Skoči na vsebino

Suzuki GSX 600 F l. 1999/2002


Vesoljc

Priporočene objave

Sem nov na forumu in vas najprej vse lepo pozdravljam, mam pa veliko vprašanj glede tega motorja, nekej sm že iskalnik uporabljal pa nisem zasledil teme posvečene točno temu motorju, in ker je motorček res optimalen za povprečnega touring dirkača sm se odloču, da odprem novo temo kjer bi človek na enem mestu brez odvečnih postov zvedel vse o tej mašinci. In ja, vem, da obstaja tud 750-ka, ampak tok dnarja bom do začetka sezone mal težje zbral, torej veste da nameravam kupit to zadevo, in bi vas prosil za čim več informacij, hvala

post-18216-1196850049_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nov na forumu in vas najprej vse lepo pozdravljam, mam pa veliko vprašanj glede tega motorja, nekej sm že iskalnik uporabljal pa nisem zasledil teme posvečene točno temu motorju, in ker je motorček res optimalen za povprečnega touring dirkača sm se odloču, da odprem novo temo kjer bi človek na enem mestu brez odvečnih postov zvedel vse o tej mašinci. In ja, vem, da obstaja tud 750-ka, ampak tok dnarja bom do začetka sezone mal težje zbral, torej veste da nameravam kupit to zadevo, in bi vas prosil za čim več informacij, hvala

Jaz sem do letosnje sezone vozil... 750 (1999letnik).... motor je dokaj poceni in se kr lepo vozi... a ko postanes malo zahtevnejsi... mi je postal pretezak in okorn. Z njim nisem mogel na kolena, pa sem se se tako trudil, res pa je, da sem mel klasicne tourin gume gor.

Kaj vem... motor ni tako slab. Ce je za pameten denar, ga kupi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa je ta motor tolk težak? sm gledu, ima okoli 200 kg. Zanima me tud če je 40.000/70.000 km velik za ta motor, če je bil redno vzdrževan, sej ni tolk dirkaški, da bi ga kupili oz. bili lastniki kaki uničevalski manijaki, je bolj za tourerje in te znajo delat z motorji, imam prav? pa zanima me tud če se tak motor zelo težko proda, ker se jih kar nekej, že zelo dolgo prodaja, al so to zgonjeni in ne morjo prodat? sam tko k sm prej reku so lastniki verjetno bolj tourerji in glih zato me zanima. Pa velik sm jih vidu na internetu k so mel tam do 20.000 km letnik pa 1998-1999 a ni to mal malo km za tourerja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Računaj vsaj 10.000 km povprečno na sezono. Dokaj težko se prodajo, ker ni pretiranega zanimanja za ta model.

Ni pravila, da če je tourer, da ne bo zgonjen. Pač je potrebno motor pred nakupom dobro pregledat.

Letnik 98-99 in ima samo 20k kmjev, je mal tko tko. Za moje pojme premal....

Sicer se pa,načeloma, itak na motorju vidi, ali ima recimo realnih 20k ali je tukaj še kaj "skrite" podlage.

Sicer pa to spada že v drugo temo.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Računaj vsaj 10.000 km povprečno na sezono. Dokaj težko se prodajo, ker ni pretiranega zanimanja za ta model.

Ni pravila, da če je tourer, da ne bo zgonjen. Pač je potrebno motor pred nakupom dobro pregledat.

Letnik 98-99 in ima samo 20k kmjev, je mal tko tko. Za moje pojme premal....

Sicer se pa,načeloma, itak na motorju vidi, ali ima recimo realnih 20k ali je tukaj še kaj "skrite" podlage.

Sicer pa to spada že v drugo temo.

gledal sm mobile.de, kjer ma 90% gsxf-ov od 20-30.000 km, nekateri majo tud okol 10.000, gledal sm samo letnike od 1999 do 2002. In kako je to zdej možno, kaj u nemčiji usi nazaj šponajo kilometre?

Zanima me še kako je kej z navorom; kolk kej odšteješ za ta velik servis; kaj je hiba motorja; kako pregledat pred nakupom (točno ta model); kakšne so razlike med letnikom 1999 in 2002;......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Vesoljc :)

takle motorček (750) sem imel pet let, prevozil 67.000 kmjev, brez kakršnekoli težave in tudi druga lastnica se še vedno veselo in breskrbno - tri leta - vozi z njim naokrog... motorček je torej zelo zanesljiv in skrajno poceni za vzdrževat, redni servis je 60 EUR

z njim se da tudi dokaj športno voziti, če boš dal gor dobre gume!! meni so se najbolj obnesle Dunlop D 207 RR in D 208 RR, zadaj sem zgoljufal širino za malenkost na 160/60-17 in malce, za 10 mm podložil vzemti v prednjih vilicah, za povrh sem za 12 mm spusti križe (v vilicah): motor je postal bolj živahen za premetavat, pa še vedno abs stabilen v dolgih ovinkih! motorček je zelo nizek - sedež 780 mm - in zato zelo primeren tudi za manjše postave

priporočam pa ti da na vsak način vzameš 750 in ne 600, saj sta motorčka čisto enaka, le mašine so druge - in 750 je veliko bolj prijetna za vozit, saj zelo lepo potegne že od 4000 naprej, o čemer lahko na 600 samo sanjaš, zlasti če boš v dvoje; v tem primeru boš tudi zelo cenil 20 KM več :) in 600ka zna bit celo bolj žejna, ker jo boš moral bolj terat za enake hitrosti

teža pa takole: priporočam ti da NIKOLI ne gledaš tovarniških podatkov, kjer vedno napišejo nekakšno "suho težo", brez akumulatorja, brez vseh tekočin, brez blablabla - hej, takega motorja sploh ne moreš peljat!!! polno natankanega vrgel na vago in je pokazala točno 232 kg, 600ka ima 4 manj (moj podatek o teži je enak teži ki so jo izmerili na Motorradovem testu)

priporočam ti ga (750!), ker je motorček prijeten in nezahteven za vozit, dovolj udoben tudi za dva, tudi malce športen po potrebi, predvsem pa je zanesljiv in poceni, pri nakupu in vzdrževanje - IMHO najbolj optimalen nakup v tem cenovnem razredu sport-touring motorčkov

od letnika 1999 do 2006 razen barv in zadnje luči ni nobenih razlik

PS prit na koleno pa sploh ni problem :)

