Skoči na vsebino

problem PO prodaji motorja


barbie

Priporočene objave

Lep pozdrav vsem!

Sem nova uporabnica, ki se je zatekla na ta forum v upanju, da najdem rešitev z vašimi predlogi ali izkušnjami!

Brat je pred mesecem dni v komisijski prodajalni (Krško) zamenjal svojo Hondo Transalp (l.05) za Yamaho Fazer (l.05). To se je zgodilo na soboto, s tem, da je bila urejena le kupo-prodajna pogodba. V ponedeljek pa je prodajalec motor že preprodal, brez da bi novi lastnik uredil zavarovanje. Sedaj se oba izgovarjata, da je bilo tako dogovorjeno (torej: da je moj brat dovolil, da se novi lastnik vozi z njegovo zavarovalno polico), kar je popolni non-sense!!

V upanju, da se bodo stvari rešile s pogovorom se je vse skupaj zavleklo do danes. Bratu tako grozi kazen, ker ni pravočasno uredil papirje plus nenehen strah, da novi lastnik naredi kako "pizd...jo", medtem, ko lastništvo ni urejeno.

Imate morda kakšne izkušnje ali predloge. Morda kdo pozna gospoda iz Kranja, ki je pred mesecem kupil črno Transalp-ko v Krškem (verjetno ima še vedno KK tablice) in bi ga uspel prepričati naj vendarle registrira motor nase in vrne kopijo police?

Hvala za odgovore.

Čau! Barbara

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm če se ne motim je bilo nekaj podobnega že nekje opisano. Bo treba mal pobrskat.

Uh, pa sm gledala. Očitno nisem našla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem!

Sem nova uporabnica, ki se je zatekla na ta forum v upanju, da najdem rešitev z vašimi predlogi ali izkušnjami!

Brat je pred mesecem dni v komisijski prodajalni (Krško) zamenjal svojo Hondo Transalp (l.05) za Yamaho Fazer (l.05). To se je zgodilo na soboto, s tem, da je bila urejena le kupo-prodajna pogodba. V ponedeljek pa je prodajalec motor že preprodal, brez da bi novi lastnik uredil zavarovanje. Sedaj se oba izgovarjata, da je bilo tako dogovorjeno (torej: da je moj brat dovolil, da se novi lastnik vozi z njegovo zavarovalno polico), kar je popolni non-sense!!

V upanju, da se bodo stvari rešile s pogovorom se je vse skupaj zavleklo do danes. Bratu tako grozi kazen, ker ni pravočasno uredil papirje plus nenehen strah, da novi lastnik naredi kako "pizd...jo", medtem, ko lastništvo ni urejeno.

Imate morda kakšne izkušnje ali predloge. Morda kdo pozna gospoda iz Kranja, ki je pred mesecem kupil črno Transalp-ko v Krškem (verjetno ima še vedno KK tablice) in bi ga uspel prepričati naj vendarle registrira motor nase in vrne kopijo police?

Hvala za odgovore.

Čau! Barbara

Verjetno se je to dogodilo v trgovini MOTO HIT,jaz sem snel dol tablice in prometne jim nisem pustil ,ko so mi prodajali motor,glih zaradi takih štorij.Bo treba kar do njega stopit (KRANJ)

Popravljeno . Popravil mir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz zato najraje pri prodaji motorja VEDNO(vsaj do zdaj),...popolnoma odjavim motor iz prometa,seveda ko je kupec ze dal denar in sma naredila kupo-prodajno pogodbo,...jaz odjavim iz prometa in zavarovanje prekinem,dobim razliko ven,njemu pa samo odjavleno prometno in potrjeno kupo-prodajno in je to to...najhitrejsa resitev,...kolko je meni znano,...tudi nazadnje pri prodaji oz menjavi v trgovini sem jaz popolnoma odjavil motor in jim dal odjavleno prometno,ter potrdilo iz socialne(mladoletnost)...odpeljal drug motor in ga na novo registriral....

tako da v tvojem primeru je res najbolje it osebno do kupca,ter mu vzet tablce in prometno,uredis to in mu odjavleno das nazaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pa je dolžan narest prepis..drgač pa prijavi na policijo da tega noče nardit in naj se oni s tem ubadajo..

pa še trgovcu zagrozi z zakonom o varstvu potrošnikov, pa kakšne so njegove dolžnosti..se bo hitr usral pa zrihtal stvar..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta v MotoHitu je itak....ah da ne komentiram :rolleyes:

Drugače se pa strinjam z bikerom.....po pravni poti....najbolj elegantno.

