Skoči na vsebino

Parkirna mesta za enosledna motorna vozila


Andrej.d

Priporočene objave

Ta ideja mi gre po glavi od kar sem videl v Volteri (Toskana) , da policaji varujejo parkirna mesta za motoriste.Ja res.Policistka je nagnala turista , ki je zaparkiral motorje.Saj vem , da pri nas to ne bo še tako kmalu ampak parkirišča bi pa lahko imeli.

In kaj je poanta? Naslednje pismo začnimo pošiljati vsak svojemu županu.Dodajte lokacijo , ki se vam zdi smiselna,slike dobrih primerov in pošljite.

Ni vrag , da se bo nekaj premaknilo !

Spoštovani župan (županja)

Predlagam vam , da z občinskim odlokom določite parkirna mesta za enosledna motorna vozila in sicer.....( lokacija)...

Razlogi za , so jasni : sprostitev prometnih površin , manjše onesnaževanje , varnost in zadovoljstvo vaših volilcev.

Hvala za vašo prijaznost in hitro ukrepanje.

Podpis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta ideja mi gre po glavi od kar sem videl v Volteri (Toskana) , da policaji varujejo parkirna mesta za motoriste.Ja res.Policistka je nagnala turista , ki je zaparkiral motorje.Saj vem , da pri nas to ne bo še tako kmalu ampak parkirišča bi pa lahko imeli.

In kaj je poanta? Naslednje pismo začnimo pošiljati vsak svojemu županu.Dodajte lokacijo , ki se vam zdi smiselna,slike dobrih primerov in pošljite.

Ni vrag , da se bo nekaj premaknilo !

Spoštovani župan (županja)

Predlagam vam , da z občinskim odlokom določite parkirna mesta za enosledna motorna vozila in sicer.....( lokacija)...

Razlogi za , so jasni : sprostitev prometnih površin , manjše onesnaževanje , varnost in zadovoljstvo vaših volilcev.

Hvala za vašo prijaznost in hitro ukrepanje.

Podpis

Ma bravo, dej pošlji Gantarju v Piran.Sicer pa bi bilo prav, če bi imeli take parkinge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma bravo, dej pošlji Gantarju v Piran.Sicer pa bi bilo prav, če bi imeli take parkinge.

V Piranu, lahko z enoslednim vozilom parkiraš zastonj. Greš mimo rampe. Parkiraš kjerkoli, ni problema. Preverjeno predlani in upam, da niso kaj spreminjali!

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Piranu, lahko z enoslednim vozilom parkiraš zastonj. Greš mimo rampe. Parkiraš kjerkoli, ni problema. Preverjeno predlani in upam, da niso kaj spreminjali!

E moj bmwslo, nič nismo spremenili in to je slabo.Delam na tem da spremenimo.Zakaj? ker ko pridem iz službe, jota motoristična(ponavadi špagetar) zasede parking domačinu, pa čeprav bi ga lahko stisnil tako, da nebi bil moteč.

Tvoj kjerkoli me pa moti, ni fer. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je odlična zamisel! v tujini to ogromno videvaš, pa še lepo za zaklenit majo zraven, ker v večjih mestih se folk vozi večinoma s skuterji pa kakimi 125-kami. ravno to, ko je v mestih parkirnina za plačat. tudi, če že greš dvignt listek, kam ga pa naj daš? na pločniku pa ne smeš parkirat. sicer pri nas v novem mestu je na novem trgu lepo narejeno, tudi za bicikle. samo bi to rabili še kje drugje, a kaj ko niti ni prostora :? :unsure:

js ga ponavadi kar ob kakšno škarpo postavim ali pa kje tako na trgu, da ni ravno v napoto...samo verjetno redar nebi bil vesel, ko bi me zagledal, še manj pa jaz njega :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma bravo, dej pošlji Gantarju v Piran.Sicer pa bi bilo prav, če bi imeli take parkinge.

V piranu imaš parkir plac namenjn samo motoristom..označen s tablo...

prav tako v kopru....v izoli je pa moja lista edina imela v programu "parkirna mesta za motoriste"...bemu pa nismo zmagali...

:D

sicer pa a ni boljše tko....ko bomo meli parkirna mesta dovol razširjena, bomo morali samo tam parkirat...tudi če je daleč...

tko pa ga damo kamorkoli...ne?

:naughty:

Popravljeno . Popravil frfljot
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V piranu imaš parkir plac namenjn samo motoristom..označen s tablo...

prav tako v kopru....v izoli je pa moja lista edina imela v programu "parkirna mesta za motoriste"...bemu pa nismo zmagali...