PPS če te zanima: še vedno imam Leo Vince karbonski racing oval, ki mu da neznosno lep zvok :naughty:

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No hvala za odgovore, me veseli, da je motorček prijeten za žep, obenem pa še zanesljiv. A mogoče kdo ve kolk "s" rabi 600 oz.750 do 100 km/h, in kakšno mata končno hitrost? Zanima me še, če zna bit nizek sedež problem pri prestavljanju (za nogo) a so tačke previsoko glede na sedež in maš pol nogo bl pokrčeno, a ti noge tko trpijo na dolge ture? in če mi kdo pove kaj naredi ta motor težek 200-230 kg? zdej da bi se pa kolenih čez ovinke metal pa nikol nisem sanjal, sem pa sanjal o prijetnem in ne preveč bahaškem ovinkarjenju po naših prelepih regionalkah

Popravljeno . Popravil Vesoljc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi nekdo lahko prosim odgovori na vprašanja iz prejšnjega posta, če ve kdo, ker me res zanima, hvala

Hola mojster,

sem ti napisal da je motorček udoben, tudi za dva, tudi za dolge ture... sicer ne vem kako dolg si, pa nič hudega - dogovori se z nekom ki ga ima in ga pridi pogledat v živo, usedi se gor, primi ga za rogove, noge daj na stopalke in vse ti bo jasno :)

teža 230 kil ni pa nič nenavadnega za ta razred (poceni naked bike), Honda CBF 600 SA ima 228 kg, Kawasaki Z750 celo nekaj čez 240 (se ne spomnim točno zdajle) itd itd kar poglej v kak katalog (samo ne slovenski, ker navajajo samo brezvezne suhe teže)

samo brez panike, je rekel Švejk in naročil še eno pivo... motorček se lepo pelje, nobenih problemov, ne med vožnjo, ne po njej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola vesoljski mojster,

nekaj od teh podatkov imaš v Motosvetovem katalogu motociklov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel ta motor,samo 750.

Nobenih problemov z njim,samo redne servise.

Primeren za dva in za dolge ture.

Ne vem kaj te toliko zanima končna hitrost,a ga boš tiščal s sopotnikom in tremi kovčki do konca?

Za tvoje potrebe,kot jih navajaš je super motor,samo jaz bi vzel 750.

Lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne Tiger nikakor ga ne mislm tiščat, je pa razlika če ma motor končno 230 ali pa 180, ker ko se voziš pri 130km/h, je motor veliko manj obremenjen zato me je tud navor zanimal, zanima me pa za oba modela da lahko primerjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti rekli, da vzami 750 glih zaradi navora.

750

600

To je bil moj prvi pravi motor. 5 let 50.000 km vse BP. Mora biti 750 ccm, da je vsaj približno dobolj navora. Izredno hvaležen motor. Je pa tudi teža dokaj velika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Mal sem gledal po oglasnikih in so cene teh motorjev kar ugodne in meni je ta motor kar všečen. Edino ne vem če sem dovolj velik za njega, velik sem le 170cm in ne vem če bi vsaj približno normalno dosegel do tal. Je kdo sedel na njemu velik približno tolk kot jaz?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jih imam 184. Motor mi je bil idealen. 170 cm je pa res dokaj malo za tak motor. Po mojem si na meji. Moja žena je velika 165 cm in pravi, da ji je bil velik predvsem po dolžini (rit-roke). Seveda ga je vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal sem gledal po oglasnikih in so cene teh motorjev kar ugodne in meni je ta motor kar všečen. Edino ne vem če sem dovolj velik za njega, velik sem le 170cm in ne vem če bi vsaj približno normalno dosegel do tal. Je kdo sedel na njemu velik približno tolk kot jaz?

Hola!

z lahkoto boš dosegel do tal saj voznikov sedež ni preveč širok, višina sedeža pa je le 780 mm... jst mam 6 cm več pa sem imel obe nogi celi na tleh pa še malo pokrčena kolena :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Bivši, sedanji, lastniki in znalci!

Prijatelj je kupil tale motor in sicer 600 kubičnega. Motor je vozen in registriran, ima pa polomljeno sprednjo luč, nosilec, popraskana oba boka, počene plastike okoli števcev, manjka mu pa še levo ogledalo. Bil bi zelo hvaležen, če bi kdo vedel za koga, ki ima ali lahko priskrbi dele (rabljene).Predračun za nove dele je tako visok, da se ga dejansko ne splača popravit, po drugi strani pa je motor vozen tak kot je in bi ga bilo škoda "zavreči".

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PPS če te zanima: še vedno imam Leo Vince karbonski racing oval, ki mu da neznosno lep zvok :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola jumerik,

ja, še imam :) če te zanima -> PM (v soboto in nedeljo sem na Marofu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No, dva posta bolj gor omenjen problem je rešen. Prijatelj je kupil vse večinoma nove stvari pri motorjetu v mb, kjer so vse zrihtali v 3. delavnih dneh :worship: nekaj malenkosti pa je dobil tudi rabljenih. Motor bo čez vikend sestavil, potem pa gasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!