Skoči na vsebino

Kateri Chopper priporočate glede na vaše izkušnje v praksi


bodisa

Priporočene objave

Hej!

Sem v veliki dilemi kateri motor si naj kupim. Gledam motorje v kategoriji chopperjev in sicer predvsem modele: Yamaha Drag Star Classic (al 650 al pa 1100 ccm), Honda Shadow 750, Suzuki Intruder C800 in pa Kawasaki Vulkan 900 Classic. Cene so nekje primerljive, vse okrog 7.300 €. Pa se je težko odločiti, sploh ker nobeden od kolegov nima motorja in prodajalci navijajo zgolj za svojo znamko.

Ko primerjaš tehnične podatke vidiš razliko le v tem, da sta obe Yamahi zračno hlajeni, dočem imajo ostali modeli vodno hlajenje. Kaj je boljše in kaj ne, bi bilo težko reči. No danes je eden izmed prodajalcev svetoval bolj vodno hlajene motorje, ker so baje bolj tihi in da se motor ne pregreva, če greš na dolgo turo. Pa seveda glede zavor izstopata Yamaka 1100 in Kawasaki 900, ker imata tako spredaj kot zadaj disk, dočem ostali trije modeli zajemajo disk-boben. Vizualno so si zelo podobni med sabo, edino Honda ima samo en auspoh, ostali pa kao dvojnega. Preizkus vožnje v praksi pa še ni bil izveden.

Mogoče mi bodo vaši nasveti iz prakse malce pripomogli k boljši izbiri pri nakupu. Kaj mi torej priporočate.

Pa v naprej lepa hvala za vsak dober nasvet! :OK:

Ciao.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. uporabi iskalnik, vprašaj v temah kot so pomoč pri nakupu motorja, itd itd

2. rajši kupi močnejši čoper, ker boš 650 kubični čoper hitro prerastel, sploh pri vožnji v dvoje bo prešvoh (če pa si popoln začetnik pa ti to odsvetujem, rajši kupi kaj manj, se dobro navadi in potem menjaj)

3. pri hiši imamo xvs 1100 drag star, ti motorji se čeprav so zračno hlajeni, pri vožnjah nič ne pregrevajo,... če te zanima nakup, mi pošlji pm, mogoče bi ga ata celo prodal ker razmišlja o drugi zvrsti motorjev

4. :rtfm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tvojem mestu bi vzel, seveda med to izbiro, kawasaki. Drugače pa sigurno moto guzzi al pa harleja. Ne vem pa, zakaj kupuješ čoperja pa hočeš, da ni glasen??? Kaj je s to mladino danes.... :hmm: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej!

Sem v veliki dilemi kateri motor si naj kupim. Gledam motorje v kategoriji chopperjev in sicer predvsem modele: Yamaha Drag Star Classic (al 650 al pa 1100 ccm), Honda Shadow 750, Suzuki Intruder C800 in pa Kawasaki Vulkan 900 Classic. Cene so nekje primerljive, vse okrog 7.300 €. Pa se je težko odločiti, sploh ker nobeden od kolegov nima motorja in prodajalci navijajo zgolj za svojo znamko.

Ko primerjaš tehnične podatke vidiš razliko le v tem, da sta obe Yamahi zračno hlajeni, dočem imajo ostali modeli vodno hlajenje. Kaj je boljše in kaj ne, bi bilo težko reči. No danes je eden izmed prodajalcev svetoval bolj vodno hlajene motorje, ker so baje bolj tihi in da se motor ne pregreva, če greš na dolgo turo. Pa seveda glede zavor izstopata Yamaka 1100 in Kawasaki 900, ker imata tako spredaj kot zadaj disk, dočem ostali trije modeli zajemajo disk-boben. Vizualno so si zelo podobni med sabo, edino Honda ima samo en auspoh, ostali pa kao dvojnega. Preizkus vožnje v praksi pa še ni bil izveden.

Mogoče mi bodo vaši nasveti iz prakse malce pripomogli k boljši izbiri pri nakupu. Kaj mi torej priporočate.

Pa v naprej lepa hvala za vsak dober nasvet! :OK:

Ciao.

Si se že odločil za kak namen bo motor ? Čoper za potovanja načelno ni najboljša izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem pa, zakaj kupuješ čoperja pa hočeš, da ni glasen??? Kaj je s to mladino danes.... :hmm: :lol:

Meni je važen feeling in seveda način vožnje na chopperju, ne pa da je motor glasen in te slišijo vsi že 1 km prej in kasnej. Ni mi to finta. Mogoče enim je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo še pobrskaj po tujih forumih in iskušnjah lastnikov, ki so prevozili veliko km...dobiš najbolj realno sliko, potem sprobaš izbran motor in če ti ustreza kupiš...in tako sem izbral jaz in ni mi žal, pač cenim kvaliteto in zanesljivost itd

(je pa res, da se zračno hlajenim rahlo pregreva zadnji cilinder in čez čas začne žret olje :blink: )

uspešen nakup.

