... Če hočemo biti opazni, pa da nas bodo upoštevali, je treba družno nastopiti v javnosti in ji dopovedati, da motoristi nismo samo divjaki, ki ne znamo uživati drugače, pač pa da je motor samo še eno prevozno sredstvo več v prometu, mogoče najbolj ranljivo. Najbrž nam ni v interesu, da nas bodo povezovali samo z nedvomno odmevnimi pravnimi postopki in bomo tako postali nekakšen strah in trepet v prometu, kjer nam še pohupat ne bodo upali v strahu pred povračilnimi ukrepi. No ja, šalo na stran, treba bi bilo delovati na vseh področjih, ki zadevajo naše sobivanje v prometu. Potrebno je obveščanje o problematiki motorizma na internetu, prek medijev, na miroljubnih shodih. Bral sem, kako so francoski motoristi v osemdesetih in devetdesetih opozarjali nase na shodih sredi Pariza z več tisoč udeleženci. Menda kar uspešno, vsekakor pa odmevno in opazno. Seveda je v Evropi precej več motoristov, ki svoje konjičke uporabljajo vsak dan, vse dni v letu za delo in prosti čas. Naša javnost nas gleda precej drugače in ne razume, da je marsikdo od svojega konjička odvisen vsak dan. Tudi o našem prispevanju k razbremenjevanju prometa v mestih se premalo razmišlja.

Ker to hitro postane velik aparat, se strinjam tudi s plačevanjem članarine, kar pa utegne v naši mali deželici biti premalo za učinkovito delovanje. Kako bomo pa to rešili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prava zadeva, v pravi smeri razmišljanje. Več nas je bolje je. Vsekakor za.

Če potrdi večina motosvetovcev predlog nas je že toliko, da bi se zadeva morala začeti premikati.

Vsak neki in korak za korakom, siguren ne bo to uspelo čez noč, vsekakor pa potrebujemo nekaj podobnega.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, če se temo premakne vsaj v Motociklizem/Splošno, ker Kr'neki pa tole zagotovo ni. Tema bi morala celo biti sticky.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem za. Podpiram. Če bo treba kje zraven stopit, bom pomagala po svojih močeh (nisem sicer niti pravnica, niti kaka drugače uporabna strokovnjakinja, za na kak protestni shod pa bi že bla dobra).

Kar se pa tiče ostalih interesov. Dajmo se najprej skoncentrirat na eno reč, ko bo pa ta stekla, pa lahko gremo še na ostalo problematiko. Drugače je preveč ciljev, nobenemu se ne posvetiš 100% in zadeva zvodeni.

Vsa reč pa MORA bit na prostovoljni bazi in neprofitna, če ne se bo zataknilo pri denarju, tako kot marsikje drugje tudi (samo klube si poglejte)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ZA, da se društvo ustanovi. Sm, da se ne bo to začelo izkoriščati v prid motoristov. Nekateri bodo začeli dojemati, da smo sovražniki avtomobilistov in da s tem hočemo prevladat na cesti. Na koncu bomo postali kot tisti avtovozniki, ki "ne marajo" motoriste, samo da bo kontra. Če se bo držalo, da smo na cesti vsi enakovredni, potem 100% ZA. Kakšen klub naj bi se pa ustanovil, sindikat ali društvo proti "nasilju" na cesti? Tko, da ne bi to v isti koš metal.

Lp

Dubi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...preden zacnete povrsne kritikastre igrati,preglejte vsaj povezave,ki sem jih napisal.

Jap MAG Slovenija, bi bilo čist OK zastavljeno. 8)

In Busa sram te bodi da sploh prideš na tako idejo, da bi nas Ice Avstrijcem podaju v naročje! :cry: :roll: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!