Skoči na vsebino

Kaj kupiti: Yamaho FZS 600, BMW F650GS ali BMW R850R


blazekw8

Priporočene objave

Dejte mi mal povedat iz vaših izkušenj, kaj bi bilo bolj pametno kupit. Že v prejšnjih temah sem bral, da BMw F650GS, ni nobeden ravno hvalu, sam ne vem, zakaj? Resda je enocilinderc, ampak glede mašine in vzdržljivosti, pa mislm, da skor nima konkurence.

Jst se sicer najbolj ogrevam za BMW R850 R, al pa mogoče tut BMW R1150 R, vendar to je že vprašanje, zaradi financ :) .

No, kukrkol že, mal mi plis povejte, kaj bi blo dobr in kaj ne.

Lp, bLaZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blazek,daj presnifaj malo stare teme o fazerki in F650; je bilo o obeh ze ogormno napisanega.

ce bi pa izbiral med R 850 in 1150,bi izbral 1150.vec vsega za malo razliko v ceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blazek, če je tvoj poklic "dijak" potem glej kaj je primerno zate in ne kaj lahko kupiš.

Upam da imaš v planu še dolgo in srečno življenje in da se boš pametno odločil.

Zoolo The Horrible! :evil:

P.S.: Sploh bi pa pomagalo da bi slišali od tebe koliko si že vozil, kaj si vozil, koliko si dejansko star, .... Višina, Teža, ... Tako na blef predlagat nekomu motor je kot da bi na luno šel po lestvi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, prevozu sm pomojem za moja leta kr dost okrog 30.000km, in to s svojo 125-tko, sicer pa sm vozu tud ze Yamaho TDM 850, pa od strica chopperja Yamaho WildStar 1600, ampak tega sam eneparkrat.

Mam mal cez 90kg, visok pa sm okrog 186cm.

Zdej se mi pa zdi, da je že čas, da nabavm neki bolj konkretnega. In zarad tega tud iščem motor okrog 600-650 kubov, sm pa ze mal tuhtu za kej močnejšega, da ne bo treba čez kšne 2 al pa tri leta spet zamenat. Zdej če bom kupu, ga hočm tut met za neki cajta.

Lp bLaZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma fazerka ruls!

Bmw bi bil bol primeren za motoriste z dolgim stažom!

Drgač pa po dnari.....sam malo pazi da se ne zaletiš v katero previsoko kategorijo!

Pa tud registracijo boš imel nižjo s FZS!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmnja....

F650 odpade.. prešvoh za svoje kubike pa vse.. vsaj tastari so bli, tanovga še nisem pelu..

Fazer.... pomoje bi bil zadovoljen z njim

R850R ali 1150... ni dileme. 1150 seveda. Razlike v ceni zavarovanja ni, če so pa še cene motorjev podobne, pol pa sploh ni dileme.

Glede na izkušnje bi ti bolj priporočil fazer... pa našparaš še nekej zraven, mudilo se ti ne bo, pa boš kupil nekaj kar boš mel lahko do prve totalke oz. kraje... :(

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

F 650- pelje se zelo dobro, mašina zmogljiva da sploh ne veš da imaš samo en cilinder 650 ccm, res super.

Fazer-še boljše se pelje, še bolj zmogljiv, seveda čisto kontra BMW, dobra izbira

1150- za sladokusce, izkušene motoriste, ki točno vedo kaj hočejo. Očitno ne zate....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmnja....

R850R ali 1150... ni dileme. 1150 seveda. Razlike v ceni zavarovanja ni, če so pa še cene motorjev podobne, pol pa sploh ni dileme.

1150 je 200 jurjev drazji... zame ni med tema dvema motorjema nobene dileme, se strinjam z Iceom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej men se tud zdi, de bi blo najboljš kupt Fazerko 600. Sicer pa sm prejšni teden eno šel pogledat, tko de pribljižno vem, kako se pele. Po prvih vtisih, se pele super, pa tud zavore so dobre, tko da zdej sam še išem tapravo Fazerko.

Če mogoče kdo ve za kakšno, bi se priporočal. Kupujem pa od letnika 2000 naprej, za solidno ceno seveda :) .

BMW-ji se tud men zdijo, de so bolj za takšne ljudi, k majo mal več dnarja, kokr jst, pa de imajo več izkušenj kot jaz. Zato sm se kr odloču za Fazerko in pr tem bom tud ostal.

Zdej kr je problem je to, da morm še najdt tapravo.

