Skoči na vsebino

MotoGP 2008


Schmid87

Priporočene objave

Enkrat sem gledov nek intervju s Kenijem jr, ko je reku da bi raj videl motorje brez TCja, ampak da nima smisla da sam on vozi brez ker dela brez TCja 2-3sec slabše kroge. Tko da enmal pospeška pa je :)

če bi vozu brez TC-ja najbolš kr se da (kar je praktično nemogoče) bi bili časi hitrejši...

torej kdor lahko vozi hitr z manj TC-ja je hitrejši... in grem stavt da je casey zato tolk hitr ker uporablja mt TC-ja od oastalih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bo letos za Capirexa Lorisa (moj sošolc zamejski slovenc je bil enkrat z njim pa njegovo na večerji v Trstu pa je reku da je prov super človk) navijal kot že skoz doslej pa za moštvo kawasaki, še posebi za Hopkinsa. Rossi pa nej se obriše pod nosom ker mi je totalno antipatičen. Sploh mi ne deluje as kot je bil Doohan, Roberts, Criville...Preveč otročji, klovnski. Sej motogp je viteški šport ne pa neke igrice. Sam ne vem kje bom gledal...Pri nas doma mamo 2 programa nacionalke+hrvaško bl švoh, satelitske in eurosport pa že en cajt ne ker sem jo jaz uničil. Bom pa k stricu šel tiste 10 min vožnje, ki je tud motorist a ne gleda motogp, ga bom pa jest navdušil :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bo letos za Capirexa Lorisa (moj sošolc zamejski slovenc je bil enkrat z njim pa njegovo na večerji v Trstu pa je reku da je prov super človk) navijal kot že skoz doslej pa za moštvo kawasaki, še posebi za Hopkinsa. Rossi pa nej se obriše pod nosom ker mi je totalno antipatičen. Sploh mi ne deluje as kot je bil Doohan, Roberts, Criville...Preveč otročji, klovnski. Sej motogp je viteški šport ne pa neke igrice. Sam ne vem kje bom gledal...Pri nas doma mamo 2 programa nacionalke+hrvaško bl švoh, satelitske in eurosport pa že en cajt ne ker sem jo jaz uničil. Bom pa k stricu šel tiste 10 min vožnje, ki je tud motorist a ne gleda motogp, ga bom pa jest navdušil :worship:

Rossi je že legenda :winkiss: (eden izmed redkih, ki zna iz drike šov narest) - antipatičen je bil Max.....

Rossi je pa res čist preveč simpatico.

Popravljeno . Popravil Matex_46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bo letos za Capirexa Lorisa (moj sošolc zamejski slovenc je bil enkrat z njim pa njegovo na večerji v Trstu pa je reku da je prov super človk) navijal kot že skoz doslej pa za moštvo kawasaki, še posebi za Hopkinsa. Rossi pa nej se obriše pod nosom ker mi je totalno antipatičen. Sploh mi ne deluje as kot je bil Doohan, Roberts, Criville...Preveč otročji, klovnski. Sej motogp je viteški šport ne pa neke igrice. Sam ne vem kje bom gledal...Pri nas doma mamo 2 programa nacionalke+hrvaško bl švoh, satelitske in eurosport pa že en cajt ne ker sem jo jaz uničil. Bom pa k stricu šel tiste 10 min vožnje, ki je tud motorist a ne gleda motogp, ga bom pa jest navdušil :worship:

kriza.. zrihti si eurosport.. pa posluš Randya, Tobya pa Juliana :D ni bolšga :OK:

Rossi je že legenda :winkiss: (eden izmed redkih, ki zna iz drike šov narest) - antipatičen je bil Max.....

Rossi je pa res čist preveč simpatico.

oba sta ql.

tut Max je znov narest šov :D sam na mal drugačn način :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kriza.. zrihti si eurosport.. pa posluš Randya, Tobya pa Juliana :D ni bolšga :OK:

oba sta ql.

tut Max je znov narest šov :D sam na mal drugačn način :D

sej nč ne rečem, lani v SBK-ju mi je biu čist fajn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rossi je že legenda :winkiss: (eden izmed redkih, ki zna iz drike šov narest) - antipatičen je bil Max.....

Rossi je pa res čist preveč simpatico.

no enim je pač rossi nadvse antipatičen pa max supr oseba :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

zgolj glasno razmišljanje: IMHO zna bit tudi nekaj resnice... v tem, da bodo Michelinove gume letos boljše...

Jep, bi znalo bit kaj na tem :grim . Po moje ne toliko zaradi užaljenosti ali kakih drugih motivov :grrr , kot zaradi dejstva, da bodo letos spet lahko konsolidirali razvoj gum na voznike, ki imajo vsi približno enake preference (Hayden, Pedrosa, Edvards...)

