Skoči na vsebino

Grčija - julij 2008


poggy

Priporočene objave

Julija grem za nekje 14 dni na potovanje proti Grčiji, nekako po trasi proti Beogradu, potem pa proti Skopju in nato dol proti Kavali, nato pa proti Solunum Atenam, nato proti Patrasu, Meteori, Igoumenitsi.

Od tu sta odpri še dve možnosti:

1. trajekt do Ancone

2. nazaj po celini čez Albanijo, Črno Goro do Dubrovnika in čez Velebit proti domu.

Bi bil kdo zainteresiran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Julija grem za nekje 14 dni na potovanje proti Grčiji, nekako po trasi proti Beogradu, potem pa proti Skopju in nato dol proti Kavali, nato pa proti Solunum Atenam, nato proti Patrasu, Meteori, Igoumenitsi.

Od tu sta odpri še dve možnosti:

1. trajekt do Ancone

2. nazaj po celini čez Albanijo, Črno Goro do Dubrovnika in čez Velebit proti domu.

Bi bil kdo zainteresiran?

Takrat bo že kar pošteno toplo. :whistle: Če imaš 14 dni časa, pa moraš tudi na Peloponez malo, ne kar iz Aten gor. Na koncu peloponeza imaš lepo jamco za pogledat, pa Olimpija , Epidavrus , Monemvasia ...

Pa saj si kar naprej dol, kaj ti govorim.

Lahko pa tule mal slikc pogledaš če jih še nisi :whistle: Moja Grčija 2006

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Takrat bo že kar pošteno toplo. :whistle: Če imaš 14 dni časa, pa moraš tudi na Peloponez malo, ne kar iz Aten gor. Na koncu peloponeza imaš lepo jamco za pogledat, pa Olimpija , Epidavrus , Monemvasia ...

Pa saj si kar naprej dol, kaj ti govorim.

Lahko pa tule mal slikc pogledaš če jih še nisi :whistle: Moja Grčija 2006

a so kje kšne nevarnosti na cest alpa kej takega kjer moraš biti še posebej previden pa kok je to kej vožnje do grčije če greš po cesti pa kok dni se to voziš do dol da mi nav ribnu moped :evilgrin: v bistvu me zanima vse od a-ž, če je že kdo bil tam :winkiss:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz SLO imaš po najkrajši - AC varianti, do grške meje nekje cca 1000 do 1100 km, odvisno od kje štartaš. Vožnje je torej za en dan, če se samo voziš. Ceste so v glavnem boljše kot pri nas ker je klima bolj blaga in jih zima ne razjeda kot pri nas. Ob morju je asfalt v glavnem tudi malo bolj drseč (gladek) . Za spanje se vedno kaj najde, sicer v sezoni verjetno težje. Jaz sem potoval dol za 1.maj, ko še ni nobene gužve in tudi temperature so prav prijetne. sredi poletja zna biti kar vroče. Spanje v kampih in najetih prikolicah i.p.d. je običajno pod 10 € na glavo, izjema so kampi v recimo Atenah, kjer je tudi čez 10 € /glavo/noč. Ljudje so v glavnem zelo prijazni, hrana dobra (suvlaki - ražnjiči in giros :worship: , pa kaka grška solata ) . Za obvozit peloponez in si kaj ogledat, rabiš tam vsaj teden dni . Promet je na izgled malo kaotičen ampak se ga hitro navadiš in razen v velikih mestih (Atene i.p.d.) gre vse kot po maslu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

lp! jz pa punca sam bila lani v grčiji! v grčijo sma šla z trajektu ( povratna karta za 2 osebi in motor 210 euro ). 7 dni ma bila na otoku Lefkas, kjer je bila najina baza. od tu sma en dan šla v Meteoro in nazaj, Delfi in seveda po otoku ki je božanski ( sploh plaže ). po 7 dneh sma se peljala če celo grčijo do aten kjer sam po akropolo v starem delu mesta ( Plaka ) našla poceni in lepo urejen hotel. no po teh dneh v Atenah pa nazaj na lefkas za tri dni uživancije ( bližje je bilo do igumenice ) in na ladijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v grčiji nisem bil z motorjem sem pa jo prekrižaril kar nekaj v več obiskih in lahko rečem da če hočeš videt grčijo potem je trajekt do krfa ali igumenice najboljša varianta. če pa hočeš doživet še vso pot čez ex-jugo in albanijo pa OK - ampak za to je fajn več kot 14 dni ker drugače ne vidiš nič kaj na poti, grčije pa tudi ne. je treba kompromis najt med ogledom grčije, poležavnjem na plaži in vožnjo 1000 km na dan.

ampak julija mene v grčiji ne dobiš na motor ker v kratkih hlačah nebi vozil, v kombinezonu pa mi vročinski kolaps ne uide. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja maš prav! jz sm bil avgusta, takrat ko so bli požari,in je sonce sekalo 100 na uro. enkrat sm se pelal 500km v eno stran brez jakne v kratkih rokavih ob morju! vse je blo vredu dokler se nisem prispel na cilj...kriza haha!!! sama grčija zna bit lepa in zanimiva če skreneš mal iz glavnih cest,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no midva sva si grčijo ogledala malo drugače. bila sva že 5x. v agenciji vzamema last minute varianto nočitev z zajtrkom, potem pa si tam najameva motor(enduro obvezno, ker so ceste dokaj slabe) in vedno prekrižariva cel otok. celine pa še nisva. lepo se voziva v kratkih hlačah in kratki majici. v popolni motoristični opremi bi naju vročinska kap sploh lani, ko je bilo 45 stopinj čez dan.

prevozila sva santorini, kreto( ne celo),krf,samos in kefalonijo.

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no midva sva si grčijo ogledala malo drugače. bila sva že 5x. v agenciji vzamema last minute varianto nočitev z zajtrkom, potem pa si tam najameva motor(enduro obvezno, ker so ceste dokaj slabe) in vedno prekrižariva cel otok. celine pa še nisva. lepo se voziva v kratkih hlačah in kratki majici. v popolni motoristični opremi bi naju vročinska kap sploh lani, ko je bilo 45 stopinj čez dan.

prevozila sva santorini, kreto( ne celo),krf,samos in kefalonijo.

dr.looney :alien1:

Ravno takrat v tej vročini smo bili mi tudi tam. Samo glede cest se pa ne strinjam s tabo, ceste niso slabe, saj je skoraj pol novih. Vlečejo dobro denar iz evropske unije :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno takrat v tej vročini smo bili mi tudi tam. Samo glede cest se pa ne strinjam s tabo, ceste niso slabe, saj je skoraj pol novih. Vlečejo dobro denar iz evropske unije :whistle:

teh novih cest sem videla bolj malo :rolleyes: mogoče na celini. po teh otokih niso ravno v najboljšem stanju. :whistle:

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!