Kot sm že povedu, če kdo ve, mi naj prosm sporoči.

LP bLaZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče bemfle: pravkar sem si potegnil iz uradne beemvejeve strani nov cenik za leto 2003 in letošnji R850R je že označen kot star model... ali se nam obeta 850-ka v novi preobleki?

Razlika v ceni v primerjavi z R1150R je pa preveč majhna, da bi se odločal med njima... zavarovanje je isto (pujsi, pa še podražili so ga ta teden) :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej men se tud zdi, de bi blo najboljš kupt Fazerko 600. Sicer pa sm prejšni teden eno šel pogledat, tko de pribljižno vem, kako se pele. Po prvih vtisih, se pele super, pa tud zavore so dobre, tko da zdej sam še išem tapravo Fazerko.

Če mogoče kdo ve za kakšno, bi se priporočal. Kupujem pa od letnika 2000 naprej, za solidno ceno seveda :) .

BMW-ji se tud men zdijo, de so bolj za takšne ljudi, k majo mal več dnarja, kokr jst, pa de imajo več izkušenj kot jaz. Zato sm se kr odloču za Fazerko in pr tem bom tud ostal.

Zdej kr je problem je to, da morm še najdt tapravo.

Kot sm že povedu, če kdo ve, mi naj prosm sporoči.

LP bLaZ

Ti kar pri Fazerki vstrajaj.

Cenejši motor

cenejše zavarovanje

servisi bi pa tudi po mojem morali bit kakšen tolar cenejši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tut bom ostal pri Fazerki, kr mi je tut oblikovno všeč. Edin blem je, da ne morm nobene kupt, kr je premal izbire, too bad.

A maš tud ti Fazerko? Dej mal povej, se dobr obnese. Jst kokr sm jo mal probu, po prvih vtisih je res dobr motor.

Pa tut glede stroškov maš kr prov, bemfl je zihr glede servisiranja... med najdražjimi.

Dej, če mogoče veš za kšno Fazerko mi sporoč. Tm nekje od letnika 1999 naprej.

LP bLaZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tut bom ostal pri Fazerki, kr mi je tut oblikovno všeč. Edin blem je, da ne morm nobene kupt, kr je premal izbire, too bad.

A maš tud ti Fazerko? Dej mal povej, se dobr obnese. Jst kokr sm jo mal probu, po prvih vtisih je res dobr motor.

Pa tut glede stroškov maš kr prov, bemfl je zihr glede servisiranja... med najdražjimi.

Dej, če mogoče veš za kšno Fazerko mi sporoč. Tm nekje od letnika 1999 naprej.

LP bLaZ

-vozu GPZ 750R predelavo v čoperja se mi je zdela pretrda vožnja

-vozu INTRUDERJA 1400 spet neki ni štimal spet neki prsilen te rit pa križ boli(vsaj mene je)

-vozu FZR 600R zadovoljivo (na dolge ture manj zmatran kod s čoperji)

-vozim FZS 600S full dobr se pele lahko turistično ali pa bolj ostro odvisno od razpoloženja.

Moči čez glavo če se sam voziš če pa imaš sopotnika/co pa bi lahko imel kakšnega konja več.Sam se mi zdi da jo tuki problem kubatura in ne konji (600ccm).

Poraba od 4-6L odvisn od roke.

Vzdrževanje kod pri ostalih japoncih.

Ma ne vem kva ti nej napišem jest sm zadovoljen.

Za rabljenega pa ne vem sem ga dolgo iskal pa ga ni bilo nikjer(sm kr novga pol kupu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, de bom mogu še kr mal počakat, ker je trenutno full mal izbire glede Fazerk seveda.

In kok kej pride recimo servis za Fazerko? Sam tolk de mal vem.

Zdej pa tkointko prihajajo mal lepši dnevi, jst pa brez motorja, sej ne vem, če bom zdržu. Ampak bom mogu. Čeprav mi je od sestre fant, reku de se lohka pelem z njegovo TDM-ko 850, k jo ma pr ns v garaž. Sploh pa k sm mu ga spucu, k so pršli iz tri-tedenskega potovanja. Sam je vseen boljš filling, če maš svoj motor, kaj pa če se slučajn kej nardi, pol bo pa cel fak, tko de mal si ga bom sposodu za eno kratko turco :)

No, pa sej bo že.

A, ti si pol kr novga kupu al kva? In kok je zdej kej str tvoj?

LP bLaZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!