Ob koncu lanske sezone se je dosti govorilo o tem, da so gume, ki so bile pripravljene posebej za Rossija v rokah ostalih Michelinovcev totalno neuporabne (Edvards je z gumami pripravljenimi za Valeta vozil cca.2 sek počasneje :o , Hayden 3 sec.+!) V bistvu so lani razvijali dva tipa pneumatik, Rossijevemu konsistentnemu načinu vožnje naj bi ustrezala precej trša specifikacija od ostalih (nekaj v stilu GP250 specifikacije) medtem ko ostali še vedno preferirajo na power umerjene radirke (najmanj razlik med 990 in 800GP gumami naj bi bilo pri Haydnu :naughty: ).

Upam samo, da letos zaradi podobne situacije nebojo zasrali razvoja pri Bridgestonu :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lorenzo vs. rossi bo zanimiv dvoboj :) isti motor, drug opremljevalec gum :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, bi znalo bit kaj na tem :grim . Po moje ne toliko zaradi užaljenosti ali kakih drugih motivov :grrr , kot zaradi dejstva, da bodo letos spet lahko konsolidirali razvoj gum na voznike, ki imajo vsi približno enake preference (Hayden, Pedrosa, Edvards...)

Ob koncu lanske sezone se je dosti govorilo o tem, da so gume, ki so bile pripravljene posebej za Rossija v rokah ostalih Michelinovcev totalno neuporabne (Edvards je z gumami pripravljenimi za Valeta vozil cca.2 sek počasneje :o , Hayden 3 sec.+!) V bistvu so lani razvijali dva tipa pneumatik, Rossijevemu konsistentnemu načinu vožnje naj bi ustrezala precej trša specifikacija od ostalih (nekaj v stilu GP250 specifikacije) medtem ko ostali še vedno preferirajo na power umerjene radirke (najmanj razlik med 990 in 800GP gumami naj bi bilo pri Haydnu :naughty: ).

Upam samo, da letos zaradi podobne situacije nebojo zasrali razvoja pri Bridgestonu :?

To je zmer težko rečt. Kaj pomeni zasrali razvoj? Lani so bli Stoner+Ducati+Bridgestone taka kombinacija, de je tud AlQuaida nebi ustavla...drugi in tretji v prvenstvu sta bla pa Michelinova. ekipi ki so jamrali celo sezono....Suzuukijev Hopkins, na Bridgestonu ni imel možnosti napast Rossija in Pedroso v skupnem seštevku. Tel sm rečt, da v končnem seštevku Bridgestonove superiornosti nekako ni videti, Stonerjevo pa na daleč. In kdo ve, če se bo Bridgestone za Rossija potrudil enako kot se je trudil Michelin? ko je Rossi izsilil bridgestonke, je na kocko postavil precej........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do tega spoznanja si prišel..... kako že :hmm:

Ja sklepam po tem k itak si vidu u novicah kašn čas je mel pa tud na YOUTUBE k sm gledu model ful dobr pele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je zmer težko rečt. Kaj pomeni zasrali razvoj? Lani so bli Stoner+Ducati+Bridgestone taka kombinacija, de je tud AlQuaida nebi ustavla...drugi in tretji v prvenstvu sta bla pa Michelinova. ekipi ki so jamrali celo sezono....Suzuukijev Hopkins, na Bridgestonu ni imel možnosti napast Rossija in Pedroso v skupnem seštevku. Tel sm rečt, da v končnem seštevku Bridgestonove superiornosti nekako ni videti, Stonerjevo pa na daleč. In kdo ve, če se bo Bridgestone za Rossija potrudil enako kot se je trudil Michelin? ko je Rossi izsilil bridgestonke, je na kocko postavil precej........

Hja...izmed ostalih dirkačev na Bridgestonkah (razen Capirexa) nobeden ni razpolagal s 100% konkurenčnim paketom tako, da je težko oceniti prava razmerja.

Suzukija je lani pestilo kar nekaj težav na agregatu (pomanjkanje navora v nizkih in srednjih obratih) pa sta Hopper in Vermi kljub temu pokazala nekaj briljantnih predstav, Kawasaki je doživel par bleščečih trenutkov, pa Melandri in Elias s satelitom, ...dočim sta po materialu direktno primerljiva satelita na Michelinu, LCR ter Konica-Minolta vozila večinoma v drugem delu razpredelnice :krneki:

Tudi sam mislim, da neke velike superiornosti pri Bridgestonu lani ni bilo, bi pa rekel, da je rahla prednost vsekakor obstajala :grim

V smislu kvalifikacij in prilagajanja gum posameznim dirkačem je bil Michelin lani več kot odličen kar se je dalo videt v prvih tretinah dirk, ko so Michelinke vedno odlično delovale tako pri Pedrosi kot pri Rossiju. Tudi dejstvo, da so michelinke odlične kvalifikacijske gume dosti pove. Zajebali so razvoj pri vzdržljivosti in ohranjanju karakteristik pneumatike skozi vso dirko, verjetno tudi zaradi tega, ker je bil njihov tehnični potencial podrejen preveč individualnim zahtevam po razvoju predvsem pa preveč razpršen :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sepang test (5-7. 2.)

