Skoči na vsebino

Toscana 2008


Vanga

Priporočene objave

Hahaha :D jaz sem tu :P

Drugače pa da ne bom čisto off-topic, po vsej verjetnosti grem v ponedeljek v Toscano in sicer Firenze. Kak mesec nazaj pa sem bil v Sieni :) Je pa pokrajina res nekaj posebnega, zanimiva mi je predvsem arhitektura. Pa tudi umetnost v Toscani nekaj predstavlja, a ne? :)

Ooooo, bodoči intelektualec.....toplo pozdravljam vsaj kanček zdrave pameti.... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poggibonsi-Castellina in Chianti-Radda in Chianti-Siena..........ti mater, kaka dobra cesta........prevoženo, priporočano..... :worship:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil na pici v Toscani. Bla je dobra, edino cesta do tja pa ni kaj ekstra, pa še ful gužva je bla po ptujski...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred odhodom preglejte vreme

Vsekakor bomo spemljali vreme,hvala za link. :worship:

Upam, da nam bo vreme naklonjeno. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdrav vsem,

ker se za prvo majske odpravljam v Toskano, me zanima kje se ponavadi vsi peljete do dol. Je to AC, lokalne ceste, ...?

AC mi ne diši najbolj, tako da bi jo najraje mahnil kje po lokalni cestah. Kakšni predlogi?

Zanima me pa tudi, če se tam da dobit kako sobo za prespat kar tako sproti. Namreč nismo še nič rezervirali dol ...

Hvala

Lp,

Matevž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem

Od 26.4 pa do 3.5.2008 imamo v temle kraju rezevirane štiri hišice. http://www.toscanavillage.com/en/dove.htm

Zaradi odpovedi nam je ostala ena viška tako, da kdor se še ni odločil oz ne dobi namestitve mu jo lahko odstopimo.

Zanjo smo že plačali 75 € avansa (30%).

Hišica je za štiri v ločenih spalnicah, kakšen bi lahko tudi spal v dnevni sobi torej primerno za večjo družino ali družbo.

Če kdo koga pozna naj pokliče na tel 040 218393

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj travmatičen del poti do Toscane je po AC od Bologne do Firenc (mostovi, tuneli in jeklene diletacije, da o hordah tovornjakov ne govorim). Sam uporabljam, če se mi (z)ljubi, dve alternativi. Ena je vzhodna Forli - Firence, druga pa zahodna mimo Modene in čez Abetone. Tista čez Forli je kar zahtevna zaradi precej zdelane ceste in pa čiste pustinje. Obstaja tudi varianta od Bologne pa čez Passo di Futta ..

Do Bologne nima smisla iskati lokalnih cest - boring dolgčas ravnina in pomanjkanje lokalnih cest. Še orto čoperisti se vozijo po AC.

Glede spanja pa takole - Italijani imajo od 25. do 27. 04. podaljšan vikend - vse polno.

Čečo

Pozdrav vsem,

ker se za prvo majske odpravljam v Toskano, me zanima kje se ponavadi vsi peljete do dol. Je to AC, lokalne ceste, ...?

AC mi ne diši najbolj, tako da bi jo najraje mahnil kje po lokalni cestah. Kakšni predlogi?

Zanima me pa tudi, če se tam da dobit kako sobo za prespat kar tako sproti. Namreč nismo še nič rezervirali dol ...

Hvala

Lp,

Matevž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede spanja pa takole - Italijani imajo od 25. do 27. 04. podaljšan vikend - vse polno.

Čečo

No, potlej je pa naša ponudba toliko bolj dobrodošla.

Kenede?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello, še malo pa štart! :kva2:

Mene pa zanima, če se je kdo še peljal po tej poti?

Glede na to, da bi šel po tej poti za 1.Maj ko je praznik, na cesti ne pričakujem ''Truckerjev'', ali pač? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

štartam v soboto 19. 4. Glede na vremensko napoved bom pičil najhitrejšo varianto, po AC, adijo zadnja guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@čečo

Hvala za info.

