Skoči na vsebino

Krajša tura po Hrvaški


sayo

Priporočene objave

V petek 22. junija gremo na krajšo pot po Hrvaški obali do kraja Imotski ki je v notranjosti nad Makarsko, vračamo se pa preko Sinja, Knina, in Plitvic, sigurno se je že kdo vozil po teh krajih, pa me zanima kaj je na tej poti še zanimivega za pogledat :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plitvička jezera samo rabiš cca 4 ure!! Je pa lepo de popizdiš!!

post-4329-1181079601_thumb.jpgpost-4329-1181079677_thumb.jpgpost-4329-1181079739_thumb.jpg

Na sliki ni tretjino tok lepo kokr je v resnici!

Če nebi moderatorji ukinili BLOGov bi tam lahko vidu še več slik iz Plitvičkih Jezer :cry:

Če te še kaj bolj podrobnega zanima pošlji PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si za Plitvice nameraval vzet 4 ure na poti iz morja domov, pa so mi domači toplo odsvetovali, ker je to odločno premalo časa, če nočeš divjat. Baje si je treba vzet kar cel dan, če hočeš Plitvice resnično doživet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slapovi Krke (Skadrin, blizu Šibenika, proti Kninu). Zadeva je dokaj velika. Imaš dva zelo stara samostana (katoliški + pravoslavni), ostanke mlinov, slapove, itd. Najbolje, da se pred 9-o zapelješ noter z mopedom, nato pa se odpravite na križarjenje z ladjico (panoramski izlet) - mislim da pride 130 kun na osebo, traja pa (s postanki pri obeh samostanih) 3.5 ure.

Morda ti bo v pomoč moj načrt poti od prvomajskih:

20070503160044_Prvomajske.JPG

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno se povzpni še na Sv. Juraj 1762mnm nad Makarsko.

Če je vreme ugodno je enkraten razgled

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da bomo imeli ta podaljšan vikend ( 4 dni) dovolj za vse te zanimivosti ki ste jih našteli :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za plitvice rabiš različno časa-kolikor hočeš videt... Vstopnina je 100kun. Mi2 sva šla po drugi najdaljši špuri(so označene in se strikno drži označb, čene boš taval ko kura), ki naj bi trajala od 4 do 6 ur(najdaljša je od 6 do 8 ur) in sva bla skozi v dobrih 4ih urah!! Dalj časa nimaš kaj iskat noter. Vmes sva malo pomalcala in lepo počasi sva hodila! Povprečna starost obisdkovalcev tega narodnega parka pa je 50+, zato pa sklepam, da je ona-6ur napisano za njih.

Ceu dan na plitvičkih nimaš kaj delat!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za plitvice rabiš različno časa-kolikor hočeš videt... Vstopnina je 100kun. Mi2 sva šla po drugi najdaljši špuri(so označene in se strikno drži označb, čene boš taval ko kura), ki naj bi trajala od 4 do 6 ur(najdaljša je od 6 do 8 ur) in sva bla skozi v dobrih 4ih urah!! Dalj časa nimaš kaj iskat noter. Vmes sva malo pomalcala in lepo počasi sva hodila! Povprečna starost obisdkovalcev tega narodnega parka pa je 50+, zato pa sklepam, da je ona-6ur napisano za njih.

Ceu dan na plitvičkih nimaš kaj delat!!

pol sta jim pa vidva z drago grdo zbila starostno povprečje :whistle:

P.S. A z motorji še vedno ne pustijo notri :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč kj nisva zbila povprečja, ker je unih kukr muh v štali! :D Z motorjam pa še zmerej ne pstijo ja :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi kdo opiše pot do Sv.Jure iz Makarske, ali pa če ima kdo karto, da jo prilepi sem, da grem poleti k bom že ravno tam malo v hribe pogledat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi kdo opiše pot do Sv.Jure iz Makarske, ali pa če ima kdo karto, da jo prilepi sem, da grem poleti k bom že ravno tam malo v hribe pogledat :)

Sa motori.hr foruma:

Skreneš za Vrgorac, to je zadnje skretanje lijevo iz Makarske kada ideš prema Dubrovniku. Nakon

točno 8 km skreneš lijevo, označeno je "Park prirode Biokovo", platiš ulaz ( možda se sada ne plaća,

u sezoni se plaća ) i pichi uzbrdo.

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,15995.0.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj zvečer sva se vrnila po krajšem izletu po Hrvaški. Zelo priporočam ogled NP Biokovo in vzpon po cesti na sv. Jure tam so izredni pogledi in neokrnjena narava pa še temperature so znosne okoli 20 C, to je prav osvežujoče ker je bilo v Makarski 35 C. V Makarski sva imela najeto zelo čisto in na novo opremljeno sobo s kopalnico, ki je bila od centra oddaljena 2min. peš, motor pa je bil varno parkiran na dvorišču za sobo sva odštela zmernih 100 HRK na osebo. :OK: :OK: :OK: Na poti domov pa sva se odpeljala še na ogled edinstvenih dveh lijakastih jezer ( modro in rdeče jezero ) v manjšem mestu Imotski, ki se nahaja pri meji z Bosno okoli 60 km od Makarske v notranjost :OK: :OK: :OK: Med potjo pa sva si v Kninu pogledala še izvir reke Krke, na kateri so pred izlivom v morje pri Šibeniku znani slapovi Krke :grim

P.S. Vse skupaj sva v treh dneh naredila okoli 1400km in zapravila 1500HRK :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!