Skoči na vsebino

MEMENTO .:. Uroš Blažko


Vspomin

Priporočene objave

Ob tej žalostni novici, mi je zmanjkalo besed... Za hip se je ustavilo srce, zastal je dih in v hipu sem spoznal, minljivost kratkega življenja.

See You Uroš!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... mnogo dobrih sledi je ostalo, mnogo znancev in prijateljev je obstalo, mnoge nas je pretreslo,...

malo v spomin.....

Uroš Blažko Metka Šalehar 07.85 potovanje z nahrbtniki po jadranskih otokih07.86 Enomesečno potovanje z motorjem po Bosni, Črni gori in Dalmaciji07.88 Enomesečno potovanje z motorjem po Grčiji in Turčiji07.89 Enomesečno potovanje z motorjem po Španiji in Portugalski07.90 Enomesečno potovanje z motorjem po Španiji in Maroku07.92 Enomesečno potovanje z po Turčiji, okrog vseh meja sosednjih držav07.93 Enomesečno potovanje z džipom po Turčiji, ker naju v Sirijo niso spustili.07.94 Enomesečno potovanje z motorjem po Maroku07.95 Enomesečno potovanje z motorjem po Angliji07.96 Enomesečno potovanje z motorjem po Portugalski07.97 Enomesečno potovanje z motorjem po Siriji, Jordaniji in Izraelu07.98 Enomesečno potovanje z motorjem po Angliji, Irski in Severni IrskiLeta 1999 enoletno potovanje okrog polovice sveta: tri celine, 65000 kilometrov

...R.I.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ne morem verjet!!! še spomladi sva se na črpalki v Postojni pogovarjala o Turčiji, Siriji, Libanonu in Jordaniji...

:cry: Uroš, R.I.P. :cry:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil je eden izmed pravih popotnikov in vedno možakar na mestu.

R.I.P.

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtor: motoguzzi (---.dynamic.dsl.t-2.net)

Datum: 24.12.07 09:59

O, saj ni smrti, ni smrti!

Samo tisina je pregloboka.

Kakor v zelenem,

prostranem gozdu!

Samo odmikas se,

samo tih postajas,

samo sam postajas,

sam in neviden.

O, saj ni smrti, ni smrti!

Samo padas, samo padas,

padas, padas,

v prepad neskoncne modrine.

(Srecko Kosovel)

Uroš je v svoji knjigi Pot v večno poletje napisal Namesto konca: "Ali vsako človekovo dejanje pusti sled? Ali je vsak podvig vreden občudovanja? Ne, kakor vse življenje, so tudi sledi nasih dejanj minljive. Celo največji uspehi zažarijo kot kometov rep, potem pa se utrnejo in se utopijo v vsakdanji sivini. Tako tudi najina pot v večno poletje."

Uroš, pustil si močno sled. Ne le s potovanjem okoli sveta, ki sta ga opravila z Metko, ne le s knjigami, ki si jih napisal. Sled si pustil tudi in predvsem s svojo osebnostjo, s svojo prisotnostjo med nami, ko si vedno (in res vedno) nesebično delil pomoč in nasvete in nas na nek način vzgajal. In bil z nami. Ne moreš se utopiti v vsakdanji sivini. Zame si enako kot Moto Guzzi. Legenda.

Barbara

__________________________________________________

Zelo lepo napisano. Moral sem skopirati in Barbarino slovo predstaviti tudi na tem forumu. Vse povedano in dobro napisano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma klinc dolgo ga nism videl, pa me včeraj preseneti novica... Ravno po pogrebu smo trije, ki smo ga poznali, združno ugotovili, da je bil zajebant in da nima smisla žalovat... Upam samo, da ima zgoraj boljši asvalt kot mi tu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uroš, oprosti, ker se včeraj nisem prišel poslovit, sem šele danes zvedel žalostno novico. Poznala sva se skoraj 40 let, pa sem bil še vedno vesel, če sem te kje zagledal. Pa čeprav le nekajkrat na leto, ko pa sta z Meto kar naprej letala okoli.