Mi smo nekako tudi planirali do Bologne po AC potem pa da se izognemu tistemu delu AC od Firenc po stranskih cestah. Kje je bolš za vozt na Modeno pa do lna Firence ali na Forli Firence? Tko kere je boljša varianta.

Kar se tiče pa spanja, pa gremo šele v ponedeljek, 28. aprila, tako da bi moglo biti kaj fraj?

@wilson

To verjetno potem ne pride v poštev, ker gremo mi šele v ponedeljejk, vi pa iamte od soboto naprej ...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če se je kdo še peljal po tej poti?

Glede na to, da bi šel po tej poti za 1.Maj ko je praznik, na cesti ne pričakujem ''Truckerjev'', ali pač? :hmm:

Že. Pot je dolgočasna in ne posebno tekoča. Osebno grem raje po AC, ki je ravno tako dolgočasna, ampaq VE-BO je vsega skupaj eno uro.

Kamionarjev bo čez praznike gotovo manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello, še malo pa štart! :kva2:

Mene pa zanima, če se je kdo še peljal po tej poti?

Glede na to, da bi šel po tej poti za 1.Maj ko je praznik, na cesti ne pričakujem ''Truckerjev'', ali pač? :hmm:

Ja, 2x

Obalna cesta je živi dolgcajt, polna tovornjakov in ravna ko ravnilo.

Tisto kar zgleda atraktivno (ko se po morju peljleš) je samo neka močvara, tako da ni nekega razgleda.

Se pa pride :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello, še malo pa štart! :kva2:

Mene pa zanima, če se je kdo še peljal po tej poti?

Glede na to, da bi šel po tej poti za 1.Maj ko je praznik, na cesti ne pričakujem ''Truckerjev'', ali pač? :hmm:

Že trikrat po tej poti vedno v avgustu pa nikol ni neke posebne gužve , če si taprav motorist tud tovornjak ne sme bit problem.

Pojdi do Riminija pa na SanMarino ,pa potem čez prelaz za Toskano odvisno ,kje imaš cilj.

pa srečno vožnjo :grim :grim :grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@čečo

Hvala za info.

Mi smo nekako tudi planirali do Bologne po AC potem pa da se izognemu tistemu delu AC od Firenc po stranskih cestah. Kje je bolš za vozt na Modeno pa do lna Firence ali na Forli Firence? Tko kere je boljša varianta.

Lp

Za Forli Firence rabite velike tanke za bencin - ni pumpe čez brdine! Meni je zelo zelo všeč čez Abetone. Lahko pa malce kobinirate. Od Bologne proti Firencam en kos po AC, potem pa izvoz za Passo di Futa (mislim da je Barberino izvoz, pišem na pamet). Ampak če greste prvič pojdite po AC, pa prišparajte energijo za ostale lepe ceste ali se pa ustavite v kakšnem lepem mestu (Ravenna je zelo simpatična npr,,)

Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello, še malo pa štart! :kva2:

Mene pa zanima, če se je kdo še peljal po tej poti?

Glede na to, da bi šel po tej poti za 1.Maj ko je praznik, na cesti ne pričakujem ''Truckerjev'', ali pač? :hmm:

Cesta v redu, od Ravenne pa do Venezie bo gneča, še posebej če je lepo vreme, zato, ker vsi italijani silijo na morje. Problem je povratek, kajti italijani imajo praznik samo 1. maja. Je pa cesta dovolj široka, da lahko peljejo tri vozila vzporedno.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj nebi?????

V Biogradu sva se najprej dva dni namakal......potem pa se odločila, da mal pičiva še v Toscano......pa je to najpriročnejša pot.

Sicer ni bilo poceni, ker nisva prej rezervirala kakih hostlov in podobnega........pa sva se zaradi tega počutila bolj....."haj turista" :whistle:

Zanima ali imajo primerne vezi za motor na trajektu,kako je s kabinami predvsem pa katera pot je najlepša do Siene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem mislil, da si tudi ti v tej družbi :hmm:

Mi gremo šele prvega in če boš hodil kje blizu Arezza se lahko vidiva... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!