:D

sicer pa a ni boljše tko....ko bomo meli parkirna mesta dovol razširjena, bomo morali samo tam parkirat...tudi če je daleč...

tko pa ga damo kamorkoli...ne?

:naughty:

sej to je. potem moraš recimo jit peš dlje. da bi bli pa parkirplaci vsakih 200 ali 300 metrov, pa spet prostora ni...že tako je vse pozidano, pa še zelenje bi radi meli...ja, vse pa ne gre...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas sem urejen parking za motorje videl pred enim hotelom v Bovcu. Osebno me ne moti dejstvo, da nimamo motoristi svojih P mest, saj ga lahko stisnemo kamor se nam "zljubi"... Moti me recimo, ko se najde kakšna buča in se spravi prestavljat motor, da ima plac za svojo kišto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no potem se pač vsedeš v njegov avto in ga prestaviš še enkrat, da maš plac za motor. kako se konča je pa odvisno kako izgledaš :whistle:

za kaak res velika mesta a la LJ, MB, CE, obala rečmo bi blo to pametno in smiselno, uredit take površine, drugje pa je itak brez veze in nepotreben strošek, saj se tako in tako s skuterji večinoma furajo kaki srednješolci in je zaparkirano stem samo okoli šol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V piranu imaš parkir plac namenjn samo motoristom..označen s tablo...

prav tako v kopru....v izoli je pa moja lista edina imela v programu "parkirna mesta za motoriste"...bemu pa nismo zmagali...

:D

sicer pa a ni boljše tko....ko bomo meli parkirna mesta dovol razširjena, bomo morali samo tam parkirat...tudi če je daleč...

tko pa ga damo kamorkoli...ne?

:naughty:

Razsvetli me kje so ta parking mesta v Piranu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se konča je pa odvisno kako izgledaš :whistle:

Običajno se konča tako, da avtomobilistu pade motor po tleh, pri poskusu pobiranja naredi še več škode na koncu ga pa pusti ležati na tleh. Sam se sparkira nekje na koncu P placa, kjer bi sicer lahko pustil avto že prej, pa vendar zakaj bi bile stvari enostavne če so lahko zakomplicirane. Konkreten primer videl lani pred lokalno trgovino :SS

Da o splošnem odnosu folka do parkiranih motorjev raje sploh ne pišem. Motoristi pač ne plezamo čez haubo na streho in skoz šibedah v avto, da vidmo kako se not sedi. Eni pa čutijo dolžnost, da se morajo na sparkiran motor mal usedet in potem se zgodba z padanjem in poskusom pobiranja ponovi (sam doživel 2 leti nazaj: razbita šipa, rahlo raztrgan sedež, popraskano ogledalo in razlit bencin).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Običajno se konča tako, da avtomobilistu pade motor po tleh, pri poskusu pobiranja naredi še več škode na koncu ga pa pusti ležati na tleh. Sam se sparkira nekje na koncu P placa, kjer bi sicer lahko pustil avto že prej, pa vendar zakaj bi bile stvari enostavne če so lahko zakomplicirane. Konkreten primer videl lani pred lokalno trgovino :SS

Da o splošnem odnosu folka do parkiranih motorjev raje sploh ne pišem. Motoristi pač ne plezamo čez haubo na streho in skoz šibedah v avto, da vidmo kako se not sedi. Eni pa čutijo dolžnost, da se morajo na sparkiran motor mal usedet in potem se zgodba z padanjem in poskusom pobiranja ponovi (sam doživel 2 leti nazaj: razbita šipa, rahlo raztrgan sedež, popraskano ogledalo in razlit bencin).

Ojoj, še en razlog več, da moram VEDNO dat mojo xeno na disk, ko parkiram kje v javnosti. Pa ravno zdaj, ko sem malce izgubil strah pred tatvino. No ja, naj raje piska, kot pa da se kdo igra z njim in ga prevrže...

ups... offtopic... sorry

Popravljeno . Popravil Matic7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Običajno se konča tako, da avtomobilistu pade motor po tleh, pri poskusu pobiranja naredi še več škode na koncu ga pa pusti ležati na tleh. Sam se sparkira nekje na koncu P placa, kjer bi sicer lahko pustil avto že prej, pa vendar zakaj bi bile stvari enostavne če so lahko zakomplicirane. Konkreten primer videl lani pred lokalno trgovino :SS

Tudi jaz že videl nekaj podobnega :BUA: :BUA: :BUA:

Drugače pa podpiram parkirna mesta za enosledna vozila po mestih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tartiniju!

