Skoči na vsebino

Toscana 2008


Vanga

Priporočene objave

Smo nazaj, morm rečt da je res lepo tam. Edin en dan je bil dež, drugače pa sonce. Pokrajani, arhitektura, hrana, vino vse je bilo res zelo lepo in super. Drugo leto spet :))

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz danes domov prišel.

Po moje je škoda Toscane za motor, ali pa motorja za Toscano.

Če hočeš vse videti in pofotkati, narediš 100 kilometrov na dan, če bi se rad vozil, pa nič ne vidiš, oz. vse samo na hitro švigne mimo.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

finančna situacija je sledeča: v hiški smo spali po dva para 3x in 1x 5 oseb cena hiške je 330€ 7. nočitev. Prevoženih km je od 2635 do 2930. Od tega samo po Toskani cca1800km.

Gorivo v Italiji je dražje 1.4€liter tankal samo v Italiji cca130l. Ko seštejem vse izdatke hrano, pijačo, vstopnine, spominki in autocesto je cifra cca750€ na par.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz danes domov prišel.

Po moje je škoda Toscane za motor, ali pa motorja za Toscano.

Če hočeš vse videti in pofotkati, narediš 100 kilometrov na dan, če bi se rad vozil, pa nič ne vidiš, oz. vse samo na hitro švigne mimo.........

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz danes domov prišel.

Po moje je škoda Toscane za motor, ali pa motorja za Toscano.

Če hočeš vse videti in pofotkati, narediš 100 kilometrov na dan, če bi se rad vozil, pa nič ne vidiš, oz. vse samo na hitro švigne mimo.........

Jaz pa prakticiram, da mi kopilot-ka slika in si doma v miru ogledam lepote prevoženih poti.Sam pa se raje prepuščam ovinkom in se koncentriram na pot.Rezulat , dobre slike in tudi čudovitih 300Km na dan. :grim

post-4638-1210275842_thumb.jpg

post-4638-1210275887_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1: :lol1:

kaj pa je tebi smešno???

:)

Jaz pa prakticiram, da mi kopilot-ka slika in si doma v miru ogledam lepote prevoženih poti.Sam pa se raje prepuščam ovinkom in se koncentriram na pot.Rezulat , dobre slike in tudi čudovitih 300Km na dan. :grim

moja kopilotka se vozi s svojim mopedom (no ja, včasih se zamenjava in vozi mojega), 300 km ni ravno neka težka razdalja, če si skoncentriran, pa tisti dve fotki, ki si ju prilepil, tudi nista ravno za v album........

Popravljeno . Popravil Provokator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa je tebi smešno???

:)

moja kopilotka se vozi s svojim mopedom (no ja, včasih se zamenjava in vozi mojega), 300 km ni ravno neka težka razdalja, če si skoncentriran, pa tisti dve fotki, ki si ju prilepil, tudi nista ravno za v album........

glej ga kak se hvali :evilgrin: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva z ženo lahko samo rečeva KRASNO!! Bila sva prvič in to z toteki (svaka čast)!!

Priznam, da so me zavoji v začetku matrali 100 na uro, tretji dan smo pa že znali in me ni vač sram. Pokrajina je čudovita, ogramno smo videli, še več prevozili, ovinki neopisljivi (to se je nekdo izživljal!!!, to je treba videt, da bi človek verjel). Na dan smo delali od 250 do 500 km. Za sedem dni z bivanjem v apartmajih, hrano, bencin - tudi 1,45€, cestnine itd, pod 1000€ za dva. Veliko ali malo? Kakor za koga. Meni se ne zdi, glede za ceste brez kamenja, zalivk, policajev ...

Mogoče za info.: kar ob cesti sva se ustavila na kavici, zraven pa piše, da imajo postelje z zajtrkom - 4o€ za dva ali 25€ za enega. V tem času je bilo dovolj prostora!

Še bova šla!!

Lp! Iztok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz danes domov prišel.

Po moje je škoda Toscane za motor, ali pa motorja za Toscano.

Če hočeš vse videti in pofotkati, narediš 100 kilometrov na dan, če bi se rad vozil, pa nič ne vidiš, oz. vse samo na hitro švigne mimo.........

Kaj se pa tako hitro voziš, da ti še tablico dol flikne... :lol1:

A sem že rekel.... motoristek is back... :lol1: imam še krasne fotke iz Dolomitov... :naughty: je bilo malo Toskane :whistle:

(to se je nekdo izživljal!!!, Kotzi, kdo bi to naj bil... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toskana je za nami.

Našli smo se na turistični kmetiji blizu Arezza, sredi toskanske idile, skupina različnih ljudi, željnih dobrih voženj in lepih doživetij. Bivali smo v dveh hiškah; v eni Gody, Mačica, Provokator, Vanga, gospa Varadero in jaz; v drugi pa motoristek, Kotzi, njegova žena, NN666 in xrv-rider.

V tipičnih hiškah, ki so jih pred leti kot na pol razpadle in zapuščene kmetije pokupili tujci, za mali denar seveda, jih obnovili in zdaj jih oddajajo takšnim, kot smo mi in ostali motoristi ter evropski, ameriški in ne vem kakšni še vse turisti, smo imeli ves komfort ter vse, kar si lahko želimo. Še gretje smo uravnavali sami, prelepemu vremenu čez dan navkljub se je znalo zvečer kar krepko ohladiti.

