Skoči na vsebino

Motor na letalo


mack

Priporočene objave

Se opravljamo v južne kraje in iščemo opcijo kako priti tja dol!?

Destinacija-Syrija, Jordanija, sem spraševal pri Interevropa pa so rekli da ni možno ker je motor preveliko, rabljeno , nevarno blago!

Zakaj???? Kakšen nasvet od vas dragi popotniki nebi škodil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avion?čez turčijo pa ste dol,dopust pa pr teb itak ni problem;)

drgač pa greš lohk z avionom pa dol narentaš motor :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za UPS leti vsak dan z Brnika vecje cargo letalo v Atene, mogoce od tam kaksno se naprej, ladja iz Aten ...?

Kar se same velikosti tice(motorja), nebi smel biti problem na Boeing-u 767, ki leti iz Ljubljane, res pa ne vem kako se

tretira motor (nevarno blago? ) ...

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravljamo v južne kraje in iščemo opcijo kako priti tja dol!?

Destinacija-Syrija, Jordanija, sem spraševal pri Interevropa pa so rekli da ni možno ker je motor preveliko, rabljeno , nevarno blago!

Zakaj???? Kakšen nasvet od vas dragi popotniki nebi škodil!

Konkretneje me pokontaktiraj na PM.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konkretneje me pokontaktiraj na PM.

LP

Ne vem zakaj bi te moral on kontaktirat na PM? Napiši tukaj kaj veš o tem, mogoče pa še koga drugega zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj bi te moral on kontaktirat na PM? Napiši tukaj kaj veš o tem, mogoče pa še koga drugega zanima.

Hvala gusti, my thoughts exactly.

Mack: vsedi se na motor pa se zapelji. Do turško-sirske meje več kot dobra dva jurja ni... vmes greš na šantalape (10 u pola) v Pirot, v Istanbul na kebab, pa skok do Kapadokije, pol si pa že dol. Lahko se pa zmenimo, da vam jaz in še kdo po pameti zapelje motorje do Damaska, plačate samo pot in najcenejšo letalsko karto nazaj; nazaj se boste pa tako ali tako odpeljali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo mi je v spominu ostalo,- od kod ne vem, da se morajo vse tekočine ven izlit (bencin, olje, akumulatorska kislina, hladilna tekočina, zavorna?), za v letalu vozit. Mogoče sem to videl na moto riderjevi strani...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo mi je v spominu ostalo,- od kod ne vem, da se morajo vse tekočine ven izlit (bencin, olje, akumulatorska kislina, hladilna tekočina, zavorna?), za v letalu vozit. Mogoče sem to videl na moto riderjevi strani...?

Videl si /tudi/ na motosvetovem forumu.

O tem se je že dosti govorilo tukaj v 'on the road' kategoriji... Mack: malo pobrskaj še po starih temah... Pa ponudba ostaja ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj bi te moral on kontaktirat na PM? Napiši tukaj kaj veš o tem, mogoče pa še koga drugega zanima.
Malo mi je v spominu ostalo,- od kod ne vem, da se morajo vse tekočine ven izlit (bencin, olje, akumulatorska kislina, hladilna tekočina, zavorna?), za v letalu vozit. Mogoče sem to videl na moto riderjevi strani...?

Info for mack!

LETALSKI PREVOZ (rabljenega) MOTOCIKLA

gusti. Vsak primer je specifičen zase. Če bi tukaj razlagal, bi nastale "cajt'nge", ne pa odgovor.

Bistvo je podal motofrik. A to so le moje izkušnje. Vsak primer je poglavje zase. Tako verjamem, da bi bil naslednji enako.

V redu, pa malo na splošno:

Za novo motorno kolo (brez goriva, akumulatorske kisline, vseh olj ipd, ni problem in ga lahko transportiraš (v gajbi!), kot navaden tovor, kjer je tudi tarifa nekajkrat nižja!

Pri rabljenem motociklu (pa čeprav je naredil le en kilometer - zaradi omenjenih tekočin), pa velja kot nevaren tovor in zanj veljajo stroga pravila;

Potrebno je: narediti zaboj, a pazi! Za ZDA , Kanado itd, je potreben posebno impregniran les, ki ima tudi označbo in žig, (to izveš na letališču - pa še za te ni

povsod enako rpavilo - tako so pokazale izkušnje). Meni ga je uspelo v vseh primerih doslej naložiti na izdelano paleto (toda, po čudežu, veliiikih vezah in sreči).

Naslednje; Do enega kubičnega metra, gre tarifa (v kešu!) po kilogramu. Naprej po volumnu! Kar pa pomeni, da se moraš obrniti konkretno na špediterja (tu se z nekaterimi začnejo veliki problemi, ali te pa nategnejo k hudiča!), ki ti pove formula za ta izračun.

V mojem zadnjih primerih, je znesel (volumen) seštevek, da sem poleg motorja, zraven dal še vso prtljago (trije kovčki, velika torba, takn torba). Tovor potuje s tovornim letalom. Tu pa nastane zopet problem kam ga pelješ. Za določene destinacije, je potrebno let rezervirati, da ne rečem pol leta vnaprej (in zopet smo pri "vestnih" špediterjih itd).

Da se izogneš prevelikemu volumnu, snameš skrin (vetrobr. steklo, ogledala, odviješ sprednje kolo in ga pritrdiš poleg motorja, našponaš amortizerje (skoraj) do fula itd).

Da ne bo kdo rekel, da koga strašim, a to znajo biti, če nisi dosleden, (vključno s špediterjem) veliki problemi.

No, to je na grobo! Ampak, kot sem na začetku omenil, je vsak primer zase specifičen).

Pa še nekaj. Preračunaj vedno, da ne bo motor predolgo na letališču, ker je ležarina, nesramno visoka!! Torej, dostava "tovora" in tvojega prihoda!

Potem pa je še stvar letališča, kamor prispe tovor. V Arabskem svetu nimam izkušenj, a glede na to, da so Arabci, (al' "Beduini") bi se to presneto potrudil vnaprej.

To pa še ni vsedno vse...

Zaključek;

V omenjenem primeru, bi jo jaz mahnil čez Turčijo! Pa še lepa pokrajina in prijazni ljudje so v njej.

Čas je poglavje zase, saj sem imel s tem, tudi sam vedno težave.

Povprašaj še koga, morda kdo kaj več ve, ali ima drugačne izkušnje?

Ostalo na PM.

Pa srečno!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kwajzdej?! Toliko vprašanj, akcije pa nobene? :hmm: :?

Lepo razloženo. :worship:

Akcija? Kaj vem, nekaj česa bova vrejetno še raziskovala dvorišče (beri evropo).

V takšen suport nekako ne upam zagristi. :cry:

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen "support" ?.... Pa saj to ni nič takega, se vsedeš in si v nekaj dneh dol. Al pa, kot pravim, jaz se še vedno lahko zapeljem dol in predam motor nekje v Damasku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen "support" ?.... Pa saj to ni nič takega, se vsedeš in si v nekaj dneh dol. Al pa, kot pravim, jaz se še vedno lahko zapeljem dol in predam motor nekje v Damasku.

Ja, s tem sem mislil na Motoriderjev prevoz z letalom v J. Ameriko.

Drgač se pa strinjam s teboj, če se le da z motorjem.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja z naše strani se bo verjetnno prav to zgodilo da bomo pičli dol pa bo mir. Ker je vse skupi preseglo meje zdravega razuma (cene).

Tako da po sedaj znanih podatkih se bomo v mesecu aprilu podali proti Syriji in Jordaniji!

Hvala za pomoč!

l.p. Mack :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!