Sam ta kupec je pa tudi kreten od človeka...ne morem drugega rečt....ker ne uštima teh stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta v MotoHitu je itak....ah da ne komentiram :rolleyes:

Morebiti se bom odločil za nakup pri motohitu, bil bi hvačežene za kakšne informacije o trgovini/prodajalcu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je kupec kreten???

Saj mu drugi placujejo zavarovanje, po moznosti se kako kazen na radarju......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Provokator: Če gledam iz tvojega stališča je iznajdljiv človek.

Če gledam pa iz mojega stališča, je pa kreten. Pač preziram ljudi, ki na takšen ali podoben način izkoriščajo poštenost drugih.

Zaradi takšnih in jemu podobnih, vse manj vrjamem ljudem.

Vendar to ne spada v to temo.

2Dmax: Na mene pač ni naredil vtisa. Dalje pa ne mislim ogovarjat.... Saj je vsaj 50% preprodajalcev enakih (razumljivo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podoben primer: LINK

Nisem šel vsega prebirati mogoče pa najdeš med odgovori kakšno idejo za rešitev.

L.P.

Hvala KeC!

Po moje bo treba tri "omare" vzet sabo, it do tipa iz MotoHita, da bo dal podatke in nato poiskat Kranjčana. Ne bo šlo drugače. Potem pa še pravno malce pritisniti na prodajalca iz MH. Nedvomno je trgovina s tako storitvijo obligirana da posle pelje pravno korektno. Zato se pač obračamo nanje!! V dobri veri!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta v MotoHitu je itak....ah da ne komentiram :rolleyes:

Drugače se pa strinjam z bikerom.....po pravni poti....najbolj elegantno.

Sam ta kupec je pa tudi kreten od človeka...ne morem drugega rečt....ker ne uštima teh stvari.

Normalno si vsak čim prej želi bit pravi lastnik - tu se vsi strinjamo. Navsezadnje bo on ostal brez motorja in povrnitve stroškov iz naslova zavarovanja, če se razbije. Po drugi strani je pa res fino, da ti nekdo drug plačuje eventuelne kazni (upam, da do tega ne bo prišlo).

Me pa hudo jezi luknja, ki dovoljuje tako mešetarjenje. Na primer: ta moment je motor registriran na brata, vendar vseeno ni lastnik vozila ... torej ni ne "krop ne voda"... motor je nikogaršnji, čeprav je sklenjena kupoprodajna pogodba.

Ko smo se obrnili na policijo po nasvet se je izkazalo, da bi moral moj brat celo plačati kazen (bivših 140.000), ker ni v zakonskem roku 8.dni, uredil lastništva - če bi bil z naše strani sprožen postopek. A je to fer?!? Totalna zmešnjava!!!

Vsega tega prej ne veš, dokler nisi pahnjen v situacijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala KeC!

Po moje bo treba tri "omare" vzet sabo, it do tipa iz MotoHita, da bo dal podatke in nato poiskat Kranjčana. Ne bo šlo drugače. Potem pa še pravno malce pritisniti na prodajalca iz MH. Nedvomno je trgovina s tako storitvijo obligirana da posle pelje pravno korektno. Zato se pač obračamo nanje!! V dobri veri!

Ja ne vem, če bodo pomagale "omare" :grrr . Je doma zelo blizu Bohor-ja (če ti to kaj pomeni) :xx:

Sicer ni lepo to naredil, vendar je tudi od tebe brat en bizgec. Bo treba it kr osebno do kupca po tablice in prometno. Je enkrat imela moja bivša pizdarije zarad takih stvari, ker so se eni mulci počli, tko da se ni za špilat. Ne vem kako si predstavljaš, kaj bo, če bo ta kupec naprej prodal motor.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gledam pa iz mojega stališča, je pa kreten. Pač preziram ljudi, ki na takšen ali podoben način izkoriščajo poštenost drugih.

ja, ja, saj ti dam prav.....

moja izjava je bila misljena bolj provokativno.

Jaz vem, da bi ga poiskal.

V skrajnem primeru bi moped nalozil na prikolico in ga odpeljal.

Ali pa bi mu vsaj tablico drapnil z mopeda.

Najbolj elegantna moznost pa je, da gres na obcino, prijavis izgubo prometne in tablice, jih preklices, dobis nove papiruse in tablico, ko jih imas, moped odjavis in o tem obvestis sedanjega voznika mopeda.

