Skoči na vsebino

Zakaj ste se odlocili za motociklizem?


dave the wave

Priporočene objave

Pa tudi ko boš imel 'orenk' motor, se boš moral navadit, da ti ne bodo vsi odzdravili... No, pa to je bilo že predebatirano.

P.S.: Aja, Mačica pa odzdravlja, sem danes preizkusil... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam osebno sem imel še kot mulček enega ATX, bil je malce predelan (BT cilindrček......) Potem pa je pri 18 letih prišla neskončna želja, da bi si kupil avto. In tako sem moped prodal in si z doplačilom kupil avto, če se temu lahko tako reče. A želja je še vedno ostala. Tako sem poletje za poletjem gledal znance, kako uživajo na motorjih. A lansko poletje sem se odločil, da se bodo zadeve spremenile :D :D :D . Tako sem šel naredit izpit in imel namen kupit motor šele čez dve leti, ko bi lahko vozil motor brez omejitev. A ko so letos zakon spremenili sem takoj tekel naredit še tisti dodatek in si končno uresničil željo.

Kdaj ob slabem vremenu še celo pomislim, da je to slaba naložba, a ko posije sonček in se grem peljat takoj pozabim (nessssssssskooooooonnnnnnnnčnnnnnnnnnniiiiiii uuuuuuuužžitki :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) heh zanimivo brati vse skupej, pri meni je bilo pa tko, že od 1 razreda naprej sem sanjal o cross motorju pa sta ble pol dve strani : mama in ata. Seveda mama ne in ne motorja bo sinko padu, ampak ata je pa bolj trezno razmišljal in vedno govoril da če ima sine željo je boljš da ma svoj motor kot pa da si ga okol sposoja pa da se mu kej naredi s tujmu. In res se me usmiljo v 4 razredu za avtomatika pa pol kmal za APN6 --> tori cross(delno polomu ko sem skakov) --> Yamaha YZ80 cross -->Yamaha DT50R(naredil izpit 14 let) --> Yamaha TDR125 --> Aprilia RS125 --> leto in pol nič --> Yamaha YZF600R. Po Yamahi DT mi je blo pa tok noro dobr da sem se sam lahko pelov mal okol tolk velika da sem med celo srednjo šolo in še sedaj delal in šparov samo za motor in opremo. Zdej pa ne dam več motorja! Občutki --> 7 nebesa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam prijatla, ki prodaja BMW-je in ko še nisem imel izpita mi je velikokrat pripeljal kakšen testen motor za vikend - in kaj sledi NAVDUŠENJE POPOLNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Malo sem pregledoval forum in nikjer nisem zasledil podobne teme. Zakaj in kako ste se odlocili za motociklizem, kaj vas je navdusilo, kaj vam pomeni in zakaj vstrajate.. :D :D ???

Motciklizem je kot neke vrste droga, ampak tega toliko časa ne veš kolikor časa na ostanaš brez motorja. Ko si pa enkrat brez pa vidš da res rabiš motor. Saj jst sm tak-ne morm zdržat da se nebi usedel na motor. 8) :lol: Prvimoped pa sm si ipod podstrehe zbrskov pri 10ih. Zdj mam pa že ta sedmega. Motor - ZAKON :P :D :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazi mene!!!

Že od malega energijsko nabit. Dinamika, adrenalin, muving... Motorja nikoli nisem imel... le želja za katero nekako veš, da je ne boš nikoli uresničil. Nato pa BUMMM! Pri 45 razpade družina (otroci odrasli, žena po svoje...), jaz pa - DELAT IZPIT ZA MOTOR. Ni bla lahka!!! V prvih treh urah šole, dvakrat zalijem po asfaltu. Ampak vztrajam! Izpit po 2 mesecih z lahkoto, nato Virago 250, naslednje leto pa VN 800. PO 30k km vem: to je to!!! Svoboda, neodvisnost, realizacija trenutnih emocij, samokontrola, pripadnost specifični ciljni skupini (z mnogimi skupnimi imenovalci)... MOTORIZEM JE NAČIN ŽIVLJENJA! Tako moraš to jemati.

Zanimivo !!!

Pr' men je vse dobesedno isto razen:

- žena še noče po svoje...

