Skoči na vsebino

Tožiti ali ne tožiti?


dr_lunatic

Priporočene objave

Živjo!

Ker vidim de v tej temi pogovarjate o odškodninah v prometni nesreči, ne bom odpiral nove teme...

Moja situacija je takale:

V petek 8.9.07 sem mel prometno nesrečo z motorjem. Peljal sem v desni nepregledni ovinek, ko mi je VINJENI (napihal je 0.16) voznik pripeljal po mojem pasu in je sam počl... Potem so na kraj prišli policisti, pihala sva oba - jst 0.0, povzročitelj pa 0.16. Možakar je priznal krivdo, sam od tle naprej pa men ni več jasn... Pršu je rešilc in mene odpelu iz kraja nesreče, tja je pa pršu tut moj fotr in vse poslikal in se pol tut menu s policistom. Apak ne jst, ne moj fotr nisma vidla zapisnika ki ga je napisal policist. Dones sem pa zvedu, da je ta model, ki se je prbu u mene POLICAJ. Mogoče jst zarad tega nism vidu zapisnika??? So me tle zdj natignil??? U bolnici sm bil en dan, zlomljena ni nobena kost, dal so mi gibs na desno roko... V soboto popoldne so me vrgl vn se prav včeri. Zdele k to pišem mam grozne bolečine v vratu... Grem še lohk kj k dohtarju??

Se opravičujem če sm se razpisal... Ampak nujno bi rabo nasveta kam naj se obrnem in kako naj ukrepam. Motor je totalka, nič ni od njega ostal... Bon nalimal še dve slikce d boste vidl d je blo res hudo... :S

Vsaka inf je dobrodošla :rolleyes:

Za odgovore se v naprej zahvaljujem :D

LP Marko, čeprov teško tipkam zarad gipsa :unsure: sm mogoč se kje zatipkal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mam dial-up :headbang: Se mi ne da več upload-at slik ... Kaj čem... Že dve let mi oblujajo ADSl pa ga še zmerom ni :headbang:

post-2602-1181428491_thumb.jpg

Jst pelu po predpisih, on čist po moji stran in me je snel... :unsure:

Vsaka inf kako naj ukrepam in kam naj se obrnem je dobrodošla. To je moja prva prometna in nimam pojma kak to gre ta procedura...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Ker vidim de v tej temi pogovarjate o odškodninah v prometni nesreči, ne bom odpiral nove teme...

Moja situacija je takale:

V petek 8.9.07 sem mel prometno nesrečo z motorjem. Peljal sem v desni nepregledni ovinek, ko mi je VINJENI (napihal je 0.16) voznik pripeljal po mojem pasu in je sam počl... Potem so na kraj prišli policisti, pihala sva oba - jst 0.0, povzročitelj pa 0.16. Možakar je priznal krivdo, sam od tle naprej pa men ni več jasn... Pršu je rešilc in mene odpelu iz kraja nesreče, tja je pa pršu tut moj fotr in vse poslikal in se pol tut menu s policistom. Apak ne jst, ne moj fotr nisma vidla zapisnika ki ga je napisal policist. Dones sem pa zvedu, da je ta model, ki se je prbu u mene POLICAJ. Mogoče jst zarad tega nism vidu zapisnika??? So me tle zdj natignil??? U bolnici sm bil en dan, zlomljena ni nobena kost, dal so mi gibs na desno roko... V soboto popoldne so me vrgl vn se prav včeri. Zdele k to pišem mam grozne bolečine v vratu... Grem še lohk kj k dohtarju??

