Skoči na vsebino

Pocestnica


Andrej.d

Priporočene objave

Najlepša hvala Sanda 7, res lepo !

Tudi jaz pravim tako!!! :004 :004 :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Včeraj sem zvedel za predstavitev knjige v hotelu Mitra Ptuj. Zaradi pokrivanja več dogodkov na isti dan, nas je bilo dober ducat. Benka je pripeljala tudi mamo in lektorico Nadjo. Iz planirane manjše dvorane, smo se preselili v "dnevno" sobo hotela. Benke ni motilo sorazmerno majhno število obiskovalcev. V sproščenem pogovoru so tri dobre ure minile kot keks. "Poslovno" uspešen večer ni bil, bil pa je nepozaben za vse nas udeležene. Izredno zanimivo je bilo poslušati vse peripetije ob nastajanju knjige, ki so se prelivale z dogodki na potovanju in po potovanju. Posrečeno je izpadlo, da smo na predstavitev knjige prišli takšni, ki smo jo že prebrali! V užitek in priporočilo vsem, ki še niso imeli te sreče. Prebrati knjigo in spoznati Benko, je odlična kombinacija :OK: .

Hotelu Mitra in ekipi, ki skrbi za različne družabne dogodke pa kapo dol :worship: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem zasledil mogoče slišal ali pa se mi samo dozdeva, da ima te dneve Benka Pulko predstavitev svoje knjige Pocestnica na Škrabčevi domačiji v Ribnici. Če mogoče kdo kaj ve o tem naj javi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V torek 25.3. bo Benka v Mengešu v Kulturnem domu. Ob 20h. Tu pa nebom falil! Če gre še kdo iz totega pecirka - javi, gremo čoporativno, da se nemo zgubli :whistle: . Pa še :beer2: bo pasal. Bom pa pogrešal Šentiljsko :cry: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek 25.3. bo Benka v Mengešu v Kulturnem domu. Ob 20h. Tu pa nebom falil! Če gre še kdo iz totega pecirka - javi, gremo čoporativno, da se nemo zgubli :whistle: . Pa še :beer2: bo pasal. Bom pa pogrešal Šentiljsko :cry: ...

Mogoče bi tudi jaz skočil do Mengša... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako blizu... :headbang:

Isto mislim :headbang: . Ampak Mengeš ma svoje prednosti. Ni gužve v gostilnah, ker gorenjci :evilgrin: .... v glavnem pijejo samo če jih "častiš". Njihova slovenščina ne pozna stavkov: Gremo nekaj spit! Kaj piješ? Daj rundo! Jaz sem na vrsti. Ta runda je moja! Liter na mizo! Kaj bomo pili! Jaz plačam! ..... :hmm: :lol1:

Če boš šel v torek se zvrcnemo in dogovorimo v kateri gostilni se dobimo. Prva runda je moja! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto mislim :headbang: . Ampak Mengeš ma svoje prednosti. Ni gužve v gostilnah, ker gorenjci :evilgrin: .... v glavnem pijejo samo če jih "častiš". Njihova slovenščina ne pozna stavkov: Gremo nekaj spit! Kaj piješ? Daj rundo! Jaz sem na vrsti. Ta runda je moja! Liter na mizo! Kaj bomo pili! Jaz plačam! ..... :hmm: :lol1:

Če boš šel v torek se zvrcnemo in dogovorimo v kateri gostilni se dobimo. Prva runda je moja! :rolleyes:

Ne bi rad fehtal za prevoz... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi rad fehtal za prevoz... :whistle:

Ne fehtaš :rolleyes: ! Dogovorjeno! Nas gre lahko tudi 5 :evilgrin: . Grose kola :alien1: . Se čujemo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek 25.3. bo Benka v Mengešu v Kulturnem domu. Ob 20h. Tu pa nebom falil! Če gre še kdo iz totega pecirka - javi, gremo čoporativno, da se nemo zgubli :whistle: . Pa še :beer2: bo pasal. Bom pa pogrešal Šentiljsko :cry: ...

Še ena ura, ampak v Špas teatru.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej sem končno le dočakal Benkino predavanje podkrepljeno s filmi in slikami. Mi, ki smo prebrali njeno knjigo smo bili v prednosti, ker smo poznali rdečo nit potovanja. Mirno bi Benka lahko za takim predavanjem imela kup nadaljevanj. Bolj specializiranih. Npr. samo o USA, naslednje o Afriki, nato..... vsa bi bila zanimiva in dobro obiskana, saj se je to tudi videlo včeraj. Uživali smo! Prečudovite fotografije, zanimivo pripovedovanje, njena neposrednost in preprostost izražanja. Tako kot njeno knjigo, toplo priporočam njeno predavanje. Urnik je na njeni strani. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej sem končno le dočakal Benkino predavanje podkrepljeno s filmi in slikami. Mi, ki smo prebrali njeno knjigo smo bili v prednosti, ker smo poznali rdečo nit potovanja. Mirno bi Benka lahko za takim predavanjem imela kup nadaljevanj. Bolj specializiranih. Npr. samo o USA, naslednje o Afriki, nato..... vsa bi bila zanimiva in dobro obiskana, saj se je to tudi videlo včeraj. Uživali smo! Prečudovite fotografije, zanimivo pripovedovanje, njena neposrednost in preprostost izražanja. Tako kot njeno knjigo, toplo priporočam njeno predavanje. Urnik je na njeni strani. LP.

Maš prav, ataIBA!

