Skoči na vsebino

Registracija motocikla


Špilferderber

Priporočene objave

Verjetno je bilo vprašanje že kje sproženo, zato se oproščam administratorjem za naslednje vprašanje:

Zanima me konkretna (!) cifra, koliko me bo stala prva registracija (zavarovanje in ostale zadeve) za 1150ccm in za 650 ccm?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je bilo vprašanje že kje sproženo, zato se oproščam administratorjem za naslednje vprašanje:

Zanima me konkretna (!) cifra, koliko me bo stala prva registracija (zavarovanje in ostale zadeve) za 1150ccm in za 650 ccm?

Hvala!

Do informativnega izračuna lahko prideš na:

www.slovenica.si

Klikneš INFORMATIVNI IZRAČUNI, vneseš podatke pa je! :D

LP Jaša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...verjetno je še treba tablce plačat in ostale upravne fore...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 1150 cca 120-130k brez bonifikacije z vsem skupej, za 650 pejt na www.slovenica.si pa poglej kolk je zavarovanje za 750+ccm pa kolk za 500-750ccm, odštej razliko od 120k in maš še to cifro.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

strom, to ti je beseda! hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Zivjo,

pravkar sem brala "pravila" registracije rabljenega motornega kolesa na e-gov.si, sej zgleda fajn in super, se vedno ne vem kaj naj naredim, da bom cimprej vozna.

Namrec, kupujem motor preko trgovca, rabila ga bom zavarovati, registrirati...

Pa bi rada samo par besed vas bolj izkusenih, kaksen je potek tega. K da bi razlagali butlu. Torej kaksen je postopek (najprej zavarovanje, pol registracija, kaj je s tablicami - jih dobim takoj? Kere dokumente, papirje rabim?).

Moj cilj je cimbolj optimizirati stvar, vse urediti v enem dopoldnevu. A se da to narest vse na enem kraju? -

Zavarovanje se najbolj splaca pri Triglavu (naredila sem izracun na AMZS-jevi strani).

Pa ce kdo kaj predlaga, bi bila zelo vesela.

Hvala, hvala in hvala za odgovore!

Se nekaj, katere papirje mi je trgovec ob nakupu rabljenega motorja dolzan dat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabiš overjeno kupoprodajno pogodbo. Če boš kupovala pri trgovcu, potem ta verjetno lahko tudi uredi prepis, če ne greš pa h kakšnemu drugemu komisionarju, lastnik motorja mora biti zraven. Pogodbo overiš na upravni enoti ali pri notarju. Za na tehničnega rabiš overjeno pogodbo, prometno, osebni dokument, morebiten homologacijski kartonček, prvo pomoč za motoriste in pa brezhiben motor. :)

Potem je potrebno samo še zavarovati, kar je pa najbolje da urediš osebno na izbrani zavarovalnici. Preberi si temo zavarovalnice, zadnjih 30-40 strani in pa motosvetovo novico o zavarovanju, če še nisi seznanjena z letošnjimi popusti in ugodnostmi pri zavarovanju.

Če te še kaj konkretnega zanima, vprašaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa Mary kupuje nov motor, pa je zadeva še bolj simpl. Z računom, homologacijskim papirjem, na UE,kjer uredi vse. Lahko pa najprej na zavarovalnico zavarovat. V pol ure končano, če ni gužve. Srečno vožnjo.

Hop, sem pogledal v profil,- a že imaš ER-5?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen je že postopek registracije?

Lansko leto sem deponiral tablico na upravni enoti.

Kaj moram jaz najprej zdaj urediti zavarovanje, potem iti na občino po tablico in potem na tehničnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nakupu rabljenega vozila postopek poteka nekako takole:

- skleni se kupoprodajna pogodba med prodajalcem in kupcem (uredi se prepis, ponavadi pri kakšnem komisijskem prodajalcu vozil);

- kupoprodajna pogodba se overi pri notarju ali na upravni enoti (UE). Overjeni izvod pogodbe dobi kupec.

