Skoči na vsebino

problem PO prodaji motorja


barbie

Priporočene objave

Če pogodba še ni bila overovljena je torej bil motor ukraden.

ma, tako daleč se nebi spuščala.

v soboto ga je pustil v trgovini, ponedeljek dopoldan je bil preprodan, popoldan pa je dobil overjeno pogodbo. gre se za razliko parih ur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej jaz ti svetujem, da nehate komplicrati z odjavami, ker kot vidiš se stvari hitro zakomplicirajo in se lahko nabaše še kakšna kazen, in čimprej poiščete strokovno (pravno) pomoč!

V svojem poklicu sem že večkrat doživel, da je kdo lepo poslušal kaj so mu sosedi in prijatelji govorili, da lahko gradi. Potem pa seveda jok in stok, ko je prišla gradbena inšpekcija z odločbo o rušitvi. Daj obrnite se na strokovnjaka za te zadeve! Tukaj so lahko zanimive ideje ampak še vedno je vse skupaj kar tako malo naokoli čvekanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......pa dajte pred prodajo malo vprašat, kdo (prodajalec/kupec) ima kaj za uredit (prepis/overovitev.....), ker se zadeve kar naprej spreminjajo......

drugače pa internetni iskalniki in MS delajo čudeže B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej jaz ti svetujem, da nehate komplicrati z odjavami, ker kot vidiš se stvari hitro zakomplicirajo in se lahko nabaše še kakšna kazen, in čimprej poiščete strokovno (pravno) pomoč!

V svojem poklicu sem že večkrat doživel, da je kdo lepo poslušal kaj so mu sosedi in prijatelji govorili, da lahko gradi. Potem pa seveda jok in stok, ko je prišla gradbena inšpekcija z odločbo o rušitvi. Daj obrnite se na strokovnjaka za te zadeve! Tukaj so lahko zanimive ideje ampak še vedno je vse skupaj kar tako malo naokoli čvekanja.

Ti dam prav!

Temo sem odprla pa ravno po pogovoru z odvetnico iz zavarovalniške hiše... njena rešitev: "Preostane vam edino, da počakate da se izteče registracijsko obdobje, potem bo novi lastnik potreboval prepis za obnovitev registracije."

Tu iščem le alternative oziroma izkušnje koga, ki je to morda že dal skozi.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj kec tudi ima prav.......

ampak jaz bi vseeno probal s preklicem in odjavo.

Saj uradno je se vedno lastnik tvoj brat in ga torej lahko odjavi.

Druga moznost pa je, da zapise svojo zgodbo na list papirja, ga razmnozi in razdeljuje pred prodajalno.......

me zanima reakcija v trgovini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti dam prav!

Temo sem odprla pa ravno po pogovoru z odvetnico iz zavarovalniške hiše... njena rešitev: "Preostane vam edino, da počakate da se izteče registracijsko obdobje, potem bo novi lastnik potreboval prepis za obnovitev registracije."

Tu iščem le alternative oziroma izkušnje koga, ki je to morda že dal skozi.

Hvala.

To je pač pravnica s podorčja zavarovalništva, najdi nekoga, ki dobro pozna upravne postopke. Če res nujno rabiš, ti lahko posredujem eno telefonsko, nekoga ki se s tem ukvarja že ohoho časa. Preko PM seveda pa upam, da ni na dopustu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po toči je zvoniti prepozno ..... Seveda je edino pametno ob prodaji zadržat polico in prometno ter motor odjavit.

V dani situaciji je res težko biti pameten. Osebno mislim, da sta dve možnosti:

- dogovor s (pre)prodajalcem, saj je on naveden kot kupec na kupoprodajni pogodbi (kot jaz razumem situacijo), in naprej s končnim kupcem;

- v kolikor se ne gre dogovorit, pa preverit možnost prijave na policiji.

Srečno pri reševanju zagate.

Podobne iskušnje imam, z razliko da so bili vsi kupci pošteni in so sami vozilo odjavili in prijavili na svoje ime.

PS: KAj pa prijava izgubljenega prometnega in zavarovalne police??? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pa je dolžan narest prepis..drgač pa prijavi na policijo da tega noče nardit in naj se oni s tem ubadajo..

pa še trgovcu zagrozi z zakonom o varstvu potrošnikov, pa kakšne so njegove dolžnosti..se bo hitr usral pa zrihtal stvar..