Toskana je vsekakor eden biserov škornjaste dežele. Bogata z lepotami je pravi kraj, da nasitiš dušo. Ja, se strinjam, Provokator. Motor je pač primeren za vožnjo po enkratnih cestah, za oglede ter raziskovanja mest, mestec in ostalih znamenitosti pa je mnogo bolj primeren avto.

Vendar, ... tja smo šli z namenom, da se naužijemo cest. Vožnje po tistih fantastičnih ovinkih. Kot je rekel Kotzi - ovinki so nanizani v takšnem zaporedju, da res dobiš občutek, kot da se je nekdo izživljal.

Bi rekla, da je bil tisti, ki je gradil te ceste, definitivno motorist!

Bolj ali manj navdušeni smo bili vsi, lepo smo se razumeli, dobra družba smo bili in verjamem, da se strinjamo z izjavo ... bilo je zares lepo!

Sama zase vem, da je bil to teden nenehnih izkušenj, tako motorističnih, kot tudi tistih o medčloveških odnosih. Res, lahko sem hvaležna temu skupnemu tednu, marsikaj sem opazila, česar prej nisem.

Kar se motorizma nasploh tiče sem ogromno pridobila, Gody, iskrena hvala za vse dobre nasvete ter potrpežljivost!

Tudi mi imamo prelepe slikice, nabralo se jih je za polno malho, le na svetlo jih bo treba spravit. In bomo lahko obujali spomine.

Bo treba verjetno še kdaj nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tako je naša odprava po dobrem tednu zopet na slovenskem asfaltu.O odlični družbi , čudoviti pokrajini in zavidanja vrednih cestah pa bi bile besede premalo. :worship: :worship: Upam da se bodo s podobnimi vtisi, srečno vrnili tudi Toteki&Co in pa vsi ostali ki so še ostali v Toscani. :OK:

Fotografirani:...post-10857-1210406724_thumb.jpg............Fotograf:....post-10857-1210406812_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoristek!

a se ne bos nic pohvalil, da si erika srecal sredi toskane. kako je majhen svet.

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoristek!

a se ne bos nic pohvalil, da si erika srecal sredi toskane. kako je majhen svet.

:naughty:

Srečal :worship: ti pa Barbaro mečkal nekje v senci... :naughty:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečal :worship: ti pa Barbaro mečkal nekje v senci... :naughty:

sej ves kako je. dokler otrok popoldan spi.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi2 tudi danes srečno prrajžala nazaj! Škoda, da je Toskana tako "daleč" saj bi se tam lahko vozil vsak dan, pa nebi bilo nič dolgčas. Je kaj za videt, popit in pojest.

Zumo je svojo vlogo vodiča opravil s čisto 10. Brez njega bi verjetno videl precej manj odročnih krajev, kot sem jih. V Firence pa sva prišla po kozjih stezah in to direkt na parking pred Ponte Vecchio. Super, res!

Motoristek, Kotzi in ostali: Škoda , da se nismo uspel srečat, pa čeprav smo bili tako blizu. Plani in obveznosti do njih, pač naredijo svoje, se razume! Čakati nekaj, sredi teh lepot, je pa tudi po svoje škoda, a ne?

Prevoženo slabih 3000 km in na motorju presedeno skoraj 100 ur, poslikano pa 950 slik (še ne pregledane!) in posnetih nekaj filmčkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi2 tudi danes srečno prrajžala nazaj! Škoda, da je Toskana tako "daleč" saj bi se tam lahko vozil vsak dan, pa nebi bilo nič dolgčas. Je kaj za videt, popit in pojest.

Zumo je svojo vlogo vodiča opravil s čisto 10. Brez njega bi verjetno videl precej manj odročnih krajev, kot sem jih. V Firence pa sva prišla po kozjih stezah in to direkt na parking pred Ponte Vecchio. Super, res!

Motoristek, Kotzi in ostali: Škoda , da se nismo uspel srečat, pa čeprav smo bili tako blizu. Plani in obveznosti do njih, pač naredijo svoje, se razume! Čakati nekaj, sredi teh lepot, je pa tudi po svoje škoda, a ne?

Prevoženo slabih 3000 km in na motorju presedeno skoraj 100 ur, poslikano pa 950 slik (še ne pregledane!) in posnetih nekaj filmčkov.

Ni problema :yea1: boš pa tu za dva pira dal... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a so vam makaronarji vsem digitalce spokradli, ali pa ste jih zašeftali,

vsaj fotke bi domov poslali :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a so vam makaronarji vsem digitalce spokradli, ali pa ste jih zašeftali,

vsaj fotke bi domov poslali :whistle:

Nekaj fotk za prvo silo:

http://foto.slovenija.net/index.php?album=...Toscana_2008%2F

Pa še kak video, za občutek cest:

http://video.google.co.uk/videoplay?docid=...241532871649983

http://video.google.co.uk/videoplay?docid=...370030000081832

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@doggie...... a so vam makaronarji vsem digitalce spokradli, ali pa ste jih zašeftali,

vsaj fotke bi domov poslali

post-2154-1210503869_thumb.jpgpost-2154-1210503909_thumb.jpg

post-2154-1210503944_thumb.jpgpost-2154-1210503968_thumb.jpg

njami njami... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še nekaj drugačnih iz toscane......

post-7504-1210573556_thumb.jpg

post-7504-1210573702_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Provokator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!