Preverim tokom dneva, če je res prometni znak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je odlična zamisel! v tujini to ogromno videvaš, pa še lepo za zaklenit majo zraven, ker v večjih mestih se folk vozi večinoma s skuterji pa kakimi 125-kami. ravno to, ko je v mestih parkirnina za plačat. tudi, če že greš dvignt listek, kam ga pa naj daš? na pločniku pa ne smeš parkirat. sicer pri nas v novem mestu je na novem trgu lepo narejeno, tudi za bicikle. samo bi to rabili še kje drugje, a kaj ko niti ni prostora :? :unsure:

js ga ponavadi kar ob kakšno škarpo postavim ali pa kje tako na trgu, da ni ravno v napoto...samo verjetno redar nebi bil vesel, ko bi me zagledal, še manj pa jaz njega :whistle:

sej na novem trgu je kr ql za motor parkirat, ali tam pri vodnjaku ali pa pod tisti podhod

samo fora je ker pri vodnjaku ni označeno nič kje naj bi bili boxi, ampak je samo tabla da se tam lahko parkira, najbolj hecno pa je to, da je na tabli cenik parkiranja (enako drago kot za avte) in potem naj jaz listek dam kar na sedež :headbang: da ga odpihne veter ali pa vzame kdorkoli in ga postavi za vetrobran avta ali na drug motor :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pr vodnjaku je tud? nism vedu, zdelo se mi je, da je bolj primerno, ampak je tam terasa pri cesti je pa avtobusna.

kater podhod pa to misliš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolj pozorno preberi začetek posta: novi trg

podhod je pa pod zavarovalnico triglav, če greš iz pošte na banko greš ponavadi tam (mimo dioniza), pa tudi vodnjak je na novem trgu (pred lyro)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uops...avtomatsko, ko sem vidu vodnjak, sem pomislu na tistga na starem trgu in sem misliu, da naštevaš 3 različne lokacije.

ja, ja...se že razumeva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uops...avtomatsko, ko sem vidu vodnjak, sem pomislu na tistga na starem trgu in sem misliu, da naštevaš 3 različne lokacije.

ja, ja...se že razumeva

Kdaj si pa slišal za kakšen STARI trg v Nm; GLAVNI trg,Novi trg- to pa ja.Pa nekomplicirajte preveč,ker bomo morali še za motorje plačevat.Za sedaj,če se le malo znajdeš parkiraš takorekoč povsod brez problema. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmpf. Res je, da v Italiji v vseh mestih lahko prideš z 1slednikom globoko v center, tam parkiraš med grmado drugih in da policaji "malo popazijo".

Kaj je parkplac za motor ? Itaq ga pustiš na širšem pločniku, da ne provociraš pešcev.

Pravi parking za motor (on-street) pa je sestavljen iz omarice z objemko za verigo (ponekod s pripravljeno verigo / ključavnico) in z ali brez jedca kovancev. V omarico vtakneš jakno, škornje, čelado, zakleneš in se peš odpraviš zaletavati z množico, brez da bi vsakih 5 sekund bil paničen ali potreboval prospecta da vahta moped/opremo.

To je vredno plačati, saj prihraniš na tekočini, ki bi jo dodatno potreboval ob vlačenju opreme na rami. Dogaja se predvsem v GB in tudi pri Postojnski jami bi se, če ne bi bencinarji hitro pokupili in se šli malo po svoje.

Označen parkplac za mopede ? Par črt na tleh, kjer je cesta preozka za avto parkirat ? Nateg brez širše družbene koristi.

Sicer pa ne vem, jaz parkiram moped tako, da ga vsaj na daleč vidim. Razen v zgoraj navedenih primerih ali v primernih garažnih hišah. In še takrat ni garancije, da ne bo ljubiteljev ali razposajenih "vandalov".

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima kakšna bi bila reakcija, ko bi morali za parkiranje na takšnem mestu tudi plačati. Po možnosti, pa motor na takšnem parkingu ne bi bil niti zavarovan, kot se dogaja na plačljivih parkingih za avtomobile.

Drugače pa.....podpiram pod pogojem, da so park.mesta zavarovana, tako ali drugače!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot so že nekateri povedali; ne serte ga s temi zahtevami županom, dokler lahko brez težav parkiramo pravzaprav kjerkoli, da je le moped po pameti postavljen.

Tiste finte z omaricami in priklepanjem pa spadajo v tržno sposobnost parkirnih hiš, ki bi tako lahko dobile nove stranke. Javne površine pa pustite pri miru tako kot je. Ugodneje za nas ne more biti!

Pa zdi se mi, da smo to pred časom že preklobasali. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no?je ratalo?

al te morem jaz peljat? :hmm:

če bi jaz bil na njegovem mestu in bi me taka pupa vprašala, če me mora ona peljat, ne bi niti milisekundo razmišljal o odgovoru...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!