Ja jz bi naredila isto.. imaš pravice kot vsi drugi potrošniki. Če se ne da zmenit lepo pa preko policije!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pač pravnica s podorčja zavarovalništva, najdi nekoga, ki dobro pozna upravne postopke. Če res nujno rabiš, ti lahko posredujem eno telefonsko, nekoga ki se s tem ukvarja že ohoho časa. Preko PM seveda pa upam, da ni na dopustu.

Bova poskusila sama zaenkrat. Če bo pa nuja te pa kontaktiram PM!

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti dam prav!

Temo sem odprla pa ravno po pogovoru z odvetnico iz zavarovalniške hiše... njena rešitev: "Preostane vam edino, da počakate da se izteče registracijsko obdobje, potem bo novi lastnik potreboval prepis za obnovitev registracije."

Tu iščem le alternative oziroma izkušnje koga, ki je to morda že dal skozi.

Hvala.

Jaz sem pred leti prodal avto (registriran, z vsemi dokumenti ampak nevozen- razbit). Kupca nisem videl nikoli več, po dveh letih se je prikazal "en tretji", ki mu ga ni uspelo registrirat (v vmesnem času pa so bili očitno bolj iznajdljivi in jim je tudi to uspelo). V vsem tem času sem imel "probleme" s policaji samo enkrat, ko je "genij" zaparkiral dostavo (so bili čisto zadovoljni s pogodbo in jih nisem videl nikoli več). Kakšnih resnih problemov nisem imel ampak kaj takega prav gotovo ne bom več ponovil, vsaka šola je za nekaj dobra.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred leti prodal avto (registriran, z vsemi dokumenti ampak nevozen- razbit). Kupca nisem videl nikoli več, po dveh letih se je prikazal "en tretji", ki mu ga ni uspelo registrirat (v vmesnem času pa so bili očitno bolj iznajdljivi in jim je tudi to uspelo). V vsem tem času sem imel "probleme" s policaji samo enkrat, ko je "genij" zaparkiral dostavo (so bili čisto zadovoljni s pogodbo in jih nisem videl nikoli več). Kakšnih resnih problemov nisem imel ampak kaj takega prav gotovo ne bom več ponovil, vsaka šola je za nekaj dobra.

lp

Franc

Aha... fino da vem tole s pogodbo. Ko sem se pogovarjala s policajem namreč tega ni omenil... pa je dober prijatelj. Tudi dva, ki jih imamo v bližnjem sorodstvu sta bila skopa z informacijami. Vsi pa so vedeli, da lahko plača kazen, ker ni uredil prepisa!! :)

"Ta mali" pride jutri in bo šel še enkrat v Krško. Na upravni enoti pa (off record) sugerirajo, da naj se nekak pride do novega lastnika in se ga prepriča.

Brumer! Tema drugače ni bila načeta, da bi se kogarkoli etiketiralo z oslom. Naj povem, da nama postopki niso neznanka... gre se za splet okoliščin, ki pa ji je botrovala človeška naivnost ali pa morda "oslovska dobrota" po tvoji definiciji. Sedaj ko smo pač pahnjeni v situacijo pa jo je treba rešiti.

Hvala vsem za sodelovanje. Nenazadnje sem le izvedela nekaj novega.

Javim, kako se bo izteklo!

Pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jas sem kupil 4 oz (jas in prijatelji) motorje pri motohitu do sedaj še nobenih problemov.vsi motorji so bili odjavljeni :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jest sm mev problem ko sem prodal APN6. Jest sm motor odjavil in naredil prepis. Kmalu je fant motor prodal naprej. Cez 2 mesca me kliče neka 3ja oseba, kao da mi bo poslov eno pogodbo k ni overovlena, da bi jest overovu pa da prometno dovoljenje ma pogodba se je pa kao izgubila. Jest sm mu rekel da ma papirje fant kateremu sm prodal motor in nej z njim ureja zadeve. Je rekel da ga bo poklicov. In pol cez 14 dni dobim pogodbo na kateri je pisalo da sm jest prodal motor tej 3ji osebi. Pol sm pa jest pogodbo vrgel u koš pol sm mu pa poslal use kopije (pogodbo in listek o poslani pošiljki) in mu napisal nej ne dela pogodb na moj ime. In zdej sm končno zadevo rešil, motor pa bi tako lahko prodal 2x :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!