Se opravičujem če sm se razpisal... Ampak nujno bi rabo nasveta kam naj se obrnem in kako naj ukrepam. Motor je totalka, nič ni od njega ostal... Bon nalimal še dve slikce d boste vidl d je blo res hudo... :S

Vsaka inf je dobrodošla :rolleyes:

Za odgovore se v naprej zahvaljujem :D

LP Marko, čeprov teško tipkam zarad gipsa :unsure: sm mogoč se kje zatipkal

no očitno maš srečo da si jo tako odnesel...uglaunem kolkor vem lahko greš pač k zdravniku in rečeš da te vrat boli (kot greš ko si npr. kej zlomiš)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Ma ti si vidim neko sralo...tipična...."če sem jst poškodovan naj bo še on, prasec" :rolleyes:

prosim da poteka stvar brez kakih obtožb...temo sm odpru za zvedet mnenje o zadevi, če bi nameraval sigurno tožit teme nebi odprl...

pa lahko je pametovat dok se tebi kej ne zgodi...nevem če bi se taka poteza kategorizirala kot nesreča ampak bol kot preseravanje na cesti....

dečko se je hotu tudi zvleč vn; je policajem reku da sm meu ugasnjene luči, pa so na srečo policaji to ovrgli potem...

Popravljeno . Popravil dr_lunatic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dr.Lunatic

Ne vem, ce se ti splaca civilno tozit - to traja lahko leta in leta...

Raje poskusi z dobrim odvetnikom cimvec iztozit od zavarovalnice /AO+ krivca/.Pa se to lahko traaaajaaaaaa; sodelavec je sele po devetih letih tozarjenja po raznoraznih sodiscih dobil denar.

Garfield

Takoj jutri pojdi na urgenco in pac povej kaksne tezave imas.Obvezno.Naj te posljejo na slikanje - ne se zezat z zdravjem.

Kar se tice krivde - a ni fotr izpolnil europorocila o nezgodi? In napisal gor kdo je kriv in da je bil krivec pijan - taisti krivec

pa to podpisal? Predvsem je zate najbolj vazno, da se ve, da nisi bil ti kriv;to, da je bil oni pijan je dejstvo predvsem za zavarovalnico - lahko ga tozijo za vse kar bodo tebi povrnili, njegov kasko ne velja...

Sicer evroporocilo ni dokaz za krivdo, samo dosti zaleze, ce imas pa se njegov kuponcek pa sploh...

Za zapisnik pa ne vem tocno, se nikoli nisem imel policije zraven...

Pa takoj v ponedeljek do odvetnika. Tudi to obvezno. Ko bos zakljucil zdravljenje, bo on urejal naprej z zavarovalnico.

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Dr.Lnatic

Glede civilne tožbe; Ker boš za bolečine, strah, manjvredno življenej, nezmožnost ukvarjanja z športom, iznakaženost, invalidnost in vse preostalo kar bo odvetnik oz. odškodninar napisal v zahtevku že dobil povrnjeno od povzročiteljeve zavarovalnice, povzročitelja za te iste poškodbe ne moreš tožiti še 1x, saj si ga ŽE tožil vendar ima on za takšne primere sklenjeno zavarovanja in ti je odškodnino izplačala zavarovalnica.

Garfield

Nikoli na dobiš zapisnika. Policist zapisnika ne naredi na licu mesta temveč kasneje v pisarni in ga preda na zavarovalniško združenje, od koder ga lahko dobijo samo zavarovalnice. Odvetnica je v mojem primeru morala vložiti kar nekaj truda, pocukati prenekateri rokav, da se je dokopala do zapisnika o moji nezgodi. Vkolikor imaš sklenjeno nezgodno ali življensko zavarovanje, se oglasi na zavarovalnico koder imaš le to sklenjeno in jim razloži situacijo, saj oni kot zavarovalnica lahko dobijo zapisnik in ti omogočijo vpogled vanj. Lahko pa se obrneš tudi na zavarovalnico pri kateri maš sklenjeno zavarovanje za svoj motor in jim poveš kaj se je zgodilo, ter da je strah, da bodo krivdo zvalili nate. Verjemi ni jim v interesu plačevati tujih grehov in se bodo zganil. Med tem časom pa čimveč obiskov zdravnikov, spravljaj izvide, zahtevaj resonačno slikanje vratnih vretenc ......... in kliči odvetniške pisarne in najdi eno katera te ne bo olupila za procente.

