Skoči na vsebino

Kje dobiti spice..


Anzee

Priporočene objave

Zdravo!

Predelujem KTMa LC4 l. 97 in bi rabil spice. Sicer bi jih verjetno lahko dobil pri uradnem serviserju, vendar so prilicno drage (200€ za obe kolesi.. :headbang: ), tako da iscem kaksno drugo varianto. Ker je celotna zadeva se malce predelave, in ni ziher ce bodo originalne spice sploh ustrezale bi bilo fajn dobiti tudi kaksnega majstra ki izdeluje spice..ce kdo ve za kaksnega serviserja ki ima spice na zalogi se priporocam..

hvala za pomoc in lp Anze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa obroč? To že maš?

Pomoje se ti bolj splača kupiti ene 17feltne(pa dej magari lite) in narest distančnike/adapaterje za diske oz. tako da bo pasalo. Pomoje dobiš od kakega zbitega nakeda, ker majo tudi zadaj 160 gume(Hyosung, SV650...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no, lite feltne ravno ne priporočajo, ker so težje in bolj toge od špičakov, pa tudi predelava ni od muh. Na ADV forumu sem 2 dni nazaj bral kako se je en mučil s predelavo litih, pa je imel v garaži vse od stružnice do freze. Sicer pa en dober link na temo predelave v supermoto http://www.supermoto.co.il/Technical-en.htm

Če se bo pa kdo spuščal v predelavo, pa imam v garaži nekaj litih felten se za znebit... :naughty:

Za špice nimam pojma, žal :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej kako je s temi predelavami na kakih tujih forumih. recimo UK KTM forum ti prav pride...

Popravljeno . Popravil Stric Burek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, hvala za odgovore!

Kar se tici litih felten, ne pridejo v postev, za supermoto morajo biti pletene.. :krneki:

Kar se tice spic in predelave, zadeva je taksna: moj motor ima serijsko zadaj 3.5x17" obroc, spredaj pa 19". No dobil sem zadnji obroc iz husqvarne - 4.25x17", in zacel s predelavo. Nekdanji zadnji obroc bom napletel spredaj, "novega" pa zadaj. Kompletni wheelseti so namrec dragi ko zafran, tako bom pomoje na ta nacin malce prisparal.

Dosti sem se ze pozanimal po tujih forumih, in vse kaze da se bo zadeva dala naplesti gor. Tudi sam sem ze spletel zadnjo feltno na pesto iz spic ki so mi ostale (kombinacija sprednjega in zadnjega kolesa, ker sem moral nekatere porezati, saj so bile cisto zarjavele) in zgleda ok. Spice naceloma se da dobiti pri buchanan spokes v kaliforniji, vendar je cena za 2 custom kompleta 180$, seveda plus postnina in carina. Tako da iscem cenejse variante v slo. No jutri sem zmenjen pri Sternu v Kranju, imajo nekaj spic in bomo malce pogledali kaj bi lahko pasalo, je bil majster ful prijazen...

Stuhec: bom tudi pri aunerju malce povprasal, hvala za namig!

Stric Burek: ha, pozdravi Zvonkota iz Harij :) sej ga poznas verjetno kajne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

mam en problem špice so se mi od vibriranja verjetno odtrle zdaj pa zanimle kje bi lahko dobo spice za felne 17xMT 5.00 ( supermoto ktm 620sc)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam en problem špice so se mi od vibriranja verjetno odtrle zdaj pa zanimle kje bi lahko dobo spice za felne 17xMT 5.00 ( supermoto ktm 620sc)

Na ktm-parts.com jih imajo. Jutri(PONEDELJEK)

 najverjetneje naročamo! Pohiti in piši PM če te zanima!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no danes sem si notri zmontiral špice, zdaj pa me zanima kak močno morem zategnit špice?ko sem druge probo so k fajn zategnjene... nebi pa rad preveč zategno da bi sfuko felno :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
no danes sem si notri zmontiral špice, zdaj pa me zanima kak močno morem zategnit špice?ko sem druge probo so k fajn zategnjene... nebi pa rad preveč zategno da bi sfuko felno :unsure:

Zategni toliko da bo zvenela (ce po njej udaris s kovinskim predmetom, naprimer izvijacem) podobno kot ostale spice, in toliko da ne bo deformiralo platisca (preglej ce je po zategovanju se vedno lepo ravno). Skratka, po obcutku :)

Popravljeno . Popravil Anzee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Zategni toliko da bo zvenela (ce po njej udaris s kovinskim predmetom, naprimer izvijacem) podobno kot ostale spice, in toliko da ne bo deformiralo platisca (preglej ce je po zategovanju se vedno lepo ravno). Skratka, po obcutku :)

ali pozmaš koga ki zna naštelat špice? Pri niski hitrosti mi otresa bilanco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pozmaš koga ki zna naštelat špice? Pri niski hitrosti mi otresa bilanco

Ni nujno da je to krivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pozmaš koga ki zna naštelat špice? Pri niski hitrosti mi otresa bilanco

Najprej poglej ce je feltna ravna. Dvigni motor in zavrti kolesa, da bos bolje videl prisloni med feltno in nihajko (vilico) kaksno vezico oz. kaj podobnega. Preveri nihanje feltne levo desno in koliko je izven centra (gor dol)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

pozdravljeni!

Aero kje si potem dobil špice.. Jst jih tud rabim za 17x5.00 MT feltno... a mogoče kdo pozna koga ka jih lahko zrihta ?...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!