Skoči na vsebino

Toscana 2008


Vanga

Priporočene objave

In boš v Toskani za polpenzion jedel klobase in zelje. Avstrijci in nemci so v Toskani pokupili skoraj vse "terme hotele", ki so na nivoju Poreč turizma. Žal se mi je nekaj podobnega zgodilo v Capo vaticano (na pol poti med Salernom in Sicilijo), ko sva nabasala holel za prespat v "nemški preobleki". Je bilo že na recepciji čudno nemško, večerja pa je bila v peki klobas in kotletov na prostem, seveda ob obilnem zalivanju s pivom. Zelo italijansko....

Malo na www.hofer.at poglejte......Imajo svojo potovalno agencijo (Hofer Reisen), se da dobiti polpenzion s štirimi nočitvami v hotelu za 109 eurov po glavi.....Preizkušeno leta 2005 v hotelu v Montecatini termah......potem pa delaš lokalne fure: vas Vinci,San Gimignano, Rada in Castellina in Chianti, Firenze, Siena, Lucca, Pisa Volterra................. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In boš v Toskani za polpenzion jedel klobase in zelje. Avstrijci in nemci so v Toskani pokupili skoraj vse "terme hotele", ki so na nivoju Poreč turizma. Žal se mi je nekaj podobnega zgodilo v Capo vaticano (na pol poti med Salernom in Sicilijo), ko sva nabasala holel za prespat v "nemški preobleki". Je bilo že na recepciji čudno nemško, večerja pa je bila v peki klobas in kotletov na prostem, seveda ob obilnem zalivanju s pivom. Zelo italijansko....

Ceco, to kar sem napisal sem napisal iz lastnih izkušenj, kar pomeni, da sem zadevo preizkusil in tvoje navedbe nikakor ne držijo. Če bi me poznal, bi vedel, da nikakor ne priporočam nekomu nekaj, kar predhodno ne preizkusim sam.......Če si ti jedel zelje in klobase, je to tvoj problem in ne moj, samo za božjo voljo ne sodi o pozitivnih izkušnjah drugih (čeprav si verjetno velik poznavalec Toscane).............. :evilgrin: PS Večerje so bile tipična italijanska kuhinja, z razlago kelnerja o tem kaj jemo in svetovanje pri izbiri različnih vin...............

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda ne boste.....................ker vam bo Mutika kuhala........ :whistle:

Midva z Vapotekom pa boma skrbela za jagodni izbor, ali pa za hmeljev. :yea1:

Odvisno od hrane, k vsaki hrani pač ne paše vsaka pijača. :whistle:

Popravljeno . Popravil Vanga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se razburjat in ne vsega jemat dobesedno. Priznam, da so se nemci od SP v nogometu ... spremenili na bolje. Tudi čredni efekt in "vse domače" tudi v tujini se spreminja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se razburjat in ne vsega jemat dobesedno. Priznam, da so se nemci od SP v nogometu ... spremenili na bolje. Tudi čredni efekt in "vse domače" tudi v tujini se spreminja.

Dobesedno si navedel, kar si navedel.............jaz sem samo repliciral......smisel demokracije, mar ne?? :naughty: Ni nujno, da so Germani vse pokupili. oz. ne moreš kar na pamet generalizirat...... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ja pa dober... a vi hodte žret pa pit v Toskano?!... a ni pol bolš en all inklusiv paket v hotelu? ...al pa vikend izlet v Leskovac z Avtobusom?... žrenje vina in pira je dosegljivo tudi na štajerskem...- najbrž cenejšga in boljšega...(sam težkih primorskih vin žal ne prenašam)

:headbang:

...in to bi naj bli neki bajkerji... :blink:

...če se človek že podaja v tako lepo deželo (sam jo še nisem imel prilike videt) se mi zdi bolj vredno vsak cent dat za bencin in oglede, si mogoč prvošit kako toplo malco na dan (magari s koharčka), drgač pa natepavat sendviče in pit vodo! ... treznost in pamet v roke in med noge fantje... :kva2:

pa če na takem road tripu kako kilo dol skinemo, nas pa tut ne bo pobral... :OK:

žrli in pili bomo pa doma... na motozborih... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žrli in pili bomo pa doma... na motozborih... O:-)

:worship: :worship: :worship: :beer2: :worship: :worship: :beer2: :worship: :beer2: :grupni: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ja pa dober... a vi hodte žret pa pit v Toskano?!... a ni pol bolš en all inklusiv paket v hotelu? ...al pa vikend izlet v Leskovac z Avtobusom?... žrenje vina in pira je dosegljivo tudi na štajerskem...- najbrž cenejšga in boljšega...(sam težkih primorskih vin žal ne prenašam)

:headbang:

...in to bi naj bli neki bajkerji... :blink:

...če se človek že podaja v tako lepo deželo (sam jo še nisem imel prilike videt) se mi zdi bolj vredno vsak cent dat za bencin in oglede, si mogoč prvošit kako toplo malco na dan (magari s koharčka), drgač pa natepavat sendviče in pit vodo! ... treznost in pamet v roke in med noge fantje... :kva2:

pa če na takem road tripu kako kilo dol skinemo, nas pa tut ne bo pobral... :OK:

žrli in pili bomo pa doma... na motozborih... O:-)

