Skoči na vsebino

Časi motosvetovcev na Grobniku


Jure007

Priporočene objave

bil do zdaj 2x tam, drugič šel mal pod 1m55, cbr600f. jasn mi je, da qualifier niso idealne za tja, vsaj ne za več kot 4-5 krogov, ker se lahko pregrejejo... tko vsi pravjo, jim verjamem.

pa vendar, verjetno se da z njimi odpeljat hitro in kak krog tudi relativno varno. in sam to me zanima, kok se da od oka odpeljat z mojim motorjem in gornjimi gumami en krog?

Sprašujem zato, ker mojga mopeda že dolg noben "resen" ne vozi, neka primerjava me pa vseen zanima...

Da se odpeljat hudo hitro ziher pod 40 samo verjetno bi moral na motor sesti morda JERMAN, CAMLEK.... itd. če me razumeš ni vse v motorju in gumah je pol tu še dirkač, navoženost, tekoča vožnja, linija itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, v četrtek sem bil prvič na Grobniku in odfural turistično vožnjo...

štopano na roke, čez palec, na uč, s uro brez sekundnega kazalca 2:04:89 +/- :05:00

...človek na turistični vožnji pač ne sme zanemariti panorame :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj drugič na grobniku s popolnoma serijskim gsxr-om 600 (razen poliestrov) pridelal čas 1.39.602 :))

:OK:

mi2 z Backom (cbr 600 rr, serija, razen poliestrov in novih dirkalnih tačk) sva pa včeri prvič čekirala Grobniški asvalt, sestavla sva pa skupaj čas 1:55. v mokrem mokrem in 1:42.515 na dirki 600. Gume pa KR spredaj in GP zadaj.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na teh gumah boš odvozil 3 kroge nato pa odletel, ker se bo pregrela. Razen seveda, če boš krožil s časi nad 1:50.

Grobniški vulkanizer mi je povedal, da je rekord na GP Racer 1:35, vprašanje pa je, koliko je nakladal.

Imperator vidim ko sem prebiral toje objave da si ti polnega znanja glede dirkanja sploh pa amorizacije in gum naj te opomnim

da se trša zmes(hard) gume kasneje pregreje kot mehka zmes(soft)!!!!

Res pa je da na Grobniku kot "sam veš" velja za vročo pisto mehka(soft) guma za hladno pisto pa trda zmes(hard)guma

Še nobena guma se ni pregrela v 3 krogih kot ti vele mojster to komentiraš sploh pa ne Qualifier II

Npr. če ti dam splošen primer gume za čas 1.33.xxx asfalt(pista) ima 54 stopinj dirka pa 7 krogov ti D 211 gp 7714(soft) v zadnjih dve

krogih začne drseti ker se počasi začne pregrevati (raslojevat) od nule pa drži maximum!!!

Qualifier II se pa za čas 1.45.xxx nebo pregrela nikoli razen če jo boš 20 krat skuhov na grelcih:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

P.S

Čestitke za čas pod magično mejo brez transponderja :D :D :D

Popravljeno . Popravil SEKAC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imperator vidim ko sem prebiral toje objave da si ti polnega znanja glede dirkanja sploh pa amorizacije in gum naj te opomnim

da se trša zmes(hard) gume kasneje pregreje kot mehka zmes(soft)!!!!

Res pa je da na Grobniku kot "sam veš" velja za vročo pisto mehka(soft) guma za hladno pisto pa trda zmes(hard)guma

Še nobena guma se ni pregrela v 3 krogih kot ti vele mojster to komentiraš sploh pa ne Qualifier II

Npr. če ti dam splošen primer gume za čas 1.33.xxx asfalt(pista) ima 54 stopinj dirka pa 7 krogov ti D 211 gp 7714(soft) v zadnjih dve

krogih začne drseti ker se počasi začne pregrevati (raslojevat) od nule pa drži maximum!!!

Qualifier II se pa za čas 1.45.xxx nebo pregrela nikoli razen če jo boš 20 krat skuhov na grelcih:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

P.S

Čestitke za čas pod magično mejo brez transponderja :D :D :D

No ja, glde qualifier ne vem, ampak jaz se ne bi hecal s cestnimi gumami na Grobniku..

2008 je na štajercih kolega na fazerju 600 fasal higsider na Pilot Power v enem 8-9 krogu.. Vozil je okoli 1.57. Ni bilo neke hude vročine, ker je bilo že septembra, je bil pa topel dan. Jaz sem peljal za njim in pri odpiranju iz Reškega ven mu je sam odžagalo zadek, zagrablo in ga vrglo z motorja. In ni odprl na polno ko je še ležal, ampak potem že fajn pri izhodu, tako da sem se mu jaz v tistem trenutku že konkretno približeval, ker sem na slickih začel prej pospeševat. Skratka manjkalo je za mišji k.., da ga nisem nabasal še jaz. K sreči se je vse končalo samo z polomljenimi plastikami in par praskami. Smo pa potem pregledali gumo in je bila dobesedno stopljena. Bla je kar nekako plavo vijolčna, poleg tega se je pa zdelo, kot da je spustila ven nek sok, ker sploh ni bla normalno nasfalkana, ampak je bila čez kar taka čudna svetleča glazura, potem ko se je guma ohladila.

