Skoči na vsebino

največji jajc od motorja


pjero

Priporočene objave

Sam' tega mi ne delat! :grrr Mi služi več kot odlično! :grim

Torej ETZ odpade!

Kaj so torej 'največji jajc'? :hmm: :slap:

Krava, od tega, kar sem jaz vozil, so po moji oceni, ki je sicer subjektivna, (seveda je tovrstna tudi tvoja), MZ250ETZ pač največja jajca, pa sem peljal in imel že marisikaj, od Tomosa, Aprilie, Kawasakija, vozil Honde...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...za denar, katerega si odštel za ETZ, je bil odličen. Sem imel dva. In v tistih časih, je bilo imeti ETZ, kot danes eno Fazerko. Tako da taka jajca tudi ni bil. 12 letnik na motorju... Kaj pa je vedel o motorju, vzdrževanju,... Še BMW bo ratal jajca, če ga bo fural mulo.

Mislim, da skoraj za noben motor ne moremo reči, da so neka jajca. Sploh pa ne na način kao: sem slišal da ima sosed prijatelja,ki pozna enega, ki ima ta motor, pa...

Sem imel BMW, ki mu je vrezala elektronika, bom rekel da so jajca? V danem trenutku že, po treznem premisleku pa, da ne. Motor je bil že v letih, prejšnji lastnik pa je bolj vozil, kot vzdrževal... Motor ti lahko gre brez problema ali pa ne. Nov ali star. Pa firma ni važna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V najstniških letih mojega očeta je predvsem veljal za slab motor Lambreta in pa Jawa. Povedal mi je, da so Lambrete kar naprej porivali, Jawe pa so nagajale zaradi elektrike. Večina motoristov takrat ni znala nastavit platin zato tudi take težave, servisov pa ni blo, razen v Italiji. Za Jawo pa sem izvedel, da je imela obrnjeno polariteto, se pravi na okvirju plus, po žicah pa minus in ko je pobralo akumulator so novega po logiki zvezali narobe in je zgorela elektrika. Marsikateri motor je tako zaradi nevednosti ljudi postal simbol slabega motorja.

Lansko leto sem obnavljal Jawo 350ts letnik 88 z samo 2200 prevoženimi km. V zadnjemu amortizerju se je odvila matica tako da se jke batek prosto padel v valjček, skurjen regler (no morda tudi po moji krivdi), alternator tudi ni bil v vrhunskem stanju-skratka štrom v izredno slabem stanju, barva na geštelu predvsem pa na mašini je začela odstopati, lavfala po enem cilindru pa še kaj bi se našlo. Tko vidimo da so bile jave predvsem izredno površno sestavljene drugač je pa to še kar robusten motorčič, pač delavno živinče.

Po obnovi, barvanju, pa pomoči lokalnega avtoelektrika pa motorček spet (oz. pomoje prvič) veselo lavfa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je bil že v letih, prejšnji lastnik pa je bolj vozil, kot vzdrževal...

A ni tako nekako tudi mišljeno? Za mene je torej jajc vsak motor, ki ga je treba bolj vzdrževati, kot voziti... :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...za denar, katerega si odštel za ETZ, je bil odličen. Sem imel dva. In v tistih časih, je bilo imeti ETZ, kot danes eno Fazerko. Tako da taka jajca tudi ni bil. 12 letnik na motorju... Kaj pa je vedel o motorju, vzdrževanju,... Še BMW bo ratal jajca, če ga bo fural mulo.

Mislim, da skoraj za noben motor ne moremo reči, da so neka jajca. Sploh pa ne na način kao: sem slišal da ima sosed prijatelja,ki pozna enega, ki ima ta motor, pa...

Sem imel BMW, ki mu je vrezala elektronika, bom rekel da so jajca? V danem trenutku že, po treznem premisleku pa, da ne. Motor je bil že v letih, prejšnji lastnik pa je bolj vozil, kot vzdrževal... Motor ti lahko gre brez problema ali pa ne. Nov ali star. Pa firma ni važna.

Kolega da te popravm!

1. rekel sem da je ocena subjektivna

2. dejstvo je, da se vse na svetu deli na boljše in slabše

3. nič nisem pisal v stilu "poznam nekoga, ki...,...", vse sem vozil in ne tako malo

in še enkrat, SO boljši in SO slabši, to je dejstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tako nekako tudi mišljeno? Za mene je torej jajc vsak motor, ki ga je treba bolj vzdrževati, kot voziti... :whistle:

D.

:worship: :worship:

vsak ki ga morš non stop pedenat...je ....KANTA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak po svoje so jajca, oz. vsak bo našel kakšna jajca ponavadi tuja. Zame so jajca vsi nekomot,taki da imaš šalthebl nekje pri levi ritnici, premočni da jih kr zvija, pa prešvoh bremzajo, pa ne držijo v nagibu, pa jim spodnaša rt... evo to so jajca pa naj vsak najde model v naštetih...

aja pa naj dodam da imaš japonska jajca, pa bavarska jajca pa italijanska jajca, v glavnem jajc kolko češ

hvala bogu dobrih pa še vedno dovolj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pravte na tole...

post-18176-1198700065_thumb.jpg

Tem tipom z Jawami ti do gležnja najbrž ne sežeš PJERO, si se z par stavki v temi lepo opisal, kakšen si.

Popravljeno . Popravil PURPLE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tem tipom z Jawami ti do gležnja najbrž ne sežeš PJERO, si se z par stavki v temi lepo opisal, kakšen si.

Na vsakem forumu se najdejo budale... Sem pa še na enem forumu, kjer pa se je pri registraciji treba popolnoma predstaviti (osebna predstavitev), da sploh lahko sodeluješ v njem in ga bereš. Tam pa še nisem zasledil, da bi bil kakšen član, kot je tu enih par. Bi se splačalo malo razmisliti o teh ukrepih tudi tu.

Hudič je, kadar ima mularija počitnice, a ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji jajc od motorja je tist, k se Pjero gor s svojimi usede :kva2: :kva2: :kva2:

A sem uganu??? :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil CAPI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudič je, kadar ima mularija počitnice, a ne...

počitnce pa take :headbang:

jst sm hotu jit na morje

pa mamo čist zmrznn vse tuki

dons sm po parih dneh končno naredu spet neki drobiš od kilometrov

drugač pa moje mnenje:

vsak motor je lahk jajc, če ma za en kurac lastnika(ga ne vzdržuje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jawa sodi že med oldtimerje,če pa si jo tam pa tam mal pušraufu je pa kar šla,sam ustavt jo je blu bol prublem za tiste cajte 80 ta leta je bla pa zakon pa MZ-ji japonci so bli pa drag pa še težko jih je blu dobit Tud za svoj motor imam kritike(honda varadero 1000) prevelika poraba drugo pa je OK.

Popravljeno . Popravil varadero1000
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!