Pazi: pogodbo se splača overiti na UE, ker stane cca 1,5€, medtem ko pri notarju lahko daš tudi par deset €!!!;

- kupec oz. novi lastnik vozila z overjeno pogodbo najprej zavaruje vozilo!!!;

- šele ko je vozilo zavarovano, greš lahko vozilo registrirat!!! Če je za vozilo potrebni tehnični pregled, moraš pred registracijo uspešno opraviti tudi teh. pregled!!!;

- cene registracije (cestnina, tehnični pregled, tablice) lahko preveriš TU!

izdaja nove prometne pa stane okoli 15€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cau,

se eno vprasanje. Kako je z registracijo novega vozila (tablice) - ali tablice dobis takoj?

Ali lahko takoj pri registraciji reces da zelis registrirati za 6 mesecev? Ali to pomeni, da stroski povezani z registracijo padejo direkt na pol?

Hvala :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko registriraš za 6 mesecev, mislim da je zavarovanje 70% celoletne premije. Torej se ti bolj splača registrirati za celo leto, pa podpišeš za nevračilo... Preberi si temo o zavarovalnicah,- vse piše. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Mene pa zanima ali to drži?

Slišal sem da so zavarovanje, registracijo... za motorje močno znižali prijatel ima chopper 850ccm, kilovatov nevem natančno vendar je zavarovanje in registracija okrog 80€ za celo leto.

Ali to drži?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mene pa zanima ali to drži?

Slišal sem da so zavarovanje, registracijo... za motorje močno znižali prijatel ima chopper 850ccm, kilovatov nevem natančno vendar je zavarovanje in registracija okrog 80€ za celo leto.

Ali to drži?

ja,,zavarovanje je letos cenejše vsaj za 50%...jst osebno sm meu okol 80% popusta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To drži samo morš bonuse prenest od enga drucga člana u stanovanju ni nujno da z motorja, lahko pa tudi preneses s svojega avtomobila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je, če prodajalec pusti registracijo??

So mi v eni trgovini zatrjevali, da naredim samo prepis in prometno na moje ime, zavarovanje pa ostane??

Po mojih dosedanjih izkušnjah z avtomobili je bilo zavarovanje vedno vezano na osebo in ni bilo prenosljivo, tako da ali se voziš z prodajalčevo prometno ali pa zavarovanje na novo. A se je pri motorjih slučajno kaj spremenilo, kaj pravite??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je motor registriran, naredita prepis, ti skleneš novo zavarovalno polico in vplačaš kolikor še manjka do izteka, pošlješ kopijo police prejšnjemu lastniku, da on lahko prekine zavarovanje, pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa nc nism placov samo do izteka, dobil sem smo popust ker zavarovalna premija ni bila vrnjena prejsnemu lastniku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa nc nism placov samo do izteka, dobil sem smo popust ker zavarovalna premija ni bila vrnjena prejsnemu lastniku

Koliko si plačal za zavarovanje??? nič???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa nc nism placov samo do izteka, dobil sem smo popust ker zavarovalna premija ni bila vrnjena prejsnemu lastniku

Pol si se vozil s polico prrejšnjega lastnika? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

en vprašanje

jst sm že neki cajta študeru da bi si zamenu tablco za lj zare

pa nikol ni blo potrebe

no zdej pa je pršu cajt, ker sm jo zgubu v puli(al pa mi jo je kdo spizdu)

no pa je postal problem ker je ta registracija (lj zare) zasedena

če pa daš številko zravn pa se morš neki kao zment z lastnikom originala

aja pa kolk stane če grem po naročilu naredit tablco :unsure:

no, rabu bi odgovore ker dolg se ne bom mogu več brez vozt :unsure:

tenks unim k bojo odgovoril :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi, da je taka tablca 3X ali pa 5X dražja od navadne... Vglavnem ''nekaj''krat dražja. Osebno mislim, da je to malo nepotreben strošek, ker itak nimaš registrske zaradi sebe na motorju... Pa če nardiš pizdarijo si vsak cepec lahko zapovne tvojo registrsko pa te prijavi...

Rajši šparej za večji motor ;) ...bo prišel čas... brez skrbi... tudi zate!

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9x cena navadne, tako meni povedal na naši UE.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!