Skoči na vsebino

Rabljen chopper-cruiser 650-800 ccm


tornado2405

Priporočene objave

Malce pred 50-imi sem se odločil, da uresničim svojo večno željo po motorju. Ko sem bil mlajši sem vedel, da sem še ''prenor'' za motor, malce poznaje so prišli otroci......., sedaj pa mislim, da sem dovolj pameten ta dve kolesi in možnost tudi obstaja.

Že kar nekaj časa sledim vse mogoče forume, kontaktiram voznike motorjev in bolj ko se bliža trenutek odločitve o nakupu bolj sem v negotovosti. Prosil bi poznavalce in takšne, ki imajo konkretne izkušnje (ne v stilu sem zdi ali sem slišal...), za nekaj nasvetov.

Definitivno sem odločen da bo moj motor in kupil bom rabljenega:

-chopper-cruiser

-prostornina med 650-800 ccm

Delna dilema: :?

-pogon preko kardana, verige ali jermena (najbolj se nagibam kardanu)

-izvedba;

-custom (nekateri trdijo, da je custom mnogo bolje in lažje vodljiv)

-clasic ( težje vodljiv sploh po ostrih ovinkih a lepši izgled)

-znamka motorja (vzdržljivost, cena vzdrževanja, delov....)

V ''ožji izbor'' so prišli: :hmm:

YAMAHA

-Virago 750

-V Star 650-Custom

-V Star 650-Clasic

HONDA

-VT 750 Shadow

KAWASAKI

VN 800

SUZUKI

Intruder 800

Marauder 800

Mogoče še je kaj v tem razredu in če je prosim za predlog. :slap:

Zelo pomembno pri motorju bi bilo, da se na njem udobno sedi (imam 183 cm in 100+kg), prav tako je pomembno, da je tudi sopotnikov sedež čimbolj udoben.

Motor imam namen uporabljati za vsakodnevne kratke vožnje po mestu in tudi za daljše vožnje po Sloveniji in okolici.

Popravljeno . Popravil tornado2405
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od teh naštetih je sigurno vn najbol. Mal višji je od tal, kokr suza pa yamaha pa tud honda je nižja. Glede na vašo velikost in težo s sopotnikom bi pa vseeno priporočil kaj z večjo kubikažo. Npr. moto guzzi california, je velik motor pa še veliko prtljage gor spraviš al pa kak vn 1500 tourer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes:

LP

Za to velikost in težo ,ti tudi jast predlagam Kawasaki vn 1500 Tourer.Vn 1500 je za v mestu preneroden,je pa za potovanja več kot odličen,za voznika kot tudi za sopotnika.Ostali iz tvoje izbire,bi bil lahko,Honda ali Kawasaki.Ampak za sopotnika na dolgi poti, ne bo nič ka udoben položaj.

Probal sem Yamaho drag star 1100,ampak nisem se mogel dobro namestit(sem 180cm.113kg),prekratek sedež.

Ja boš moral,nečesa se odrečt,v prid boljšem.

LP :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce pred 50-imi sem se odločil, da uresničim svojo večno željo po motorju. Ko sem bil mlajši sem vedel, da sem še ''prenor'' za motor, malce poznaje so prišli otroci......., sedaj pa mislim, da sem dovolj pameten ta dve kolesi in možnost tudi obstaja.

Že kar nekaj časa sledim vse mogoče forume, kontaktiram voznike motorjev in bolj ko se bliža trenutek odločitve o nakupu bolj sem v negotovosti. Prosil bi poznavalce in takšne, ki imajo konkretne izkušnje (ne v stilu sem zdi ali sem slišal...), za nekaj nasvetov.

Definitivno sem odločen da bo moj motor in kupil bom rabljenega:

-chopper-cruiser

-prostornina med 650-800 ccm

Delna dilema: :?

-pogon preko kardana, verige ali jermena (najbolj se nagibam kardanu)

-izvedba;

-custom (nekateri trdijo, da je custom mnogo bolje in lažje vodljiv)

-clasic ( težje vodljiv sploh po ostrih ovinkih a lepši izgled)

-znamka motorja (vzdržljivost, cena vzdrževanja, delov....)

V ''ožji izbor'' so prišli: :hmm:

YAMAHA

-Virago 750

-V Star 650-Custom

-V Star 650-Clasic

HONDA

-VT 750 Shadow

KAWASAKI

VN 800

SUZUKI

Intruder 800

Marauder 800

Mogoče še je kaj v tem razredu in če je prosim za predlog. :slap:

Zelo pomembno pri motorju bi bilo, da se na njem udobno sedi (imam 183 cm in 100+kg), prav tako je pomembno, da je tudi sopotnikov sedež čimbolj udoben.

Motor imam namen uporabljati za vsakodnevne kratke vožnje po mestu in tudi za daljše vožnje po Sloveniji in okolici.

Najboljša izbira v tem razredu je VT 750 Shadow kvalitetna zadeva, lahko vodljiva, večji od konkurence v tem razredu dovolj prostora za spotnika-co, nizki stroški vzdrževanja, mala poraba....verzija z verigo ali kardan, nizko sedišče/težišče ,,,poglej na čoper forum ....dobiš vse podatke in mnenja iz prve roke...sam sem bil do predkratkim lastnik.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša izbira v tem razredu je VT 750 Shadow kvalitetna zadeva, lahko vodljiva, večji od konkurence v tem razredu dovolj prostora za spotnika-co, nizki stroški vzdrževanja, mala poraba....verzija z verigo ali kardan, nizko sedišče/težišče ,,,poglej na čoper forum ....dobiš vse podatke in mnenja iz prve roke...sam sem bil do predkratkim lastnik.

lp

http://chopper.mojforum.si/chopper.html

Izhodišče :: ČOPER FORUM

royač pozabu si link dat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!