Zdej ne vem, al je tip mel smolo pa je dobu škart gumo, al pa je blo za Pilot Power (rang Q RR) enostavno preveč 9 krogov na topel dan, četudi niso bili tako hitri. Kakorkoli že, jaz sem to videl na lastne oči, skoraj nabasal in to je zame dovolj, da niti približno ne bi pomislil it na Grobnik z navadnimi gumami. Sej ni nujno da bo kej narobe, ampak če že greš tja, pelješ dol motor, plačaš trening, itd, boš pa ja menda še ene taparve gume gor nataknil in ne po nepotrebnem ogrožal sebe in drugih. Danes pa res ni problem dobit rabljenih gum za male pare od kakšnega, ki se s tem malo resneje ukvarja..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imperator vidim ko sem prebiral toje objave da si ti polnega znanja glede dirkanja sploh pa amorizacije in gum naj te opomnim

da se trša zmes(hard) gume kasneje pregreje kot mehka zmes(soft)!!!!

Ja in? Saj o tem nisem nikjer nič govoril.

Res pa je da na Grobniku kot "sam veš" velja za vročo pisto mehka(soft) guma za hladno pisto pa trda zmes(hard)guma

Še nobena guma se ni pregrela v 3 krogih kot ti vele mojster to komentiraš sploh pa ne Qualifier II

Npr. če ti dam splošen primer gume za čas 1.33.xxx asfalt(pista) ima 54 stopinj dirka pa 7 krogov ti D 211 gp 7714(soft) v zadnjih dve krogih začne drseti ker se počasi začne pregrevati (raslojevat) od nule pa drži maximum!!!

Qualifier II se pa za čas 1.45.xxx nebo pregrela nikoli razen če jo boš 20 krat skuhov na grelcih:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

P.S

Čestitke za čas pod magično mejo brez transponderja :D :D :D

Nikjer ne vidim tvojega časa. Pravijo, da je teorija brez prakse kakor sedlo brez konja.

Bom še letos prilepil čas izmerjen s transponderjem, da boš zadovoljen in ne tako dvomljiv.

Res ne vem zakaj tako sovražno nastrojen govor, saj se očitno v večini stvari strinjava, razen glede pregrevanja cestnih gum.

Želim ti hitro in varno vožnjo še naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

V nedeljo na REHM RACE DAYS..........1.34.3.... :) vse kaže, da letošnjih zastavljenih 1.33.....ne bo :(

Je blo lepo videt 600taka med 1000aki, ki jim štrene meša.:OK:

600 prehitu v komolcu, naslednjič v desnem iz luknje, sam k po ravnm jurjaki uidejo:huh:, a le nekateri:naughty:.

Popravljeno . Popravil gsx750f
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

1.34.6

3.5.2011 štajerski pokal ( YAMAHA R6R , zamenjan izpuh, zobniki, GP 211)

......bo 16. junija 1.33..... ter 1.mesto?? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

19.05.2011 SHELL ADVANCE DAY 2011 osebni rekord 1,31.902

Kaj si pa zadnjič ušpiču dol na Grobniku? :xx: :eek:

Drgač pa sam da si cel!

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

...nevem ce se je za hvalit :) 1:50.876 ...drugic na grobniku (prvic so mi odpovedale zavore in sem odpeljal sam par krogov). aja pa gsxr600 '99 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si pa zadnjič ušpiču dol na Grobniku? :xx: :eek:

Drgač pa sam da si cel!

materjal ni zdržu, dok je tko smo lahko sam veseli!!!!!!!!:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

1m40s80... še osem desetink, pa spolnim osebno željo za v pokoj :)

drgač pa dons fantazija, bliz 15 stopinj, ravno ene tok tud vseh motorjev dol, pa 60 eurčkov za cel dan... sonček, brez oblačka. če kdo ne ve kaj bi za vikend naj gre dol, je del vikend open day od bobota...

(CBR1000 2007, serijska, gume KR medium spredi in GP meduim/hard zadi- glede na to, da sem že rabljene kupu so super delale).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Drugič na grobniku 1:45.663.... zlo zadovoln smile.gif aja z rsv mille 03

1:39:486.....aprilia mille letnik1999.To je bilo 11.9.2011,letos upam da pod 1:39
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!