I tempi alle ore 16: (ora locale)

1. Rossi (Yamaha-Fiat) 2.02.267 al 39° (40 giri)

2. Lorenzo (Yamaha-Fiat) 2.02.654 al 24° (42)

3. Hayden (Honda-Repsol) 2.02.758 al 36° (44)

4. Nakano (Honda-Gresini) 2.03.388 al 23° (31)

5. Jacque (Kawasaki) 2.03.673 al 27° (30)

6. De Angelis (Honda-Gresini) 2.04.640 al 13° (14)

7. Yamaha Test Team* 2.06.487 al 24° (42)

8. Serizawa (Kawasaki) 2.06.874 al 21° (32)

9. Yamaha Test Team* 2.07.319 al 32° (39)

I tester della Yamaha sono Yoshikawa e Fujiwara

I tempi alle ore 14: (ora locale)

1. Lorenzo (Yamaha-Fiat) 2.02.654 al 24° (36 giri)

2. Rossi (Yamaha-Fiat) 2.02.665 al 25° (28)

3. Hayden (Honda-Repsol) 2.02.758 al 36° (38)

4. Nakano (Honda-Gresini) 2.03.388 al 23° (25)

5. Jacque (Kawasaki) 2.03.973 al 16° (23)

6. De Angelis (Honda-Gresini) all’8° (9)

7. Serizawa (Kawasaki) 2.06.874 al 21° (22)

8. Yamaha Test Team 2.07.319 al 32° (33)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I tempi alle ore 17: (ora locale)

1. Rossi (Yamaha-Fiat) 2.01.444 al 44° (54 giri)

2. Lorenzo (Yamaha-Fiat) 2.02.654 al 24° (46)

3. Hayden (Honda-Repsol) 2.02.758 al 36° (58)

4. Nakano (Honda-Gresini) 2.03.022 al 38° (44)

5. Jacque (Kawasaki) 2.03.673 al 27° (42)

6. De Angelis (Honda-Gresini) 2.04.048 al 20° (27)

7. Yamaha Test Team* 2.06.487 al 24° (58)

8. Serizawa (Kawasaki) 2.06.874 al 21° (39)

9. Yamaha Test Team* 2.07.319 al 32° (42)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

howdy doody :P

post-281-1202205858_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I tempi alle ore 18:00 (ora locale)

1. Rossi (Yamaha-Fiat) 2.00.300 at 62 ° (64 giri)

2. Hayden (Repsol-Honda) 2.02.092 at 77 ° (79)

3. Lorenzo (Yamaha-Fiat) 2.02.654 at 24 ° (57)

4. Nakano (-Honda Gresini) 2.03.022 at 38 ° (51)

5. De Angelis (-Honda Gresini) 2.03.231 at 33 ° (39)

6. Jacque (Kawasaki) 2.03.673 at 27 ° (47)

7. Test Team Yamaha 2.06.356 * T at 65 ° (66)

8. Serizawa (Kawasaki) 2.06.874 at 21 ° (50)

9. Test Team Yamaha 2.07.319 * P to 32 ° (58)

Popravljeno . Popravil brubi46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Final times

1. Rossi (Yamaha-Fiat) 2.00.300 al 62° (64 giri)

2. Hayden (Honda-Repsol) 2.01.949 al 80° (80)

3. Nakano (Honda-Gresini) 2.02.317 al 54° (55)

4. Lorenzo (Yamaha-Fiat) 2.02.654 al 24° (57)

5. De Angelis (Honda-Gresini) 2.03.231 al 33° (41)

6. Jacque (Kawasaki) 2.03.655 al 54° (55)

7. Yamaha Test Team*T 2.06.356 al 65° (66)

8. Serizawa (Kawasaki) 2.06.874 al 21° (55)

9. Yamaha Test Team*P 2.07.319 al 32° (58)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Final times

1. Rossi (Yamaha-Fiat) 2.00.300 al 62° (64 giri)

2. Hayden (Honda-Repsol) 2.01.949 al 80° (80)

3. Nakano (Honda-Gresini) 2.02.317 al 54° (55)

4. Lorenzo (Yamaha-Fiat) 2.02.654 al 24° (57)

5. De Angelis (Honda-Gresini) 2.03.231 al 33° (41)

6. Jacque (Kawasaki) 2.03.655 al 54° (55)

7. Yamaha Test Team*T 2.06.356 al 65° (66)

8. Serizawa (Kawasaki) 2.06.874 al 21° (55)

9. Yamaha Test Team*P 2.07.319 al 32° (58)

bolši čas ko na prejšnih testiranjih u sepangu ko ga je postavu hayden :rolleyes: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!