- naslednje leto Dragstar 1100...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usi hočejo nov motor, pa ta starga prdajo. A se noben ne naveže na ster motor. a ga ni težko dat z rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se noben ne naveže na ster motor. a ga ni težko dat z rok

Je. Transalpa imam že devet sezon. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so navdušili že ko sem bil star 7 let, ko sem pri starih starših prvič peljal moped. Potem se je pa samo stopnjevalo, tako da imam zdaj že dva težka motorja v garaži, starši pa samo težijo naj vsaj enga prodam, pa se ne morem nikakor ločit od kerga kol motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm se kar navezal na mojo CBR, zdej sm ji kupu še nov ror, da bo lepše dihala. Pa tud drgače ful skrbim zanjo, zmer je čista, ketna zmer optimalno našponana/podmazana, skratka, skrbim zanjo ku za mojo...ehm... ku za nobenga druzga. :roll: :wink:

Problem je, da imam samo motor. Zdej bo zima in brez avta bo na momente kriza. Jst sm drgače še študent, ki se na fax vozi z busom, no sej tudi pri stanovanju itak ni parkirnega placa. Najbolj pametno zame bi blo, da bi motor prodal, samo potem kam z vso opremo(kombinezon, čelada, rokavice, škornji...), pa tudi ko bi prišlo spet poletje, gledat ostale vesele na motorjih z mušicami med zobmi... ;) ne bi ble lepe.

Kaj bi vi na moje mestu naredili? Prodali motor al ga obdržali? Predvsem pa, je še kak sotrpnik, ki je na istem položaju kot sm jaz? :oops: :cry:

LP duhec

ps: se opravičujem če to ni prava tema samo vseeno.. kam to dat :?: :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm tudi že kr zgodi začel na avtomatiku(tam okrog tetjega razreda (OŠ),ki mi ga je stric kupil za fajn narejen razred.

Kasneje sm pa dobil njegov apn4 colibri letnik 75, ki je dokej slabo zgledov,ampak sm ga vsega prerihtov,tako da sm bil kr ponosen nanj.Sm se pa tud kr dost prevozil s to mojo štirko-sm delal več kot 5000 km na leto,tud par cm snega ni blo preveč za pelat se :twisted:

Vmes sm še enega atx-a preganjal.

No pol je pa sledil kšne tri leta avtomanie,zdej sm pa končno enga suzukija nabvil, ker enostavno nisem mogel več gledat kako se poleti folk mimo mene na motorjih vozi,ko stojim v koloni za na morje :roll:

Ampak tisto štirko mam pa še zmeri doma,čeprav mi dela sam napoto :!: Še zmeri pa na prvo vžge,sam vozim se ne velik,ker ni tablice gor :oops:

Skratka, ta moped ne gre od hiše :!: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhec, motor obdrži pa našparaj še za ostalo... sej rabiš samo voljo pa malo potrpljenja, pa se vse da. Ni lih lahko, ampak se splača.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhec motor obdrži, ker boš spomladi težko kupil kakšen dober rabljen motor. Pa ne glancaj preveč šipe z razredčilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kdaj je v človeku želja po motorju je pravzaprav brezpredmetno... Vsak motorist si ga je moral nekje v sebi neizmerno želet... Pol pa to (prej ali slej) mora ven vdarit... in tako narediš izpit, pripelješ domov prvega in drugega, prodaš avto, ker se ne splača več plačevat 150 jurjev letno za register, ko pa naenkrat ne moreš z avtom prevozit več kot 3000km letno. Pa si za sneg in točo kupiš Jugoarja, ki ravno tak lušno rjavi pred bajto, vse ostale poti pa opraviš na mopedu. Potem pa samo razmišljaš, kako prestavljati kupčke denarja in v kak kreditni jarem se zapreči, da bi zadeve le šle dalje.

Na motorju sem pravzaprav prvič čisto prav dojel pomen "povezati prijetno s koristnim"; prišparam (no ja), uživam, hitreje gre in bolj sprošča...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je, da imam samo motor. Zdej bo zima in brez avta bo na momente kriza. Jst sm drgače še študent, ki se na fax vozi z busom, no sej tudi pri stanovanju itak ni parkirnega placa. Najbolj pametno zame bi blo, da bi motor prodal, samo potem kam z vso opremo(kombinezon, čelada, rokavice, škornji...), pa tudi ko bi prišlo spet poletje, gledat ostale vesele na motorjih z mušicami med zobmi... ;) ne bi ble lepe.

Duhec, ne vidim pametnega razloga da bi prodajal motor. Tvoje vprašanje ti opravičim le, če te v to sili punca -- za punce pa, vemo, smo pripravljeni naredit marsiktero neumnost :wink: Meni zima komot znese brez avta -- pač malo več peš, pa še koristno je ker se mal nadihaš. Če pa je nuja dobi kakšno delo na študentu pa kakega jugiča nabavi. Cena je tolk kot daš za družinsko kosilo v kaki bolj fini restavraciji.

andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!