Saj imaš prav :worship: mi ne bomo deset dni nič jedli in pili :kva2: samo vozli se bomo :yea1:

ps: na zbore ne hodim :whistle: mater bom shujšal... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ja pa dober... a vi hodte žret pa pit v Toskano?!... a ni pol bolš en all inklusiv paket v hotelu? ...al pa vikend izlet v Leskovac z Avtobusom?... žrenje vina in pira je dosegljivo tudi na štajerskem...- najbrž cenejšga in boljšega...(sam težkih primorskih vin žal ne prenašam)

:headbang:

...in to bi naj bli neki bajkerji... :blink:

...če se človek že podaja v tako lepo deželo (sam jo še nisem imel prilike videt) se mi zdi bolj vredno vsak cent dat za bencin in oglede, si mogoč prvošit kako toplo malco na dan (magari s koharčka), drgač pa natepavat sendviče in pit vodo! ... treznost in pamet v roke in med noge fantje... :kva2:

pa če na takem road tripu kako kilo dol skinemo, nas pa tut ne bo pobral... :OK:

žrli in pili bomo pa doma... na motozborih... O:-)

Izvoli in navozi se po toskani do nezavesti. če se neboš ustavil, zadihal, naročil večerje v malem mestecu, popoldan na terasicah naročil 987ga espressa, itak neboš vedel kaj zamujaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristek, jes si bom pa kupu en sendvič pa kokakolo, pa ti bom dal en pajs, da ne boš lačn! :whistle:

Lp! Iztok

Jaz pa tebi eno kepico sladoleda.... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristek, jes si bom pa kupu en sendvič pa kokakolo, pa ti bom dal en pajs, da ne boš lačn! :whistle:

Lp! Iztok

Evo to so pravi motoristi :worship: Vedno pripravljeni pomagat sotrpinu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ja pa dober... a vi hodte žret pa pit v Toskano?!... a ni pol bolš en all inklusiv paket v hotelu? ...al pa vikend izlet v Leskovac z Avtobusom?... žrenje vina in pira je dosegljivo tudi na štajerskem...- najbrž cenejšga in boljšega...(sam težkih primorskih vin žal ne prenašam)

:headbang:

...in to bi naj bli neki bajkerji... :blink:

...če se človek že podaja v tako lepo deželo (sam jo še nisem imel prilike videt) se mi zdi bolj vredno vsak cent dat za bencin in oglede, si mogoč prvošit kako toplo malco na dan (magari s koharčka), drgač pa natepavat sendviče in pit vodo! ... treznost in pamet v roke in med noge fantje... :kva2:

pa če na takem road tripu kako kilo dol skinemo, nas pa tut ne bo pobral... :OK:

žrli in pili bomo pa doma... na motozborih... O:-)

Daj malo se umiri in naredi še ti en pošten zadetek v :headbang: No sedaj pa se lahko pogovarjamo dalje.... :naughty: sploh na motozborih

Saj ne. Kupujem hišo v Toskani ...

Obilo uspeha :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem bil jaz v toskani,sem bil večkrat lačen kot sit,gostilne odpirajo šele po 18 uri :headbang: ,priporočam sendviče ali kaj drugega seboj :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda ne boste.....................ker vam bo Mutika kuhala........ :whistle:

:eek:

Kaj res delujem kot kuharca? :P

Kakšen popoldan jim bom mogoče res kaj skuhala, ampak to pa je tudi vse ... jaz bom po toskanskih ovinkih vrtela le desno ročico, moja Kawica pa obrate ... njami!

:010 :010 :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem bil jaz v toskani,sem bil večkrat lačen kot sit,gostilne odpirajo šele po 18 uri :headbang: ,priporočam sendviče ali kaj drugega seboj :naughty:

:worship:

Hvala, nasvet je dober, čeprav sem jaz (oktobra meseca) videla vedno kup odprtih gostilnic ... :hmm: .

Kakorkoli, pripravljeni bomo.

Na improvizacijo, he, he. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Babe za šparhet, da ne bo pika poka... :yea1: desno roko boš jačala s kuhlo.... :lol1:

Pol se boš pa zbudu ... :P !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem bil jaz v toskani,sem bil večkrat lačen kot sit,gostilne odpirajo šele po 18 uri :headbang: ,priporočam sendviče ali kaj drugega seboj :naughty:

Italjani imajo precej razširjene malice-kosila. Velika večina gostiln "trattoria" ima med 11.00 in 13.00 "pranzo". po kosilu je do večera res bolj povera. ampak ta termin je za toplo kosilo/malico precej zanesljiv. za Friuli-Venezia Giulia, Veneto in Trentino je tako. V Toscano zaidem redkeje, in se ne upam trditi da je tudi tam vedno tako.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes: saj tole s hrano... tudi z moje strani... je vse skupi za malo heca... :OK: ... kavice že morajo past... pa florentinski steak na žaru tudi... :grim ... drugače pa ITA - panini + gravž nastro azzuro ter bljak stella artuajz..., kako rdečo ali zeleno piksno je vsaj za prvi dan, da se prvadmo, fajn zram pelat.. sanjamo sanjamo... kje je še prvi maj... :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Hvala, nasvet je dober, čeprav sem jaz (oktobra meseca) videla vedno kup odprtih gostilnic ... .
gostilne so že odprte, samo kuhinja ne dela,kuharji pa zunaj kadijo-počivajo :headbang: ,tako da se kar pripravite,drugače boste lačni :naughty:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!