Glede tožb; 95% odškodniskih zahtevkov se poravna izvensodno in se ne gre v tožbo. Saj je jasno kdo je kriv in kdo ne in se zavarovalnice izogibajo tožb na sodiščih, saj jih te prinesejo le še dodatne stroške.

Odškodnina vs. odvetnik; Odškodninarji so podjetja, v katerih je zaposlen kader zelo različnih izobrazb, vendar pa, kolikor je meni znano, niti eno od teh podjetij nima zaposlenega pravnika z pravosodnim izpitom, kar je pogoj, da te lahko zastopajo pred sodiščem. Kot sem ze omenil se poravnane sklepajo izvensodno in ni potrebe po odvetnikih. Vkolikor primer pride pred sodišče pa najamejo zunanje sodelavce (odvetniske pisarne) katere veselo pišejo račune, katere poravnaš TI kot odkodovanec in ne odškodninarji, oni si pa še vedno poberejo 10%+DDV. Vkolikor so potrebna mnenja takćnih in drugačnih izvedencov jih morate plačati sami, vendar račune zanje priložite odkodniskemi zahtevku, prav tako priložite račune za prevoz poškodovanega vozila, taxi prevoze do zdravnikov, terapij ...... Nastanku toliko odškodnindkih podjetij je botrovalo dejstvo, da se odvetniške pisarne NE SMEJO oglaševati kot to počnejo podjetja. Radio oglasi, reklamni nasveti v tiskanih medijih itd. Res je da nekatera podjetja svoje delo opravijo bolje kot druga, vendar pa je tako tudi pri vodovodarjih, mesarjih ..... Odvetniške pisarne pa so me morala prilagoditi trgu in nekatere so se odpovedale honorarju v obliki procentov in svoje usluga zaračunavajo samo še zavarovalnici ali pa so svoje procente kar precej znižale. Pred leti pa so prav tako pobirali procente. Po mojih dosedanjih izkušnjah pa so odškodnine itržene preko odvetnikov precej višje kot prek odškodninarjev.

lp g.

p.s. nisem noben policaj, pravni strokovnajk ali kaj podobnega, temveč nekdo kateri je imel v letu 2006 tri nezgode, preživel v bolniški sedem mesecev in imel preveč časa pa sem nekoliko raziskoval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče zapisnika imaš seveda pravico vpogleda vanj. Pokliči na policijsko postajo, kjer so ga sestavljali, in se dogovori za termin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TOŽITI ALI NE TOŽITI?????????????????? :headbang: :headbang:

Koja tema?

Jutri si lahko ti povzročitelj!!!!

Pferd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je.. vsaka palica ima dva konca... hočeš ali nočeš... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delikatna reč... Odvisno od tega, ali so ti na zavarovalnici ponudili neko vsoto, nekdo pa ti prišepne, da bi pa civilno lahko dobil več... Če je v igri le pohlep, vedi, da so lahko že jutri vloge zamenjane. Če pa je zavarovalnica povedala dokončno stališče, da od njih niti beliča.., potem je pa verjetno kaj drugega vmes. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..pa še čisto btw kar se civilne tožbe tiče. Vlagatelj civilne tožbe zoper nekoga mora vlogo plačati ;) Da o ceni ure ovitnika niti ne govorim.

2Garfield: Sicer še nisem imel prometne nesreče z motorjem (trkam v les), imel pa z avtom. Naredil bi naslednje:

- evropsko poročilo (obvezno)

- obisk zdravnika, slikanje itd.....

- obisk na zavarovalnici (prijava, cenitev, vključi tudi poškodovano opremo)

- obvezno obisk pri odvetniku (ker je povzročitelj bil pijan in se bo njegova zavrovalnica dodatno otepala, čeprav potem ona od njega terja izplačani znesek)

Sicer je pa to že :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!