Skoči na vsebino

Mini Bike - zgodovina


Jan2503

Priporočene objave

Pozdravljeni !

Ze nekaj casa premlevam po mozganih dogodke iz pretekle zgodovine. Vendar me spomin na zalost pusca na cedilu. Enostavno sem bil premlad in sem si zapomnil premalo.

V letih 1970 do 1974 v Sloveniji, v Kranju je bilo moc opaziti nekaj Italijanskih mini motociklov. Mulci smo jih enostavno imenovali Mini Bike. Imeli so (po spominu) 10 ali 12 colska kolesa, dokaj siroke gume, visoka zakrivljena krmila, sedez z naslonom, v glavnem sila atraktivne oblike. Spominjali so na choperje....Nora zadeva za takrat otroske oziroma mladinske oci. Bili so 50 ccm, niti ne zelo hitri (Tomos 15 je bil dalec hitrejsi) ampak prav po Italijansko nacickani. Pri nas v Kranju jih je bilo hm...enih 5.

Je bil proizvajalec Moto Morini ? Ve mogoce kdo o tem kaj vec ? Kam so izginili vsi ti hm..mopedi. Najbrz zaradi slabe kvalitete ni ostalo veliko od njih ampak, da bi kar izginili tako fizicno kot iz spomina pa tudi ni mogoce.

Lahko kdo napise o tem kaj vec :) ? Ve sploh kdo o tem kaj vec ?

Lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni !

Ze nekaj casa premlevam po mozganih dogodke iz pretekle zgodovine. Vendar me spomin na zalost pusca na cedilu. Enostavno sem bil premlad in sem si zapomnil premalo.

V letih 1970 do 1974 v Sloveniji, v Kranju je bilo moc opaziti nekaj Italijanskih mini motociklov. Mulci smo jih enostavno imenovali Mini Bike. Imeli so (po spominu) 10 ali 12 colska kolesa, dokaj siroke gume, visoka zakrivljena krmila, sedez z naslonom, v glavnem sila atraktivne oblike. Spominjali so na choperje....Nora zadeva za takrat otroske oziroma mladinske oci. Bili so 50 ccm, niti ne zelo hitri (Tomos 15 je bil dalec hitrejsi) ampak prav po Italijansko nacickani. Pri nas v Kranju jih je bilo hm...enih 5.

Je bil proizvajalec Moto Morini ? Ve mogoce kdo o tem kaj vec ? Kam so izginili vsi ti hm..mopedi. Najbrz zaradi slabe kvalitete ni ostalo veliko od njih ampak, da bi kar izginili tako fizicno kot iz spomina pa tudi ni mogoce.

Lahko kdo napise o tem kaj vec :) ? Ve sploh kdo o tem kaj vec ?

Lp

Jani

To bi bilo kakšnega Gustinčiča za vprašat, k je bolj v letih :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče nekaj takega kot Honda Monkey ?

Ja, Honda Monkey ima zelo podoben izgled.

Mini Bajki, katere imam jaz v spominu, so se malce razlikovali od Honde. Okvir je bil dvojni cevast, spodaj zaprt, motor je bil v okvir vstavljen, pri Hondi je obicajno obesen. Avspuhi so bili speljani v zrak pod kotom 45 stopinj (kako se je to obneslo v tistih casih pri dvotaktnem motorju lahko samo ugibam).

Dvojni sedez je imel visok pokoncen naslon. :)

Toriji so prisli precej kasneje. Monkey pa bi znal bit iz tega obdobja...(par let gor ali dol)

Lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče nekaj takega kot Honda Monkey ?

Joooooooooooooooooooooooooooj, teh Hond se jaz tudi spomnim, ko sem bil mali sem jih vedno občudoval, sploh na morju kake Nemce ali Italijane, ki so se lepo vozili s temi mini mopedi, ki bi takrat meni bolj pasali! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joooooooooooooooooooooooooooj, teh Hond se jaz tudi spomnim, ko sem bil mali sem jih vedno občudoval, sploh na morju kake Nemce ali Italijane, ki so se lepo vozili s temi mini mopedi, ki bi takrat meni bolj pasali! :kva2:

hvala enako :trance_33_sleep: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Novejša vrsta od Honde Monkey je semizdi Honda Dax za katero se zanimam, vendar na internetu ne najdem nobene trgovine ki bi jih prodajala, niti rabljenih ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novejša vrsta od Honde Monkey je semizdi Honda Dax za katero se zanimam, vendar na internetu ne najdem nobene trgovine ki bi jih prodajala, niti rabljenih ni.

KLIK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!