Skoči na vsebino

Varadero srečanje


sayo

Priporočene objave

Ja samo če boš zaprl desno, se ti po moje lučka za rezervo ne bo prižgala. In če boš v stresu pozabil na zaprto pipico, boš imel podobno zgodbo kot Orange. :yea1:

Zato je desna "neprikladno" nameščena in senzor za lučko je tudi na tej strani. Vse z razlogom! Honda!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato je desna "neprikladno" nameščena in senzor za lučko je tudi na tej strani. Vse z razlogom! Honda!!!!!

Neprikladno če jo hočeš ti odpret. Če pa sam demontiraš rezervoar, se ti ob trku v rolbare hiro sama odpre. Men je uspelo kar dvakrat oprat cel motor z bencinom. :headbang: Samo mast je šla pa fajn dol. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Oj družba!

Vidim, da je poletno mrtvilo na forumu!

Da malo popestrim dogajanje.

Vrnila sva se z 10 dnevnega potepanja po hribih in dolinah Avstrije, Nemčije, Francije, Švice, Italije. Vara je pridno predla in navrtelo se je dobrih 3200 km.

Družbo sta nama delala prijatelja na Explorerju. Zanju je bil to prvi resni moto "dopust".

Za približno predstavo prilagam sliko prevožene poti in sliko izmučene ekipe po vstopu nazaj v domovino.

Več foto arhiva bom objavil po ureditvi materjala, ki ga ni malo!

Za najbolj neučakane pa slika najdražjega štrudla na poti: Hotel Suretta, Splugen CH (Splugenpass) ----> 87 CHF(da te kap!) za 4 x kapučino 4 x štrudl in 4 x voda!!!

(Gorenc pač ne vpraša po ceni predno naroči, ampak se potem :headbang: !!! ko poje!!!! )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krasna tura, bravo!

Raza če te nebi Irena držala, ne vem če nebi "flikno" :hmm: (na prvi sliki).

Za ta dnar pa bi lahko v Braslovčah jedli štrudl celi teden! :devil: No ja je pa res da se ne bi mogli kurčit........ :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj družba!

Vidim, da je poletno mrtvilo na forumu!

Da malo popestrim dogajanje.

Vrnila sva se z 10 dnevnega potepanja po hribih in dolinah Avstrije, Nemčije, Francije, Švice, Italije. Vara je pridno predla in navrtelo se je dobrih 3200 km.

Družbo sta nama delala prijatelja na Explorerju. Zanju je bil to prvi resni moto "dopust".

Za približno predstavo prilagam sliko prevožene poti in sliko izmučene ekipe po vstopu nazaj v domovino.

Več foto arhiva bom objavil po ureditvi materjala, ki ga ni malo!

Za najbolj neučakane pa slika najdražjega štrudla na poti: Hotel Suretta, Splugen CH (Splugenpass) ----> 87 CHF(da te kap!) za 4 x kapučino 4 x štrudl in 4 x voda!!!

(Gorenc pač ne vpraša po ceni predno naroči, ampak se potem :headbang: !!! ko poje!!!! )

Zadnje čase je res malo mrtvilo na formumu. Očitno smo/ste vsi na dopustih oziroma motorjih. Vaša fura je bila očitno odlična, čeprav malo dražja zaradi priboljškov na poti. No ja, bo pa zato ostalo toliko drugih neprecenljivih spominov na izlet, katerih se ne da kupiti. Na fotki si videt malo scuzan, verjetno sta se po povratku hitro okrepila z :beer2:

Lp Cmrlj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo po preživeti "kapi" tolk šparal, da sem čist shirov! O:-) Smo bli samo še na vodi iz potokov in gorskem zraku!

:photo: :photo: :photo: :photo: :photo: :photo:

Madona, zdej ko urejam slike, slike govorijo drugače :? :? :?

Ni mi jasno, zakaj zgledam tako slabo! Verjetno zaradi misli, da je vsega lepega enkrat konec! :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud gorenjci niso več to kar so bili.........

Ako ni skrivnost koliko vaju je prišla cela pot......naju tudi vleče v Švico samo se je zaradi visokih cen še nisva lotila...... :)

Sva po tehle bolj levih državah vajena spanja med od 1-10 EUR pa je potem težek preklop na Evropske tarife :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud gorenjci niso več to kar so bili.........

Ako ni skrivnost koliko vaju je prišla cela pot......naju tudi vleče v Švico samo se je zaradi visokih cen še nisva lotila...... :)

Sva po tehle bolj levih državah vajena spanja med od 1-10 EUR pa je potem težek preklop na Evropske tarife :)

Preklop bo kar hud, saj spanje po hotelčkih v Švici znese od 60 do 110 CHF po personi, odvisno od mondenosti kraja. Sobo v vaseh se da bobit za 35 -40CHF ampak brez zajtrka. Ruta je bila planirana tako, da smo v Švici spali le 1X! Našli prenočišče za 37/os, na razpolago pa smo imeli cel štuk (2 spalnici, dnevno in sanitarije s tušem).