Konec koncev, kaj pa lahko punca pove v slabih dveh urah o prepotovanem celem svetu, prevoženih toliko kilometrih, srečanju toliko različnih ljudi,....To je bil le zelo kratek povzetek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej sem končno le dočakal Benkino predavanje podkrepljeno s filmi in slikami. Mi, ki smo prebrali njeno knjigo smo bili v prednosti, ker smo poznali rdečo nit potovanja. Mirno bi Benka lahko za takim predavanjem imela kup nadaljevanj. Bolj specializiranih. Npr. samo o USA, naslednje o Afriki, nato..... vsa bi bila zanimiva in dobro obiskana, saj se je to tudi videlo včeraj. Uživali smo! Prečudovite fotografije, zanimivo pripovedovanje, njena neposrednost in preprostost izražanja. Tako kot njeno knjigo, toplo priporočam njeno predavanje. Urnik je na njeni strani. LP.

:whistle:

.

.

.

.

.

.....pa sem ostal doma in brez knjige.... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:whistle:

.....pa sem ostal doma in brez knjige.... :cry:

Od doma šla z mojo :wub: , v Šempetru prisedel Bojko s svojo :wub: . Bi zvrcno in bi te pobral vmes!!!! Z veseljem :beer2: .

Kaca 1! Veseli me, da imava slični mnenji :worship: . Bo treba z Benko kontaktirat, če razmišlja kaj o razširjenih predavanjih. Fotografskega materiala ima sigurno več kot dovolj in škoda, da ga ne da na ogled. Z njeno razlago pa je lahko cukerček še bolj sladek in večji. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od doma šla z mojo :wub: , v Šempetru prisedel Bojko s svojo :wub: . Bi zvrcno in bi te pobral vmes!!!! Z veseljem :beer2: .

Kaca 1! Veseli me, da imava slični mnenji :worship: . Bo treba z Benko kontaktirat, če razmišlja kaj o razširjenih predavanjih. Fotografskega materiala ima sigurno več kot dovolj in škoda, da ga ne da na ogled. Z njeno razlago pa je lahko cukerček še bolj sladek in večji. LP

yes,yes :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predavanje je vredu in zanimivo ampak se mi zdi, da ne pove kaj veliko konkretnega iz stališča motociklizma... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predavanje je vredu in zanimivo ampak se mi zdi, da ne pove kaj veliko konkretnega iz stališča motociklizma... :closedeyes:

Kaj pa bi rad - da ti pove, ki se motor tanka? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TI TO-nebi bil presenečen, če ugotoviva da sem večkrat tankal motor kot si ti pil pivo!

In še nekaj je... Celo lokalni KUD iz kakšne hribovske vasice na Gorenjskem se vsako leto nauči novo igro, ker vedo, da ljudem ne moraš vedno eno in isto stvar prodajat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predavanje je vredu in zanimivo ampak se mi zdi, da ne pove kaj veliko konkretnega iz stališča motociklizma... :closedeyes:

Po moje se je Benka odločila potovati po svetu. Za potovanje je uporabila motor. Potovala je zaradi potovanja, ne zaradi ljubezni do motorja in predvsem vožnje z njim. Prvinskost potovanja se stopnjuje od peš, konj, voz, bicikl, moped, motor, avto,.... :naughty: . In po potovanju menda ne boš pričakoval, da ti bo nekdo od potovanja opisoval konja, bicikl, avto,.... ampak dogodivščine in vtise s potovanj.

S te strani moraš pogledat Benko in njeno potovanje. O vožnji sami pa je povedala in napisala dovolj. Menda je ja bolj zanimivo predavanje o drugih kulturah in njih življenju, kot pa o počeni gumi, crknjeni žarnici, ....

Kot sem v začetku napisal, je to moje mnenje, tebi pa velja samo kot drobno pojasnilo in pogled na drugo plat medalje. Lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še nekaj je... Celo lokalni KUD iz kakšne hribovske vasice na Gorenjskem se vsako leto nauči novo igro, ker vedo, da ljudem ne moraš vedno eno in isto stvar prodajat!

Če bi lokalni KUD na Gorenjskem igral igro Pet moških ali Pet žensk, bi bil za nekaj let razprodan, da ga vidi miljonček zainteresiranih. Za nekaj najbližnjih vasi pa kmalu zmanjka folka in mora znova, da se ne ponavlja. Važno je število zainteresiranih po celi Sloveniji in ne lokalnega značaja. A ni to preprosto? In prosim, ne dajaj v isti koš Benke in lokalnega KUD - a, ker je eno predavanje o svetu, drugo pa zabava in razvedrilo (kar je pa tudi dobro in vsa čast dobrim lokalnim skupinam :worship: , ki ne smejo zaspat na lovorikah). OK?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je eno predavanje o svetu

Jako neko predavanje os vetu ... :whistle:

TI TO-nebi bil presenečen, če ugotoviva da sem večkrat tankal motor kot si ti pil pivo!

No, da se nisi mogoče mal precenil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Benkinem predavanju v žalski knjižnici je bila tudi debata o tem ,da mora človek v življenju posaditi drevo , roditi sina in napisati knjigo. Takrat pa sem pomislil , da je še večja vrednota to , da si katalizator.Skratka spodbujevalec lepega , dobrega. In to Benka je. Soljudi pripraviti do premika k sreči , dobroti , lepoti.Vsemu kar je v redu skratka.Seveda za nas normalne.Ko pa dobiš sunek takšne pozitivne energije moraš skrbeti , da ga ne zadušijo negativneži.

Rečeš si : "Bejž hudič !" in se odpelješ.

Pa veliko dobrih ovinkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!