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej!

Sem v veliki dilemi kateri motor si naj kupim. Gledam motorje v kategoriji chopperjev in sicer predvsem modele: Yamaha Drag Star Classic (al 650 al pa 1100 ccm), Honda Shadow 750, Suzuki Intruder C800 in pa Kawasaki Vulkan 900 Classic. Cene so nekje primerljive, vse okrog 7.300 €. Pa se je težko odločiti, sploh ker nobeden od kolegov nima motorja in prodajalci navijajo zgolj za svojo znamko.

Ko primerjaš tehnične podatke vidiš razliko le v tem, da sta obe Yamahi zračno hlajeni, dočem imajo ostali modeli vodno hlajenje. Kaj je boljše in kaj ne, bi bilo težko reči. No danes je eden izmed prodajalcev svetoval bolj vodno hlajene motorje, ker so baje bolj tihi in da se motor ne pregreva, če greš na dolgo turo. Pa seveda glede zavor izstopata Yamaka 1100 in Kawasaki 900, ker imata tako spredaj kot zadaj disk, dočem ostali trije modeli zajemajo disk-boben. Vizualno so si zelo podobni med sabo, edino Honda ima samo en auspoh, ostali pa kao dvojnega. Preizkus vožnje v praksi pa še ni bil izveden.

Mogoče mi bodo vaši nasveti iz prakse malce pripomogli k boljši izbiri pri nakupu. Kaj mi torej priporočate.

Pa v naprej lepa hvala za vsak dober nasvet! :OK:

Ciao.

Kupi motor kakšen nacked ne pa kup železa,ki se ga boš hitro naveličal sploh,če misliš res z njim potovati.Čoperji sploh niso več tako aktualni,če pa že potem edino Harlej za "šminko" nikakor pa ne za potovanja!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawasaki. Sem imel prej par let VN800Classic. Same pohvale, razen da je bil v najvišjem zavarovalnem razredu (kar pa je pri zdajšnjem sistemu v spodnji polovici :worship: ). VN900 pa ima jermen (skorajda ni vzdrževanja), tudi zadaj disk, direktni vbrizg, ploščadi za noge serijsko,... Torej še boljši, kot 800. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma chopperji so mi že všeč odmalega in že vedno sem ga hotel imeti. Z njim bi se v poletnih mesecih vozil v službo, ki je kakšnih 15 km od mojega doma, pa s punco ob vikendih na kakšen krajši izlet. Pa na kakšno turo do prijateljev na obisk. In to je to. NIsem zaenkrat planiral nekih daljših potovanj, čeprav ta možnost tudi ni izključena (mogoče kdaj kakšno leto na morje?!). In to je v bistvu to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak kot sem že prej povedal. Bil sem v raznih trgovinah za različne motorje. Vsak prodajalec vleče na svoj mlin. Sem pa od serviserja slišal, da je baje ravno za Kawasakije problem dobiti rezervne dele, dočem jih za Honde in Yamahe imajo vedno na zalogi, ker je teh motorjev v RS največ. Po nekih statistikah bi naj bile najbolj prodajane Honde. Meni osebno je vizualno bolj všeč motor z dvema auspuhoma in široko stopalko za menjavanje prestav in zavoro, kot pa tista ozka stopalka, ki je serijsko montirana na Hondah. Samo eno je kaj mi je všeč, drugo pa kaj je pravzaprav praktično pri vožnji, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Nekaj mojih malenkostnih predlogov. Vzemi motor z večjo kubaturo ,ker menim ,da bi ti pri vožji v dvoje bolj koristil. Pravtako naj bo vodno hlajen, ne pusti se prepričati ,da je zračno pravtako dobro, ker ni. Kar se pa tiče dobavljivosti delov je pa tako ,da se ti motorji ne kvarijo kot ostali, čeprav se tudi, sam imam Kawasakija pa z dobavljivostjo delov nisem imel težav.

Aja pa še to vozi tisto kar ti je všeč ne pa tisto kar, je moderno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno Wirago XV 750 ker je edini pravi čoper.So pa zelo redki. Če si dosti hiter lahko kupiš mojega letnik.95

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne da bi kritiziral, ampak za enako ceno dobiš 1100, če že hočeš Virago... Samo možakar kupuje novo.