Pa bo se kako hitro prisel k tebi in te prosil, da naredita prepis. Pa cim prej bi to naredil, kajti po koncu motoristicne sezone bo prepozno.

Sicer pa bo prisel najkasneje takrat, ko bo treba mopedu podaljsati registracijo........

Kar pa se tice kazni, ki grozi tvojemu bratu, ker ni naredil prepisa v osmih dneh, pa bom rekel samo eno:

ignorancia iuris nocet

pa LP

PS:

koliko mi das, da ti zrihtam zadevo???

Popravljeno . Popravil Provokator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedvomno je trgovina s tako storitvijo obligirana da posle pelje pravno korektno. Zato se pač obračamo nanje!! V dobri veri!

Hmnja, a je bilo kaj pravno nekorektno? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako si predstavljaš, kaj bo, če bo ta kupec naprej prodal motor.

Verjetno namerava ravno to (v principu nikoli ne bo "lastnik"), če hoče kaj zaslužiti pri prodaji, ne sme imeti še dodatnih stroškov s prepisom in zavarovanjem.

lp

Franc

ps. če imaš kupoprodajno pogodbo oz. kakršno koli drugo pogodbo ti kazni za prometne prekrške ni potrebno plačevati, ker imaš dokaz kdo ima vozilo v posesti.

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če imaš kupoprodajno pogodbo oz. kakršno koli drugo pogodbo ti kazni za prometne prekrške ni potrebno plačevati, ker imaš dokaz kdo ima vozilo v posesti.

kupoprodajna pogodba je samo list papirja, ki ni vreden skoraj nic, dokler ni overjen.

Prodajalec pa je dolzan narediti prepis in ne napisati kupoprodajno pogodbo.....

Tako, kot si dolzan imeti veljavno voznisko dovoljenje ustrezne kategorije in ne kar eno voznisko dovoljenje.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že v osnovi je naredil napako,

zamenjal dober motor za fejzerko... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupoprodajna pogodba je samo list papirja, ki ni vreden skoraj nic, dokler ni overjen.

Prodajalec pa je dolzan narediti prepis in ne napisati kupoprodajno pogodbo.....

Tako, kot si dolzan imeti veljavno voznisko dovoljenje ustrezne kategorije in ne kar eno voznisko dovoljenje.....

Sej pogodba je overjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmnja, a je bilo kaj pravno nekorektno? :whistle:

Na primer to, da je trgovina preprodala motor, ki sploh še ni bil v njeni lasti. Kupoprodajno pogodbo je brat prinesel overjeno šele v ponedeljek... takrat motorja NI bilo več v prodajalni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ja, saj ti dam prav.....

moja izjava je bila misljena bolj provokativno.

Jaz vem, da bi ga poiskal.

V skrajnem primeru bi moped nalozil na prikolico in ga odpeljal.

Ali pa bi mu vsaj tablico drapnil z mopeda.

Najbolj elegantna moznost pa je, da gres na obcino, prijavis izgubo prometne in tablice, jih preklices, dobis nove papiruse in tablico, ko jih imas, moped odjavis in o tem obvestis sedanjega voznika mopeda.

Pa bo se kako hitro prisel k tebi in te prosil, da naredita prepis. Pa cim prej bi to naredil, kajti po koncu motoristicne sezone bo prepozno.

Sicer pa bo prisel najkasneje takrat, ko bo treba mopedu podaljsati registracijo........

Kar pa se tice kazni, ki grozi tvojemu bratu, ker ni naredil prepisa v osmih dneh, pa bom rekel samo eno:

ignorancia iuris nocet

pa LP

PS:

koliko mi das, da ti zrihtam zadevo???

S tole latinščino si me pa "dobil" :?

drugače mi je pa ZZZZEEEEELLLLLOOOOOO všeč tvoja ideja o preklicu. tole mislim, da bomo pa sprobali!

da bi motorin naložili in odpeljali, pa ne gre, ker nimamo podatkov o tem kupcu... MotoHit jih ne da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tole latinščino si me pa "dobil" :?

drugače mi je pa ZZZZEEEEELLLLLOOOOOO všeč tvoja ideja o preklicu. tole mislim, da bomo pa sprobali!

da bi motorin naložili in odpeljali, pa ne gre, ker nimamo podatkov o tem kupcu... MotoHit jih ne da.

Pravno pomoč in to hitro. Če brat še ni oddal overovljene kupoprodajne pogodbe potem komisionar še ni bil lastnik in ne bi smel prodati motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!