Skoči na vsebino

Časi motosvetovcev na Grobniku


Jure007

Priporočene objave

  • 4 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Zdej je celi ta in naslednji teden open day, razen v petek se bodo s Porscheji gonil.

Verjetn bo skos pista prazna, tko da je priložnosti veliko :)

Pa hvala za čestitke :)

Popravljeno . Popravil lmperator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil danes dol...drugič na pisti...konstantno med 1.41 in 1.42, najboljši čas pa 1.40.0 (škoda da ni mal veter zapihal in bi blo 1.39.9)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil danes dol...drugič na pisti...konstantno med 1.41 in 1.42, najboljši čas pa 1.40.0 (škoda da ni mal veter zapihal in bi blo 1.39.9)

Bo treba aftermarket stopalke nabavt... :unsure:

post-3963-058874700 1280424071_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Bo treba aftermarket stopalke nabavt... :unsure:

Ja meni je isto naredilo in sem se za las izognu padcu :surrender:

L.P. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.42.390 z bivšo r6, manjka vaje :)

Pridna :worship: in vaja dela mojstra kar tako naprej...

L.P. in srečno... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juhu novi čas zbolšal za 0.6... sedaj je 1:35.265, upam da v četrtek grem pod 35 pa zaključim za letos!

Stari moj, zdaj pa si že nevarno hiter! Počasi boš moral menjat vzdevek iz Ghost v LIGHTNING!!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst bi mel pa eno laično vprašanje. včer sem gledal rezultate krogov na SPEED DAYU, pa so se mi zdel vsi jako hitri, večina pod 1m45. Pa ker so moje izkušnje sila boge z grobnikom (in dirkališči nasploh) in nimam predstave kje je meja med motorjem in voznikom, bi mel naslednje vprašanje: Zanima me, kakšne čase se da približno doseči z naslednjimi serijskimi motocikli (ali njihovimi ekvivalenti druge znamke). CBR 600F me pa še najbolj zanima, ker jo pač sam vozim, sploh razlika v primerjavi z RR. Pa sprašujem za serijski motocikel, brez kakšnih predelav vzmetenja, pa power commanderjev itd...

1) na gumah recimo Dunlop Qualifier II ali podobnih

CBR 600F

CBR 600RR

CBR 1000RR

2) na gumah recimo Dunlop 211 GP Racer ali podobnih

CBR 600F

CBR 600RR

CBR 1000RR

Pa približno, ne se mi pobit za stotinke :). Pa bolj kot nek vrhunski voznik me zanima to, kakšne čase dosega recimo en dober motosvetovec, ki dober pele, gre parkrat na let na dirkališče, itd.

Upam, da ne smetim teme, zanima me pa zato, ker ko sem gledal tele rezultate od včeri, pa mi to kaj dosti ne pomeni, ker ne vem, kok je nek motor še podoben serijskemu, pa kok dirkalne gume in vzemetnje ma itd...

Pa še enkrat prosim približno, dve sekundi gor dol mi je vseeno, ne zanimajo me rekordi ampak dobri vaši časi.

Tnx, Miha

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej to je čisto odvisno od šoferja, nekaj tudi od opreme. Če želiš čase preberi to temo, sej jih večina napiše kateri motor vozi.

Asvalt na grobniku je slab, tko da z SS gumami za na cesto nimaš kej tam delat, že zaradi lastne varnosti. Najmanj kar se splača obut so gp racer ali kašne pireli/metzeler SC in podobno.

Motor mora biti dobro pripravljen, tukaj ne sme bit neki tko tko, ker s tem spet tvegaš možnost drsanja s celim telesom, po nepotrebnem. Dobro vzmetenje, ne z 10 let starim oljem v vilcah, dobre bremz ploščice, sveže tekočine itd..., dobra psiho/fizična pripravljenost šoferja.

Če boš vozil prvič in nimaš nekih predhodnih izkušenj pričakuj čase 1.50+. Oziroma za začetek je še najbolje da sploh ne voziš na čas.

Sicer pa vozimo zaradi lastnega veselja, ne da postaviš čas bolši kot sosed :), če se s tem obremenjuješ zgubiš velik del veselja. In kot bo vsak hobi rejser povedal, voziš zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) na gumah recimo Dunlop Qualifier II ali podobnih

CBR 600F

CBR 600RR

CBR 1000RR

Tnx, Miha

Na teh gumah boš odvozil 3 kroge nato pa odletel, ker se bo pregrela. Razen seveda, če boš krožil s časi nad 1:50.

Grobniški vulkanizer mi je povedal, da je rekord na GP Racer 1:35, vprašanje pa je, koliko je nakladal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 1.50 2-3 sekunde res niso bistvene pod 1.40 pa hudičevo težko pridelane in sila pomembne tako mimogrede,če pa še nisi bil na pisti s Hondo CBR 600F ne pričakuj da boš šel pod 2 min. oz. ne bodi razočaran če ti to ne uspe! Definitivno pa ti svetujem da se z nekom ki je bil včkrat na pisti vsedeš ob kavici in ti zadeve malo konkretneje razloži ker to ni hec in si lahko zelo hitro na tleh zaradi kake morda zate nepomenbne stvari. Mislom pa če boš malo ta forum pregledal boš našel veliko dobrih nasvetov ker o tem so žebile debate!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil do zdaj 2x tam, drugič šel mal pod 1m55, cbr600f. jasn mi je, da qualifier niso idealne za tja, vsaj ne za več kot 4-5 krogov, ker se lahko pregrejejo... tko vsi pravjo, jim verjamem.

pa vendar, verjetno se da z njimi odpeljat hitro in kak krog tudi relativno varno. in sam to me zanima, kok se da od oka odpeljat z mojim motorjem in gornjimi gumami en krog?

Sprašujem zato, ker mojga mopeda že dolg noben "resen" ne vozi, neka primerjava me pa vseen zanima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!