Vsi iz izbora so dobri.Kawasaki ima jermen, Honda kardan, Dragstar 1100 spredaj dva diska,... Vsak ima kakšno prednost pred ostalimi. Slabega pa med njimi ni. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HD Heritage softail classic. Mislim da nista, ne HD niti Magna v izboru, ki ga je podal Bodisa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma chopperji so mi že všeč odmalega in že vedno sem ga hotel imeti. Z njim bi se v poletnih mesecih vozil v službo, ki je kakšnih 15 km od mojega doma, pa s punco ob vikendih na kakšen krajši izlet. Pa na kakšno turo do prijateljev na obisk. In to je to. NIsem zaenkrat planiral nekih daljših potovanj, čeprav ta možnost tudi ni izključena (mogoče kdaj kakšno leto na morje?!). In to je v bistvu to.

Za tako vožnjo je vsak motor dober - potovanja je mišljeno do Maroka pa nazaj v 12 dneh ali pa kaj takega. Pa vem da je en motosvetovec z 1100 drag starom prepotoval celo evropo tak da se vseeno da!!!

1. ...baje ravno za Kawasakije problem dobiti rezervne dele...

2. ...Samo eno je kaj mi je všeč, drugo pa kaj je pravzaprav praktično pri vožnji, a ne?...

1. Ni problem za kawe - vedno dobiš in prav tako takoj (kaki Italjani al pa Korejci so pa res problematični!!!)

2. Itak da nabaviš motor ki ti je bolj všeč - mal že pogledaš kake specifikacije ima (men ki sem prodal drag starja zaradi preslabih bremz več ne pride na misel da kupim čoperja z zgolj enim malim diskom spredi in bobnom zadi - zato drag 1100 ali kawa vn 900 dosti boljše) . In za takšne vožnje je po mojem vseeno ali je zračno ali vodno hlajeno. Važno da ti je res všeč - to je itak bistvo čoperja!!! Res pa ne kupuj starih virag ali drag star 650 k virago se ne pelje kot si človek želi, 650 bo pa prešvoh po 10dneh!!!

ajd pa užitkarske kilometre

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tep če sm prov zastopu so ti všeč kruzerji :worship:

če nimaš 0 predznanja je brez veze da kupš DS 1100 ker je čist pretežk

če boš hotu spet preveč divjat DS650 spet ni zate

pol HD so predraga fora

shadow-ka pravš da premale stopalke

no pol pa maš še kawasakija, katerga pa ljudje dost hvaljo

odloč se sam

:krneki: :krneki: :krneki: :krneki: :krneki: :krneki: :krneki: :krneki: :krneki: :krneki: :krneki: :krneki: :krneki: :krneki: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je važen feeling in seveda način vožnje na chopperju, ne pa da je motor glasen in te slišijo vsi že 1 km prej in kasnej. Ni mi to finta. Mogoče enim je...

aha, čoperji so pa ful tihe zadeve. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne da bi kritiziral, ampak za enako ceno dobiš 1100, če že hočeš Virago... Samo možakar kupuje novo.

Vsi iz izbora so dobri.Kawasaki ima jermen, Honda kardan, Dragstar 1100 spredaj dva diska,... Vsak ima kakšno prednost pred ostalimi. Slabega pa med njimi ni. :yea1:

Kupil sem tistega kateri je med dobrimi, najboljši :worship: , je pa res ,da nisem pozornosti namenjal stopalkam! :naughty:

ampak honda je le honda :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem tistega kateri je med dobrimi, najboljši :worship: , je pa res ,da nisem pozornosti namenjal stopalkam! :naughty:

ampak honda je le honda :winkiss:

V čem je prednost pred drag starjem??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čem je prednost pred drag starjem??

preveri malo teste in iskušnje po svetu ......če pa misliš na drag starja 650 je primerjava ista kot drag star 250 in 650..že enkrat ugotovljeno na tem forumu :rolleyes:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno ti priporocam Kawasaki VN 900 Classic.

Ze 800, ki sem ga imel kot prvi motor je bil zelo :OK: tanov pa glede na to,

da ima jermen namesto ketne in zadaj disk namesto bobna mora biti zakon.

Ce imas pa dosti denarja pa HD RoadKing Classic :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragstar 1100 je zelo dober motor, jaz bi ti ga priporočil. Imel sem 650, pa je bil prešvoh, kolega ima 1100 in je zelo zadovoljen. Naj te teža motorja ne moti, ko se začnejo premikati, so okretni kot mopedi.

Da čoper ni za daljša potovanja? Neumnost, s prtljažnikom in stranskimi torbami imaš prtljage ogromno, nič manj kot na kakšni potovalni enduri, pa še težišče je veliko nižje, kar se ZELO pozna na voznih lastnostih. Edino cestak ni ravno delan za potovanje. Če ne verjameš, si oglej moj letošnji album iz Grčije. Nazaj sem celo pripeljal spominke, nekaj piksen piva in olivno olje.

Pa srečno roko pri izbiri, navsezadnje se boš vozil ti in ne mi, ki ti dajemo nasvete in 'nasvete'.

LP, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!