Naj bo to zadnji pozdrav ob tvojem odhodu. Sicer pa leta kar prehitro bežijo in kmalu bo šel marsikdo na isto potovanje kot ti sedaj. Jaz tudi! In takrat se bova spet srečala pa kakšno rekla.

Meta, če boš slučajno tole brala: moje sožalje.

Tvoj star in dober znanec (skoraj prijatelj) Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi to sem skopiral iz foruma Moto Guzzi, mislim, da je prav...

____________________________________________________

function delmsg(url){ans=window.confirm(""); if(ans){ window.location.replace(url); }} Novo sporočilo | Na vrh foruma | Pojdi k sporočilu | Najdi | Vstop Novejša tema | Starejša tema UROŠU V SLOVOAvtor: <A href="http://www.motoguzzi-si.com/forum/profile.php?f=1&id=1">motoguzzi (---.dynamic.dsl.t-2.net)

Datum: 24.12.07 16:02

Že kmalu si spoznal, da se moraš sprijazniti z dežjem, če hočeš videti mavrico. Pogumno si se podal na pot v iskanje večnega poletja, na kateri te ni ustavil nihče. Svet je postal tvoj dom in ti si bil državljan sveta. Vse ovire si premagoval s svojo modrostjo, širino in neskončno iznajdljivostjo. S tvojih potovanj si se vedno vrnil in mi smo te vsakič nestrpno čakali. Čakali smo tebe, čakali smo tvoj nasmeh in tvoje vedno zanimive zgodbe.

Približal si nam drugačen pogled na svet, nas učil kako preprosto in lepo je lahko življenje … Bil si nam vzor in ponos. Bil si človek, ki si ga enostavno vzljubil, ko si ga spoznal…človek redkih besed, a mnogih dejanj…zaklad znanja in izkušenj in od tebe smo črpali vsi. Z navdušenjem smo poslušali tvoje modre misli in doživetja.

Sedaj si odpotoval in tako kot vedno smo te pospremili tudi na to pot, le da tokrat te nikoli več ne bo nazaj. Odšel si na pot, na kateri te nihče ne bo več ustavil, na pot v večnost…za teboj pa bo ostala globoka praznina…

Izgubili smo našega zvestega člana, motorista, svetovnega popotnika, pisca, kozmopolitana in… dobrega prijatelja.

Hvala, ker si nam zapisal tvoje spomine s katerimi bomo lahko vedno s teboj na poti v večno poletje. Zarisal si nam pot in mi se je bomo držali.

Uroš nikoli te ne bomo pozabili, vedno boš v naših srcih.

Tvoji Guzzisti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena zadnjih daljših fur z Urošem- moto guzzi srečanje Mandello 2006. Za vedno boš v naših srcih.

post-1151-1199304225_thumb.jpg

post-1151-1199304316_thumb.jpg

post-1151-1199304449_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Bemtiš, je videt, da mi ni bilo dolgo gor. Sploh nisem vedel:( Imel sem priliko ga spoznat pred par leti na predavanju v Dobravljah in zdaj to. Jaz pa sem že razmišljal, ma kdaj bo še kakšna knjiga izšla.

Uroš hvala ti za zanimiva branja, predvsem pa nasvete in spodbudne besede, ki si jih znal posredovat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, je že več kot eno leto. Še vedno grem kdaj k Metki na obisk. Res škoda dobrega kolega. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Še nekaj dni in bo 5 let brez Uroša. V roke mi je prišla njegova knjiga Pot v večno poletje in po ponovnem prebiranju sem opazil, da berem prvi del. Šel sem preverit pri založniku in videl, da obstajata še dva. Naslednji dan sem klical založnika Založba BOROVCI Ilirska Bistrica:

http://www.grafikabor.net/sl/zalozba-borovci

in naročil manjkajoči knjigi in še dva kompleta. Za odlične potopise sem plačal 30€ (10 € po knjigi :eek: ). Poslano po povzetju.

Za motorista je to lahko najlepše darilo...., za branje pa toplo priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to kolk mal nas je imamo kar nekaj dobrih potopisnih knjig motoristov, trenutno berem prvo od Šeruge-Pot k ljudem :) čeprav mi je do sedaj še zmeraj Miranov način pisanja najboljši :) bo pa treba tud te knjige od Blažkota prebrat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!