Cela odprava naju je veljala nekaj manj kot 1400€. Od tega je za 210€ in 40CHF gorivo,53€ cestnin za prelaze, 120€ za gondole in zobato železnico, 50€ vstopnin v muzeje.

Treba bo pa počakati še nekaj dni, da vidimo, če pride še kaka kazen za prehitro vožnjo, saj je bilo radarjev vse pono! Ustavili nas niso nikjer, kar je tolažilna misel.

Prenočišče v Švici in radar zaseda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da mi z "Balkanske Švice" še dolgo ne bomo množično obiskovali ta prave Švice

Če bi šel na morje v "lipo našo" se drenjat na roštil, bi stresel isto količino €, za nič + utisov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi šel na morje v "lipo našo" se drenjat na roštil, bi stresel isto količino €, za nič + utisov!

Nisem glih na to mislu, ne moreš pa primerjat dve različni državi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo Varaderovci,

No končno sva se tudi midva vrnila iz 11 dnevnega potovanja. Obiskala sva Srebrenico (BIH), Vranje (SRB), Ohrid (MAC), Tirana - Drač (ALB), Podgorica (MNG) in nazaj po magistrali vmes pa tri dni Makarske - kopanje. Odlično ampak vroče. Ni bilo tako kot v Švici. Vsaj kar se cen tiče. Se pa da kar nekaj videt in tudi prevozit (cca 3400 km).

Moped pa dela neverjetno v redu. Ga moram pohvalit. Imam že skoraj 50 tisoč km pa pelje skoz bol.Termometer mi je enkrat pokazal celo 53 stopinj Celzija pa se je samo mao zagnal ventilator, pa je bilo zopet vse v redu.

Bom priložil kakšno slikco (zvečer).

IvoMojca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo po preživeti "kapi" tolk šparal, da sem čist shirov! O:-) Smo bli samo še na vodi iz potokov in gorskem zraku!

:photo: :photo: :photo: :photo: :photo: :photo:

Madona, zdej ko urejam slike, slike govorijo drugače :? :? :?

Ni mi jasno, zakaj zgledam tako slabo! Verjetno zaradi misli, da je vsega lepega enkrat konec! :xx:

Svaka čast upam da ste počas jedl da je saj nucou en cajt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem obljubil še slikca, koliko mi je kazal v nedeljo termometer. recimo, da laže za 10 stopin, pa vam povem, da je bilo še vedno vroče.Prvo slikco sem posnel na trajektu v Kotorju. Drugo pa v Albaniji.

post-29248-0-39252000-1345143155_thumb.jpg

post-29248-0-75166500-1345143291_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zadnjič sem se hvalil kako je Vara pridno prenašala dopustniške ride. Po dopustu sem jo skrbno očedil in parkiral in ji namenil enmalček oddiha.

Vmes sem naredil ene dve kafetkarski kar z Horneto.

Včeraj pa so me bile ene velike :eek: ! Luža olja pod prvo gumo :fredy: :surrender: .

Nič dobra napoved za vikend, ane?

Če se bo že podiralo in menjalo tesnila, bi se splačalo fedre zamenjat s progresivnimi? Ma kdo kakšne veze?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zadnjič sem se hvalil kako je Vara pridno prenašala dopustniške ride. Po dopustu sem jo skrbno očedil in parkiral in ji namenil enmalček oddiha.

Vmes sem naredil ene dve kafetkarski kar z Horneto.

Včeraj pa so me bile ene velike :eek: ! Luža olja pod prvo gumo :fredy: :surrender: .

Nič dobra napoved za vikend, ane?

Če se bo že podiralo in menjalo tesnila, bi se splačalo fedre zamenjat s progresivnimi? Ma kdo kakšne veze?

Za fedre pojdi k Čarmanu. Drugače pa menjava vzmeti nima nič veze z podiranjem ko moraš menjati semeringe, za menjavo vzmeti samo moped postaviš na centralno stojalo in posamezno odšravfaš velike alu. matice na zgornji strani teleskopa pri balanci in enostavno izvlečeš staro in vstaviš novo vzmet. Pri menjavi semeringov moraš pa razdreti spodnji del teleskopov, ki je pa kar malo bolj zapleten, pa veselo ŠRAUFANJE :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prednje vzmetenje je demontirano, teleskopi pripravljeni, da jih v roke dobi "pooblaščeno lice" za amortizacijo.

Jutri preverimo, če so na zalogi rezervni deli in do vikenda bi moralo bit skupaj. Vsaj tak je plan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo rabi dodatne meglenke za svojega konjiča imam doma en rabljen komplet ki sem ga snel z KTM-a.

Gre pa za tole zadevo LUČKE

Cena je točno pol manj kot stanejo nove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično kok je pa koštal?

120€, pa bencin na Dolenjsko in nazaj. :kva2:

Pa če maš več kot 40K km in še nisi poservisiral vilic, ti to priporočam, boš mu nov motor!

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

120€, pa bencin na Dolenjsko in nazaj. :kva2:

Pa če maš več kot 40K km in še nisi poservisiral vilic, ti to priporočam, boš mu nov motor!

A z original materijalom (semeringi + drsniki) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!